Nemiznúce štípance od komárov. Je to normálne?

monika77
11. aug 2009

nenašla som tému k tomu, tak ak by ste náhodou aj niekto našiel, pošlite mi link

náš drobec bol poštípaný od komárov, ale neviem či je normálne aby aj 3 týždne na to mal stále také malé bodečky ktoré mu na tvári aj ručičkách zostali ... najskôr to boli veľké červené fľaky ako aj u dospelých keď poštípe komár, ale teraz sú také ako keby malé vypuklé púčiky, vyzerajú ako vodové no neviem to ani opísať, ale zostali po tých štípancoch

lusilia
11. aug 2009

Monika aj nasmu malemu zostali take bodecky, ale postupne to myzne, no asi deticky maju inu reakciu, neviem a trva to teda dlhsie ako u nas...

cuchre
11. aug 2009

monika, aj u nas to vyzera tak hrozne....ani fenistil nepomohol...ale neboj, do zimy zmiznu 🙂

zuzkaprofant
11. aug 2009

aj moj je tak postipany take cervene bodky ma po hlavicke ja skusim tam kvapnut moje mliecko materske ze je to vseliek 😀

lusilia
11. aug 2009

My sme na to dostali tekuty puder a nic lepsie nepomahalo, to sme vyskusali vselico, takze odporucam (zarabany v lekarni).

monika77
autor
11. aug 2009

nám to pomaličky mizne, sú tam už len tie malé púčiky ... najskôr som natierala fenistilom, potom už nie

tutitu
22. máj 2012

dievčatá, poraďte niečo, čo odpudzuje komárov z detského telíčka. Synček má dva roky a po tváričke má samé štípance. Existuje niečo repelentné vhodné aj na tváričku??? Ďakujem.

tutitu
23. máj 2012

to mi nikto nevie poradiť? 😢

xlucia
23. máj 2012

@tutitu repelentna indulona. plus mu ciarku nastriekaj repelentom. a my mame taky trik od doktorky, a nam zabral ked sme nemali nic proti komarom, ze som zobrala tabletku normalneho bkomplexu, a mokrym prstom som ju posuchala a tym natrela kozu. komarom to strasne smrdi

tutitu
23. máj 2012

@xlucia ďakujem ti za radu... vyskúšame. 🙂

bubinko83
23. máj 2012

@tutitu ja som rozmyšlala nad takymto niečim ,lebo naš maly je fest doštipany každe leto od komarov ☹
http://www.najdarceky.eu/najdarceky/eshop/0/0/5...
Myslite že to pomaha?

xlucia
23. máj 2012

@bubinko83 poradim ti ine. striekaj mu oblecenie aj ciapku repelentym pripravkom a v lete mu davaj bkoplex. jednu tabl denne. a komare pojdu od neho

tutitu
23. máj 2012

@bubinko83 ten náramok vyzerá zaujímavo a nie je ani drahý. Nevedno ale, či to fakt pomáha.

xlucia
23. máj 2012

@tutitu pomaha, ale problem je ze dospely ho moze mat priamo na kozi, deti by ho mali mat na obleceni, aby nemali z toho reakciu

tutitu
23. máj 2012

@xlucia tak to sa mi potom viac pozdáva ten trik s b-komplexom po tváričke. A tá indulona sa môže dávať aj na tváričku? Aby som neurobila viac škody ako osohu.....

ginger_fox
23. máj 2012

@tutitu mne sa osvedčil čajovníkový olej, kupila som ho v DMku. Keď náhodou syna aj niečo uštipne, dávam mu to na štípenec.

bubinko83
23. máj 2012

@xlucia
@tutitu ja snad tie naramky kupim aj pre nas dospelych a potom napišem sem či to pomaha. 🙂 O tom B komlexe som počula ale neviem či to naozaj zabera. Ja maleho len striekam vždy repelentom oblečenie ako aj vy radite ale aj tak ho štipu tie špiny. 😒

tutitu
23. máj 2012

@bubinko83 @xlucia píše, že to pomáha. 🙂 Určite to dnes vyskúšam. Malý má tváričku samý štípanec 😢 potom si to škriabe a nemôže sa mu to zahojiť. V lekárni mi poradili, že mu to mám natrieť pityolom. Na noc som ho vynatierala ako indiána, zdá sa mi, že sa to trošku zlepšilo...

xlucia
23. máj 2012

@tutitu a coho sa bojis? bkomplex obycajny je slaby, a aspon mu po slneni zregenruje kozu. prebytok sa vyluci mocom, nemas sa coho bat. mam to odskusane na synoch aj sebe

xlucia
23. máj 2012

@bubinko83 naramky pomahaju, ja som ich mala z exisposrtu, ale detom som ich nedala na zapestie, ale okolo ramena, tam kde este mali tricko, aby to nemali priamo na kozi

bubinko83
23. máj 2012

@xlucia a čo to obsahuje ked to deti nemožu?

tutitu
23. máj 2012

@xlucia určite vyskúšam a ešte raz ti ďakujem... Práve takéto triky som chcela. 🙂

abynka
11. máj 2013

ahojte, nas maly 10mesacny ma tiez podobny problem.najprv velke cervene bolaky a potom este dlho take zltkaste puchyriky. Zacala som ho natierat domacim repelentom a pomaha to. Tu je recept: Do alpy (jedna flasticka) dat vyluhovat 20-30 klincekov a koru z polky citrona.Nechat luhovat dva-tri dni, precedit a potom dat bud do sprayovej flasticky a striekat na kozu, alebo natierat. Len pozor aby to nekvaplo na svetle oblecenie, trochu to farbi!

lastovicka01
12. máj 2013

@abynka ahoj, my mame tiez 10 mesiacov a podobny problem, teda uz neviem ci su to stipance od komarov ale mame ich velmi vela , za tyzden asi aj 20 cervenych pupencov, a kazde rano pribudaju nove, objavuju sa cez den, uz ich neviem ani poratat. skusim podla tvojho receptu ci nam to zaberie. a a j na noc sa niecim natierate ?

abynka
13. máj 2013

@lastovicka01 na noc sa snazim riesit to moskytierou, nech chudak nieje stale niecim napatlany. Ak sa mi zrovna nepodari mu do moskytieri zavriet aj komara, tak to na noc staci....

oxana1212
5. sep 2014

@lastovicka01 ahoj, je to stara tema, ale presli vam tie"stipance"? lebo ani ja neviem ci to je od komarov alebo z coho.

oxana1212
5. sep 2014

@monika77 ahoj, je to uz davno, ale opytam sa aj teba🙂 co nakoniec zabralo.na tie dlhotrvajuce stipance?

lastovicka01
6. sep 2014

@oxana1212 ahoj, my sme boli v tom case na dovolenke ked sme dostali tie stipance, a bolo to od komarov, ako sme sa vratili domov, tak same to zmizlo. neboli sme ani u lekara, malého v noci stipali a my sme kludne spali, kadzy vecer sme pred spanim hladali po izbe komara. nastastie to nebolo nic vazne. vy mate podobny problem ? alebo co vas presne trapi , ako to prebieha u vas ?