Nájdu sa tu mamičky s bábätkami, ktoré majú stridor?

miselinik
30. jan 2007

Ahojte, nájdu sa tu tiež mamičky s bábetkami, ktoré majú stridor?

ikke
27. okt 2008

martina1206 • 2d • Dnes o 07:50
Ahojte, môj 4-mesačný syn chrapčí ☹ , máte niektorá niečo podobné? Soplíky nemá, ked odsávame nič nejde, len je počuť, ako mu to tam vzadu chrchoce, dýcha bez problémov. Neviem či sú to tie zadné sople. Dávam mu kvapky Sinupret, to mi odporučili v lekárni a Libenar do nošteka. Nasivin a také mi neodporučila, že to je len ked nemôže dýchať. Napíšte, či ste mali niektorá takýto problém a čím ste to vyliečili. Zatiaľ díky.

alififi • 1d • Dnes o 08:49
skus tu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 46k -

pindula • 1d • Dnes o 08:56
martinka, tento problem mame aj my...maly intenzivne chrapci uz 3 tyzdne...zacalo to z nicoho nic....nemalo to ani nejaku zhorsujucu tendenciu....proste iba zrazu zacal chrapcat....tiez ziadne sopliky....s odsavackou nic nevytiahneme....bola som aj u lekarky,, ale ta skonstatovala, ze dychacie cesty ma ciste. inak je usmievavy, zivy....ako keby nic....tiez neviem, co si mam o tom mysliet. 😕

alififi • 1d • Dnes o 09:01
nic si o tom nemyslite kocky, moja tiez chrapcala, Dr mi povedala ze tam este nejsu uplne dovyvijane chruavky - a to vydava zvonivy zvuk - chrapcanie
pripadne sa spytajte v najblizsej poradni

pindula • 1d • Dnes o 09:02
alififi...aj v tomto veku? myslim v siestich mesiacoch? 😕 lebo uz raz ako velmi malicky to mal...lenze vtedy mal 2 tyzdne...no a prestalo to. a lekarka presne toto iste s chrupavkami povedala. no a teraz sa to vratilo a trva uz 3 tyzdne.

alififi • 1d • Dnes o 09:05
uz si presne nespominam, kolko mala mala 😒
ale mne sa zda, ze aj teraz este niekedy chrapci

martina1206 • 2d • Dnes o 09:12
myslíte, že sú to tie chrupavky? Lebo mi to nemáme stále, ked búva, alebo papá, tak nieje nič počuť, ale počas dna , nie stále, chrapčí. Mne to pripadá, ako ked prídeš z vonka do tepla a musíš sa vysiakať, vyčistiť si nos. Ale oni sú malé a nevedia siakať, tak im to tam chrapčí.

alififi • 1d • Dnes o 09:18
mala to robila v podstate len v noci
mozno to vtedy bolo najviac pocut 😒

evita123
14. mar 2009

ahojte babulky.. mam strach o mojho synceka. vecer zacal trosku chripiet. myslela som, si ze mu hlieniky stakaju dolu krkom a ze je to preto, ale dnes chripi velmi a je to stale horsie. asi ideme na pohotovost. neviete co to moze byt?. bojim sa ze ma zapal hlasiviek alebo nieco take.. velmi sa o neho bojim..

tamka123
3. apr 2009

ahojte, naš maly od narodenia chrapci, hrdielko ma ciste ... moze ist o stridor? Dokt. nas poslala ku krcnemu...neviete mi poradit nejakeho dobreho dokt. v Kosiciach ? / okrem Mudr, Sopka/...dakujem

lucia1004
5. apr 2009

tamka, ak to je stridor, tak ti predsa netreba dobreho krcneho, kedze tak ci tak mu budu robit laryngoskopiu a to krcny nerobi, ale je to riadne "zakrok", nam robili laryngoskopiu a mierna forma stridoru sa potvrdila, teraz chodime kazde tri mesiace na laryngoskopiu na kontrolu🙂

janettkababetka
29. máj 2010

Moja 13 mesačna dcerka sa v štvrtok vratila z nemocnice.Kde jej určili tuto diagnozu.Ale okrem chrapčiania by sme na to ani neprišli,ale zrazu stratila vedomie ktore na prvy pohlad vypadalo ako epilepsia ale ju vylučili a nakonec zistili ze prave tato diagnoza spozobila tento stav straty vedomia.Malo viem o tejto chorobe,prosim pomozte mi s nejakími informaciami.

andrejka1974
30. máj 2011

AHOJTE mojej dcerke zistili stridor ked mala 2 mesiace ten zvuk si pamatamn dodnes pri nej sa nedalo vobec spat chodili sme pravidelne na kontroly na sondu v roku a pol sa nam to uplne vyliecilo a teraz na to len spominame teraz mame 2 roky a 8 mesiacov

ocino123
31. máj 2011

Aj nasi chlapci maju stridor. tym ze boli predcasne narodeni primarka na nedonoseneckom nam povedala ze je to u takzch deti dost casty jav. ale v nicom nas to neobmedzuje a casto som sa bal hlavne pri krmeni ci sa mi nezadusia kedze obcas sa zdalo akoby nevedeli ci skor dychat alebo tahat mliecko z flase. dnes ho ten starsi nema a mensiemu sa tiez uz lepsie dycha...... dolazite je uvedomit si ze to nie je nebezpecne-ako nam to pani primarka v humennom vysvetlila

janka2112
22. jún 2011

Ahojte,nas maly ma vrodeny sridor,ked bol mensi tak vydaval ttaky skor piskajucu zvik ked spinkal.tento zvuk sme uz nepoculi davno,ale skor chrapcanie-pokial som dostala dobre info od viacerych lekarov,nie je to zivotu nebezpecne,pomaly sa to vekom straca.dnes sme vsak boli na ORL,kedze dve noci maly tak chrapal,ze som bola skoro presvedcena,ze nieco musi mat v nose.zaver:ma trosku zdurenu sliznicu v nose,t.j mierna nadcha a aj to vlastne zhorsuje tie zvuky.mna to chrapcanie netrapi ani tak velmi ako to,ze od polroka,odkedy zavadzam prikrmy,mam problem zaviest nejaku kuskovitu stravu.maly ma 10mesiacov a este stale ho pri papani napina,alebo sa dusi.uz som tak vystresovana ked ideme papat,ze je to rovno na psychiatriu.PROSIM preto vsetky mamky,co maju uz starsie deti a mali stridor,dajte sem nejaku radu,ako ste postupovali,resp.mixovali ste stravu do akeho veku?pan.dr.zhodnotil,ze nech len mixujeme dalej,panecku,mam obavu,ci bude vediet neskor prehltat tuhu stravu.dakujem za rady

janka2112
22. jún 2011

@andrejka1974 ahoj andrejka 1974,prosim ta ako ste na tom boli s papanim,mali aj tvoje deti problemy s prehltanim stravy?alebo nejakych kuskov?aj maly kusok sposobuje nasmu synovi problem,napina ho.dakujem za tvoju odpoved.

andrejka1974
22. jún 2011

ahoj my sme dlho mixovali, kusky sa naucila jest az neskor teraz uz nema ziadne problemy a zje vsetko, chlebik, rohlik, masko aj ovocie na kusky nakrajane

janka2112
23. jún 2011

@andrejka1974 dakujem za odpoved,mixovala si preto,ze ju napinalo?malemu aj zabieha aj ho napina,som z toho nestastna,pre okolie posobim ako hystericka mamina,avsak neprajem nikomu ten pocit,ked viete,ze z papania nemate radost ani vy ani dieta,lebo ma trampoty to dostat dole hrdielkom.

andrejka1974
23. jún 2011

hej mala to nevedela zvladnut a mixovala som az na kasu vsetko a vacsie kusky vypluvala bolo to tazke ale treba len vydrzat drzim palceky teraz zje vsetko kusky ovocia, masko na kusky nakrajane, chlebik na kocky nakrajany davam jej ho bez korky mixovala som ze ju napinalo a nevedela to zvladnut stravu mala domacu nejedla ziadne tie vyzivy nechutilo jej to takze zvlast som varila jej zvlast ostatnym ale ja som si to naporcovala a zamrazila tak som vzdy jednu davku vybrala na obed este raz drzim palceky

terka1312
11. máj 2012

aj mi mame stridor už od narodenia . teraz bude mať 11mesiacou a sa nám to vrátilo naspeť už to nebolo take hnusne ako teraz zas sa nam objavili sopliki z krvičkou a strašne sa mu zle dýcha stále ked si lahne na chrbať tak mu vide grcka a ešťe sa začne busiť ale nie len cez usta ale aj cez nos. mi sme už boli stim na višetreni ked mal 3 mesiace a na posledi ked mal 6 mesiacov lebo v tedy som ho prestala kojiť lebo sme ležali v nemocnici kvoli tej krvičke čo sme grckali a tam nam spravili kompletne višetrenie aj na tej hadičke bol . A neviem či nepojdem zas na vyšetrenie lebo moja doktorka povie stale že to zmizne do roka a stale mu da antibiotikum ved mi od narodenia bereme nato lieki a stale sa to zlepši a potom z horši ja už neviem čo mam robiť poradte mi

zuzkalm1989
19. feb 2013

ahojte, dnes ked sme boli na poradni, tak som vravela dr.,ze maly chrci a on povedala, ze ide o stridor. je to nebezpecne?

misiatko81
3. mar 2013

Aj mojmu synovi toto diagnostikovali.Bolo nám povedané,že do pol roka sa to môže ešte kľudne zhoršiť,ale vraj je to normálne. Kazali chodiť každý mesiac na kontroly ako sa to vyvíja ďalej. Tak som veľmi zvedaví.
A ako na to prišla pediatricka na poradni,keď to zisťujú na ORL pracovisku fibroskopom?

volda
30. máj 2013

@misiatko81
@zuzkalm1989 cafte babulky, konecne zistujem ze to chrcanie ktore ma moj maly nie je z prechladnutia ani zahlienenia, ale ze sa jednaasi o stridor, vzdy ked som bola u doktorky tak ho popocuvala povedala ze dychanie je ciste a ako na potvoru pri nej nechrcal, ale uz ma to rozculuje lebo sa mu to vlastne stale vracia, raz je to lepsie potom sa to zhorsi a ja odsavam sopliky a ziadne nejdu, pozorujete pri svojich detickach ci sa to zlepsuje, lebo moj ma uz rok a stale chrci 😖 , a tiez ked place pri nadychu ma taky cudny zvuk

misiatko81
31. máj 2013

Ja som si akosi zvykla už na ten zvuk 🙂 už to tak nevnimam a myslím, že sa to zlepšilo .

lee_bella
25. apr 2014

ahojte, vsetlky tu opisujete len akesi chrcanie, ci krochkanie...ma nejaka matka skusenost s tym? ze jej dieta nevedelo pretiahnut vzduch ze az hykavo pretahovalo vzduch cez plucka pri namahe, cize pri kakani? a ze tak zhlboka hyklo aj bezne cez den? dakujem za odpoved

mazurienka
12. máj 2014

@lee_bella
ahojky moja mala ma 5 mesiacov a má od narodenia stridor teraz asi tak 2 týždne presne občas aj tak hýka akoby sa jej horšie dýchalo zatial to ale neriešim dúfam že to prejde lebo na krčné ideme až koncom júla zas na kontrolu.vy ste s tým boli aj u doktora?Mima

lee_bella
12. máj 2014

@mazurienka Ahoj a ona hyyka resp. tazzsie pretahuje vzduch aj pri kakani? moja micka to ma uz od prveho mesiaca..... jasne boli sme na kramaroch na krcnom s tou sondou jej zistili ze ma stridor najlahsieho stupna a preto sa mi nezda,ze to je ta prava diagnoza na nu...bo ona nechrapci ako deti so stridorom....

elinkadk
19. máj 2014

my sme si tiez presli vsetkymi moznymi vysetreniami a nakoniec ked nam to ani do roka nepreslo tak sme boli na kontrole na laryngoskopii pod celkovou anesteziou a zistili mu Parezu lavej hlasivky tak sa teraz snazia zistit z coho to ma a som vdacna nasej primarke, pretoze ona si to vsimla uz ked mal 5 tyzdnov a potiadne to riesila

elinkadk
19. máj 2014

@lee_bella moj drobec pri placi strasne hykal a ked bol nachladnuty tak aj v spanku, bolo to hrozne pocuvat,ale uz to v podstate ustupilo, viac to pocut ked je chory a to ma uz 13 mesiacov. Ked mal 7 tyzdnov tak vdychol mliecko do pluc tak to boloo naozaj hrozne pocuvat a vidiet ako ho cez sondicku v nose krmili

lee_bella
19. máj 2014

@elinkadk to ma mrzi, ze ste si tolko v strachu preziili, ved to je hnusny bezmocny pocit, ked dietatu neviete pomoct neviete co mu je,lekari su neisti...strasne, moja dcera pri placi vobec nehyka...ona z nicoho nic, najmä rano, sedi si v kresle a potom tie je hlasne nadychy, vobec to neustupuje. som velmi zvedava ci z toho vyrastie

syabina
8. dec 2014

Ahoje mamicky ako vase deticky znasaju toto obdobie nam to chrapkanie v lete ustupilo no teras je to zase riadne pocuť tak som sa rozhodla ze pojdeme na orl pozriet fibroskopom ,bola ste niektora viete mi ktomu viac povedat velmi pekne dakujem

julka82
21. dec 2014

@syabina je to stale horsie, my ideme zajtra k dr ☹

syabina
22. dec 2014

@julka82 ahoj mja mala ma 11mes.už nam to celkom mizne ledva to pocujem ,no pre istotu sme bli v BA a na fibro nas objednala na 14 .1,2015 no tak sa mi tam nechce☹

julka82
22. dec 2014

@syabina nam dnes dr povedal len ze maly ma zapalene hrdlo a chrapcal kvoli hlienom. Dostali sme sirup a kvapky do nosteka. Tak som zvedava. Drzte sa

syabina
25. dec 2014

@julka82 dakujem no zas chrci uz druhy den ☹hadam to uz raz skonci

lucy1978
16. jan 2015

@evaka @demka @adriana01 @kuliatko @miselinik babenky nasla som tento prispevok o stridore sice z "davnejsich cias", ale zaujimalo by ma - ci to vasim detickam uz vymizlo a kedy asi. My to mame tiez, maly ma 7 a 1/2mes a zatial nebadam ziadne zlepsenie. Skor by som povedala ze chrchoce stale viac. ☹ dakujem ak mi date vediet!

miselinik
autor
2. jan 2016

Ahojte, tak po dlhom case som narazila znova na tuto diskusiu. Co sa tyka dcerky tak nas strasili ze bude astmaticka a bude mat problemy s dychanim. A nastastie sa nic nepotvrdilo. Dcerka je zdrava a skoro vobec nieje chora, zavodne lyzuje. Deti z toho vyrastu a pri spravnej starostlivosti ani nebudet vediet ze im nieco bolo. Hlavne vela pohybu vonku, striedanie hor a mora a spravna vyziva. Verte ze tie nase deticky to zvladnu vsetko bez problemov a budu z nich zdravy ludia. 🙂 😉 🙂 😉