Nemocnice. Aké máte skúsenosti?

janetka
15. okt 2007

caute baby, ja som si uzila od piatku do soboty, rano v piatok sa kubkovi zacalo trosku tazko dychat, tak sme sli k lekarke a potom nas poslala na kramare, kde si nas nechali. Lekari, vsetko ok, ale najhorsie tam je, ze matky su v inej izbe ako deti, mozte tam byt snimi cely den, ale na noc sup na svoju izbu a to neni dobre, jakubkovi dali postielku klasicku zeleznu, takze som si k nemu nemohla ani sadnut, uz ma pomaly 20 kg, tak som ho tam musela vykladat, vobec nebrali ohlad, tehotna, netehotna, a vnoci sa zobudil o tretej a bola som sama na izbe, tak som prosila dr, aj sestricky,ze len si ho uspimv posteli a donesiem do postielky, tak ani to mi nedovolili a to bolo o dvoje dvere vedla. Tak som bola taka nastvana, pockala som do sobotnajsieho rana, jakubkovi uz nic nebolo, dokonca dievcatko na izbe strasne kaslalo, tak zacal trosku aj maly,

janetka
autor
15. okt 2007

normalne som prvykrat v zivote podpisala reverz a sli sme domov....a sme ok.. a este v sobotu sa dr cudovala, ze co tam ja ako tehotna robim s nim, ze tam je vela infektov a tak, ale nepovedali to v piatok, aby tam ostal manzel a nie ja... tak uz mam normalne teraz strach, ze boze dve deti.. ako to zvladnem.. dufam, ze budeme zdravucki. Raz sme lezali dva dni v dunajskej strede, tam to nebolo take pekne, ale aspon som s nim bola priamo na izbe a sama...takt o bolo fajn.
1 den v nemocnici je pre mna normalne ako tyzdnovy stres...

janetka
autor
15. okt 2007

ake mate skusenosti s nemocnicami - konkretne detske odd v BA a okoli?

andy.a
15. okt 2007

janetka,ani ja nemám dobrú skúsenosť s nemocnicou /detskou fak./ na Kramároch..malý tam ležal ako 11-týždňové bábetko -operovali ho na pruh..boli sme tam všeho všudy 3 dni..ale tie podmienky a personál..malý bol kojený,resp.dostával moje odsaté mlieko vo fľaši..a ja som tiež nemala posteľ pri ňom na izbe,ale v druhom krídle oddelenia.. 😠 celú noc pred operáciou plakal a ja som sedela pri ňom na kovovej stoličke.. 😠 a mlieko som si stále odsávala,divím sa,že som oň neprišla..
na druhý deň ho operovali..mal byť prvý na rade o 7.ráno,lebo bol maličký,celú noc nepil mlieko pred anestézou..ale pod skalpel sa dostal až poobede okolo 15.hod.!!! 😠 ☹ ,lebo pred ním doviezli nejaký akútny stav..bola som prekvapená,že taká veľká nemocnica nemá na tieto akútne stay zvlášť operačky..a plánované zákroky musia tým pádom počkať..ešteže nás v ten deň operovali..samozrejme,že až do zákroku bol malý len na infúziách a stále plakal.. ☹

toto bolo pred vyše 3 a pol rokmi,neviem,či je tam rovnaká situácia stále.. ☹

pacna
15. okt 2007

baby ja som bola s malou v nemocnici ked mala 4 mesiace bolo to u nas v cadci a poviem vam horor.izba daleko od deti vedla to dievcatko stale plakalo tak som sedela pri malej v kuse.a sestričky no horor!!!!dr. nas mamy vykazala z izby ked mali vizitu a deticky vzdy strasne plakali.no horor aj u nas. 😠

janetka
autor
15. okt 2007

som zvedava, ako to funguje na antolskej.... nema niekto skusenosti?
strasne obdivujem tie deticky a mamicky c o su dlhodobo v nemocnici, ze to tak zvladaju vsetko.. klobuk dole..

k.a.t.k.a
16. okt 2007

ahojte, ja nie som z BA ale z vychodu. No poviem vam, asi vsade je to rovnako. S dcerou som pravidelne pochodila vsetky oddelenia - novorodenci, batolata a dorast. Vrchol vsetkeho bolo, ked bola cerstvo po operacii oblicky a rano prisli sestricky - prepacte za vyraz, inak sa neda ich nazvat - sproste, vyslovene sproste... proste ze musim dceru odvazit!!! proste ju chceli asi 12 hodin po operacii odvazit, ze ju musim vybrat z postielky, odvazit a hotovo!!! samozrejme som to neurobila... ved nevladala od bolesti ani nohou pohnut!

ela.masa
17. okt 2007

ahoj ja som lezala so synom na antolskej pred siestimy rokmy nastasti skor ako nas pustili z nemocnice sa prejavila ich nedbanlivost a tak sme zostali spolu na odd.setonedelia inac su deti zvlast .kamoska tam lezala pred 4r a bola uplne inde ako malinky ani na jednom poschodi nie.mlieko tiez nosila vo flaske a na navstevu len cez navstevne hodiny v noci odchod nezaujem dnu sa nedostala

roasha
18. okt 2007

babule,mojej chceli v lete stiknut nosnu mandlu.bola som uz odhodlana,ale ked ju chceli objednat,tak ja by som tam mohla byt len v pripade,ak by bolo volne miesto na izbe.nosna mandla dorasta,tak som si tiez povedala,pokial to nebude potrebne,nechame to tak.mala tiez este nikde sama nebola,a neviem si predstavit,ze by som ju len tak nechala niekde s cudzimi ludmi.je na nas dost naviazana,a nechcem zbytocne riesit,keby sa mi mala zosypat zo stresu-sama v cudzom prostredi.

maca793
20. okt 2007

ahoj síce ja som z BB v blave som bola len na testoch DNA, ale my tu v BB máme dobrú nemocnicu a aj lekárov. malá už bola 2x hospitalizovaná v priebehu 2 mesiacov. mala veľmi dobrých lekárov a aj sestričky boli strašne milé. ja sa nesťažujem.
videla som to tam aj z vnútra. malí pacienti ležali vo svojich postieľkach a oproti nim mali izby ich rodičia. takže tam neboli sami. ja som si tam nemohla byť s malou celý mesiac, ale každý deň som volala. 😵

roasha
21. okt 2007

ja sa na roosveltku nestazujem/odlezala som si tam svoje-gynda,urologia/,ale LC nemocnica to tu dost lozkami reguluje-ekonomika,takze tak.

andy.a
21. okt 2007

roasha,môjmu synovi teraz cca pred 2 týždňami vyberali nosnú mandľu..a urobili to v rámci 1-dňovej chirurgie-ráno došiel na zákrok,v narkóze mu to odoperovali ..a poobede už šiel domov..manžel bol s ním-ja kojím dcérku.. 😉

roasha
22. okt 2007

andy,v LC to robia tak,ze uspia len deti ktore nespolupracuju,a pustaju na druhy den,ak je vsetko o.k.inak davaju len nejaky oblbovak.ja mam s malou problem,byva casto chora,preto ked nejde do skolky,vodim ju k nasim,ale este sa nam nepodarilo malu presvedcit,aby u starkovcov spala.ona musi mat svoju/manzelsku 😅 /postel,/ocko je vyhodeny na jej valende/.ak by ma nepustili k nej do nemocnice-problem. 😒 😒 😒 😅