Nedostatok železa u malej. Čo to môže byť?

marianamariana
13. jún 2009

Ahojte. Mám 14 mesačnú dcérku a som zúfalá. Pri odbere kvi jej zistili nizke hodnoty železa iba 4,2 Hemoglobín 114 ostatné bolo OK. Doktorka jej predpísala Maltofer kvapky, Acidum folicum, ale pri ďalšom odbere cca o mesiac boli výsledky katastrofálne železo iba 1,9 saturácia 0,03, hemoglobín 105. Prosím, má niekto skúsenosti s tým, že dieťa nereagovalo na liečbu železom? Čitala som, že to môže byť aj celiakia. dúfam, že nie je. Doktorka nás poslala na hematologiu. som z toho už na nervy, stále hľadám nejaké informácie, ale vždy nájdem iba čiastočné. Prosím poraďte.
Mariana

zuzik_p
14. jún 2009
lucia1004
14. jún 2009

urcite je dôlezite, aby ste zasli na hematologiu. a papajte vela TELACINY, kokos,mak

mikulka
14. jún 2009

Pokdu jsi v těho měla málo železy ty, pak i dcerka přebýrala málo od tebe. Neboj, to se spraví, jez také ty ten Maltofer a hodně potravin, kde je železo, bude to v pořádku. Jen to chce čas.
Jo a pozor na zácpou, ta po ežleze bohužel bývá...

janinah
14. jún 2009

vygoogluj potraviny s obsahom železa a dávaj jej ich, môj syn mal z anémie nechutenstvo,tak som nakoniec musela lieky vysadiť a doháňali sme to len jedlom,ale ty si trochu vážnejší prípad, po vyš. na hematologii budeš múdrejšia o čo ide

marianamariana
autor
14. jún 2009

Ďakujem všetkým, uvidím, čo poviedia na hematologii. Dúfam, že nič vážne to nebude.

lusilia
14. jún 2009

Ahoj, aj my mame sialene malo zeleza, t.j.88, tiez sme dostali maltofer a kyselinu listovu, ale este sme neboli na druhej kontrole, tak dufam, ze sa nam to zlepsi...

roka96
22. jún 2009

tak nám tiež teraz zase dali maltofer a maý sa nevie vykakat mali sme problémy vždy s tým kakal raz za 3 dni a dnes sa vykakal až po 5... je to hrozné.. rozmýšlam, či mu to mám vlastne dávat lebo nám ho vraj nechýba nejak vela. my sme na hranici tak fakt uvažujem.. ale zase nechcem aby som mu urobila zle. len či mu nerobím aj tým, že nemože kakat... to sú úvahy..

danu
22. jún 2009
glumy
23. jún 2009

Ahoj, syn má taky málo železa, po tom Maltoferu děsně blinkal, tak nám v lékárně doporučili homeopatika Ferrum Phosphoricum a je to good 😎

leonik
23. jún 2009

Ahoj, dceři taky zjistili málo železa. Dr.jí nasadila Aktiferrin, po měsíci jsme byli na kontrolním odběru a zjistili že ho má ještě horší, než předtím!! 😖 Tak jí nasadila Maltofer, ten je prý silnější. Brala ho další dva měsíce, pak se to srovnalo 🙂

davidko7
25. jún 2009

Baby a prečo ste boli na odbere kvoli železu?Nam Dr.nikdy v poradni nebral krv.Maly ma 18.mesiacov a neviem ake ma hodnoty železa.

glumy
25. jún 2009

Davidko7: Na běžný prohlídce se syn zdál Dr. vybledlý, tak nás poslala na tu krev😀

roka96
25. jún 2009

my sme sa tiež zdali bledí preto nám brali krv...

danu
25. jún 2009

nikita777 • 1d • Dnes o 19:28
Ahojte nemate niekto skusenosti ked chyba zelezo. Mame 5 mesiacov a dali nam lieciky a kvapky a tak vseli co. Som z toho trosku mimo. Dakujem

leonik
25. jún 2009

davidko7: mně dcera málo jedla, tak proto jsme šli na krev, kde jí zjistili chudokrevnost.

rkotulko17
9. dec 2013

Nezabudnite, že Aktiferin a aj Maltofer má účinok, iba ak je podávaný spolu so šťavou z čiernej ríbezle, pri malých bábätkách je to problém, tiež nám v lekárni poradila homeopatiká, lekárka to ani nespomenula - a to utrpenie už viac nechceme zažiť, a že užívame homeopatiká sme zase nespomínali my, výsledky krvi boli vynikajúce.

adka12
9. dec 2013

@rkotulko17 a prečo so šťavou? to nám dr. nepovedala. má to potom vobec nejaky ucinok ten maltofer ked jej to davam zapit čajom?

simi222
9. dec 2013

ahoj ,moja dcerka,ma 3 roky,ked mal asi rok tiež mala malo železa,nepamjatam si hodnoty ake boli.Brali sme dlho Maltofer,ale ja jej to upravovala stravou,všetko sme jedli čo obsahuje železo,napriklad:šošovica,špenat,telacie masko,brokolica,miksovala som banan,jablko spolu a kuracie maso len stehna,je toho vela.Určite sa to upravi,len to dlho trva a hlavne dbaj na stravu.Držim palce a nestresuj. 🙂

dasamo
9. dec 2013

Nam uz po porode zistili nizsie hodnoty hemoglobinu, nasadili nam acidofolicum, cebion, B12 a teraz ma 4mesiace a je ok a priznam sa, ze som mu tie vitaminy prestala davat ked mal 7tyzdov, priberal, nebol bledy, a posledna kontrila krv,obrazu je ok. Vraj je to bolo sposobne tym, ze som mala nedostatok zeleza ja v tehotenstve, ze sa narodil trossssickku skor a cisarskym. Netreba sa stresovat

bubka88
2. jún 2016

aj moj syn ma malo zeleza len 4.....nam dala Dr. Kyselinu listovu a pyridoxin. Syn sa na druhy den celý vyhádzal. mam to brat? ci?? a my nepapame skoro nic. zje mi len slepaciu a mrkvou poliekvu a cestovinu...:-/

modrykonik03
18. sep 2016

my taktiež mame nižšiu hodnotu hemoglobínu, 96. A predpísali nam Aktiferin a k tomu, vitamín C, B a kys.listova. Trápi nas zápcha. Neexistuje nieco na prírodnej báze, co nespôsobuje zapchu a vie upraviť hodnotu hemoglobínu ? Dakujem

mravvcek
18. sep 2016

No my sme mali velmi nizku hladinu myslim 69 alebo tak nejak. Hrozila nam transfuzia krvi. Dostali sme maltofer a vit.C
po tyzdni brania som to vysmarila a zacala mu davat prirodne veci:cervena sosovica,spenat,por,kozie mlieko,,brokolica a telacie maso. Samozrejme vsetko upravene aby mi to zjesol aj mixnute. Mal 8 mesiacov. O dva tyzdne sme mali odber a stupli hodnoty na 86 a dalsie dva tyzdne na 111. Takze da sa.

bubka88
19. sep 2016

@bubka88 no ja mam ten isty problem...tiez mame nizke zelezo len 4...tuez nam dala pyridoxin a kys.listovu...taktiez nepapame nic len vyvar a mrkvovu polievku a tiez halusky s tvarohom a to je tak vsetko....tie tabletky tiez sme sa prvy krat vyhadzali...a ani my ich nechve zjest...mame rok a 4 mesiace...a ja uz neviem

modrykonik03
19. sep 2016

@bubka88
...a len Pyridoxin a kys.listovu mu dávaš? Nič viac?

modrykonik03
19. sep 2016

@mravvcek
Super. A koľkokrát za tyzden papate tel.maso a v akých porciach?

mravvcek
19. sep 2016

5x do tyzdna som mu robila 🙂

tweetinka.co
19. sep 2016

Na zelezo je dobra aj trstinova melasa. Da sa zarobit s citronom. Masej krpatej to tak chutilo

elenocka99
19. sep 2016

Zazila som si s dcerkou anemiu tazku, 4mesiace aktiferin, vit.c+pyridoxin+kys.listova+B-komplex, prisne som davala zelezo 1,5hodiny po mlieku a minimalne 1 hod.pred dalsou davkou.Do 4mesiacov to bolo ok. Pri druhom som pocas tehotenstva jedla 2preparaty zeleza denne, kys.listovu a este aj cervene mäso a aj tak bol na dolnej hranici. Uz som nebola ochotna davat železo, myslim maltofer etc., tak sme davali Narosan cucoriedkovy. Maly rychlo rastie, cim spotrebuvava zelezo rychlejsie, ma teraz 5 a pol mes. A za mesiac a pol narosan + prikrmy sme hemoglobin upravili o 10g/l, teda z 97 na 107. Neverila by som, keby som to neskusila, ale fakt to islo. Dôležitý je aj odstup od mlieka a ml.výrobkov, sice z narosanu sa zelezo sa vstrebe aj tak, ale lepsi je odstup ason 1/2hodiny. Pri syntetickych preparatoch treba dodrzat 1-1 1/2 hod. No a samozrejme cervene maso. A vitamin c zlepsuje vstrebavanie. Rastlinna strava sice obsahuje vela zeleza, ale horsie sa vstrebe kvôli obsahu fytatov. Preto to maso. Narosan je z cucoriedok a ide to aj tak. Tolko v skratke konzultacie s hematologom + samostudium. Inak narosan sa bezne pise nad 3 roky, ale ja som to po konultacii s poradkynou davala od 3,5mesiaca. Ide o to, ze nie su studie na takych malych detoch, ale ked mozu chemiu, tak preco nie prirodne stavy.

janifer
19. sep 2016

@elenocka99 aku davku Narosanu ste davali v tych 3.5 mesiaca? Ja som davala od roka 2 male lyzicky, alebo 1lyz, ako kedy. Ale nekonzultoval mi to nikto

elenocka99
20. sep 2016

@janifer mala som zacat 1 mokka lyžičkou, po tyzdni 2, ale pravdupovediac davam nedavam stale 2,niekedy zabudnem.