Nepravidelne spí, je, má kŕče v brušku. Čo s tým?

silvikaa
21. máj 2008

Ahojky, neviem, ci tu uz tato tema je, ale potrebujem poradit. mam doma cca 12 tyzdnove babo, ktore bolo doteraz maximalne v pohode - ziadne koliky, pekne hajkal, mali sme rezim.... od minuleho pondelka akoby utalo. ma krce v brusku, tak sa papina, ze div mostik nerobi, straaaaasne place, papa hocijako a casto, je nekludny a navyse nespi. spaval mi v noci tak, ze som kojila raz medzi 2 - 3. teraz sa mi budi od polnoci do 4, ale nie na hlad, ale na nekludny spanok, stale mu musim davat dudlik a pod. asi to brusko, hladny nie je, lebo ked ho prilozim, len si par krat cucne a zahajka a o chvilu ten isty kolotoc. cez den mi spaval tak, ze doobeda a podvecer 40 minut a na obed 2 - 3 hodiny. teraz sa na obed po 40 minutach zobudi a mam co robit ho uspat dalej.neviem uz , co mam robit, som zufala a vycerpana.....je to len nejake prechodne obdobie, alebo co? aj teraz sa zobudil a place....tak idem k nemu.

poradte prosim

cuchre
21. máj 2008

ahoj,

nas hrosko sa zacal budit a to pretym prespal az do pol4 rana a je stael hladny,lebo na jeden krat vypije len 90 viac nie a potreboval by aspon 180ml...a jeduje sa 🙂..tak ho este zavinujem, aj ked by sa uz nemal, lebo niekdy sa bez toho ani nenaje.....podla mna je to prechodne obdobie...🙂 ved nejak vydrzime

tigri
21. máj 2008

toto by som asi radsej konzultovala s pediatrom, ked je to taka vazna zmena v spravani...mozno vas posle na odborne vysetrenie, napr. na gastro...moze to byt len nejaka blbost ale na tvojom mieste by som sa fakt radsej obratila na dr.

luciar79
21. máj 2008

ahoj.silvikaa.ak má kŕče skús upraviť svoje stravovanie a jemu skús dávať kvapky espumisan a pomasírovať.ja som napríklad prestala piť mlieko lebo sa mi zdalo že mu to nerobí dobre. a skús to povedať aj lekárke v poradni..mne malý nikdy toľko nespí.krmíme každé 3 hod.po jedle ešte pol hod kuká čo je nové.potom zaspí tak na hod.zobudí sa.dám cumeľ a zas spí tak pol hod..a v noci ak vydrží do 1 tak oslavujem.malého mám naučeného na lehátko.celý deň ho kolíšem.takže mi veľmi neplače.kaká mi skoro to každej plienky.tvoj má problémy s kakaním?

silvikaa
autor
21. máj 2008

luciar - davame Sab Simplex, skusala som aj Espumisan a myslem, ze je to jedno. aj tak nevidim rozdiel, ci ich davam alebo nie. brusko mu masirujem pravidelne, s kakanim problem nema, kaka pravidelne 2 krat za den. my sme so Samkom nemali ziadny problem, iba teraz to zacalo minuly pondelok.... mali sme takyto problematicky 6 a 7 tyzden a teraz je to akoby to iste, len horsie - teda 11 a 12 tyzden. on mi krasne spinkaval, mal rezim atd.....teraz ho tak bolieva brusko ze az. pobede mi tak plakal, ze 1. krat v zivote som ho nevedela utisit, az sa zachadzal a triasol, chudiatko moje, strasne to bolo.....

gucz
21. máj 2008

silvikaa ja som malej dávala tiež espumisan kvapky (radšej viac ako menej lebo sa do organizmu nevstrebávajú, rada primárky z nemocnice). Nám pomohli veľmi dobre, keď si spomeniem na tie preplakané večery..... Skús s malinkým cvičiť, krúživé pohyby s nožičkami, a pritláčanie nožičiek k brušku. Ja som na začiatku pomáhala malej teplomerom, vykakala sa, vyprdkala a bol kľud. Potom som začala s rektálnou trubičkou ( najmenšia veľkosť), dostaneš ju kúpiť v lekárni, alebo v zdravotníckych potrebách. Nieje pravda, že si na ňu dieťatko navykne. Moja Laurika s ňou síce kakala a prdkala do pol roka veku, po zaradení príkrmov sme ju už nepotrebovali ani raz

aja28
21. máj 2008

my mame skoro taký istí problém spávali sme aj sedem hodín v kuse a od 11týždna sa to začalo kaziť, ale čo som sa rozprávala s doktorkou tak hovorila že 6 a 12 týžden býva kritický tak dúfam že to prekonáme je to len tým 😒

skolara
21. máj 2008

My sme mali kriticky presne 12 tyzden. Cez den nechcela spat v postielke ani za nic aj ked v nej v poho spinkala predtym. Kocikovali sme s revom 😒 . zrazu ho znenavidela 😠
V noci sme sa budili kazde 2 hodiny na papanie. No uplnne ine dieta 🙂
Ale fakt to trvalo tyzden alebo tyzden a pol. Teraz je to uplnne v poho ako za starych cias 😀
Neviem co to bolo ale som rada ze je to uz prec 😀

julca80
21. máj 2008

silvikaa, my sme mavali neskutocne stavy s bruskom od 2.tyzdna, prisla ku mne dr. ukazala mi ako mam davat rektalnu rurku do ritky a bolo vsetko super, tak sa jej ulavilo, ze v tom momente bolo lepsie viac mne. 😀 samozrejme rurku som vzdy volila po vsetkych tych procedura co by sa mali robit, ako cvicenie s nozkami, masirovnie. Zial malej tento system nepomahal len ta rurka, bez nej som sa ani nepohla. 😉 😅
A ako pise gucz, vobec neplati to ze si dieta na to navykne. Po 3 mesiacoch som to zacala pouzivat menej casto a postupne sa to upravilo.
Takze mozem povedat len pozitivne pocity s pouzivania rurky.
Silvi, drzim paste. Uvidis ako sa mu ulavi. Ak to nahodou budes pouzivat, tak sa toho neboj, treba mu to strcit do ritky hlbsie, nie len 1cm ako som to urobila ja prvy krat a dr. ma potom zaucila, ze pokial ma to pusti, samozrejme pomalicky to tam posuvas, jemu to neublizi, je to na to prisposobeny material. 😉

silvikaa
autor
21. máj 2008

nooo...ulozila som maleho haji po kupkani - tam je cely stastny, tak ho kupkame kazdy den. mam pocit, ze mu ta tepla vodicka robi dobre. potom som ho nakojila a teraz hajka, som zvedava , aka bude noc.

brusko masirujem kazdy den tak 2-3 krat, s kakanim problem nemame, mali sme asi 2 krat za cely cas a to som pouzila rurku ( super vec ) a hned sa vykakal. len neviem, ci ju mozem pouzivat aj na prdiky - co myslite? nikdy s nimi nemal problem, iba teraz sa mi zda, ze prdka menej a keduz, tak ho to az boli a placka pri tom ☹

kazdopadne aj ja dufam, ze sa to skonci, pretoze taketo iste sme to mali v 6 a 7 tyzdni a teraz sme v tom nestastnom 12-tom.

myslite, ze Espumisan je lepsia ko Sab Simplex?

A dakujem vam vsetkym za rady, pomohlo mi to 🙂

julca80
21. máj 2008

silvikaa, ja som tu rurku pouzivala aj na kakanie, ale hlavne na uvolnenie prdikov, bo v nej sa to vsetko drzalo ☹ Pomocou nej davala take slehy, ze mi to niekedy skoncilo aj na tvary 😀 😀 😀 😝

No ja skusala najprv Espumisan, lenze ten jej moc nezaberal, tak mi dr.predpisala SabSimplex 15kvapiek tri krat za den pred kojenim a ten zabral. Sice jej sem tam polavil ale boli aj dni ked jej ani ten SS nepomohol. Ale vascinou ano. 😉

Takzko povedat ktory je lepsi, lebo niekomu viac pomoze jeden a niekom druhy. Treba vyskusat. 😉

silvikaa
autor
21. máj 2008

julca - oki, tak zajtra vyskusam tu rurku, lebo ja som myslela, ze je to len na kakanie.a ten SS sa ma davat 3 krat denne? mne dokina tvrdila, ze pred kazdym kojenim 15 kvapiek - nedavam toho teda vela? inak my sme to pouzivali len v tom 6 a 7 tyzdni a teraz.

nikaamb
21. máj 2008

Ahoj Silvikaa,
akurat pri teme "vecerne kupanie" pisem, ze moj malicky ma problemy s prdikmy a ze jedine vecer po kupani sa krasne vyspinka ( 5-6 hodin) a cez den bojujeme s bolestami bruska. Presne robime tie veci co tam hore popisujes, dokonca som vynechala aj mlieko a mliecne vyrobky 🙂 🙂 .
Mlieko stale nepijem - namiesto neho mi dr. odporucila GRAVIMILK, ale mliecne vyrobky jem dalej - zda sa mi, ze po nich Matej lepsie kaka.
Ale odkedy davam maleho na brusko - vzdy ked je hore a presli uz aspon 2 hodiny od jedenia, sa to zlepsilo - uz nemusim pouzivat rektalnu trubicku. Na brusku ho necham pokial neplace a vedsinou mu pridrzujem zadocek dole aby sa snazil vypnut (to mi aj pred tyzdnom poradila doktorka)
niekedy sa mu to paci 🙂 , no inokedy zacne hned plakat -tak si ho necham iba na ruke.. a fakt sa mu lepsie prdi.
Tiez pouzivam kvapky Sab Simplex - ale myslim si ze vobec nezaberaju. Ci mu ich dam , alebo nie - stale je to rovnake..

julca80
21. máj 2008

silvi daj potom vediet ako ti to ide s tou rurkou 😉 Ci mu to pomoze. A malinkemu prajem nech je mu uz lepsie. 😉

martina46
21. máj 2008

silvikaa, nema reflux?

nikaamb
21. máj 2008

silvikaa
ja davam kvapky Sab Simplex (10)- pri nocnom kojeni, a cez den - kazde druhe kojenie.
Kolko vazi Samko - ze ti predpisali 15 kvapiek?
Pretoze si myslim, ze sa to vypocitava z vahy (a mozno su tam aj neake ine kriteria..)

julca80
21. máj 2008

nikaamb, to so ja davala malej 15kvapiek lebo mi tak nakazala dr. 😉 Silvikaa, pisala, ze davala menej, ale neviem presne kolko? 😕

alami
21. máj 2008

silvikaa - naše staré mamy vždy vraveli, že sa dieťa vpo 3 mesiacoch mení, som tomu neverila, ale malý sa mi v 3 mesiacoch naozaj strašne zmenil - ako ty píšeš. Do vtedy bol ako anjelik a potom....mala som nervy čo som už nevedela čo s ním...ale poteším ťa, nebolo to na dlho, bolo to naozaj len také prechodné obdobie.

silvikaa
autor
23. máj 2008

Ahojte kocky, nemala som cas skor napisat - same navstevy a zajtra krstime, som hotova 🙂

No v stredu po tom straaaasnom dni a zachvate akoby utalo a odvtedy je dobre. tazko povedat ci na dlhsie, lebo aj minuly tyzden sme to takto mali, ze od pond. do stvrtka a potom 3 dni pokoj a potom sa to opat zacalo. maleho masirujem cca 3 krat az 4 krat denne, zacala som davat feniklovy cajik a pije ho, co som rada, takze teraz je ok. neviem, cim to je, nic sa nezmenilo. inak zrazu zacal strasne rozpravat - ako tym jeho stylom samozrejem, uz to nie je len gege, ale uplne komunikuje s vecami sam pre seba, nielen kym som pri nom, je zlaty. napisem, ako postupujeme dalje, ale momentalne je ok 🙂))) co som happy

zuzube
12. nov 2008

ahojte mamky,

nasa mala ma o tyzden 4 mesiace a hrozne sa jej zhorsil spanok...doteraz spinkala pekne, vedela niekedy spinkat aj 8 hodin...od minuleho tyzdna sa budi v noci velmi casto a posledne 2 noci boli horor...stale otaca hlavicku z jednej strany do druhej, knuci a velmi sa puci....myslela som, ze to bude tym, ze je nevykakana, tak ju to boli...ale dnes sme kakali a vyslo toho veeelmi vela teraz to robi zase...zase sa prevaluje z jednej strany na druhu a knuci...vcera v noci bola hore asi kazdu hodinu, ja uz neviem co mam robit...co jej moze byt???? cvicime s nozickami stale, pijem fenikelovy caj...nejedla som nic take, co by som nemala, ja uz fakt neviem.......pomooooooooooc

wien
13. nov 2008

ahoj zuzube, my máme s nočným kakaním tiež problém - asi posledný týždeň, dva mi začal kakať väčšinou 2 krát. katastrofa. tiež sa na to budí. tiež jem normálne, nič zvláštneho, z čoho by ho muselo nejako zvlášť nadúvať. ale mne ešte stále aj cez deň kaká skoro do každej plienky. takže napriek tomu, že cez deň kakala veľa, zrejme ju to trápi teraz aj večer.

dudinka21
13. nov 2008

ahojte my máme s kakaním total problém málokedy sa mi vykaká sám... no minule mi sesterka dala slivkovú kašu od nestle proti zapche a nebudete veriť malý sa vykakal skoro som odpadla, lebo inak kakal iba s rúrkou a to som tej kaši vôbec neverila.. a spanie sa u nás tiež zhoršilo asi tak po 3 mesiaci teraz máme 5 a stále je to lzle. presne to robí kope nohami, rukami, točí hlavičkou a na to sa zobudí... niekedy nespíme vôbec lebo ho hodinu uspávam položím a o 5 mnút je hore. ale čakám teraz na 6 mesiac, lebo jedna mamička mi v inej diskusií napísala o morovom reflexe a do 6 mesiaca by to malo zmiznuť... tak dúfam a rátam dni...
a slivkaa nezvracia ti drobec? môže to byť aj reflux aj my robíme mostíky niekedy ho je ťažko rozoznať od koliky ale kolika by mala zmiznuť do 3 mesiacov a nie sa ešte len ukázať,,, myx sme mali do štyroch... 🙂

mywiel
13. nov 2008

Vraj vacsinou koliky ma prve dieta, lebo mamicka je vystresovana a dietatko to citi, neviem co je na tom pravdy ale nieco na tom asi bude... 😕

fifinna
13. nov 2008

napisem Vam jeden tex z knizky :Babätko prespalo celu noc. Vy ste o tom nadsene rozpravali kazdemu okolo. A odrazu sa tento sen stratil. Preco ? Taketo opätovne zobudzanie sa v noci casto sprevadza urcite etapy jeho vyvoja : zacina jest lyzickou, zacinaju mu rast zubky, zacina si sadat, boji sa opustit mamicku... To vsetko su pren vyznamne udalosti, az mu je z toho tak uzko, ze sa mu snivaju intenzivne sny, pri ktorych sa zobudi.

Dufam ze som trosku pomohla.

mywiel
13. nov 2008

Ja si tiez myslim, ze ten nocny plac je o tom, ze uz dieta nespi spolu s mamickou ale samo v postielke a je mu smutno. ☹

dididi30
13. nov 2008

hm moj maly spava s nami v posteli a aj tak niekedy place,tazke to nemusi byt o tom, nas rad v noci kakava tak asi ho boli brusko .....

mirkaknm
5. okt 2018

@silvikaa Ahoh Silvi. Ja mam dievcatko, ide jej 8.tyzden. Uz je tomu chvilu co tiez nastali zmeny v spinkani. Spavalaxmi kedysi 4-5hod.v noci,potom okolo 11tej a este pred vecerom okolo 9tej. Uz to je par tyzdnov co cez den vobec nespinka. Budi sa tak ze sa puci,zvyja, skusim pomasirovat brusko, trosku pocvicit. Aj ked vacsinou sa to vobec neda lebo sa tak zvyja. Ja som davala SS ale nepomahal. Teraz davam Baby calm a raz denne probiotika Bio gaia, trosu nastala zmena, vykaka sa,trosku poprdka. Niekedy je to lepsie,niekedy horsie. Stale sa vsak zvyja,nie je kludna. Napapa sa,na par minut zalomi a zas je hore,aj s placom. Neviem cim to je ;( uz neviem co mam zmenit. Z jedneho prsa pije tak do 10min,viac nie,potom len cucka,z druheho potiahne malinko.
Cezcden nic nestiham,ani sa najest lebo malinka je nekludna.
Myslim si ze to je aj zmenou toku mliecka. Baby, ako zvysim produkciu mliecka? Som doma s malou sama,ked nieco hodim do seba, tak som stastna ale na nic,vobec nic nemam cas ;(