Nočné pomočovanie u detí. Ako si s tým poradiť?

bety2222
1. okt 2009

😖 zienky,nema niekt skusenosti s pomocovanim u vacsich deti?Ja mam 11 rocnu dceru a este sa stale v noci pocika,a dost casto.Bola som s nou aj na vysetreni,vsetko ma v poriadku.neviem si uz rady,uz sme vyskusali vsetko mozne a ziadny vysledok,som uz z toho velmi zufala.

januarova
1. okt 2009

a nema to psychickeho razu? v rodine mate vsetko ok?

bety2222
autor
1. okt 2009

v rodine je vsetko ok,s muzom zijjeme velmi dore uz 15 rokov,nikdy sa nehadame,skratka vsetko funguje ako sa ma. To je v tom ze dcera je dost citlivej povahy,vsetko zoberie k srdcu,napr.ked jej kamaratky,alebo v skole volaco povedia.

molnarovak
2. okt 2009

bety, určite treba zájsť k psychológovi. Niekedy je problém úplne inde, než si myslíš. U nás v rodine sme mali tiež takýto problém u staršieho chlapca a bola to psychika.
Takéto veci treba riešiť veľmi rýchlo, pretože to môže prejsť do vážnejších problémov a dcéra z toho môže mať veľké komplexy. Aj ja mám doma citlivé dieťa a psychologička ma naučila, ako sa mám k nej správať, aby som to aspoň trochu zmiernila. Odkedy to robím, vidím veľké pokroky, dcérka je menej ustráchaná a začína sa viac presadzovať. Pritom stačili iba dve návštevy u psychologičky.

bibula
2. okt 2009

bety-staci mysliet pozitivne aj my sme stym mali problem /boze keby vedela co sem pisem/,ale v priebehu 3 dnni prec, teda potom asi raz do tyzdna,potom raz do mesiaca a teraz uz vyse roka nic....
ja som sa jej pytala preco-ale ona vraj nevie,tvrdo spi-co je pravda..... 🙂

vecer pred spanim nech si hovori zobudim sa na tlak v mechury a pojdem cikat na zachod,cikam na zachod /ci do? 🙂 /
ked zaspi chod k nej a suskaj jej v spanku do hlavy ,ze je sikovna,lebo chodi cikat na zachod....a podobne....

napis si to,kym sa to naucis-ziadne negativa,tym vsetko pokazis...uvidis vysledky sa rychlo dostavia-daj vediet...pa

bety2222
autor
2. okt 2009

vies Bibula, uz som skusala vsetko,co sa len da. Aj ja ,ked som sa jej pytala,preco povedala mi ze tak hlboko spi,ze to neciti.k psychologicke ju neviem dostat,lebo ked len vyslovim nieco take ,ma z toho hysaky,aj lekara sa stasne boji,pritom vie ze nic jej nespravia.Vies o na je velmi zriedkavo chora a nie je zvyknuta chodit po doktoroch.uz aj to som skusala ,ze pred spanim sa nenaje ani sa nenapije.Nic nepomaha.A ako si vedela dosiahnut take vysledky?

bibula
2. okt 2009

🙂 napisala som ti bety
vid prispevok vyssie-staci mozgu davat spravne instrukcie...teraz ti urcite spi,chod k nej a susakj jej do ucha- si sikovne dievcatko,krasne.....pri pocite plneho mechura sa zobudis apojdes na zachod.....

a zajtra pred spanim si to bude hovorit aj sama, zabudni na NEGATIVA
zle-nepocikam sa, nezobudim sa.....aj tak..... 😅

bety2222
autor
2. okt 2009

bibula,dakujem Ti za rady,skusim to.

dzio2
3. okt 2009

bety moja kamoska ma tiez 11r syna ktory sa tiez pocikava skusila vsetko a nic tak sla do obchodu a kupila plienky a zacala mu davat na noc a ono to zabralo prestal sa pocikavat podvedomie mu zacalo pracovat a asi sa nieco vnom zlomilo a ma uz pokoj skus

bety2222
autor
3. okt 2009

😢 pred dvoma rokmi aj to som uz vyskusala a nic.

aduskalac
5. nov 2012

@bety2222 a ako to je Teraz stále sa pocikava?Moj syn má 10 a tiez sa pocikava od 5rokov smě chodili k nefrologicke,psychologicke a teeraz urologovi no vsetko má OK tak já už tiez neviem on má ještě ten problém ze chodi cez den často cikat musí ist hned ked mu třeba Lebo to dlho neudrží já som už tiez zufala☹

lentuska
7. nov 2012

@bety2222
Ahoj, ja ak ti mozem poradit tak jednoznacne je to doktorka Tomova, ona je studovana psychologicka, ale okrem toho ma studovanu celistvu medicinu a cinsku medicinu a robi NLS vysetrenie. Je uplne perfektna, a som si ista,ze vam poradit. my k nej chodime cela rodina. Ona jej orobi biorezonancne vysetrenie celeho tela, kde sa moze objavit, co to moze sposobovat a preco sa to deje a + k tomu budes mat aj psychologicku poradnu. Cena za taketo vysetrenie je 15€. Treba sa u nej iba objednat, ona chodi po celom SR.
My nedame dopustit. Ak budes chciet poslem ti cislo, kde sa objednas. za vyskusanie urcite nic nedas....

supolova
6. máj 2016

@lentuska Viem, že reagujem na starý príspevok, ale dal by sa poslať ten kontakt na Dr. Tomovú ešte?
(supolova.ivana@eviewin.sk)