Narodilo sa niekomu dieťa s vrodenou vadou?

jankapiknova
21. júl 2009

Ahojte. Narodilo sa dieta niekomu s vrodenou vadou? a absolvovali ste potrebny plasticky zakrok alebo sa chystate ho absolvovat?

u2jana
21. júl 2009

ahoj, my sme pred mesiacom prezili operaciu makkeho podnebia.co potrebujes vediet?

jankapiknova
autor
21. júl 2009

nas caka operacia palceka, ma na pravej rucicke dva takze tiez pojdeme na operaciu v novembri asi. Tak som bola zvedava ze ci sa tu este niekto najde. A kde vam to robili? kolko ma tvoje male? Dlho trvala operacia?

jankapiknova
autor
21. júl 2009

nam idu ten palcek robit az ked bude mat rok,ze to je lepsie kvoli uspavaniu

stvura
22. júl 2009

V tomto pripade ked ma dietatko len takuto "malicku" chybu nie je problem palcek odoperovat. Akurat mu bude vidiet troska jazvycka (mozno), no cely zivot moze fungovat normalne a nikto si nic nevsimne...
Moj muz ma deformovanu lavu ruku, nevyvinute zapastie a prsty len ako gulocky. V tomto pripade sa dava plasticka nahrada, no este som nevidela cloveka co by to nosil...dietatku je to neprijemne a pokial si na to nezvykne, ako dospely clovek to nebude nosit.
Drzte sa, urcite to dobre dopadne!

jankapiknova
autor
22. júl 2009

dakujeme

wewe4
22. júl 2009

jankapinkova, môžem sa spýtať...teba zistili riziko na rázštep už v tehu? Lebo mne ho zistili na tripple teste, ale potom som bola na dvoch podrobných UTZ a tam povedali, že je v poriadku...už na to vôbec nemyslím a nestresujem, ale predsa sem-tam 😔

roasha
22. júl 2009

janka neboj sa,mala som kolegynu,a v rodine jej manzela mali"bezne"palcek navyse.
mali ho dokonca obidvaja jej synovia.tiez v "urcitom veku"im ho chirurg.odstranili,a nebol s tym nijaky problem.
"drzim palce". 😉 🙂

jankapiknova
autor
22. júl 2009

nie nezistili mi to ziadnym testom , mali sme to ako prekvapenie pri narodeni. Ako nieje to nic strasne, maly je zdravucky krasnucky, len mi je luto ze taky mali musi uz podstupit zakrok.

zuza.m
22. júl 2009

moj maly ma zle zle vyustenie močovej rury a tiež nas čaka zakrok ale až ked bude starši a bez plienočky.tiež to bolo prekvapenie pri narodeni ,je to len kozmeticka vada a vobec ho to neobmedzuje.možno že mu to aninebudu musiet urbobit.ale všetko to je až po roku života.

u2jana
22. júl 2009

ahoj, nasa ma za sebou operaciu razstepu, robili jej ho pred mesiacom v ruzinove,
my sme tam boli dva tyzdne, ale co tam boli s tym ci vy, isli do tyzdna domov, takze to v pohode zvladete.

jankapiknova
autor
22. júl 2009

dakujeme,nevies nahodou ci tie deti co tam boli stym co mi tak ci mali velke bolesti po operacii alebo davaju im nieco proti bolesti?

u2jana
22. júl 2009

ci mali velke bolesti to neviem, ale urcite malemu daju nieco od bolesti, na noc nam davali take utlmujuce kvapky... ale my sme boli tazsi pripad, a hlavne my sme boli 3dni na infuzkach, lebo mala odmietala jedlo, mlieko proste vsetko... takze sme sa natrapili a trapime sa dalej
aj vy idete na operaciu do BA?

jankapiknova
autor
22. júl 2009

pravdepodobne nitra plasticka chirurgia tam patrime jednemu plastikovy ale povedal ze ak ho nebudu chciet uspavat v nitre tak pojdeme do BA

alias313
23. júl 2009

ahojte, ja som akurat prisla z plastickej chirurgie u nas v bb...maleho objednat na operaciu-ma razstep podnebia-stredovy...a teda po tom, co som sa nic od doktora nedozvedela, musim hladat ineho...prisla som dnu, pozrel mu do ust-napisal na pocitaci ze operacia ked bude mat 7 m-28.10 a to bolo vsetko. potom som sa ho opytala na priebeh-ako sa to teda robi a on, ze coho priebeh..no ja, ze operacie a on nic ticho.potom som sa spytala, ci sa tu bude sit a on ze: ano bude sa to šiť...potom mi este oznamil, ze kedze nekojim a je malo miest tak ma s nim neprimu, ze ho mam v stredu donies, vo stvrtok ho budu operovat a ak vsetko dobre dopadne mozno ho v pondelok pustia.a potom len sucho odvetil: "ďalší"...totaaaaaaaaaal...moze byt odbornik aky chce, ale takyto pristup..ako ja bez maleho mam byt tak dlho a este k tomu v takej chvili, ked ho maju operovat.. 🙄 nic ine mi teda nezostava, len hladat niekde inde kde s nim budem moct zostat a budu tam aspon trosku normalny 😠

jankapiknova
autor
23. júl 2009

my patrime do nitry k jednemu plastikovy a zatial sme spokojny s jeho pristupom,to je niejaky mlady okolo30-35 rokov moze mat. Uvidime, my mame prist dojednat termin a vsetko okolo toho ked bude mat rok a to je 28.10

u2jana
23. júl 2009

ahoj alias
a nemozes sa preradit do BA?
ja by som malicke urcite same v nemocnici nenechala, v BA beru hlavne s mamami, boli tam dokonca 10 rocne deti s mamami, takze vas by zobrali spolu urcite.
lekari v Ba fakt dobri a dokonca aj sestry, teda az na jednu, na ktoru mam tazke srdce
tu mas link http://www.rozstepy.sk/?section=forum
a skus sa im tam ozvat, urcite ti poradia
popripade pozri na tej stranke tel.c. na dr. fekiacovu, ta ma razstepove deti na starosti
drzte sa
pa

timusi
14. aug 2017

@jankapiknova dobrý večer, našla som túto tému. Máme 4mes. Emku a má zdvojený palček na rúčke - dva nechty a širší palček. Chcem sa opýtať, kedy Vás prvý krýt poslal pediater k odborníkovi? Nám stále opakuje, že snímkovať budú, až keď sa začne prštek riešiť, no zatiaľ nikto nič nerieši. Nevieme zatiaľ, či máme dve kostičky :( ďakujem za každé info. Jana