Neprestávajúci kašeľ dcérky. Čo pomôže?

sipcek
1. jan 2009

Ahojte,dcerke uz od zaciatku novembra zacali sopliky a kasel,uz ani neviem aku dalsiu alternativu mam vyskusat aby mala konecne ciste priedusky a nostek.Robili nam testy na prach,roztoce,a tak a vsetko mala negativne,po 2 atb. sa to nejak zvlast nezlepsilo a uz ani nemozme kvoli zvysenym hepatalkam.Ak mate nejake napady,potesia.Dakujem.

simonka99
1. jan 2009

Moj maly tiez dost casto kasle(teda aspon mne sa zda 🙂) a u nas zabera rozkrojena cibula pod postelou(v noci) a zvlhcovanie vzduchu-kazdu noc mu dam mokru plienku cez postielku. Ta cibula vraj vytahuje kasel.

fifinna
2. jan 2009

sipcek, môzes skusit cibulovy caj , skusala si uz homeopatika ? Ja som tiez casto kaslavala , nakoniec mi dala Dr antibiotika a vôbec mi nepomohli, tak som skusila homeopatika a tie mi pomohli.

tonita
2. jan 2009

sipcek mi mame taky isty problem stale pokasliava. Tak sme skusili dat cervenu repu-cviklu sme do nej vydlabali dierku do nej das cukor a pockas ked pusti stavu a potom po lyzickach mu to davas.Je to sladucke a uz to maly moze papkat. A kaslik sa zazracne stratil 🙂
davali sme aj cibulovi caj a potom bolelo brusko 😒

kvietocek7
2. jan 2009

sipcek,tiez mozem potvrdit,ze aj nam zmyzol kasel ked sme pili cibulovy caj s troskou medu.Je to fakt dobre a hlavne, ze to uz mozu deticky pit.Tak skore uzdravenie 🙂 ....brusko nas nebolelo nedala som vela cibule ale nechala asi 15min varit.

sipcek
autor
2. jan 2009

ahojte,vdaka za rady,cibulovy sirup sme uz vyskusali,bolelo brusko,ale cajik skusim a cvikla sa mi tiez pozdava.Od jeziska sme dostali elekt.zvlhcovac,tak uvidime co to urobi.Na homeopatika som uplne zabudla,dufam,ze jej viac neuskodim ako pomozem.Vdaka

kisorka
2. jan 2009

na kasel sme prednedavnom objavili sirup z jedlovych spiciek tannini, mozu to aj babetka, je to dobre, chuti im to a fakt zabera, vyrazny progres v liecbe, uz som bola z toho kaslu nestastna.
predtym nam zabral hedelix sirupcek.
vyskusam aj ten cibulovy caj, som zvedava ci to vypije 😒

sipcek
autor
2. jan 2009

tonita,este by som sa chcela opytat,ako casto si davala cviklovu stavu?Hedelix sme mali,no akonahle som prestala davat,po dni sa jej to vratilo.Ako dlho sa mozu podavat lieky na prirodnej baze?Doktorka nam uz nic nechce dat,vraj ked sa jej to nezlepsi tak pojdeme na nejake testy.Ale cibulova stava jej inac chutila,len keby brusko nebolelo.

barunka
7. jan 2009

ahoj sipcek.
my máme rovnaký problém a tiež sa to začalo koncom novembra. dostali sme sirupy hedelix, robitusin, stoptusin, calciový sirup, tri druhy kvapiek do nosa, spreje do nosa. Skúšali sme cibuľový čaj, cibuľovú šťavu, zvlhčujeme ako blázni a nič nezaberá.
kompletné vyšetrenie Simi absolvovala tri razy, stery, krv, crp, testy na protilátky, dokonca sme boli aj na rtg pľúc a verdikt? Dieťa je zdravé...
my máme ešte problém aj v škôlke, napriek tomu, že máme potvrdenie od lekára, nám malú nechcú brať do škôlky, lebo podľa nich je chorá.... toto potvrdenie sme brali dokopy tri razy a efekt nulový..
Už som z toho zúfalá, trápi ma, že simi kašle, ale už sme vyskúšali hádam všetko a nič nepomáha.

náš lekár nám tvrdí, že to môže mať aj psychického pôvodu...

tak neviem... viem len, že keď je s nami, tak kašle len keď sa veľmi jaší a behá, keď plače alebo pri zaspávaní trošku. Inak nie... V škôlke tvrdia, že strašne kašle a že jej dokonca aj soplík tečie, no ten jej doma vôbec netečie. My sme už úplne bezradní...

lucdavdan
7. jan 2009

moj malinky tiez bol teraz chory boli sme na pohotovosti lebo mal vysoke teploty kaslal soplil tak mu pani doktorka predpisala augmentin sirup a ditustat na kasel a nosne kvapky nasivin 0,01 samozrejme uz sme natom dobre najhorsie boli tie prve tri dni .....co si myslite o jazveciej masti?mate stym niektora nejaku skusenost?

bambusko
7. jan 2009

sipcek, z inej temy si pametam, ze mala sa ti vyhadzala z vanilky, nebude to predsa len suvisiet s alergiou? alergici mozu mat zvysenu reaktivitu priedusiek, pri kazdom sopli hned priedusky reaguju stiahnutim, piskotmi, kaslom. skus si vypytat doporucenie do pneumologcikej amb. k mudr. tamasovej, nam velmi pomohla 🙂

sipcek
autor
7. jan 2009

ahoj bambusko,my chodievame do Smokovca kazdy druhy mesiac na hepatalky,naposledy sme tam boli prave kvoli tomu kaslu, v decembri.Dostali sme atb.kvapky do nosa,potom sme mali davat sprej Alergodil ci tak nejako,no to bolo bez sance,viac mala nastriekane v ociach ako v nose. a samozrejme Zodac.Ten berieme odkedy sa jej to cele zacalo,od dusiciek.Od kaslu sme nedostali nic,co som bola prekvapena,bolo mi povedane,prejde nadcha,prejde kasel.Ked mala 2 mesiace sme lezali v nemocnici kvoli tomu,potom bol pokoj a az teraz.Lieky sa jej bojim davat,hlavne kvoli zvysenym hepatalkam.Momentalne jej vytieram nostek Libenarom,davam Cebion multi a smrdi nam cely dom od cibule 🙂

Barunka,viem si predstavit aki ste zufali.Drzim palce,nech ste coskoro bez kaslu aby sa Simi mohla certit v skolke.

Jazvecia mast?Hm-nieco nove?Nepoznam.Je to dobre?

bambusko
7. jan 2009

sipcek, aj homeopatika si skusala? parkrat nam pomohlo toto

http://www.magister.sk/-p-3234.html

barunka, nase dievcata mali dg. lahka perzistujuca astma a prejavovalo sa to kaslom po namahe a pri prechode z tepla do zimy a opacne☹ brali sme na to spreje takmer 2 roky a uz je to ok, pri akutnych kasloch hlavne na jesen a v zime solmucol

tictactoe
20. júl 2009

poprosila by som vas o radu, ak ste sa pasovali s podobnym problemom...
moj drobec uz takmer 10 tyzdnov kasle, chrcivo dycha - to sa raz zlepsi, potom zase zhorsi. antibiotika nezabrali, hrdlo, usi, nos ma uplne ciste. nemal ani nadchu ani teploty. krv ma v poriadku, rtg pluc tak isto. od kasla uz bral ambrobene, solvolan, hedelix, stoptusin, teraz mu davam uz 4. den stodal. lekari hovoria ze to moze byt asi alergia, ale vysetrenia mu mozu robit az po dovrseni jedneho roku. uz som bezradna, neviem ako mu pomoct, uz to trva pridlho na obycajny kasel!!! ☹

fifinna
20. júl 2009

tictactoe, aj môj maly mal dlho kasel, ale odhadujem tak mesiac, tiez mu brali krv, vysledky dobre, antibiotika vybral a nic. Nakoniec mu pomohol ten Stodal. Mam taku brozurku, kde su homeopaticke lieky a je tam jeden liek na alergicku nadchu a kasel. Vola sa Rhinallergy , ale neviem ci ho môzu deti, skus sa nan popytat v lekarni.

sipcek
autor
20. júl 2009

tictactoe,nam robili vysetrenia z krvi na alergiu v smokovci,ak budes chciet kontakt na primara tak ti napisem.nam to vtedy trvalooo...ale nakoniec som sa nastvala a prestala davat lieky ci sa samo vycisti a nejak zabralo.drzim palce

tictactoe
21. júl 2009

dnes sme boli zase u doktorky, lieky od kasla su uz teda bezpredmetne. vyzera to na alergiu. zajtra ideme na dalsie odbery krvi, na buduci tyzden na alergo aj ked mu testy robit nemozu tak sa na neho doktorka aspon pozrie.
fifi, opytam sa potom alergologicky na ten liek co si mi odporucila, nechcem ho uz napchavat kadecim, radsej pockam do jej vysetrenia.
sipcek, ten kontakt mi mozes poslat, napokon ho mozno ani nepouzijem ale to uvidim az potom co mi povedia na ostatnych vysetreniach. vam sa potvrdila alergia? a ake lieky brala saska? teraz je to uz v poriadku? a kedy jej tie testy robili?

danu
25. okt 2009

alex2009 • Dnes o 09:57
Ahoj mamičky. Mám problém môj malý má skoro 4 mes. Dosť často kašle a ja neviem z čoho. Boli sme na výteroch aj odberoch nič sa nenašlo, zajtra ideme ešte na sono refluxu. Ja už neviem z čoho to môže byť a trápim sa. Tak ak ste mali podobný problém a viete poradiť, bola by som rada.

elinka27
25. okt 2009

ahojte,ja sa tiez pridam,Kubko stale kaslal,najskor bola diagnoza laryngitida ale 3 tyzdne bral antibiotika a vobec kasel neustupoval,dokonca ani poriadne nevykasliaval,tak mi to nedalo a isla som doktorke opat.Urobila mu odber krvi a z tej sa zistilo ze pecenove testy su zvysene a dokonca mu zistili aj nejake alergeny,boli sme par dni na to u imunologa a ten nam dam inhalatory ktore sa pouzivaju pri astme.Zatial na 100 percent ale astmu nepotvrdila,6.11 ideme na testy ci je alergicky a na co konkretne,vraj mu urobi sirsie testy ktore podchynia vsetky mozne alergeny.Musim ale povedat,ze tie inhalatory trochu pomohli,ale nas popri kaslu este aj chrcal,a to teraz prestalo konecne.Tak musime pockat uz len na vysledky tych testov,tie vraj ale dlhsie trvaju

alex co sa tyka refluxu,vraj aj z toho moze byvat drazdivy kasel,pretoze zaludocne kyseliny sa vracaju naspat do dychacich ciest aspon mne to tak vysvetlila lekarka,mali sme reflux asi do 9 mesiacov

petrzalkaa
29. okt 2009

na akýkoľvek kašel je výborný sirup pre deti od narodenia STODAL
a na nádchu kvapky SINUPRET
mám to odskúšané už na troch deťoch 🙂

strapco13
29. okt 2009

teba ist aj na usno-nosno-krcne- ci nie je zvacsena nosna mandla....vsimnite si ako deti dychaju...ci nosom aebo ustami a ci nechrapu v noci...
ak ma dieta nádchu..skuste preplach nosa solnym roztokom a nosne kvapky na odpuchnutie sliznice...tam padom sa uvolni nostek a dieta nedycha ustami a tym padom sa mu az tak nevysusi hrdielko..casto je suchy kasel nasledkom sucheho hrdielka...cize treba aj vzduch zvlhcovat

csicsike
22. mar 2010

Ahojte,prosím vas o radu,mam15 mesacneho synčeka ktory už kašle 3 tyždne.Kašel ma raz suchy a potom už vykašliava ale to sa vždy strieda.Davala som mu už thymomel,calciovi syrup,ambrobene,pleumolisyn.Boli sme u dr. a ona povedala že to zvladneme aj bez antibiotik lebo hrdlo nema červene ani teplotu nema.Ale neprestava kašlat.Raz sa to zlepší a potom zasa zhorší.Kašle asi tak 10 krat cez den a 1 cez noc.čo mam sním robiť?Prosim o radu.

leka323
23. mar 2010

Ahoj Csicsike. No neviem, moji chlapci mali s kašľom problém koncom roka, a to až 5 týždňov, tiež sme to liečili rôznymi sirupmi, a nakoniec sme skončili na alergológii, kde ukázalo alergiu spolu s virózou. Zabral im sipup Erdomed, ale je na predpis.

zuzana478
14. feb 2013

ahojte dievcata potrebovala by som radu mame 3apol mesiaca a asi som skusala uz vsetko aj cibulovi syrup a malemu to nepomohlo prave ze teras mi zacala tak kaslat ze ho az natahuje a najme ked lezi doktorka nam dala kvapky nasivin ,a pamykon a maleho tak dusi a neviem co robit vcera ho tak nenatahovalo ako dness a stale mame sopliky

briluxina
14. feb 2013

no zájdi opat k lekárke, že sa malinkému zhoršil stav...3 a pol mesiaca tu by ti mal pomôcť lekár...čo ak je to začínajúci zápal priedušiek?

keira
12. mar 2013

ten cibulovy caj sa moze od akeho veku?
a aky mate ten kasel, je to obcasne pokasliavanie, ako keby sa drhol .. alebo ?

burina4
12. mar 2013

neviem ake eľké su die detičky,ale ja som mojmu krtkovi davala kvapky stoptusin voľne predajne a okolo roka som druhým deťom robievala cibuľovo medový s citrónom sirup a bolo ok a ak nepomohlo, že mu preidušky pískali tak sme dali KOALa masť na priedušky je od jedného roka a dala som to aj 5mesačnému trošku a zabralo.Pokiaľ není treba tak antibiotika radšej nie.A Ak je dieťa ešte staršie tak ešte aj divozel alebo propolis zabera 🙂 😀

marusjacika
12. mar 2013

@barunka ahoj, my sme mali ten isty problem, dcerka kaslala vzdy ked zacala behat, alebo pri vacsej fyzickej aktivite, nakoniec sme skoncili na alergologii s tym, ze nam lekarka povedala, ze ma nabeh na astmu.

zuzana478
14. mar 2013

ahojte babi potreujem poradit malinky mi uz druhy den ma zvysenky a neviem co robit je stasne priecni lutostivi a rozmyslam ci to aj zubky nebudu lebo ked place tak ked mu potrem gelikom hnet prestane plakatt poradte dakujem

marusa
15. nov 2013

@barunka ako to dopadlo u vas s tymto problemom.ja totiz teraz riesim presne to ista,dokonca identicke aj v skolke,uz si zacinam mysliet ze je to psychosomatickeho povodu a ma to mozno z ucitelky.

barunka
15. nov 2013

@marusa no s nami sa to vlieklo celú škôlku. absolvovali sme miliony vyšetrení, všetky s výsledkom, že dieťa je zdravé. vždy potvrdenie do škôlky, že môže ísť a v škôlke vždy počkali, kým prišiel pre malú niekto iný a začali sa sťažovať, že nosíme choré dieťa do škôlky, máme vraj podplateného lekára (nechodím totižto k dedinskej lekárke ale chodíme k súkromnému ale veľmi dobrému lekárovi) a podobne... v škôlke sme mali neskutočné problémy, tam údajne kašľala a podobné veci, doma ani nikde inde nie...
Samozrejme sme navštevovali a doteraz navštevujeme imunualergologa...
nakoniec sme v rámci iných vyšetrení absolvovali aj psychologické... a psychologička nám povedala, že to môže byť psychického pôvodu, že dcérka má akoby sklony k hypochondrii (podotýkam, že mala vtedy necelých 5 rokov) pretože akonáhle raz kýchne, zakašle (aj pri zabehnutí) hlásila, že maminka, som chorá, musíme ísť k doktorovi. Navyše mala tendenciu všetko vzdávať, nechuť učiť sa niečomu novému - však načo, keď XY to urobí lepšie.. a ešte kopa ďalšieho by sa dala popísať...

Teraz ju už mám druháčku na základnej škole... Odkedy odišla zo škôlky nekašle, chorá bola od toho júna 2012 len jeden jediný krát... postupne sme odbúrali nechuť k novým veciam, predčasné vzdávanie sa a aj tú "hypochondriu"... v škole majú fantastickú učiteľku, deti ju majú veľmi radi a ja som neskutočne rada, že toto obdobie už máme za sebou...

držím palce a určite odporúčam bojovať za svoje dieťa...