Napravenie kostrče

lenka_21
18. jún 2018

Ahojte, napravovali Vam niekedy kostrc? Ak ano tak kto a s akym vysledkom?
Ako ste si pomohli pri bolavej kostrc? Ja teraz dost lezim kvoli operacii a kostrc nesmierne boli... Riesim kde a ako zacat, aby uz menej bolela. Chodit pomaly viem, nie cely den, ale vladzem nieco chodit a posedavat...

pupava36
18. jún 2018

Ja som akurát objednaná osteopatovi na júl, manžel bol a vravel ze sa cíti veľmi dobre ze ho už ani chrbát neboli, aj mu celú "kostru" napravil

pupava36
18. jún 2018

Teraz čítam ze ste mali operáciu. No keď to mate operovane tak vám ju nikto nenapravi bohužiaľ... Ja som síce mala len narazenu kostrc ale bola to mega bolesť, ani chodiť, ani sadnúť si poriadne, ani sa zohnut bez plaču a bez toho aby som sa niečoho nepridrzala sa mi nedarilo... Bolo to hrozne a bola som s toho na nervi... Prajem vám skóre vyliecenie

lenka_21
autor
19. jún 2018

Ano mala som operacie... takze zlepsovat postupne 🙂

majkaaa318
19. jún 2018

@lenka_21 ja chodím k fyzioterapeutke a učila ma cvičiť metódu Ľudmily Mojžišovej na spevnenie panvového dna (nedarí sa nám bábätko) no a v rámci tejto metódy sa robí aj mobilizácia kostrče. Tiež ju niekedy cítim, hlavne keď dlho a zle sedím. Robí sa to cez konečník a je to ako keby také masírovanie zvnútra, prvý krát to bolo bolestivé ale tie ďalšie razy to už bolo lepšie, ale ku tomu treba cvičiť aj cviky. Možno by stálo za to skúsiť aj toto a opýtať sa na to nejakej skúsenej fyzioterapeutky.

lailla7
17. júl 2019

@majkaaa318 kam si prosim chodila k fyzioterapeutke? pomohlo ti to cvicenie a mobilizacia kostrce?

majkaaa318
17. júl 2019

chodila som v Ziline do Fyzio family. Celkovo som tú mobilizáciu kostrče absolvovala šesť krát, najbolestivejší bol ten prvý krát, potom to už bolo vždy lepšie a lepšie. Určite to malo niečo do seba, aj s tým cvičením Ľ.Mojžišovej. Vtedy ma asi najmenej bolieval chrbát, len to bolo na mňa dosť pomalé. Potom som pokračovala viac cvičením SM systému, takisto super. A potom vo februári sme sa sťahovali a v marci som hneď otehotnela, pol roka po liečbe, takže to je pre mňa najviac pozitívny výsledok ;)

zimik
19. júl 2019

@majkaaa318 gratulujem 😊. Môžem sa opýtať s akým odstupom ti tu mobilizáciu robili? Raz za mesiac alebo častejšie?

zuzana814
19. júl 2019

@majkaaa318 mozem poprosit o sukromnu spravu, kde v ziline ste chodili, nasi priatelia sa uz skoro 10 rokov snazia o babatko, mladi ludia

majkaaa318
19. júl 2019

@zimik iba raz do mesiaca, celkovo som to absolvovala šesť krát takže aj s cvičením to trvalo minimálne pol roka

laskonka80
19. júl 2019

@pupava36 ahoj mohla by si napísať u ktorého osteopata bol manžel? Nie je ich veľa.Ďakujem

pupava36
19. júl 2019

No on bol u osteopata v Čajkove ale ten pan už išiel do dôchodku minulý mesiac.

zimik
20. júl 2019

@majkaaa318 ďakujem 😊

alena891
24. júl 2019

@majkaaa318 prosim vas ku komu ste chodili na fyzio... Dakujem

radynadzlato
4. aug 2019

@pupava36 a kde ste boli?

hatapatazumba
20. sep 2020

Prosím vás ma niekto aj deformaciu kostrce?

martinazatkova
8. mar 2022

@pupava36 môžem obnovit tému?
Ako ti to nakoniec dopadlo?

adika011
27. feb 2023

Prosím Vás kto bol naprávať posunutú kostrc? Chcela by som vedieť celý priebeh. Bolo to bolestivé? Nemáte náhodou skúsenosti v RK?