Neustále cmúlanie ruky u 4 mesačného. Je to normálne?

majusienka
2. apr 2008

Ahojte, mám skoro 4.mesačného syna a v poslednej dobe si velmi často cmúla ruky alebo palec. Dokonca vypluje cumlík a do úst si dá ruku a tak ju cmúla akokeby nikdy nejedol. Je to normálne? Môže to byť príznak, že mu idú zuby? zatial som skúšala jeho ďasná a nič. ďakujem

ada.lubo
2. apr 2008

ahoj majusienka aj moj malý má presne tento zlozvyk. On ešte k tomu ak si dlho cmúľa prsty tak vyzvracia aj trochu mliečka. Snažíme sa mu miesto tých palcov alebo dokonca niekedy celej rúčky dať cumlík ale ako ty vravíš hneď ju vypľuje a znovu tam má prsty.

dada2007
2. apr 2008

ahojte...v období od 3 mesiaca si deti objavujú svoje ručičky a samozrejme ich dôkladne skúmajú, ako inak len pusinkou... 😀 😀 V nej majú v tomto období ukrytý hmat a všetko putuje do pusinky....netreba bábätku brániť!!!.... odpísala som vám to z jednej knižky, aj moja malá to robí, má 5 mesiacov a pokračuje v tom stále...baví ju to 😅 😅

nevesta
2. apr 2008

Moja to tiez robi cca od 3. mesiaca, ich to prejde ked objavia hracky 😉

zuzana105
2. apr 2008

ahojte
presne toto prežívame aj my, ale je to aj veľmi milé a nasmejeme sa na tom 😀 😀 😀
malá má 3,5 mes a asi od 3.mes si tiež cmúľa prsty a dokonca aj celé pästičky, iba mľaskoty sa ozývajú z postielky, tiež jej dám dudlík, ktorý tak isto vypľaje, lebo prstíky sú asi chutnejšie
tiež si myslím, že pomaly pôjdu zúbky, ale ešte nič necítim, iba také slabé obrysy
no každopádne je to zábavné a nič zlé za tým nehladám 😀 😎 😀

sestricka5
2. apr 2008

nasa Emka si tiez nevie "vynachvalit" svoje chutne rucinky 🙂 😀 ale snazim sa jej radsej ponuknut cumlik - hoci rucka je rucka 🙂

julova
2. apr 2008

sme na tom s nasou Terezkou rovnako 😀...tiez za tym nic zle nehladam 😉...jej mlaskot niekedy aj telku prehlusi 😀...a presne ako nevesta pise - najdu si coskoro inu zabavku 😉...zato sa nasmejeme, ked jej chceme dat dudlik, tak ho vypluva uz oblukom na peknu dialku 😀

jasminke
2. apr 2008

My cumlik nemame, takze rucicky sluzia tiez na plny uvazok 😀 ...
Ziadne strachy, akurat tie premocene rukaviky ma niekedy hnevaju 😉

duskaf
2. apr 2008

Ahojte kočky, tak presne toto máme teraz doma my, objavenie ručičky je obrovský objav a je krásne pozorovať ako sa deň za dňom tá koordinácia rúčka - pusa zlepšuje.

hellosona
2. apr 2008

suhlas s dadou2007 😵

zuzka99
2. apr 2008

tiež máme ručičky v pusinke pomaly po lakeť, akorát zaspáva tak počujeme cmuľanie snad až ku susedom, davam mu aj rukavičky ale už si ich vie dat sam dole a hned ideme do pusiny, niekedy cmula aj cez rukavičky tie sa daju žmýkat potom. vyberanie z ust sme už vzdali, po 1000 krát ma to prestalo bavit. skor sa bojim aby si nejako nepoblížil na ďasienka. ak mu dám cumel bud ho vypluje a strčí ruku alebo ruku dá pod cumel a má tam oboje

veverca
2. apr 2008

Naša Tánička cumlík neuznáva a asi od troch mesiacov mala ručičky v pusinke veľmi často. Ona si ich necmúľala, ale hrýzla. A v 3,5 mes. jej vyšli 2 zúbky. 😀 Teraz už väčšinou chytá hračky, alebo si obhrýza oblečenie. Ale zaslintaná je stále rovnako 😀

dada2007
2. apr 2008

hellosona... 😀

elinka27
2. apr 2008

tak ja sa pridavam, Jakub si cmula ruky a najviac ma stve ked mu davam prikrm a ked nestihem nabrat lyzickou a dat mu do pusy tak tam ma uz hned ruku a samozreje ju ma potom celu od mrvky a cele si to este poutiera po tvari 😀

Co ma ale stve, su nietore bezohladne navstevy ktore ho automaticky chytaju za ruky bez toho aby si svoje umyli. 😠

telinka
2. apr 2008

aj ja sa pridavamdo klubu s tym ze nasa hviezda si tak cmula rucky ze si dnes vyrobila cucflek 😀 elinka tiez som mala ten problem aleuuz so si navstevy vycvicila 😉

martina46
2. apr 2008

najlepsie je, ked si nasa tanicka picha prsteky az do krku a potom sa ozyva iba take ze "bueeee", je to velmi veseleeeee 🙂 😀 😝 😵

sonulik1
2. apr 2008

elinka tak to presne ako keby si o nas pisala - aj s prikrmamy aj s navstevami so spinaymi rukami 🙂

trixi
3. apr 2008

Nas maly odkedy objavil rucicky tak si ich cuca. Cumel neznasa, priam nenavidi.Na chvilku prestal, ale teraz zacal s cucanim palceka. Skusala som mu zasa podstrcit cumel, ale neuspesne. Niekedy ho ma cely cerveny, kozicku vysusenu. Doktorka mi poradila aby som mu rucicky natierala modrou indulonou. To sa vsak cez den neda, pretoze ked nedavam pozor uz su v pusinke. Vecer, ked zaspi, tak mu ich jemne natriem. Ma velmi suchu kozu na rucickach. Niekedy su cele cervene.

zuzana105
3. apr 2008

martina46 súhlasím s tebou 😀 😀 😀

martinka211
3. apr 2008

tak aj my mame tento problemik s rucickami a tiez mi maly nechce cumlik ale prsty ma v puse stale a uz si ich zacal dokonca cucat a ked mu ich vyberiem tak sa normalne hneva a zacne plakat,ze co som si to dovolila.
az ho dokonca niekedy napina z toho ako hlboko si ich strci 😝

zanna
3. apr 2008

aj my mame v pusinke pasticky,davam mu dudlik,ale ten vypluje,bojim sa ,aby mu to nezostalo ked bude vacsi

veva55
3. apr 2008

nas maly takto zvykol dat najavo, ze je hladny, ale posledne 2-3 tytdne ma ruky v puse skoro stale. Uz sme z toho zufali, ked mu ich chytim, spusti desny rev. Nevie kvoli tomu ani zaspat, lebo stale s tymi rukami sermuje a dava si ich potom do ust. Na noc ho musim davat do takeho vaku, ktory som urobila z manzelovho tricka. Pritom ma len nieco cez 2 mesiace, takze urcite neide o rast zubkov.

meissa
3. apr 2008

Ahojte.Kamaratka mi dala odkaz na tuto stranku. Je to fakt super. Dozvedam velmi zaujimave veci. Aj moja mala bude mat styri mesiace a posledne dva tyzdne si tak cmulala ruky,ze som to pocula do vedlajsej izby 😝 Rucky si obcas strcila tak hlboko,ze sa az pozvrackala. Teraz sa to uz zlepsuje tak som rada 🙂

bihan
3. apr 2008

U nás je to o tom istom len v ružovom 😀 už si prsty necucá tak ako pre mesiacom, ale s tým strkaním prstov do krku a napínaním na zvracanie je to presne aj u nás... Zatiaľ v tom problém nevidím, keď začne loziť, bude mať iné starosti ako strkať prsty do úst 😀

mtsl
3. apr 2008

aj my si objedáme ručičky a mľaskáme o spasenú dušu. niekedy si pichne prštek do krku až ho napne na zvracanie. 😀

jasminke
3. apr 2008

Nas si tiez prsteky usilovne cucka, obcas az natolko, ze ho vymeni za bradavku, a potom sa cuduje - spytavym pohladom - kde sa podelo mlieko 😀

martina46
3. apr 2008

jasminke 😀
alebo pripadne stihne sucasne prstek aj prso 😀

zanna
3. apr 2008

ked mu dam hryzatko,tak dokaze prekrutit celu ruku,len aby sa k nej dostal ☹

dendula
3. apr 2008

Ahojte moj mali tiež mal 4MESIACE KED si začal cmulat pršteky teraz už ma 7mesiacov a stale si cmula pršteky a zubky ešte nema

filipi
3. apr 2008

Ahoj meissa, aj moja malá bude mať 4 mesiace a robí presne to isté čo tvoja Karinka len u nás sa to ešte nezlepšuje. Mimochodom vybrala si krásne meno pre dcérku.

zuzka99
3. apr 2008

zanna - a dokáže si to hryzátko už udržať v ručičke? ja som mojmu kupila také najmenšie a najlahšie ale ked mu ho dám do ručičky tak ho drží ale do ust s nim moc netrafí akorát si ho pár krát otrieska o hlavičku a potom pustí a strčí si do ust ruku