Objavuje sa u detí reflux aj po 10. týždni?

malfea
16. aug 2019

Ahojte. Je možné, že by sa malému objavil reflux aj po 10. týždni? Doteraz len sem tam pregrcol malé množstvo, no už tretí deň z neho idú riadne dávky takmer po každom kŕmení (kojím). Keď sa aj nevygrcia, počujem, ako mu to tam vnútri behá. Nie je mrzutý, no stále pýta jesť.

malfea
autor
16. aug 2019

A ešte som zabudla napísať, že doteraz pribral tak 250 g/týždeň a včera sme ho po týždni vážili a pribral iba 100 g. Viem, že sa to priberanie raz muselo zmierniť a možno len hľadám súvislosti tam, kde nie sú....

galioska
16. aug 2019

@malfea mojej svokre zistili nedávno reflux, môže sa ukázať hocikedy

malfea
autor
16. aug 2019

@galioska na to som úplne zabudla, že reflux predsa trápi aj dospelých :|

luba41
16. aug 2019

nesprávne prisatie? používanie cumlíka?, prílišná manipulácia s dieťaťom? pokles prírastku nebude sposobený tým grckaním..

lyci
16. aug 2019

@malfea intolerancia na laktozu?

malfea
autor
16. aug 2019

@luba41 prisáva sa dobre, kontrolovala aj laktačná poradkyňa. Cumlík používame - ako môže ovplyvniť zvracanie? Prílišnú manipuláciu by som vylúčila, lebo takmer vždy pri tom leží a tiež niekedy pri dojčení zaspí o hodinu sa zobudí a vyvráti natrávené.

Dnes sme boli u pediatra na povinnej kontrole. Vraj tým úbytkom na hmotnostnom prírastku sa nemáme trápiť. Zvracanie ak neprejde do týždňa, pôjdeme na gastro

malfea
autor
16. aug 2019

@lyci nemá predispozíciu, to by sa asi aj skôr prejavilo, nie?

liv1
16. aug 2019

Ano moze. Nasej prepukol reflux v 2 mesiacoch cca dovtedy si po troske vygrcla. Nemusi to byt ani lsktozou ani bielkovinou proste moze to byt obycajny reflux ktory sa prikrmami vie velmi pekne zlepsit 😉

luba41
16. aug 2019

@malfea cumlík kazí prisatie..dieta ovplyvnené iným prisávaním na cumlík sa nevie správne prisat na prsník, nahltá sa vzduchu, nevyvytiahne dostatok mlieka, a grcká.a preto aj dokola pýta prsník - kvoli mensšiemu množstvu MM a kvoli tomu, že potrebuje zapit zlý pocit v puse...a tvorba MM ti pravdepodobne pojde zachvilu dole..a cumel ti laktačná neodporučila zrušit?

luba41
16. aug 2019

@malfea inak je normálne, že malé deti vygrcnu natrávené mlieko aj po 2 hodinách aj v tomto veku..väčšinou po 5 mes to ustáva.. ..to nemusíš zase stresovat..ale ten cumel tomu nepridáva..a časom sa kvoli nemu pridajú dalšie problemy s prisávaním..

liv1
16. aug 2019

A neboj sa, obe moje deti dudlovali a kojili sa jedno do 22 mesiacov, druhe rok a pol. A priberali pekne pritom grckali obe boze sme sa natrapili. Bez dudla boli nervy, dudel je fantasticka vec 😁❤️.

luba41
16. aug 2019

@liv1 a kojili sa dokonca tých mesiacov aj cez den niekolkokrát alebo už len v noci?

katarina4141
16. aug 2019

Samozrejme ze to je mozne.

liv1
16. aug 2019

@luba41 aj cez den aj v noci. Absolutne plne kojene deti, maly dokonca nechcel poriadne do roka ani tuhe jedlo nechutilo mu nic z prikrmov az ked som mu zacala davat nase normalne jedlo ochutene

malfea
autor
16. aug 2019

@liv1 je niečo, čo vám pomohlo zmierniť to zvracanie? Mne je ho hrozne ľúto, ako sa trápi celý deň aj noc.

Tiež si myslím, že dudel je skvelý pomocník, bez neho si to už ani neviem predstaviť.

liv1
16. aug 2019

@malfea ano zmenili sme celkom rezim. Po jedle sa deti nosili velmi dlho a opatrne. Na rovnu plochu sme ich vobec nedavali. Pouzivali sme antirefluxny vankusik aj do kocika. Postielka na jednej strane knihami vyvysena. A pekne v 5. mesiaci sme zacali prikrmami. Niekedy babatku mozes dat po lyzicke odstriekane mlieko, nech ho v puske/hrdle nepali. Btw ked nastupili velke grcacky, kojili sa deti castejsie a menej. A odvtedy uz stale tak. Skus mozno na cas vylucit mliecne vyrobky, ale myslim ze keby to bola laktoza aj brusko by bolelo-ale nemuselo... poskusaj😉 drzim ✊