Novorodenecký šelest na srdci. Máte podobný problém?

nika000
9. feb 2008

ahojte.našej malej pri narodení zistili šelest na srdiečku.Boli sme teraz v štvrtom mesiaci na kontrole a dok.povedala že je to dobré ,ale máme prísť na sono že je tam nejaká štrbina .nerozumiem tomu celkom nemáte niekto podobný problém?

junovka
9. feb 2008

Neboj nic.Kazde dieta ktore sa narodi ma v srdiecku dieru, inak by v brusku neprezilo.A vekom sa to potom ta dieara uzatvara.Timeike to skoncilo pred 6 rokom 😉 Ja chodim s dievcatami pravidelne na kontroly.Akurat som vcera bola s Nelinkou.Lekarka bola nadmierne spokojna 😵

viera78
9. feb 2008

ahol nika nasmu malemu tiez zistili ze ma na srdiecku selest ked sme boli na kontrole ten otvor ma tam stale neuzavrel sa mu este a tak o 8mes mame tam ist znova vraj by sa mu mala ta dierka uzatvorit.

junovka
9. feb 2008

vieri, a kolko ma tvoj maly?

viera78
9. feb 2008

moj ma 8tyzdnov

junovka
9. feb 2008

a to az o 8 mesiacov mate ist znova??Tak neskoro?

junovka
9. feb 2008

Vieri a odkial si?

viera78
9. feb 2008

z moldavy nad bodvou tak nam povedala doktorka a ty si odkial.

junovka
9. feb 2008

My sme z KE.Inak k tej nasej kardeologicke chodia deticky z celeho vychodu, dokonca vcera tam bolo dievcatko co skolabovalo, az BA.Ona je najlepsia z celeho kraja.Ona robi aj na detskej JIS-v Novej 😉 My s Nelkou sme boli ked mala 3 tyzdene, potom 8 tyzdnov, potom 4 mesiace a terz na 8 a pol mesuaca a mame prist v septembri najblizsie.Aj s Timeikou som tam chodila a od 2 roku chodim s nou raz za rok.Im sice nic nenasli , su uplne zdrave, ale ja mam srdc.vadu na ktoru som bola operovana, tak chodime koli tomu, aby som mala klud na dusi. 😉

janka08
9. feb 2008

a my ideme vo stvrtok 😉

junovka
9. feb 2008

Drzime palce Jani 😉

tweety22
9. feb 2008

nika, novorodenecky selest nie je nebezpecny, zmizne individualne u kazdeho dietata, mojmu malemu zmizol do 24 hodin po narodeni a mojej svagrinej az v 8. rokoch... pokial tam nie je ina vaznejsia srdcova chyba tak sa naozaj nemusis bat 🙂

janka08
9. feb 2008

a ked sa mu ta dierka nezrastie?

junovka
9. feb 2008

Jani, na to nemysli!!!!!Uz som ti o tom pisala 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😉

viera78
9. feb 2008

neni zla vsetko nam vysvetlila a ze by sa mu ta dierka mala zatvorit tym ze je este maly a nevyvija taku namahu lebo len lezi a papa.my tam ideme v auguste.

dominica
9. feb 2008

Ahojte baby, tak aj my sme sa narodili s dierkou v srdiečku a doktorka to počula ako šelesť, chodíme pravideľne na kontroly kardiologičke a sleduje nás, neberiem to vôbec tragicky, lebo všetci hovoria, že to sa zacelí 😉 . A podľa dr. je úplne ok, zlepšuje sa to, dierka sa zmenšuje, tak som zvedavá, ako to bude vyzerať pri ďalšej kontrole.

junovka
9. feb 2008

kazde babo sa rodi s dierko v srdiecku,len sleduju sa tie deti, ktore ich maju o cosi vacsiu ako ma byt 😎 😉

hellosona
10. feb 2008

aj my mame selest na srdiecku, ale boli sme na ekg a malo by byt vsetko v poriadku... kardiologicka, aj pediatricka mi povedali, ze je uplne mini a dokonca na poslednej poradni ho lekarka uz ani nepocula, tak snad sme uz z toho vonku 🙂

danu
10. feb 2008

My sme to tiez mali a v 4 mesiaci nam doktor povedal ze je to uz ok ale radsej este na kontrolu v 8 mesiaci takze teraz sa chystame ale verim ze je vsetko ok 🙂

vrtulka27
6. mar 2008

My mame tiez na srdiecku selest, zistila to doktorka potom sme boli na EKG a na kardiologii.......je to malinke a teraz ideme na kontrolu ked bude mat mala 6 mesiacov.Doktor povedal ze to sa zaceli...........

lucik77
7. mar 2008

My sme boli na kontrole 2 krat, v aprili ideme znova. Doktor povedal, že na kontrolu budeme chodiť štrťročne a sledovať to. Vraj to býva u detičiek normálne a do predškolského veku sa to "spraví". Tak dúfam, že to bude OK

zuz11
7. mar 2008

nie je toto nahodou tema o tom istom?
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...