Nespavosť z bolavého bruška. Čo robiť?

beelinka
10. dec 2008

Ahojky strašna sa trapime. Už tri týždne s ním nespím. Stále sa mi hádže. Už mliečko nemám tak papame Hipp mliečko a na obed zeleninku. Celí den je super nič ho nebolí a ked príde večer horor, nechce buvat a ked aj tak sa hadže. Zvyknem mu bruško masirovat, aj pupeme v hlbšej vode aby si zaplaval-precvičil bruško, davam mu aj teple kostky na bruško, kvapky sme vyskušali všetky, berieme aj probiotika,boli sme aj u dr, brali mu krv aj vyter, vyter mal pozitivny,najpr ho preliečila antibiotikama, kontrolny bol zas poz., ale že kym nie su hnačky nič s tým robit netreba, len probiotika brat. Tak ja už naozaj neviem ☹ ☹ ☹

mywiel
10. dec 2008

Nam pomoze jedine nakojit a tak zaspime, ale kedze nekojis mozno zmen znacku mlieka, mozno to babu nevyhovuje, doktorka ti neporadila co to moze byt? Na koliky existuju homeopaticke cipky Viburcol a na prdiky homeo Lycopodium.

mywiel
10. dec 2008

Inac moja mala niekedy takto hysaci ked sa jej nechce spat, nepises kolko ma tvoje babo, ale moja mala uz pochopila ako na nas... 😀 🙂

beelinka
autor
10. dec 2008

Mliek sme už vystriedali dost. Na prsnik mi nikdy nechcel tak som mu odsavala do flašky ale musela som ho dokrmovat. Toto mliečko mu bolo dobre tri týždne boli uplne super, a teraz zas. Mal pozitivny vyter ,ale krvičku v poriadku.Tak nas preliečila antibiotikami, potom mal zas poz vyter ale povedala, že ked nema hnačky je to vpoho. Tak nas poslala na gastro a tam na nas skušala nejake mlieko ktore mi maly odmietal papat. Ja už naozaj neviem

womenne
10. dec 2008

beelinka skus mu zmenit miesto postielky my ked sme sa prestahovali tak sme precestovali celu spalnu s postielkami kym sme našli vhodne miesto kde prespali celu noc predtym to bolo ako ty stale sa prehadzovalinechceli zaspat ibaže oni nemali bolesti bruška 😉 Kup mu čajik spokojene bruško je vynikajuci moji ho maju aj teraz.Možno mu nepasuje mliečko skus ho zmenit 😉

zuza.m
10. dec 2008

a nerobili mu na gastre alergiu na kravskú bielkovinu alebo na laktozu???
moj maly tiež na začiatku dobre znašal mliečko a potom sa to stupnovala a zhoršovalo že mal plače stale.ale moj plakaval cez den a v noci bol celkom pokojny.ale maval strašne vetry zastavene a škrkalo mu v brušku.

emaso
10. dec 2008

zuz a teda mate tu alergiu?bo my sme presne ako pises v nici celkom OK,ale cez den...prdime s placom ak vobec,furt sa len puci a vrti jak mucny cerv

emaso
10. dec 2008

mywiel prosim ta aka je koncentracia a davkovanie toho Lycopodia,skusime 😉

beelinka
autor
10. dec 2008

Tak nam tu alergiu robili, ale nema. Teraz som volala doktorke, že či nas nevypíše na sono , ale u nas je to strašne len v noci. Tak s tou postelou to určite skusime. A ešte nam dali na gastre nejake super hypoalergenne mlieko ale maly ho odmietal pit vonalo a ko standa v bazene 🤐 , ale povedala,že mame vydržat a ked mi maly nepapal 72 hodin tak som sa na to.... a druha dr. povedala že nam aj schudol tak sa mame na to naozaj a skusit davat len normalnu stravu. Ja už neviem

mywiel
10. dec 2008

emaso 5ch 3 gulicky viackrat denne

beelinka
autor
10. dec 2008

Co je emaso ?

cherries
10. dec 2008

skuste Nutrolin B

beelinka
autor
10. dec 2008

Berieme ho treti den. Ako dlho trva kym zaberie ?

emaso
10. dec 2008

beelinka ja som emasooooooo 😀
myviel vrele diky

zukab
14. dec 2008

emaso, my mame presne ten isty problem.
chuda male, najprv som myslela, ze ma koliku, ale to som vylucila. prdka s placom, vrti sa pri tom ako ten tvoj mucny cerv, puci sa, tlaci naprazdno, v poslednej dobe zle kaka. no ja neviem. zle spi. place vela....
vsetci mi vravia, ze je to vraj normalne. ale mne sa to teda normalne nezda.
plus, neustale je hladna, akoby jej nestacilo moje mlieko, takze zavadzam prikrm. raz denne jej idem dat umele. ked som to skusila predvcerom, priamo po kojeni vypila este 90ml umeleho. a to som ju kojila pol hodinu....
hmmm, ja uz neviem, co s nou ☹

zuza.m
14. dec 2008

emaso hej mojmu zistili aj alergiu na BKM aj laktozu 😔 -ale od kedy nam dali špecialne mliečko je ovela pokojnejši 😵 aj ked už naučeny na ruky 😠 .ale rektarnu rurku už nemusim použivat .a ani nemava take zachvaty plaču 😝

jerika
14. dec 2008

bellinka my sme mali ten isty problem a najlepsie nam zabral nutrilon comfort je to hnusne az kysle mlieko 2x sa pozvracal a potom bolo dobre po asi tyzdni nam nan zacal zle reagovat tak som mu dala to co mal predtym nutrilon ar a od toho okamihu mame pokoj. celkovo to ar mliecko je sice hustejsie ale maly ho dobre travil. Drzim palceky🙂

beelinka
autor
14. dec 2008

Ahojky tak my sme problem vyriešili a už tretiu noc spinkame s jedným papaním 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Budime sa okolo pol štvrtej a potom už len okolo siedmej-osmej. Klop klop klop babatka sa nechvalia. Dufam, že nam to ostane. Maleho my strašne zduvalo ale už sme v poriadku strašne vam všetkym dakujem, a mam pre vas niečo predvianočne- Ježiško sa narodil v chlieve tak sa vykašlite na upratovanie nech sa citi ako doma 😀 😀 😀

jerika
15. dec 2008

bellinka a cim si to vyriesila?

beelinka
autor
15. dec 2008

Nejeka dobra duša ktorej strašne dakujeme poradila infakol. A nam strasbe pomohol. Ale mame preistotu aj sirupček na spanie ale ten sme dali len raz

zukab
15. dec 2008

beelinka, vam pomohol infakol?
tak to mate super, lebo nam problemy len znasobil ☹
vraj moze mat aj presne opacne ucinky, co sa stalo prave nam.
ale ja davam malej nejake probiotika a vyzera to tak, ze zacinaju ucinkovat.
plus jej robim slaby fenyklovy vyvar.
tak klop klop 🙂
a kedze za mesiac vobec nic nepribrala, zaviedla som jednu flasu UM denne, co tiez trocha veci zlepsilo.

beelinka
autor
15. dec 2008

Zukab mne malý prvy mesiac pribral kilo aj pol a potom dva mesiace skoro nic. Kazde dietatko je ine. Aj ten infakol ako vravis, nam po dlhom trapeni pomohol, už som si myslela ze mi je na sabsimplex a espumisan imunny. A feniklovy čaj mi vobec nevypije. Uz aj sam buva klop klop klop 😀. A ake mliecko jej davas ? Inac ju kojis ? Držte sa

annag
15. dec 2008

zukab, -ohľadne dojčenia, niekde je chyba, skús napísať presný režim ako papáte pri jednom dojčení z jedného prsníka, či z dvoch, či odsávaš, aké máte inetrvaly, akú má stolicu, či ješ mliečne výrobky

emaso
16. dec 2008

zukab aj my sme vyskusali vsetucke kvapky a trochu pomohlo,ale ziaden zazrak 😒 nakoniec smom sa zmierila s tym co mi povedala primarka na detskom oddeleni,ze je to velke mocne dieta s tahom ako cerpadlo 😀 proste sa nahlce vzduchu a je galiba,vyrastie z toho

fifinna
16. dec 2008

baby, inak infakol a espumisan je to iste zlozenie. Ale mne vyhovoval viac infacol, kôli dávkovaniu. Emaso, mas pravdu, dieta musi z toho vyrasť, u nas sa osvedcilo to 🙂

emaso
16. dec 2008

fif ano,aj sab simplex je to iste 😉 ale aj tie prichute a pomocne latky asik robia svoje,u nas najmenej zaberal ten sab

zukab
16. dec 2008

beelinka, mne mala za prvy mesiac nepribrala vobec nic ☹ a to ju krmim ako besna neustale, uz mi z toho zacina sibat.
moja feniklovy vypije, nema na vyber. vrazim jej striekacku do ust a nic ine jej neostava. na prvy glg sa tvari ako boh pomsty ale potom sa jej to celkom paci 🙂
kojim ju stale, ale raz denne jej posledne dni davam aptamil mlieko. neviem, ci je na SK zohnat.... tusim je to ten isty vyrobca, co predava na SK nutrilon.

annag, co sa tyka kojenia, moja midwife povedala, ked nas videla, ze kojim dobre. mala sa pekne prisaje, pocujem ako hlta, ako jej to ide do bruska.
prve dva tyzdne sme mali intervaly ako podla knizky, cca kazde tri styri hodiny, nakrmit, spat, prebalit. teraz mozem len snivat....
neodsavam, krmim ju co najdlhsie, ako mi poradila midwife. cca 30-50 minut.
len mam pocit, ze ju krmim neustale, v podstate v kuse. lebo je stale hladna, place o dusu. takze teraz o nejakych intervaloch nemoze byt ani reci. mam na mysli cez den. v noci je dobra, spinka a krmim ju cca raz, maxi dvakrat.
skusila som ju poriadne nakojit, nejaku tu chvilu pockat a ked zacala plakat, skusila som v ramci pokusu dokrmit ju umelym. no je normalne, aby po kojeni vypila este cca 60 ml umeleho?
mliecne vyrobky vobec nejem, vysadila som vsetko, kofein, vela ovocia, zeleniny, chlieb....
co sa tyka stolice, hmmm. velmi nepravidelna v poslednej dobe. minuly tyzden kakala asi dvakrat.
teraz sa to trocha zlepsilo, ale ziadna slava.
a to kedysi kakala aj styrikrat denne. ☹

tak neviem, kde je chyba.

macaeliska
16. dec 2008

zukab, skús malej robievať masáže buď masťou Pupík, alebo skús alpu. v smere hodinových ručičiek jej prechádzaj po brušku. Potom sa lepšie vyprdká. Mám pocit, že máte detskú koliku. Aj moja to mala, tiež som mala pocit, že je stále hladná a stále som ju kŕmila a nakoniec ju bolelo bruško aj z toho, že som do nej stále tlačila mlieko. A prosím ťa, vynechaj pre malú ten feniklový čaj.

lucia1004
17. dec 2008

ahojte, moja skusenost: kedze sme mali velke problemy s bruskom, tak som vyskusala vsetko: kedze kojim, vylucila som vsetko, co by mohlo malemu skodit, masirovala som brusko Pupikom, cvicila s nozkami, kupala som ho vo viac vode, aby sa vyprdkal, davala som mu feniklovo-rascovy cajik, aj ja som ho pila, davali sme Espumisan a nic... nam pomohli probiotika - ja beriem Lactobacillus od firmy Swiss a malemu davam dve kvapky denne BioGaii - dolezita je pravidelnost a vysledok sa dostavi po cca tyzdni, za pokus to isto stoji🙂

beelinka
autor
17. dec 2008

Zukab mne maly tiež strasne zle papa, my sme tiež traoili s prsnikom, potom nam povedala, že to nema zmysel, tak som mu ho odsavala, a teraz cc dva tzydne mu davam už len čisto UM a prikrmi a s tzm bruškom ja už naozaj neviem. A s tzm čajom ja mam potom doma boha pomsty tiež, aj ja davam strikeckou, ale uz mu davam aj nejake ovocne stavy ,ale riedim ich vodou aby si nezvykol na sladke. A myyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy sme minuly tyzden schudli 250g ☹ ☹ ☹ A mojho syna nakrmit to je naozaj utrpenie 😝

beelinka
autor
17. dec 2008

Inač som zabudla dneska nam dr vravela, že v tom infakole je zle davkovanie. Ze treba dat viac ako tam je pisane