Neustále cmúlanie ruky u 4 mesačného. Je to normálne?

majusienka
2. apr 2008

Ahojte, mám skoro 4.mesačného syna a v poslednej dobe si velmi často cmúla ruky alebo palec. Dokonca vypluje cumlík a do úst si dá ruku a tak ju cmúla akokeby nikdy nejedol. Je to normálne? Môže to byť príznak, že mu idú zuby? zatial som skúšala jeho ďasná a nič. ďakujem

zanna
4. apr 2008

zuzka99-my mame malinke,co ma 3 dierky a vyzera ako trojlistok,je ako z gumy alebo nieco take,to je jedine co udrzi,lebo ostatne su velke a to pisu niekde 0+,to by som chcela vidiet ci to niektore babo udrzi

pimpulienka
6. aug 2010

pimpulienka Potrebujem poradiť. Naša malinká, ktorá bude mať 6 týždňov je v poslednej dobe po papaní nervózna, pučí sa, krčí nožičky, dokonca sa mi aj viackrát za kojenie odtrhne od prsníka.tak sa pučí (problémy s bruškom máme od 1 týždňa..)a čo je najzaújmavejšie to potrebujem skomentovať asi pol hodinku. možno aj kratšie po kojení si začne okrem toho, že plačká sať aj pršteky a rúčky, čo mi nejde do hlavy, pretože mi mliečko kvapká, keď kojíme napr. ako aj dnes ráno..nemám pocit, že ho mám málo (predtým si rúčky po papaní nedávala do pusky nesala si ich, robí to asi posledný týždeň cca) môže to byť napriek tomu o hlade? trvá jej, kým sa ukľudní na rúčkach dlhšiu chvíľku, potom na rúčkach jemne zaspinká a polohujem jiu do postieľky na bruško, čož je jediné poloha na ktorej nám vôbec spinká v poslednej dobe. čo môže značiť tá nespokojnosť po kojení a sanie rúčiek? neviem, čo si mám myslieť.

jana776
6. aug 2010

ahoj, skus si pozriet http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan...
pripadne vypln dotaznik na stranke alebo napis do temy Dakujeme Annag... Annag je laktacna poradkyna a urcite ti pomoze 🙂

jana776
6. aug 2010

a pripadne este dalsi clanok http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...
mozno ma tvoja malicka mierny reflux ako vacsina babetiek...

tinki
30. jún 2011

Moja malá začala po štvormesačnej kolike sama od seba zaspávať v postielke.. 😀 😀 Je to síce super, pretože ja nie som zástancom týrania a nechania dieťatko vyplakať. Pri tej to prišlo samé. Nechala som ju v postielke, lebo som potrebovala staršiu osprchovať a tá malá neplakala, tak som ju tam nechala sa hrať. Vrátime sa a ona spí..super..ale problém je v tom, že zaspáva s dvoma prstami v puse. Bez toho nezaspí. Už 4 dni si tak sama spinká. Čo teraz..Cumeľ nechce od narodenia a to sme jej kúpili viac druhov, aby si vybrala..Staršia mala cumeľ a to sme ju bez problémov odučili. Ale ako malú odučím od prstov? 😒 Tie ani neskryjem, ani neprestrihnem.. 😉 Nechať ju tak, keď si sama zaspáva, alebo ju držať pri sebe a držať jej ruky..?

bibap
1. júl 2011

@tinki nechaj ju spinkat, ked ma rada prsteky v pusinke, to je normalne v tomto obdobi 4 mesiacov a viac..
moja tiez ma v pusinke niekedy aj celu ruku, no my sme ju naucili zapsavagt samu vyplakanim.. preto mozes byt len rada ze dcerka Ti zaspava sama, bez plakania a tie prsteky raz neskor oducite 🙂

erika160669822
1. júl 2011

@tinki Netram sa nad tym co bude.Aj mne maly cmula palcek a co s nim mam urobit?Bude tazke ho odnaucit,tiez som nechcela aby si cmulal palcek do pol roka mal cumel potom ochorel mal laringitidu a bronchytidu a vtedy zacal odmietat cumel a presiel na palcek.Potrapime sa raz a le verim tomu ze odnaucime.

tinki
2. júl 2011

@bibap
@erika160669822
Ďakujem vám pekne..máte pravdu, keby sme len také problémy mali..

katuuska
12. okt 2011

ahojte, no my mame doma pol rocnu dcerku a tiez si cmula doslova cele ruky, cumel nechce ani vidiet...najhrsie je, ze ked sa napapa tak potom sup cela ruka do pusy a potom ju napina a napina az sa napokon pozvracka...ja neviem, da sa nieco proti tomu robit? ani by ma tak nestvalo, ze si ich cmula, ved nech ale stve ma to, ze sa pozvracka z toho...zuby este nema 😉

something
18. nov 2012

Ahojte, chcem obnovit temu...Maly tiez bude mat 4 mesiace a cmula ci doslova celu rucku...Ale chcem sa opytat, ci to moze byt aj doslova zo zufalstva? Boli sme v piatok ockovat a on ked zbadala sestricku (cudzia osoba) tak si rucku skoro zjedol. Nenormalne pritom slintal a neskutocne plakal...Poviem vam...strany pocit pre mna....Ako ho predtym uchranit, aby nemal taky strach...bolo to strasne 😢

emka1
18. nov 2012

@something .... je to normalna reakcia, mozu mu ist pomaly zubky a svrbia alebo tlacia ho dasienka. Moje obe dcerky zacali takto slintat a zuzlat si cele pasticky uz v 3.mesiaci. Starsej vysli prve zubky az v 9. mesiaci a mladsia ma teraz 5.mesiacikov a zuzle si cele pasticky, aj obe naraz, cmula si prsty az ich ma rozmocene 🙂 ... dasienka dole aj hore okolo jednotiek ma tvrde, pravdepodobne ju tiez tlacia zubky, takze len vydrzat, pripadne mu natri preventivne dasienka gelom na zubky (Calgel, Mundisal a pod.) - moja mala sa potom upokoji, nie je taka mrzuta a lepsie spava.

something
18. nov 2012

@emka1 dakujem velmi pekne

dadka26
22. jan 2013

@katuuska ahoj,my mame ten isty problem. tiez by ma to netrapilo, keby sa pri tom nezgrckal, pcha si ich asi az do hrdla:( ako ste to poriesili? fakt ma trapi len to grckanie z toho...

katuuska
22. jan 2013

@dadka26 my sme riesili tak, ze som jej rucky vyberala z pusy von a radsej som jej dala nejaku hrkalku...ale v zasade plati- vydrzat- ono to prejde, casom ho zacnu viac zaujimat veci okolo a na rucky zabudne 😉

janusqa77
9. júl 2013

Môj synček si cmúľa palčeky aj keď je na brušku... a nechce sa mu potom dvíhať hlavičku veľmi len ju na chvíľku zdvihne a potom si začne cmúľať palčeky ... robí to len môj alebo v tom nie sme samy ? 🙂

reina2m
2. jún 2015

Moja mala ma 3 mesiace o tyzden a tiez to zacala robit a som sa bala ci je stale hladna... ste ma upokojili 🙂

hanka123x
15. jún 2016

nasa bude mat 3 mesiace o tyzden, cuca si prsty vo velkom, hlavne palec, robi to uz asi 2 tyzdne..