Neustále má nejaký úraz. Mám s ňou behať k lekárovi?

anavila
12. apr 2009

Dievcata, moja mala ma 14 mesiacov a sama chodi. Lenze neviem ci som zla matka, proste nejak casto mava urazy...vyhladava same prekazky, ked je vonku, tak len na kopceky sa stvera a stale spadne, aj ked som pri nej, je taka ziva, ze uteka niekam, ale telo ide skor ako nohy a hned je rozbity nos... minule sa skotulala dole schodmi... proste toto vsetko riesim cele dni a mam strach ze co ak si nejak ublizila... co ak si nieco nevsimnem a podcenim...ale to mam s nou zakazdym letiet k lekarovi??viem ze to patri k detstvu, ale keby niekto videl ake mam modriny na nohach, a zodrete cele licko a rozbity nos, tak si pomysli, ze to dieta tyram alebo co...este sa cudujem ze ma vsetky zuby. 😀
Uf , len vyckat a byt trpezliva

capricieux
12. apr 2009

anavila je to uplne normalne, mame doma to iste 😉
treba len dieta dokladne sledovat a ak postrehnes akukolvek zmenu v spravani tak to netreba podcenovat a treba ist k lekarovi, inak to vsetko budeme musiet len vydrzat 😉 😀

denisocka
12. apr 2009

no tak toto mam doma tiež,aj ked zatial davam bacha jak sa da,urazy nas ani doma neobchadzaju.občas mám dojem,že ma zlu rovnovahu,že síce chodí od 13.mes uplne sam,ale nejak ta chodza nie je istá. Pritom niekedy chodí pekne,inokedy asi naschál ako pocian - sa predvádza a už je na zemi,inokedy uteka a v momente chce zmeniť smer a nasleduje balans a bum - tiež neviem,či je to normálne,alebo či mám šmatlave dieťa

denisocka
12. apr 2009

teda,chodí naschvál ako BOCIAN,nie pocan 😀

maca793
12. apr 2009

anavila
buď trpezlivá, to sú deti. ja som bola na nervy pri Simke, ale z toho dôvodu, že som nevedela akú má vadu. keď mi očná povedala ako vidí, tak som bola spokojnejšia. aj teraz spadne ale viem že je to zlým videním, je tupozraká a uhol pohľadu má na jednom oku len 25°C/čítaj stupeň/

akejka
14. apr 2009

anavila aj ja to mám doma a to ešte moja malá ani nechodí sama...modrinové kolená z neustáleho behania po štyroch, každú chvíľu niekde padne a buchne sa...stále na ňu dávam pozor, ale ona si dokáže ublížiť, aj keď ju držím za ruku 😠
Prvorodená taká nebola, ale je pravda, že aj ona ako ročná pár krát padla a odrala si čelo, raz si aj rozbila hlavu o hranu stola (dvojročná).

Asi treba len trpezlivosť a čas 😉

karotky
14. apr 2009

Anavila,..............vydrž.Laura je ještě dost malá na to,aby hned v každé situaci udržela stabilitu. 😉
Já mám celkem rozumné dítě,které dává ruce před sebe,když zakopne.................ale při prvních krůčcích jsme se odřeninám také nevyhnuli. 😖
Teď je to už v pohodě,ale kamarádka(o měsíc stařší)Adámka má kolena do krve pořád,ikdyž se naučila chodit o 2 měsíce dřív,než on.Ale tam bych to spíš viděla v botičkách.Ono je její mamince líto vyhazovat peníze za nové botičky,tak jí kupuje bazarové. 😔

binki
14. apr 2009

Laura je asi rarach, viď? No, tohle znám, neustále jsem 1 vteřinu za Amirem. Ale jako dost mne to vyčerpává 😀

martina46
14. apr 2009

no u nas je to naopak, ja skoro vobec nedavam pozor 🤐 , dieta sa zazracne vyhba rohom a inym. ale ona je zas taka strasne opatrna, ani este nechodi, stat uz sama vie, ale nechce, stale sa vsetkeho pridrza ako kliest.... tak to sme asi lepsi pripad....aj ked neviem 😒

digysa
14. apr 2009

Moja 13 mesacna dcera ma modriny tusim vsade. Dnes 2 krat padla...ona ma ale iny problem. To chodenie je este v pohode...padne, postavi sa...ale ona sa na vsetko vesa a splha. Vysplha sa na stolicku, zo stolicky na maly stolik a ten mame pri poschodovej posteli, tak aj na tie dreva, ktore vedu na vrchnu postel, aj na tie sa splha...Uz sme synovi zobrali vsetky jeho malicke stolicky a asi mu aj jeho stolik budeme musiet docasne zobrat, lebo ona je ako....no ako opica. A najnovsie vymyslela ( neviem ako) zacala sa v kuchyni chytat rukovate z truby na pecenie a samozrejme sa na to zavesi ako opicka. Zatial sa truba same neotvorila, ale jedneho dna sa aj to stane a to bude iny pad na hlavu.

kili
14. apr 2009

naši aj chodia, aj sú do všetkého hrrr, ale za to sú opatrní a keď si na niečo netrúfnu, tak čakajú, kým pomôžem 🙂
úrazy sú minimálne, keď sa niečo stane, často za to môžem ja, lebo nerátajú s tým, čo spravím... no chápete, že? 😅

mkr
15. apr 2009

naše malá nejradši všude leze židle stoli štafle, ale vyhýbá se rohům, prostě si všechno musí zkusit, já to už neřeším vím, že to zvládne a že ví co má dělat a jak z toho slézt, ale lákal ji bazén ten jsme ted ohraničili, aby tam nespadla, ale jinak už ji nechávám samotnou na zahradě 🙂

nikkos
15. apr 2009

To fakt neuhlídáš, to se zkrátka nedá.
U nás snad neuběhne den, aby si nedal ránu do hlavy. Jsem z toho taky nešťastná, snad se to jednou někde neprojeví, ale ať dělam co dělam, stejně si jí vždycky někde dá ☹
Jednou hodil záda z postele a buch do hlavy. To jsem nevydržela a i když neměl žádné příznaky, vzala jsem ho na chirurgii. Udělali rentgen, vše v pořádku, ale tvářili se že to dělaj hrozně neradi.
Opravdu nemůžeš lítat k doktoru pořád, jen pozorovat dítko a modlit se 😖
My teď máme "horolezecký" období - čím výš tím líp a mě vstávají vlasy hrůzou ☹ doufám že to zvládneme ve zdraví!
Takže držím palečky všem živlům, ať jsou to max. jen škrábance 😀

martao
15. apr 2009

S tým neurobíš nič. Najstarší je ešte aj teraz taký. Od malička ,,mal smolu" na vodu. Ešte teraz nosím zo sebou náhradné oblečenie pre neho.

Keď mal okolo roku pravidelne vliezol na námestí do fontánky a keď nie tak našiel jedinú kaluž a vždy do nej spadol.
Chúďatku vždy niekam spadne, niečo rozbije, vyleje. Chce všetko postíhať a je niekedy viac škody ako osohu.

Zaujímavé, že chodil od 9 mesiacov a doteraz nikdy nemal rozbité kolená. Inak je veľmi múdry a šikovný.

Prostredný má vždy rozbité kolená, odreté lokte, modrinu na hlave. Len povie ,,au" a ide ďalej.

Rohy máme olepené všade, varím len na zadných plotničkách, žehlím, keď niesú doma, bývame našťastie v rodinnom dome tak okná možem umývať vždy. Jednoducho treba sa vyhnúť zlým úrazom.

rainee
30. sep 2011

my sme na to m podobne bohuzial 😒 davam pozor ako sa len da, ale proste akoby urazy vyslovene pritahovala, normalne uz mam z toho stres kedy co zas bude a chodim za nou ako stopovaci pes 😖 modriny su na beznom poriadku, ked chodi casto ani nepozera pod nohy takze sa hocikde vonku vykoti. doma stale vylieza a skace na posteli, sa bojim aby nahodou nejak zle z nej nespadla keby som ju nahodou neustriehla lebo v obyvacke mame aj stolik, uz som rozmyslala ze ho dame prec. dnes skoro na seba stiahla ohradku, pusu mava o kraj postele tiez par krat rozbitu. zatial najhorsi uraz bol ked sa jej odbilo z 2 prednych zubkov ako padla na podlahu - toto ma velmi trapi 😢 mam pocit ze cim viac sa snazim tym je to horsie ☹

maminuska
30. sep 2011

@anavila tak vitaj v klube 😀 .Najmladšia je majster v kydnutí sa kde sa len dá.
Beží , zašmachlú sa jej nohy a práskne tak o zem neštastne že si urobí takú hrču na čele, ktorá samozrejme stečie na oko a má taký monokel ako keby som jej jednu práskla päsťou.
Vylezie na stoličku , lebo ide papať a nejak sa preváži a šup už je na zemi z druhej strany, vysadne na nášho psa, ten sa pohne a ju vyvalí.
O privretých prstoch do poličiek , a ostaných veciach an nebudem písať.