Nosenie okuliarov

monao
7. sep 2018

Dobrý deň,
Nosím okuliare už pár mesiacov jedno oko má vysokú tupozrakosť a nemôžem s ním vôbec zaostriť tupozrakost je bohuzial v štádiu kedy sa s ňou už prakticky nedá nič robiť, ale druhé je krátkozraké a takmer zdravé práve preto som začala nosiť okuliare chcem si chrániť takmer zdravé oko no po 2mesiacoch nosenia okuliari mám pocit, že sa mi zrak zhoršil. Keď zložím okuliare nemôžem zaostriť na veci, ktoré som predtým videla. Máte prosím s týmto problémom nejaké skúsenosti ?

17juraj17
7. sep 2018

@monao Oko si zvyklo na okuliare a tak teraz preostrenie bez nich trva hlho. Keby si ich zase cas nenosila (co iste nerob) tak sa zase zdravsie oko prisposobi.

potkan212
7. sep 2018

Hej, to aj ja tak mám, že keď si dám okuliare dole, tak vidím úplne nanič a ešte mi to aj oči ťahá. Preto si ich dávam dole, až keď ľahnem večer do postele :D

terezka1947
7. sep 2018

Okuliare nos,lebo aj o druhe oko prides...je uplne normalne,ze vidis "horsie",lebo.si uz zvyknuta ba korekciu,oko sa uz nemusi namahat,presne ako pisu komenty hore,vidis ako doteraz,bez okuliarov....
Lenze ty uz mas jedno tupozrake,takze neriskuj este pochybne skúšky s druhym okom

flavica
7. sep 2018

to je len tvoj pocit, ze sa to zhorsilo, oko si len zvyklo na okuliare a je prirodzene, ze bez nich nevidi dobre, ze to nie je ono, ale lekari vedia preco ti okuliare nakazali, tak nehazarduj a nos ich 🙂