Nepokoj, mrvenie, tlačenie. Čo je malému? Čo s tým?

dendika
4. mar 2009

ahojte mamičky, túto otázku som možno mohla smerovat do inej temy, ale mna by zaujímalo konkrétne to, či niektorá z vás nemá nemá podobný problém ako my....náš maličký má dost velký problém s odgrgávaním, neviem či to súvisí s tým, ale v spánku sa mrví, akoby tlačil, celý sčervenie a stone....niekedy aj plačeme, čo by som pripisovala kolike,ale čo to stonanie, neviete mi poradit čo s tým?

pookie
4. mar 2009

Aj moja mala si obcas zo spanku postona, hlavne v noci po krmeni, no davam ju odgrgnut, vacsinou si odgrgne hned, inokedy jej to trva dlhsie a ked ju polozim do postielky, zvykne vydavat rozne zvuky (stony) no po chvili prestane, ako dlho to trva tvojmu?

bzucinka
4. mar 2009

Nasa stonala dost ... mala koliky a reflux (viacmenej skryty) ...

annag
4. mar 2009

pokiaľ je dojčený, treba zabrániť hltavému pitiu z prsníka, nepoužívať klobúčik ..., snažiť sa prsník vyprázdniť až do dna,aby si vyťahal veľa zadného mliečka, polohovať po dojčení, ak si neodgrne, tak položiť na chvíľku hoci do sedačky, spinkať na boku, aj na brušku , ale pod dozorom

nikollette
5. mar 2009

No ja nas maly to ma.. cely scervenie, mrvi sa, hadze kjyslé ksychtiky.. papakme cez klobuciky, inak sa nevie prisat.. uz sme skusali vselico a vsetky polohy, nevie.. aj sestricky v nemocnici sa snami natrapili, ale jednoducho to neslo nijak.. tak som rada ze vobec cez klobuciky saje, moje MM...
len ma trapi ze nikdy neviem kolko vypije.. co ak malo 😒
A nas maly ma este zltacku, tak je spavy, zaspava na prsniku, takze moc toho nevypije, zatvaraju sa mu oci, prestava hltat 😖

nikollette
6. mar 2009

Och ten nas maly stale to iste po kazdom papaní..čo opísala dendika.. neviem z coho to má ☹

suziad
7. mar 2009

mala to tiez robila, zo spanku tlacila jak dedo na zachode 😀 scervenala stonala. Boli to prdiky. Neislo jej poprtkat. Najprv som sa zlakla, ale dr vedela o co ide predpisala Espumisan a mala zacala veselo poprtkavat. A stonanie prestalo 😉 🙂

ditka1
8. mar 2009

aj moj maly to ma,tiez davame espumisanL,pomaha to,aj ked len na chvilku.
nikol...ako ti vravela doktorka ako casto a kolko kvapiek mu davas?ja raz denne po 25kv.

dendika
autor
8. mar 2009

ahojte, tekže vidim že nie sme jediný,moja lekárka mi povedala, že v tomto období, je to normálne, sú to tzv. dojčenské koliky, i ked ja som si myslela, že koliky sú vyslovene krče, plač, že vraj nie, aj toto su koliky, my to máme tiež po papkaní, po každom, problém je v tom že si neodgrgneme vždy, ale i tak držime malého v zpriamenej polohe asi pol hodinku....potom ho položím spinkat a po chvílke už stonká....lekárka mi povedala, že si to nemám všímat, ale to sa jednoducho nedá....

daducha
13. mar 2009

ahojte,

tak tento problem trapil aj nas.Maly po papani, hlavne v noci ochkal,krochtal,echkal, nevedel poriadne spinkat a tak pod.Mliecko sa mu vracalo spät do pusy, stale ho prehltal,mysliim, ze nas trapi skryty reflux.Tak som to spomenula nasej doktorke,je zaroven homeopaticka a dala nam Gastrocynesine.Do 12 hodin sme mali doma ine dieta.Napapal sa,zaspal,v noci ziadne ochkanie,pucanie,no proste zazrak.Malemu to rozpustam vzdy pred jedlom v lyzicke vody,aj v noci a mame po probleme.Odporucam vyskusat,kupite to volne v lekarni. A môzeme spinkat aj na rovnej posteli 😀 .To, ze homeopatika su ucinne mam na nasom starsom malom odskusane,hlavne co sa tyka prevencie nadchy ,ale ze toto zaberie do 12 hodin bol pre mna sok.Drzim palce,aby to pomohlo aj VAm.

njanja
13. mar 2009

My tiez uzivame Gastrocynesine a je to maly zazrak, maly je aj s refluxom ovela spokojnes, ale vrackanie aj tak neprestava. Mate este niekto s tymto homeopatikom skusennost? A pouziva niekto z Vas Nutriton? Daducha, ako dlho pred jedlom podavas Gastrocynesine? Nam lekarka doporucila 15 min pred jedlom.

adinam
14. mar 2009

Ahoj njanja.Aj my dávame malému Nutriton,tiež máme reflux ☹ .Grckáme síce menej,ale grckáme...Nie je to žiaden "zázrak".Akou formou mu to dávaš?My sme skúsili zarobiť s vodou a na lyžičku-vobec to nechcel,tak musím odstriekaváť mlieko...

bzucinka
14. mar 2009

njanja, ja mam skusenost... obcas sa mi zdalo, ze pomohol obcas nie 🙂

andre
14. mar 2009

ahojte,
máme podobný problém ako daducha, malý sa často budí na bruško tak rozmýšľam, že skúsim to homeo gastro..., môžem to malému dať aj keď má len 5m. ? 1 celú tabl. pred každým papaním alebo len 1/2 ? na letáku som k tomu nič nenašla, nemáte náhodou o tom nejaké info ?

vďaka

njanja
14. mar 2009

bzucinka, andre,
vidim, ze so svojim "trapenim" nie sme sami. My davame nutriton pomocou striekacky pri kojeni, ale je to narocne a mam pocit, ze taketo zahustovanie mliecka nikam nevedie. Ovela ucinnejsi je gastrocinesine (sice je maly pokojnesi, ale grcka stale) - podavany 1 tabletka rozpustena v prevarenej vode pred jedlom. Nas maly ma dnes 2 tyzdne, s homeopatikom sme zacali na odporucanie dr., vraj sa to berie 3 tyzdne, uvidime co potom. Snazim sa maleho polohovat aj pri kojeni, ale tiez to velmi nepomaha. Ked mi pri kojeni zaspi, radsej ho necham tak, ani ho nedavam odgrgnut, lebo by zacal znova kolotoc - vygrcka, znova hlad, grckanie, a tak dokola.

lulusy
14. mar 2009

ahojte maminky,
tak pridavam sa k tejto teme, nasla malicka (necelych 4 tyz.) ma uz asi tyzden taky nepokojny spanok, puci sa, mrvi sa, zastona, zaplace si ... je mi to z toho velmi na nic, ako jej pomoct? Najprv sme mali problem s kakanim, mali sme casto riedku stolicu - aj 10krat za 24hod. potom nam zozelenela, uz je to ovela lepsie kakanica je pekna zlta prazenickova - cca 6krat za 24hod. Ale ked ju prebalujem a utierram jej zadocek vlhkymi obruskami, tak vtedy este prdne taku penovu kakanicu - akokeby som jej to tam podrzadzila a pomohla este dokakat co tam ostalo, je toto kolika????
Dr. nam kazala podavat pigi cajik a nauvolnenie bruska espumisan, cajik podavame, ale espumisan som odmietla podavat, v lekarni nam odporucali kremik na brusko "pupik" ktorym sa masiruje brusko a ma prijemnu bylinkovu vonu., ten ma uvolnovat prdy ...tak skusame.
Ak mate niektora podobnu skusenost s kakanim a podavanim liekov prosim poradte. Dik

ditka1
14. mar 2009

lulusy...presne toto aj my zazivame,preplakala som nejednu noc s malym uz som z toho zufala niekedy,ze trpi a neviem mu pomoct nijako...mali sme aj espumisan nepomohol,teraz uziva sab simplex a velmi nepomaha tiez,mame aj kremik pupik tiez nanic nezabral,tak davam feniklovy cajik hipp a ten troska uvolni prdy ale inak v noci niiic nezabera,to ako keby bolo tak naprogramovane akonahle je po pol noci tak sa zacina kolotoc jedenia,plakania,pucenia,mrvenia...ach az do tej 9tej rana takto spime vselijako...

petrus29
14. mar 2009

ahojte..moja dcerka mala tieto iste problemy s pucenim v spanku grckanim a dlhe preplakane hodiny kym sa vykaka...skusali sme asi vsetko...pupik,cajiky ktore aj tak vygrckala, Nutrilon Comfort mliecko prekoliky a bez zmeny.Az sme zistili ze nemame koliku ale reflux.kupila som jej Nutrilon AR(antirefluxne mliecko) a pomaha nam aj rurka do ritky a najlepsie je Babycalm(prirodne kvapky) a my mame dieta ako vymenene..

andre
14. mar 2009

mamky skúste babycalm, nám sa osvedčil a to sme mali fakt hrozné problémy s malým, vyskúšali sme espumisam, infacol, sab simplex, pupík... až baby calm ho z toho dostal, pred každým papaním dostal cca 7 kvapiek, tým kvapátkom rovno do pusy, odvtedy bol ok, aj sa vyprdkal, aj vykakal pekne

njanja, malý má 2 týždne len ? môže taky malinký brať to homeo ? to som prekvapená, ale keď vám to dr. dala tak je to asi ok 🙂 ... celú tabletku mu dávaš ? ja uvažujem o polovičke len, zdá sa mi celá veľa a to máme už 5 m. 😅

nutriton náš nechcel papať a z nutrilonu ar ho veľmi bolelo bruško tak sme s tým prestali, papá už kašičky pomaly takže by sa to už malo zlepšovať, grcká menej ale stane sa aj tak

daducha
14. mar 2009

njanja,

Gastrocynesine davam malemu tesne pred jedlom,mame totiz iba 6 tyzdnov, tak aj keby som chcela, tak tych 15 min,nevydrzi 😀 .Ale zrejme aj tak to zabera.Davam mu celu tabletku.

njanja
15. mar 2009

andre,
tiez sa mi zda nezdrave dopovat 2tyzdn. dieta liekmi, ale co mame robit? Maly nam od narodenia grcka oblukom - aj ustami aj nosom, urcite ho pali zalusocna kyselina, ktora mu beha hore dole. Gastrocynesine nelieci, len zmiernuje priznaky palenia a nie je taky nepokojny. Novorodenec by mal prespat 18-20 hodin a nas pre reflux nespi. Ako ste riesili stuaciu bez medikamentov? Vdaka.

njanja
15. mar 2009

daducha,
aj my davame 1 celu tabletu. A Vas maly prestal grckat? Nas maly nespokojnik grcka stale, ale uz nie je taky nervozny.

njanja
15. mar 2009

adinam,
nutriton uz nedavam, zostavame len pri gastrocynesine. Ked som vsak aplikovala nutriton, tak pomocou striekacky.

andre
15. mar 2009

njanja, nám to zistili len nedávno, malý mal 4 m. a niečo, asi mesiac nám stal na vahe nepriberal, ale papal veľa, boli sme na krv, či nemá nejaký zápal, ale výsledky mal ok, tka nas poslali na utz. bruska pre istotu len a tam mu zistili reflux, negrckal veľa, po papaní z neho vyšlo mliečko, raz za lyžičku, inokedy viac, ale vracalo sa mu do pusy, napr. ležal v kľude a zrazu začal čosi papať, tak sa mu vracalo do pusinky, občas na nohách keď "sedel" n mňa tak po hoďke al. po dvoch po papani vygracol kusočky mliečka a tak pod. ... dali nam nutrilon ar, ale z toho ho bolelo bruško veľmi tak sme s tým prestali, nutriton papať nechce, tak sme začali pomaličky prikrmy dávať, z s hustejšou stravou by sa to malo upraviť.... takže lieky žiadne na to nemáme

dnada
16. mar 2009

dendika - nečetla sem to celé,ale měli sme ten samý problém s odkrkáváním.Malej dodnes špatně odkrkává.Pomáhá mi ho po kojení nebo dnes po příkrmech,nechat ho cca 20minut v sedačce,zvednout do vzpřímené polohy,chvilku ho chovat(nevim několik minut),pokud to nepomůže,položit na záda na několik minut,znovu zvednout.Prostě ho polohovat,a když se mrví v postýlce v noci,kolikrát pomohlo ho jen zvednout(jako posadit) ,on so většinou odkrknul a bylo to dobré a ani se nevzbudil. Na bříšku mi po jídle blindil i po hodině ☹ To bylo určo tím že neodkrknul. Dnes se napolohuje sice sám(válí sudy)ale i tak ho po jídle nechávám aspoň 10minut v sedačce,jinak by mi to vyblinkal(máme ten tichý reflux).

njaja - malej sice tolik neblinkal,ale i tak moc nespal a nespí dodnes, přes den spával dobře do cca měsíce,pak začal být zvědavý a spal sice po každém jídle ,ale tak 10-15min... to mu vydrželo asi tak měsíc a půl,pak začal spát celou noc v kuse(d té doby sem kojila co 2hodiny) a přes den spal půlhodinu v kuse dopoledne a cca hodinu odpoledne. Dnes spí půl hodinu dopoledne,hodinku přes poledne a hodinku kolem 3tí hod,ale ssou dnny,kdy nespí celej den ☹

Baby calm nám taky docela pomáhá. Ještě od narození cca do 3 měsíců sem odsávala část předního mlíčka a kojila dvě kojení posobě z jednoho prsu,aby malej vypil víc zadního mlíčka,po něm bříško tolik nebolí jako po tom předním. Tedy já takhle střídavě kojím dodnes,jen stím rozdílem,že už mi obě prsa vycucne jak nic 😀 Ale vždy začínám s tím,se kterým sem zkončila😉

jvo
18. jún 2009

ahojte, chcela som sa opytat ako dlho je mozne brat tie homeopatika Gastrocynesine, vcera som ich kupila, dala som to malej vecer pred jedlom a raz v noci a rano zazrak, ziadne krochkanie, tlacenie kvickanie 😀 ona totiz kazde rano okolo piatej zacala ochkat az kym sa nezobudila a nepapala ale to byva az tak o 06:-06:30 a dnes rano nic, tak neviem ci tie lieky tak rychlo zabrali alebo to bola nahoda, uvidime ci to pomoze aj na grckanie, ona nevracka vela ale pri odgrgnuti jej niekedy ujde a niekedy si grcne aj ked uz lezka po papani v postielke a to ju ma vyvysenu, sem tam mam pocit ze uz pri papani sa jej mliecko vracia hore krkom 😔

tuto27
26. jún 2009

Ahojte chcem sa spytat ako dlho mozeme uzivat babycalm. Zacala som ho davat dcerke vcera ale zatial nevidim velky rozdiel kedy vam zacal zaberat? Mali sme aj Sab simplex aj Espumisan ale tie nam vobec nezabrali.Je tazke vidiet ako malinka trpi.

bambulka814
26. jún 2009

ahojte,

nas syncek mal toez koliku, presne poznam ten hrozny pocit vidiet dietatko ako sa trapi.
vyskusali sme vsetko - masaze, polohovanie, caje, dietu, pupik, sab simplex....jedine, co zabralo su kvapky BABYcalm, maly je ako vymeneny. existuju na to este probiotika BIOGAIA, tie mam doma v zasobe, verim ale, ze ich nebudem musiet pouzit.

takze odporucam.

wiwienne
26. jún 2009

Annag, preco nepouzivat klobucik?A ako sa da zabranit hltavemu pitiu??

wiwienne
26. jún 2009

Aj nas maly ma koliky a poriadne, vrelo odporucam rektalnu rurku, to jedine u nas po vsetkom zabralo.. 😅

mamaj
27. jún 2009

ahojte

zial aj ja sa zapajam do tejto temy (radsej by som taketo problemy neriesila ☹ ). Mame 5mesacneho syna a koliky sme si odtrpeli cca do 3mesiacov. Ale vzdy v ako tak zvladatelnej miere, co znamena, ze sme s nim pocvicili, ponosili ho a vzdy mu to do max. 45 minut preslo. Brusko ho bolievalo iba cez den, v noci spinkal pekne, budil sa len na papanie.

Teraz v 5 mesiacoch, uz je to asi tyzden, zacal sa pravidelne v noci vzdy tesne pred obvyklym casom papania budit s placom, presne ako pri kolikach. Krci nozicky a velmi place. Vezmem ho na ruky, pokrcim nozicky, pohojdam na fitlopte, pocvicim a on si dost popuka. To nam trva asi hodinu, kym sa mu ulavy. Potom papa a to iste sa zopakuje aj pred druhym nocnym kojenim. Uz som z toho dost zufala 😢 Hrozne som nevyspata a vobec tomu celemu nerozumiem. Preco sa mu to stava iba v noci? A preco az ked ma podla vsetkeho prazdne brusko - kojim kazde 4 hodiny. Vcera a dnes sa nam to raz stalo aj cez den. A to bolo uplne ako z jasneho neba. Uplne kludne babatko, ako som ho polozila, ze ideme papat, zacal strasne kolikovo plakat, vystierat sa a az ked som s nim zas pocvicila a pokrcili sme nozicky, ulavilo sa mu a mohli sme papat. Ale vobec nerozumiem, ako je mozne, ze kym som ho nedala lahnut na papanie, nic mu nebolo.
Ozaj asi je dos dolezite napisat, ze syn papa dost hltavo a robi nam problem v noci si odgrgnut. S manzelom sa striedame, kto ho drzi na pleci. Lebo ja sama to nezvladam. Syn vazi uz 8kg.
Chcem sa opytat na to aj nasej dr ale obavam sa, ze kedze syn pribera pekne (mozno az moc) tak to moc nebude chciet riesit.
Po precitani tejto temy a vasho opisovania refluxu (vzdy som si myslela, ze sa to prejavuje iba silnym vracanim) sa zamyslam, ci nas maly nema ten skryty reflux. Lebo po papani si pravidelne vygrcne, niekedy viac inokedy menej a casto aj mozno po hodine, dvoch vygrcne uz take "tvarohove" mlieko. A tiez som si vsimla, ze obcas este "prezuva". To ze sa mu to miecko vracia som si vsimla uz od narodenia, ale nevedela som co to znamena ked nevracal vela. Myslela som si, ze sa len vela najedol. Zistila som to tak, ze sa v noci budil na zapchaty nostek, nedalo sa mu dychat. Nebol prechladnuty ani nic, ale mal vzdy plny nostek bielych hlienov. Dr nam na to dala kvapky Liebenar a tie pouzivame dodnes. Uvolnia mu nos ale az teraz zistujem, co mu to vlastne sposobuje.
A teda moja otazka na zaver, mate niekto podobny problem, tie koliky u 5 mesacnych a preco hlavne v noci? Myslite, ze by mu pomohli tie homeopatika gastro... ? A co ten reflux? Je to aj nas pripad? Dakujem za kazdu radu. Pekny vecer.

wiwienne - nam rektalna rurka nepomohla, najviac nam pomaha cvicit s nozickami a nosit na rukach v pokrcenej polohe.