Neprestávajúci kašeľ dcérky. Čo pomôže?

sipcek
1. jan 2009

Ahojte,dcerke uz od zaciatku novembra zacali sopliky a kasel,uz ani neviem aku dalsiu alternativu mam vyskusat aby mala konecne ciste priedusky a nostek.Robili nam testy na prach,roztoce,a tak a vsetko mala negativne,po 2 atb. sa to nejak zvlast nezlepsilo a uz ani nemozme kvoli zvysenym hepatalkam.Ak mate nejake napady,potesia.Dakujem.

1177
15. nov 2013

Prave sme podla navodu pripravili mucoplant do nadobky s vodou. Nostek sa drobcovi uvolnik a kasel ustava...

luka03
1. apr 2014

@barunka Ahoj Barunka. Reagujem na tvoju spravu z roku 2009 😉 Presiel uz nejaky cas, ale aspon mi hadam budes vediet povedat, ako to dopadlo, pretoze to ako keby som citala o nasej Kami... Presne to iste mame aj my s tym kaslom. Tak ako? Vyrastla z toho ci na co sa mozeme "tesit"? 😉 Dakujem!

tina2010
5. apr 2014

@barunka Ahoj Barunka, viem, z eje to uz davno, ale natrafila som na tvoj prispevok. Moj dva a pol rocny chlapec uz kasle pol roka, raz suchy kasel, raz vykasliava, tiez sme uz vybrali 3 antibiotika, cibulovy sirup a nic nepomaha. Prisla si na nieco, co sa ti osvedcilo? Dakujem za radu.

barunka
10. apr 2014

@luka03
@tina2010 Kočky prepáčte, že až s takým časovým odstupom píšem, ale nejako som na to pozabudla, väčšinou sa pripájam len cez mobil a tam sa mi zle píše 😀
U nás kašeľ uťal v deň, ako dcéra skončila so škôlkou. Teraz je druháčka v škole a za tie dva roky bola len raz chorá. Nám veľmi pomohla asi aj naša imunoalergologička - brala luivac v kombinácii s isoprinosinom - ale to brala aj počas škôlkovania.
Po škôlke nám ešte zostali "následky" - doteraz pri každom kýchnutí hlási - maminka, som veľmi chorá...
Ja si myslím, že ona nakoľko fakt kašľala len v škôlke a doma takmer vôbec, tak to mala asi psychického charakteru. Nám robili milión sterov, chodili sme na krčné, imuno, no proste kade tade a nikde jej nič nezistili - všade len svorne tvrdili, že je zdravá 😀
držím vám palce 😀

petra_pe_petra
21. aug 2014

odporucam Vincentku

na dutiny - nosovy sprej, alebo voda vo flasi na inhalaciu (vo variante Junior uz aj pre novorodencov)
na kasel - Vincentka sirup s materinou duskou a skorocelom, deti od 3 rokov
a dokonca maju aj cmulacie pastilky - ovocne a bylinne (su pre deti od troch rokov)

evittam
21. aug 2014

najlepší je cibuľový sirup - nakrájať cibuľu a dať trošku medu - podľa množstva cibule -a nechať pol dňa, prípadne vydlabať cibuľu, nechať malú dierku a naliať tam med-trvá to dlhšie ale vytečie sirup ktorý po lyžičke dávať 🙂 . Alebo cibuľový čaj. 🙂

milkav03
28. aug 2014

a neskusali ste kupele? ja som mala starsiu casto choru. pravidelne sople ahlavne kasle. po roznych ATB. nam nakoniec odporucili kupele.. chvalabohu.. uz 2 roky chodime do kupelov Lucivna.. a neviem si vynachvalit.. 🙂

waelka
28. aug 2014

Na kasel nam zazracne pomohli homeopatika Drosera (malinke gulicky) o dva dni kasel zmizol.

zuzkanik
28. aug 2014

@sipcek skúšali ste test na astmu? Robia to u alergológa. Mojim deťom nasadili Singulair, mladšej aj sprej Flixotide a je po kašli.

sipcek
autor
28. aug 2014

@zuzkanik ahojky,Saske minuleho roku robili komplet alergo testy,vysli negativne,no momentalne zasa riesime kasel,uz mesiac zufalo nic nezabera,aj atb sme brali a nic nepomaha,teraz som jej nasadila Stodal,v utorok ideme prvy krat do skoly,no-co ti ja viem ako to dopadne,hadam bude lepsie. 🙂