Nepokoj, mrvenie, tlačenie. Čo je malému? Čo s tým?

dendika
4. mar 2009

ahojte mamičky, túto otázku som možno mohla smerovat do inej temy, ale mna by zaujímalo konkrétne to, či niektorá z vás nemá nemá podobný problém ako my....náš maličký má dost velký problém s odgrgávaním, neviem či to súvisí s tým, ale v spánku sa mrví, akoby tlačil, celý sčervenie a stone....niekedy aj plačeme, čo by som pripisovala kolike,ale čo to stonanie, neviete mi poradit čo s tým?

monikapalo
5. mar 2010

Ahojte, pripajam sa k teme tlacenie, nas maly tlaci dost silno, az z placom a hlavne okolo piatej hodiny rano, este ma zatvorene oci, nepomaha ani ked ho rozbalim, trosku pomasirujem brusko, cvicime aj s nozickami, je cely cerveny. Potom si pyta jest, aj ked este neprisiel jeho cas, neoklamem ho ani cajikom, podotykam je papa ida UM. No a ked to vypije, tak zacne tlacit znova, na co vyvracia mlieko von, nie vela, ale vyvracia. Je tazko mi ho dat do zvislej polohy, pretoze sa zvija ako cervik- 😢 Je cudne, ze toto sa nedeje cez den, iba rano. Na koliku pouzivam Baby Calm, tie jedine nam zatial pomahaju, no nedavam ich pred kazdym jedlom. myslite, ze by som ich mala davat castejsie a tak predist tomu tlaceniu v noci?

blumka
5. mar 2010

ahoj monikapalo..presne toto co pises mala moja starsia dcerka. Cez den sa dokazala vykakat normalne, koliky ako take vecerne place sme mali len parkrat ale kazde rano presne o piatej, robila to co tvoj maly..nepomahalo cvicenie, masirovanie, kvapky (skusali sme sab simplex, espumisan, baby calm nie)..podotykam, ze som jej davala kvpaky pred kazdym papanim, masirovala pri kazdom prebalovani..podla mna to je preto v noci tazsie, lebo maju vtedy spomalene travenie tak im to ide tazsie...jedine co nam vtedy pomohlo bola rektalna rurka...takmer kazde rano o piatej...
uderom tretieho mesiaca..fakt presne na den to prestalo....
ona bola kojena tri mesiace, takze to je asi jedno ci je na MM alebo na UM...\
tak asi to chce cas

monikapalo
5. mar 2010

blumka: tak verim, ze to prejde, aj ja mam doma rekt. rurku, len mam obavy, ze si na nu velmi zvykne a jej organizmus si potom nebude vediet ulavit sam . Ale vyskusam aj to, verim ,ze to pomoze. Do tretieho mesiaca mame este jeden mesiac... drz nam palce. 🙂

blumka
5. mar 2010

monika, rurku nemusis davat stale.. len ak sa to nebude dat zniest...my sme ju ale davali casto a mala si nezvykla 😉 a hlavne ak kaka normalne cez den a ma problem len rano 😉
tak drzim palce...aj vam aj sebe s druhou dcerkou 😉

mamusia
10. mar 2010

Ja by som radsej na to kakanie poradila dat cajik...on tu stolicu zriedi a tak sa lepsie babo vykaka...my mame skor opacny problem...s vela kakanim...tiez sa v noci budi na pucenie a tlacenie az dokym sa nevykaka......

To bude urcite ta kolika si myslim....my sme place mali asi tak 5x dokopy do pol hodky,ale teraz ostalo uz len to pucenie sa aj cez den,aj v noci- cez den nechce vobec spat, iba na balkone.....mame este 3 tyzdne pred sebou, ale pevne verim,ze to v tom 3 mesiaci vymizne a my si budeme moct uzivat nase krasne babatko naplno!

Inak sme na UM a do kazdej flasky davam 15 kvapiek Sab Simplexu( to jej trochu pomaha,aby tak silno netlacila) a kazdy vecer probiotika Infant Dophilus. Uz asi tak 5 dni jej robim slabsie mliecko,ako som sa niekde docitala,lebo potom je lahsie stravitelne, na 110 ml vody dam iba 3 odmerky. A papame Sunar, bo ten je celkovo lahsie stravitelny a babatko potom nema take velke bolesti.

Pevne nervy vsetkym mamickam...najma v noci.

monikapalo
11. mar 2010

U nas sa situacia trocha zmenila, maly sa uz nebudi presne kazde rano o piatej, je to skor tak okolo druhej nadranom, puci a tlaci tak asi pol hodinu, musim ho vtedy rozbalit, samozrejme, ze sa preberie zo spanku a potom sa zase uspavame asi tak dalsiu pol hodinu. Von idu iba prdy, stolica nie. Ta je skor cez den a je niekedy dost riedka. Zo vsetkych kvapiek nam pomaha iba Baby Calm, malemu to ocividne chuti 🙂

blumka
12. mar 2010

mamusia, kde si sa docitala o tom riedeni mlieka? zaujima ma to...
ja davam malej 2x denne espumisan a vecer biogaia, kaka uz sama, cez den ked je aktivna aj kludne spi lebo sa aj sama vykaka aj vyprdi ale v noci sa puci stale...a nielen rano ale celu noc

shaarka
22. jún 2010

@monikapalo
u nas to iste - mame jedno nocne krmenie okolo 3-4 hod., to je ok. a potom o take dve hodky na to sa maly zacne pucit (v spanku), von idu len prdiky hlasne ako prdy stareho chlapa. ale puci sa takym sposobom, ze mi je ho az luto. neplace, len obcas sa pozlosti, ale tlaci a cvici, az ho to uplne preberie. velmi rad je, ked ho prebalim, vtedy akoby uz pucit nepotreboval. no a potom papa, po papani sa zas puci, ale uz nezaspi 😀 tiez dufam, ze to zmizne tak, ako to zacalo 😀 rektalnu rurku sme pouzili iba ked velmi velmi plakal, ale vtedy to s rannym pucenim nemalo nic spolocne.

bambulka333
8. sep 2010

pytala som sa aj v inom prispevku, ale asi som sa mala spytat tu, tak prosim poradte 🙂

moj maly ma 7 tyzdnov, plne kojeny, pribera super
v noci sa budi na kojenie 2x, pekne sa napapa, zaspi ale o nejakej tretej v noci to zacne: zacne sa zo sna krutit, pucit, natahovat,stonat, krochkat, takze vobec do rana nespime...on cely cas spi, ani sa neprebudi...o nejakej piatej rano ho strasne prezenie, hnacka uplne vodova, to asi preto tak vzdycha chudacik pediatricka na to ochkanie povedala, ze je to normalne, ze z toho vyrastie...ale to este nevedela o hnackach, to jej zajtra poviem na poradni....
neviete kde je problem? moze to byt v mojom mlieku? ale pribera super, 700 g za 2 tyzdne naposledy....

dakujem za radu

lenadka
8. sep 2010

ja mam doma tiez take "krochkadlo" 😀 baby musime len vydrzat, oni s toho vyrastu....dnes sa pucila tiez od piatej, u nas pomoze ked ju dam do ulavovej polohy-klbocka, vtedy sa vykaka a vyprdka a potom je pokoj, napapa sa a zaspi, ale dnes sa mi nechcelo vstat a tak sa pucila hodinu, v spanku samo sebou /tie zvuky su hrozne-ze??? krochkanie, pucenie, vydavanie hrdelnych zvukov, sa smejem ze mam doma nejaku malu obludu schovanu pod postelou, ze to pidi babo predsa nedokaze vydat TAKY zvuk 😀/... az sa mame konecne chcelo zodvihnut ritku z postele, tak sa vykakala a teraz tu zííívam a dievcata "pozeraju"rozpravky v obyvacke, predpokladam ze mensia uz sladko spi 🙂

ellenie
12. aug 2011

ahoj,
dnes som kupila homeopatika gastrocynesine, kvoli tomu, ze dcerku trapi pravdepodobne travenie. Mrvi sa, puci, je nekludna, place, ci uz pred jedenim alebo po nom. Nekojim ju, ale je na UM Nutrilon. Mala bude mat 6 tyzdnov, mozem jej to podavat? a mozem jej to namiesto vody, ako je to v navode, podat liek v cajiku??? dakujem za odpoved

31majka12
25. okt 2011

@daducha ahoj ako si davala babatku ten gastrocinesine liek?

daducha
26. okt 2011

@31majka12 juj, to bolo davno 😀 ,ale rozmackala som to na prasok a dala na lyzicku do materskeho mliecka

kattika24
3. nov 2011

@daducha a mliečko ste použivali ake?

daducha
4. nov 2011

@kattika24 maly bol do roka a pol kojeny,porom rovno ryzove

miskaska
13. okt 2012

@daducha

Ahoj, neviem, ci este na konika chodis, ale ak ano, chcem sa spytat ako dlho ste uzivali homeopatikum Gastrocynesine. Moj maly ma uz od cca 2 tyzdnov strasne tazke noci, mrvi sa, tlaci, ochka, prdi...no hroza. Cez den nam to uz polavilo, ale noci su hrozne. Dr. povedala, ze mozme toto homeopatikum vyskusat, ze ak nepomoze, tak neuskodi. Este by ma zaujimalo, ci nahodou z neho nezapeka z neho a ci ho uzivali pred kazdym papanim. Maly je kojeny. Dakujem.

daducha
15. okt 2012

Ahoj ,joj ja uz ani poriadne nepamätam ako to bolo 😀 .Ale ak si spominam, tak som to malemu davala pred kazdym kojenim roztopene na lyzicke.a ako dlho to uz si fakt nespomeniem,ale zabralo to velmi rychle.Este ma napadlo,ze malemu sa velmi ulavilo ked som ja prestala jest cokolvek mliecne.nam sa potvrdila neskôr alergia na mlieko a vadilo mu aj to, ze sa do môjho mlieka dostala mliecna bielkovina cez kojenie.Tak môzes skusit to.Ono u tych drobcov je niekedy tazke zistit co im vadi 😵

dejka77
8. dec 2012

@miskaska Pomohol ti nakoniec gastrocynesine? Ja som to zacala davat malemu, ale velmi to nepomaha ☹ Tak som sa na to spoliehala a teraz som totalne sklamana.

miskaska
8. dec 2012

@dejka77 nie, nezabral....uz z toho vyrastol, teda uz sa nepuci nonstop, ale prdiky ho stale trapia a aj sa na ne v noci budi ☹

dejka77
8. dec 2012

@miskaska Ja som to iste zazila aj pri dcere az na to, ze ona to znasala lepsie. Ale syn velmi vela zvracia a grga, no hotova hroza. Cakala som, ze to na 100% zaberie, ale ako vidim nie som jedina. Viem, ze z toho vyrastie, ale dalsi takyto mesiac uz asi nezvladnem.

miskaska
8. dec 2012

@dejka77 Jaj, nestras...ja tajne dufam, ze bruskove a zazivacie problemy nas pri druhom dietati obidu. Tak ti zelam vela sil, aby si ste to zvladli.

dejka77
9. dec 2012

@miskaska To som dufala aj ja, ze tentokrat reflux nebude, aj ked som s tym pocitala a nakoniec je to este horsie. No co uz nejako to zvladnut musim, na vyber nemam. Objavila som dalsi "liek", uz len cakam kedy mi to pride. Vola sa to svatojansky chlebik, alebo jednoducho karob. Je to vlastne prasok, ktory je nahradou za kakao. Som uplne prekvapena, ze toto sa pouziva pri refluxe. Tak ak by si nahodou zase mala ten isty problem tak si na toto spomen 🙂 .

barbade
28. jan 2013

Ahojte, my mame podobne problemy s trojtyzdnovym syncekom. Mam kupeny Gastrocynesine a Gripe Water, tak som zvedava ci nam nieco z toho pomoze. Malinky sa ide upucit a mne ho je hrozne luto, je to hrozne ze sa ti krpcekovia musia takto trapit ☹

zszudorova
11. feb 2013

hghgh

zszudorova
11. feb 2013

Zdravim mamicky.Pripajam sa k tejto teme.bohuzial.som cerstva mamicka,mala ma 3 a pol tyzdna a odkedy sme doma som coraz zufalejsia.mala najskor ukazkovo papala,hned po papani grgla a zaspala...prespala 3,4 hodinky.postupne zo dna na den sa to zhorsovalo az sme dospeli k poslednemu tyzdnu kedy je to s nou na nevydrzanie.ked sa zobudi,cca po tych 3hodinach,ledva ju prebalim co uz je taka nervozna,tvari sa ako ona strasne chce jest...ked ju krmim tak zaspava (od zaciatku je krmena len umelym mliekom), teraz mi vypije tych 60-120ml,ako kedy,niekedy s dvoma,troma pauzami...ked sa uz konecne naje,cca po 30min-45min,odgrgne,niekedy aj nie...normalne zaspi,akonahle ju polozim je hore...velke oci a zacina boj..neviem ani akoby som doverne opisala tie zvuky...stonanie,krochkanie,ochkanie,pucanie,hadze nohami,rukami,zuzle rucicky...tak si myslim ze je este hladna,skusim jej dat trocha mlieka alebo vody...väcsinou samozrejme len pozuzle flasku...tak jej dam dudel,niekedy ho chce niekedy nie...ked jej vypadne je znova nervozna...niekedy sa kyslo tvari akoby jej nieco vybehlo do krku,prezuva,mlaska na prazdno...asi takto nejak...a toto trva niekedy aj 2hodiny,stalo sa ze uz aj viac...konecne zaspi,pospi si tak pol hodku,hodku a znova sa budi a chce jest...a ked naaaaaaaaahodou spi dlhsie,spanok je nepokojny,zo spanku tiez vydava tie hrozne zvuky..neda sa to uz pocuvat.sme s muzom nevyspaty a nervozny lebo nevieme co jej je...a tiez aj tlaci ako opisujete a ocervenie pri tom ako rak...pritom prdi casto,aj stolicu ma minimalne 2krat za den.

majcicanda
12. feb 2013

@zszudorova ahoj, to čo opisuješ riešime práve aj my ☹ s tým rozdielom, že ja kojím. presne ako píšeš, na začiatku bolo všetko ok, mala mi v noci prespala aj 4-5 hodín. cez deň tiež aspon 3,5...napapala sa a zaspala. teraz asi 4 dni som už zúfala lebo neviem čo jej je ☹ ☹ ☹ prespí tak 2-2,5 hod., prebalím, nakojím... niekedy zaspí na prsníku, ked ju chcem dať odgrgnúť - preberie sa a zápasíme niekedy aj 2,5 hod kym zasa zaspí ☹ niekedy si vobec ani negrgne a pritom počujem ked hltá ten vzduch... v noci je to horšie, keď ju tak dlho uspávam. zatvorí oči, drieme a zrazu sa začne pučiť, očervená, máva rukami, kope nohami, tlačí... ked spí tak aj zo sna. pritom ju počujem, že prdká aj niekolko x kaká ☹ ☹ už sa bojím, čo zasa príde v noci ☹ máme aj kvapky sab simplex, mali sme infacol (ten nezabral) neviem vôbec v čom to môže byť ☹

lila77
12. feb 2013

@zszudorova Z umeleho mliecka deticky boli brusko tusim davaju espumisan ci co preto lekari odporucaju kojit deti nevedia riadne stravit umele mlieck preto ic boli brusko pomaha masirovat brusko a cvicit s nozickami

zszudorova
13. feb 2013

@lila77 skusila som masirovat,cvicit,kolisat,espumisan,teraz mame spominany Gastrosynecine...ako tak sa ukludni s dudlom ale aj to ho vypluva tak cca kazdych 5minut a samozrejme potom reve,takze sa citim ako osobny podavac dudla. Fakt si neviem predstavit co jej je....podla priznakov som bola presvecena ze ten skryty reflux,ale neviem...no jedno viem urcite a sice, ze som uz zrela na psychiatriu a to ju mam doma len 3 a pol tyzdna. MAMICKY, AKO TO VSETKO ZVLADATE S POKOJOM??????

zszudorova
13. feb 2013

@lila77 a lekari mozu odporucat kojit...jasne ze kojenie je pre babo to najlepsie...len nie vzdy to ide....:(

lila77
13. feb 2013

HEJ HEJ ani mne to neslo doteraz mam z toho traumu tu jedna pisala ze davala redsie mliecko viac vody a menej prasku vraj pomohlo vyskusaj ved ked bude hladne das este