Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nechutenstvo, napínanie a vracanie z jedla u 4-ročnej

21. júl 2021

Prosím o rady ako pomôcť dcére lebo už som na pokraji síl, nejedacka je od narodenia, no mam pocit ze sa to zhoršuje, toto extrémne nechutenstvo trvá asi týždeň... Z jedla ju napína ci mixovana krémová polievka ci normálne jedlo, napína ju aj z čokoládového pudingu, obľúbené jedlo nemá... Na rady doktorky sme skúšali peritol ale ten zaberie len na deň,.... Mame nasadení pediakid..to upne bez efektu... Jeme b komplex rybí olej... Skúšali sme pangamin... Neviem už ako co robiť, problém je v slabom žalúdku a psychike... Uz keď ma prísť čas jedenia chce ísť spať...boji sa jedla... Mam pocit ze už nikdy neskončí... Po každom jedle skončíme nad umývadlom... Niekedy sa mi ju podarí zahovorit (napr. Urobíme si penu) ale Nie keď nie.... Poraďte co sa da s tým robiť... Doktori majú na to terapiu - podať utlmujuce lieky....

ivka27101
21. júl 2021

My sme mali podobný problém, syn nechcel jest, vracal niekedy a napinalo ho na vracanie, jedlo neznášal. Veľmi som sa pri tom rozculovala a potom som si jedného dňa povedala, že mu dám voľnosť v jedení. To znamená, že keď mi povedal ze ma dosť už som do neho netlacila lebo sa mi to zdalo malo, dala som mu na výber co chce jest, ako to chce jest, bola som pokojná a rešpektovala som jeho nie. Priznám sa, že som mu viac začala dávať aj hovadiny napr horalky, lizatka a iné blbosti proste na čo mal chuť a vieš čo? Teraz si chodí a sam si pýta jest a ešte keď povie ze mňam neverím vlastným ušiam. Ostali jedla, ktoré do úst nedá napr ovocie zje len z obchodu v kapsičkach, ale lepšie ako nič.

autor
21. júl 2021

@ivka27101 ďakujem zareagovanie, koľko to asi trvalo, neschudol veľmi,... Lebo moja už schudla takmer kilo... A neviem ci ju mma nechať ešte alebo Co robiť.... Moja nechce ani sladké...napina ju aj napr. Z bounty..... Keksíky tiež nemusí

evita_g
21. júl 2021

A mliečne výrobky nezje? Alebo len samé mlieko, či kakao/granko? A ešte mi napadá jedna vec... nebola dcérka covid pozitívna? Lebo veľmi častý pocovidový stav je parosmia - porucha čuchu a chuti. A nemusí sa objaviť hneď po covide, ale aj s odstupom času.

luccija
21. júl 2021

Čo jedáva v škôlke?nepomôže, že by s tebou pripravila niečo čo ma rada?ovocnú misku, muffiny....nemá intolerancie?boli ste na gastro?nemá parazity?boli ste niekedy v nemocnici?išla by som s ňou k psychologické, lebo môže mať z toho traumu čo už asi ma

ivka27101
22. júl 2021

On našťastie moc nechudol, ale držal sa stále na jednom čísle, ona ma isto traumu z jedla a preto takto reaguje na všetko. Skus jej dat tu voľnosť, choďte do obchodu a nechaj ju vybrať si co chce, skus s nou pripravovať jedlo alebo aj počas hrania jej nechaj na stole nejaké jedlo, možno aj viac druhov a možno ju to napadne zjesť. Ale nenútit a hlavne nekomentovat lebo nášho to ešte viac odradilo, aj keď skúsil niečo tak som na to nereagovala nerobila som ovácie ani nič proste išli sme ďalej akoby nič nevenovala som tomu pred ním pozornosť.

ivka27101
22. júl 2021

Ešte ma napadlo, že či nemá malo železa, lebo nás mal malo strašne málo železa a aj to spôsobuje nechutenstvo a keď začal brat kvapky tak mu viac chutilo a aj z vlastnej skúsenosti viem, že keď mi chýba železo mi nejde moc jedlo na chuť. A tým ze tvoja dcéra malo papa si myslím, že bude mať aj malo železa, skus ešte to s lekárkou prebrať a ak by doktorka nesúhlasila tak by osm možno skúsila nejaké prírodné kvapky s obsahom Železa, tuším je nejaký čučoriedkovy sirup alebo čosi také alebo melasa.

autor
22. júl 2021

@evita_g nemali sme covid aspoň o tom neviem,

autor
22. júl 2021

@ivka27101 práveže železo ma nad normu....norma nejak do 17....ona 20....