Nočné pocikávanie

malina20061
13. nov 2017

Ahojte mamičky, chcem sa vás opýtať, ak máte niektorá dieťatko, ktoré má problém s nočným pomočovaním, ak chodíte k lekárovi, pomáha liečba, respektíve, čo je na to? Ďakujem

janickacrazy
13. nov 2017

@malina20061 Ano, mala som takéto problémy s deťmi, dokonca so 4, takže o tom viem veľa. Otázka č. 1 je koľko má dieťa rokov, pretože do 5 rokov sa to nelieči a považuje sa to akože v norme. Po 5 roku treba ísť k nefrologovi, ten porobí vyšetrenia a určí liečbu. Sú na to aj lieky, ktoré nie u každého však zaberú. Prvé opatrenie, ktoré možete urobiť aj bez lekára je nedávať večer dieťaťu piť 2 hodiny pred spaním.

malina20061
autor
13. nov 2017

@janickacrazy mal 5 a teraz ideme k lekárovi, vám čo zabralo pri deťoch, mali ste s niečim úspech?

janickacrazy
13. nov 2017

@malina20061 No skúšali sme všeličo. U prvých 2 detí pekne zabrali lieky plus to, že sme prestali dávať na noc plienky. U tretieho nefungovalo nič, lieky vobec nezaberali, skúšala som dávať v noci vycikať, aj tak sa do rána pocikal. Unho to prešlo až vekom, proste z toho nejako vyrástol, zabralo to, že sme prestali chodiť po lekároch a riešiť to. Pri štvrtom stačilo, ked sme mu vysvetľovali, že už je veľký chlapec a už plienky na noc nebudú, bolo ešte pár nehod občas, ale po pár mesiacoch už super. Len treba ho dať večer vždy pred spaním vycikať, aby nezabudol a na večer nesmie veľa piť. Tiež som si všimla, že ked je večer rozrušený psychicky, že pre niečo plače alebo tak, tak sa zvykne pocikať potom v noci, takže sa snažíme, aby bol večer v klude.

malina20061
autor
13. nov 2017

@janickacrazy som zvedavá, ako to bude s nami, čo bude zaberať, veľmi som z toho nervózna, nakoľko viem, čo to je, tomu jednému do koľkých rokov trvalo, kým z toho nevyrástol?

janickacrazy
13. nov 2017

@malina20061 No trvalo to dosť dlho, až okolo tých 11-12rokov bol úplne v pohode.

malina20061
autor
13. nov 2017

@janickacrazy a deti ktorým zabrali lieky, do kedy ich užívali?

janickacrazy
13. nov 2017

@malina20061 Užívali ich tak 2 roky a potom už bolo dobre. Aj v priebehu užívania už sa len občas pocikali, napr. tak raz za týžden, potom neskor už menej často, až to ustalo úplne. Čiže okolo 7 rokov už boli ok.

malina20061
autor
13. nov 2017

no je to veľmi individuálne, lebo každé dieťa je iné, tak som zvedavá, čo mi😔

biokozmetika
13. nov 2017

náš starší syn mal tiež problém s pocikávaním ale nakoniec z toho vyrástol aj bez liekov. úplne vymizlo pocikávanie až okolo 5 rokov a aj teraz máme raz za pár mesiacov nehodu. Nám psychologička dokonca povedala, že to netreba riešiť do 6tich rokov a potom, že treba navštíviť nefrológa a nastaviť liečbu. tiež odporúčila nepiť 2 hodinky pred spaním a dať vycikať ešte predtým ako idete spat vy a nám to fungovalo. my sme syna doslova budili pred tým ako sme išli spať my (aby mal šajnu o tom, že ciká a aspoň trošku sa prebral) asi po pol roku takého nočného budenia to úplne prestalo a pekne sa budí sám. Možno skúste najprv bez liekov a ak to nepôjde tak potom skúsiť lieky...ale je to samozrejme na vašom pocite 🙂 držím prsty!

lusika33
13. nov 2017

my to riešime aktuálne syn má takmer 5 a pol roka... urológ mu dal lieky pokontroloval, čo sa dalo všetko bolo inak ok... akurát nám syn poliekoch nemohol spinkaťa tak sme ich vysadili teraz pôjdeme na kontrolu a asi ich zmení ale kým ich užíval menej počas noci cikal a užíval ich iba týždeň...

ivulda32
21. nov 2017

Ja som išla až teraz pred nedávnom s malou 6 ročnou na nefrológiu. Stále som čakala, či sa to nezlepší. Dávali sme ju v noci vycikať sa a aj tak sa do rána pocikala. Dostali sme lieky na 3 mesiace. V januári ideme na kontrolu, ale zatiaľ to nezaberá. Nemali sme ani jednu noc bez nehody. Doktorka nám vravela, že jej asi bude treba zvýšiť dávku. Nedala jej vysokú dávku hneď na začiatku. Tak uvidíme. Ja som ako malá si tým tiež prešla.