Nájdu sa tu mamičky s bábätkami, ktoré majú stridor?

miselinik
30. jan 2007

Ahojte, nájdu sa tu tiež mamičky s bábetkami, ktoré majú stridor?

sorpresa
1. nov 2007

Ahojte vsetky maminy, ktorých sa týka stridor. Ja mám 4 mesačného Matúška a laringoskopiu nám robili na Kramároch ako 3 týždňovému. Bolo nám povedané, že z toho do 3 rokov vyrastieme. Dobre sa číta, keď to niekomu prešlo do roka. My chrapkáme pri spinkaní,ale ani spinkanie ani jedenie nám nerobí žiadny problém. Akurát som sa naplašila, že by sme nemali zostať chorý. Aj to sa dá?!?!?! Jasné, že si dávam pozor, ale malý veľmi rád spí vonku. A verím, že aj my z toho čoskoro vyrastieme...

miselinik
autor
2. nov 2007

Sopresa neviem ako je to u chrobnosti týchto detičiek, ale my mávame problém so zahlienením. Tým že pri stridore je zúžená dýchacia trubica, tak hlieny sa ťažšie dostávajú von. My inhalujeme raz denne a to každý deň vincentku a práva nám aj priznali na poisťovni inhalátor. Keď sme zahlienená tak fúkame aj Ventolin. Ten sa používa u astmatikov na roztiahnutie priedušiek a celého dýchacieho ústrojenstva. Niekde som sa aj dopočula, že tieto detičky majú nábeh na astmu (ale žiaden doktor, ktorého som sa na to pýtala mi to nepotvrdil). Nám sa to úspešne stráca, len keby sme neboli stále choré a nebrali všetky tie sirupčeky. Dcérke som kúpila teraz aj Stodal - homeopatický sirup na vykašlievanie a ten jej zaberá výborne. Skúšali sme aj Hedelix, ale to nepomáhalo. V decembri ideme dcérku dať očkovať proti peumokokovi a to by nám tiež malo niečo pomocť na tie naše choroby. Ak máš akýkoˇolvek problém s dýchaním u dieťatka tak radšej choď k doktorovi na konzultáciu alebo nech ta pošle na ORL a tam Ti už poradia. U nás na slovensku sme s tým mali problém, ale teraz žijeme v čechách a tu je prístup lekárov iný a hneď posielajú za odborníkmi. My chodíme na kliniku vrodených vývojových chýb ho Hradca a u nás som mala problém aby ma doktorka poslala na ORL. Tvrdila mi že to nič nieje a že už mala horšie prípady. Tak sme kontaktovali bývalú primárku na ORL v PP a tá nám ihneď urobila laringoskopiu a zistila, že to také zanedbateľné ako mi tvrdila naša pediatrička nieje. Takže radšej to konzultovať s odborníkom a nie s pediatrami, ktorý si myslia, že všetko vedia.

sorpresa
2. nov 2007

Ahoj miselinik, fakt ďakujem za rady. Každá rada dobrá. My sme zatiaľ nemali žiadne problémy, teda myslím nádchu, kašeľ, zahlienenie...
Koľko má malinká?
Ja sa najbližšie opýtam detskej lekárky, či by sme nemali ísť na kontrolu. Tu je to bieda, som z okresu Nové Zámky a bojím sa, že v Blave by si na nás tak skoro nenašli čas.
Ja sa len utešujem, že z toho vyrastieme. Veď keď sme boli v BA, tak tam mi primárka povedala, že čo tam vôbec chceme(ale v dobrom), keď je to taká ľahká forma stridoru.
Nám tiež ako málokomu poisťovňa preplatila dýchací senzor. Asi aj preto, že sme boli 23 dní v nemocnici a obaja máme "slušné" prepúšťacie správy, čo sa týka množstva. BŔŔŔ, až mi je zle keď si spomeniem na nemocnicu...

miselinik
autor
2. nov 2007

soprasa Saška mala teraz 11. mesiacov. No my sme bývali v Tatrách a ako asi vieš tak Popradská nemocnica bola vyhlásená ako najhošia nemocnica na Slovenaku. A bolo to právom. Doktori tam nemali o nikoho záujem a len tak každého narýchlo prezreli a poslali domov. Teraz je tam ešte niekoľko takýchto doktorov, ale veľaich už nový riaditeľ prepustil. Tu v čechách je to niečom inom. Veď je tu aj veľa doktorov zo slovenska. A najlepšie máme že švagriná je u našej pediatričky sestrička, takže aké vyšetrenie chcem tak tam ma pošle.
S tým zahlinením sme to prekonali už 6 krát tohto roku, a dúfam že už nebudem mať tieto problémy.

sorpresa
5. nov 2007

Ahoj miselinik. Mám na Teba prosbu. Čo si dávala malej, keď pokašliavala? Ten Stidol? Lebo ja mám Ambrobene, ale tam som čítala, že sa z toho tvorí hlien a ty si zas písala, že stidol je na odhlienenie. Tak poraď, nech malého moc netrápim.
Ozaj a vy len chrapkáte, alebo (ja tomu hovorím, že húkame ako sova)...

ĎAkujem

kotenko
5. nov 2007

Ahojte, moja dcerka mala zrastene hlasivky-dali jej ich v BA na Kramaroch prerezat, zistili, ze ma stridor... S tym vsak nerobili nic, stale musela byt zaintubovana, tak jej po 1 mesiaci od prerezania hlasiviek spravili tracheostomiu... Stale je zahlienena, nevie prehltat, sat, vobec si nevie odkaslat, tak ju budeme pomocou tracheostomie odsavat. Uz 3 krat prekonala zapal pluc... 😒
Baby, drzte sa!

viamka
5. nov 2007

ahojte, nam to preslo az pred 4. rokom, perfektne ale zaberal rectodelt - cipky. prevencia - ak sa to tak da nazvat - dzalenetti a solny roztok na prieplachy nosa. a cakat 😉

sorpresa
5. nov 2007

Viamka, tie prieplachy si praktizovala kedy? Keď bola malá chorá, alebo každý deň - ako ty píšeš, preventívne? A napíš, ako si ten prieplach robila.
Ďakujem.
Kotenko my pijeme bez problémov, papáme bez problémov, len nás je počuť. Ale mám pocit, že už sa to zlepšuje. Tak sa držte (držme) všetky!

A ozaj baby, mali ste ťažké pôrody? Ja viem, že stridor je vrodený, ale či to nebolo aj tým pôrodom. Ja som mala extrémne komplikovaný pôrod a malého mi vytláčali z brucha.

viamka
5. nov 2007

no to ale nie je nic pre babo..... dietako musi vediet smrkat!

vysmrka sa hned rano ako vstane, nasucho, bez spreju, jedna zapchata dierka a druha fuci dllllllhyyyyyyyyyyyyyy fuk, len jeden! potom to iste s druhou dierkou. hlava je v miernom predklone..... potom sa da hlavicka nabok, uplne rovnobezne so zemou /teda jedno usko smeruje do podlahy, druhe do stropu 😅 /a do vrchnej dierky sa pomalicky pusta solny roztok z takej nadobky. su pri tom otvorene usta, koli tlaku do usi. leje sa pomalicky, kym nekvapka z dolne dierky.... jeden dlhy fuk z tej, do ktorej sme liali, druha je zapchata..... potom to iste z drujej.....znie to moc komplikovane, no keby si to videla, je to fakt easy!!! je to daleko humannejsie, ako odsavanie.....

to ale chce svoj vek, trochen discipliny a cviku.... na zaciatku dieta prska a skusa kadeco, no ak nepovolis, za par dni to zvlda samo!

cista a vlhka sliznica je zdrava sliznica..... sucha a poskodena je ideal pre vsetky virusy a bact......

sorpresa
5. nov 2007

no to sa mám na čo tešiť...

miselinik
autor
6. nov 2007

sopresa ja som dávala ten Stidol a aj Mucosolvan a inhalovali sme Ambrobene. No a na rozhtiahnutie priedušiek máme Ventolin ako sa používa pri astme. Aj to pomohlo na roztiahnutie a lepšie vykašlievanie.

viamka
6. nov 2007

sorpresa, to by si fakt musela asi vidiet, je to jednoduche a celkom male deti to vedia aj same.... 2 roky moj, ale videla som aj mladsie, ale to su fakt ojedinele pripady...... 🙂

leva
6. nov 2007

ahoj kocky,stridor je vlastne laryngitida?

miselinik
autor
7. nov 2007

leva pokiaľ viem tak to nieje to isté. Laryngitída je infekčné ochorenie zakiaľ stridor je výraz pre zúženie dýchacich ciest alebo poškodenie dýchacích ciest intubáciou.

lucik77
7. nov 2007

Este jedna otázka. Vy ste odhlieňovali a inhalovali od začiatku? Teda ako sa Vám detičky narodili? Museli ste to robiť na príkaz lekárky?
Mne v BA povedali len toľko, že na kontrolu mám ísť, až keď sa nám to nebude zlepšovať, ale ja vidím pomerne veľké pokroky. No, ešte je maličký, skoro hovoriť...

miselinik
autor
7. nov 2007

Lucik77 my sme začali inhalovať len teraz. Doteraz dcérka nebola chorá a len keď sme sa presťahovali (z Tatier do mesta) tak začali problémy so zahlieňovaním a na doporučenie primárky deckej nemocnice sme začali s inhaláciou. Inak to nieje potrebné. len tieto detičky majú zúžený hrtan a tak je inhalácia na rozpustenie hlienu a uľahčenie vykašlievania s prípravkami na rozhiehnutie priedušiek a hrtana najlešie riešenie. Aspoň sa im to uvolní rýchlejšie a aj uľahčí to vykašlievanie. Takže ak nieste chorí a zahlienení tak to nemusíš robiť. 🙂

lucik77
7. nov 2007

Čo stojí inhalátor?

miselinik
autor
7. nov 2007

Lucik neviem to presne ale tu v čechách sa to pohybuje od 2 do 4 tisíc, ale nám to hradí poisťovňa, z dovodu častých ochorení a ešte ideme dcérku dať zaočkovať proti pneumokokovi. neviem ako je to tu. skús sa informovať u lekára alebo v poisťovni.

lucik77
8. nov 2007

Ďakujem miselinik. Ja som veľmi rada, že mi má kto poradiť. Jedna vec je, keď Ti to povie lekárka a druhá, keď Ti to povie mamička, čo to má odskúšané na detičkách.

lucik77
22. nov 2007

miselinik ssirup stodal, alebo stidol, lebo si to tu písala 2 krát a vždy to je inak písané.
My máme nádchu od pondelka a zatiaľ beriem nasivin a solmucol na odporúčanie doktorky. Musím sa pochváliť, nám sa dýchanie veľmi zlepšilo, už skoro nechrapkáme ani v noci. V podstate sa to vrátilo s tou nádchou, tak dúfam, že som malého moc neprechválila. 🙂 držte sa všetky

miselinik
autor
23. nov 2007

lucik sorry je to stodal. 😀 Nejako sa mi tam pri druhom písaní šmikla ruka. 😎 😀

lucik77
24. nov 2007

to neva, ďakujem

denisocka
5. mar 2008

baby,ešte ste tu?moj syn od narodenia pri palči KROCHKA ....., asi ked malmeiac začal tak chuchňať ako píšete, najmä v nocci nad ránom a niekedy pri kojení.......... a začal sem tam vygrckavať tročku mliečka . Teraz mal nádchu,dokyna pre môj stres naordiniovala antibiotiká,čo som mu ale nedala a kupila pamycon .Nádcha prwešla hned za 2-3 dni,ale chrčí stále.Obe kontroly u dokyny dopadli tak-že hrdlo čiste,nezapalene,priedušky čisté-akurát hlieny ! čo to je bože? čím viac čítam,tým viac nachadzam otáznikov...už som od prechladenia našla skrytý reflux a teraz vás. a ešte,ked plače tak sa zajakáva-teda prestáva dýchať a musím mu fuknuť do tváre - ale to vraj mnoho detí.ale on niekedy aj 5x po sebe a ten posledný krát e už bordový a potom jak sa rozdýcha skludí sa a je zrazu celý bledý ale kludný 😖

xstelinka
22. júl 2008

Ahojte baby,
ako prebieha to vysetrenie u ORL. My tam mame ist zajtra na lacno. Co si neviem ani len predstavit, nakolko maleho kojim niekedy aj kazdu hodinu.
Je to take to vysetrenie co vam do krku vopchaju trubicku?

nika251
22. júl 2008

Ahojte. Damianko sa nam tiez narodil so stridorom a zda sa mi, ze uz to preslo a ani neviem kedy. Uz nechrci. Ale nas neposlali na ziadne vysetrenie- ale nasa pediatricka to diagnostikovala hned na prvej poradni - asi to bolo take jasne. Nemal absolutne hlieny, hrdielko ciste, ziadna infekcia a predsa chrcal. Ale uz je to dobre. To len na povzbudenie.

addaa
17. okt 2008

Babulky chcem sa spýtať...krčná pri bežnom vyšetrení príde na to, či má dieťa stridor? My sme od narodenia boli u krčnej asi 5 krát a ked som sa na stridor pýtala tento týždeň, tak mi povedala, že ho nemáme...ale zase moja pediatrička má podozrenie, že áno. Krčná sa o stridore vyjadrila, že je to zápal nosohltana a pediatrička, že sú to ochabnuté svaly okolo hlasiviek...tak čo tu čítam, nesedí mi ani jedno ani druhé....dík za radu...

annag
17. okt 2008

adda, stridor znamená, že sa hrtanová príchlopka, ktorá je zle fixovaná, vtiahne pri nádychu do vnútra hrtana, do 1-2 rokov bábetku väzivá spevnejú a stridor sa vytratí. A krčná by to podľa príznakov a z vyšetrenia mala vedieť posúdiť. Každopádne, najmä pri ľahkých formách sa s tým nič nerobí, len treba zabezpečiť, aby bábo nepilo hltavo, ale pekne pomaly.

addaa
17. okt 2008

Annag ďakujem, už čo to tu študujem na nete, ale vždy je lepšie, ked sa tu môže človek opýtať toho, kto má s takým niečím skúsenosti, ale pozná niekoho, kto má taký problém. Preto je super táto stránka. My chrapčíme od narodenia, dr. vravela, že detský nosohltan nie je vyvinutý, tak ako u dospelého a je mäkký. Tak som to aj brala, nejak som sa neobávala. Avšak ochoreli sme, tretí týžden chorý máme zahlienený noštek a hrdielko a s týmto pojmom stridor som sa stretla až tento týžden.
Ja len dúfam, že krčná by na to prišla....ale máme skoro 8 mesiacov a chrapčme stále, ked je teraz plný nosík, je to dvojnásobne hlasnejšie. Ten chrapot je len pri dýchaní,hlavne ked je rozrušený. Spinkáme krásne, papáme tiež. Chrapot nevychádza ani z pluc, je to len niekde medzi pusinou a nosíkom....Ale ja sa istím aj tak s nanny.

annag
17. okt 2008

addaa, hm, asi to teda je kombinácia - dlhodobý ľahký stridor plus zápal a tým pádom sa mu o to horšie dýcha a preto je aj počuteľnejší. Áno chrapot počuť keď je bábo rozrušené, keď pije, plače, ale pri jeho ľahkej forme sa myslím nemusíš obávať, už je aj starší, ale tou nanny by som sa aj ja istila.

addaa
17. okt 2008

Ja len fakt dúfam, že to nie je nič vážne. Naša dr. nás chce bud. mesiac poslať aj na vyšetrenie, tiež nechápem prečo až teraz...Ja som jej pri každej preventíve priívukovala, že chrapčí, ale vždy mi to odôvodnila, tým, že nosohltan nie je vyvinutý. Možno to teraz zvážila, keďže sa už tretí týždeň nemôžeme zbaviť soplíkov, že by mohlo ísť o stridor. Len k nej a ku krčnej sme tieto týždne chodili ako na klavír. Ešte som zvedavá na výsledky výterov...Verím, že to nebude nič strašné. Inak my máme od narodenia aj zlatého stafylokoka na 4 čiarky, tak neviem, či nemôže byť jedno s druhým nejak prepojené...