Očkovaná proti pneumokokom a predsa sa nakazila

nibiru
22. jan 2013

ahojte babule som zufala dcera ma 2,5 roka dojčena bola 27mesicou mala ukažkovu imunitu až dokym sa nenakazila rotavirusom(očkovana nebola) to bolo v decembri infekcia prebiehala zle tak sme ležali 7dni an infekčnom na kramaroch na infuziach najprv nevedeli urcit čo jej je v prvej vzorke zo stolice sa nič nepotvrdilo ale v druhej sa potvrdil rotavirus,na 3 den hospitalizacie som zostala chora zelene sople horne dychacie cesty,priatel mi podonašal lieky ale bohužial nepomohlo(tam ma nemal kto pozriet)hoci som nosila ruško mala sa nakazila odomna,alebo virus,bakteria tam bol neviem a 2 dni pred odchodom sme odchadzali zo zelenymi sopliskami u obvodnej sme dostali pamykom,sople utisil na to ani nie tyžden znovu,pri steroch s nosa sa potvrdil Streptococcus pneumoniae hoci bola proti nim povinne očkovana, dokonca tou lepšou vakcinou 13,vdaka zničenej imunite počas rotavirusu sa nakazila,teraz je to uz 3x čo je chora od decembra dnes sme dostali lieky antibiotika na preliečenie nakolko očividne pamykon nezabral.podarí sami jej naštartovat imunitu?ako davam jej cebion multy počas celej doby rotavirusu aj po nom som jej davala bio gayu,už neviem čo mam robit:o( bude nadalej po preliečeni chranena proti pneumokokom alebo to očkovanie bolo zbytočne?

nibiru
autor
22. jan 2013

@zajaciq ale opýtali sa ma či má nemá kto vymenit....nie nemal muž musel pracovať je živostník,malu by som tak samú nenechala.

nibiru
autor
22. jan 2013

@xlucia prosím ta to kolostum mam kúpit v tabletách alebo kvapkách dakujem či može bit toto?
http://www.mojalekaren.sk/ep-kolostrum-junior-t...

xlucia
22. jan 2013

@nibiru to je jedno. ucinok rovnaky, ale pre dieta lepsie kvapky. dolezite je ako sa berie. a tie osatne veci.

xlucia
22. jan 2013

@nibiru zje ti mala tabletku?

nibiru
autor
22. jan 2013

@xlucia áno zje .

xlucia
22. jan 2013

@nibiru tak mozes aj tie cosi dala link

nibiru
autor
22. jan 2013

@xlucia dakujem inak idem ma poraziť že tolko zbytočných penazí som dala za vitamíny a neviem čo všetko čo miodporúčali či v lekarni,či v nemocnici a nič nepomáha hlavne že v nemocnici mi velmi odporúčali biogayu a tedanevidela som niaky velký efekt 😖

vlnka81
22. jan 2013

@nibiru ockovanie je uplne zbytocne, skor nici ako buduje imunitu. ak prekonala rotavirus tak o to skor sa jej uz v tele vytvorili protilatky. cebion vyhod (je to cista chemia a nedostatocna davka) a kup cisty vitamin C resp. kyselinu askorbovu - davaj jej to vo velkych davkach.u nas zabera perfektne. my to kvoli kyslosti neutralizujeme sodou.
cist vitC kupis za 2e v DM drogerii
viac sa docitas : http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
alebo na MK v teme : megaskorbicka liecba
co sa tyka ockovania najlepsie ti poradia v sukromnej skupine. napis @prevenar - ovi a zaradi ta do nej.

nibiru
autor
22. jan 2013

@vlnka81 doma jej davam celaskon 100mg do čaju 2 tablety už 3 den jedna kočkami to tu odporučila muž ide akurat kupit kolostrum a ake vysoke davky toho celaskonu maju bit?

vlnka81
22. jan 2013

@nibiru celaskon urcite nekupuj, je to grc, obsahuje kopec pridavnych zbytocnych prisad kt ak beries vo velkom mnozstve tak mozes na nich chytit alergicku reakciu. ako ti uz niekto pisal - ak je u vas DM drogerie tak tam mozes kupit iba za 2 eura cisty biely prasok 😀 cisteho vitaminu C. je tam tusim 100gr v tej krabicke. preventivne sa berie 50mg na kg. maly mi vstal musim ist, vecer napisem viac

lubina
22. jan 2013

@nibiru ockovanie neznamena, ze sa nenakazi, ale ze nakaza prebehne ovela lahsie ako keby nebola ockovana a nakazila sa.........aj nasa bola ockovana proti pneumokoku a tiez ho chytila, mala zelene sopliky, ale nic ine. Nakoniec sme dali ant, ale iba tie trojdnove, kedze nemala ziadne teplo ani nic, Dr mi povedala, ze to malo lahucky priebeh preto lebo ze bola ockovana a tak telo uz malo protilatky, lebo inak ze by urcite boli aj horucky......takto to zvladla iba so soplikom

nibiru
autor
22. jan 2013

@lubina no neviem či toto ma lahky priebeh teraz 3x je to nahoršie je to otrasne 5den ma horučky dnes nič nejedla naštastie aspon pije,na striedačku cibulovy čaj s ovocným s citronom ,zazvorom a medom, kašle tak strašne že sa 2x pogckala inak dosť vela spí. tie predošle boli že chrčala a mala zelene hrče v nose ale aspon tak strašnbe nekašlala.Ja mam strašne panicky strach s kašlania najkolko moj 13r. brat kašlal tak strašne že mu praskli pluca a vykrvacal mame doma bolo to sice spojene s inou diagnozou o ktorej sme nevedeli, ale prenho bol kašel smrtelny 😢

simca06022011
22. jan 2013

@nibiru neboj nejako to zvladnete🙂 inak probiotika je potrebne brat Dlhodobo, tyzden- dva-mesiac nemusi stacit , ak ma niekto podrazdene creva (alebo akom to nazvat) treba ich brat dlho... nam dospelym pomohol velmi probiofix (probioimun je aj na imunitu) a malej som davala dolphius infant praskove...pri inych ziadna pomoc. Mne krpana bola dookola chora a vkuse atb alebo nejake kvapy sme dostavali. Ostala som s nou doma, sice berieme na imunitu nejaky prasok, le davam jej zelezo, Dko, Cko... a dufam ze sa nejak pozbierame... ale zase kasleme. Asi s tych uzasnych praskov... 🙂 Treba si dobre prestudovat co za pripravkyodporucaju v lekarni, casto to pchaju iba kvoli cene ale kvalita ziadna... a ucinik teda tiez. Vsak vigantol a cebion hovoria za vsetko 🙂

nibiru
autor
22. jan 2013

@simca06022011 som vobec netušila že ten cebion je bordel mi sme doteraz vždy použivali len cebion c teraz som poslala muža do lekarne a ta krava mu dala cebion multy tak ale ked to už kupil,blok nevzal 😒 mali sme ho minulí rok ale neviem nevidela som efekt.

simca06022011
22. jan 2013

@nibiru no ja som to aj s vigantolom davala dlhodobo majej a nic... dokonca dcka mala malo teraz. Cize som kupila cko v dmku a este jamieson d kvapky 🙂 nam dospelym nakupuje. na iherb.com

bibistec
22. jan 2013

no presne ako pisal niekto predo mnou tie vakciny nie su proti vsetkym druhom bacilov vseobecne. ja by som ockovat na tvojom mieste nedala ktovie ci jej to neuskodilo este viac. a na tu imunitu by som svojvolne nedavala len tak nieco. chod za imunologickou prip. za inou obvodnou ved jej mala robit krvne testy vytera a pod. imunologicka vie velmi pekne pomoct. samozrejme teraz ma oslabenu imunitu cize ziadna skolka, detsky kutik a pod. navstiv imunologicku .

nibiru
autor
22. jan 2013

@bibistec mame velmi dobru detsku lekarku nedava antbiotika len tak,vždy nas najprv pošle na cpr nemenila by som ju ,antb. nam nasadila na zaklade vysledkou zo sterou z nošteka,očkovana bola v povinnom očkovani,dokial nedostala rotavirus mala perfektnu imunitu u nas sa to všetko pokazilo rotavirusom a tym pneumokokom po dokončeni liečby antibiotikami ideme na kontrolne stery podla nich uvidi dalši postup ak bude treba jasne že pojdeme aj imunologičke.naštastie mala nechodi ešte do školky :o(

lubina
22. jan 2013

@nibiru to mi je luto, aj brata aj malej ze tak velmi kasle. Nasa stasria takto nenormalne kaslala dve zimy, uz Dr nevedela co....nakoniec jej zistili alergiu, no a kedze som jej tiez davala bylinkove caje, tak to len zhorsovalo. Nastastie uz vieme co nemoze a s kaslom je skoro pokoj,. ALe ono to ide aj s vekom, ako deticky rastu, imunita sa buduje viac a viac. Asi ta to neutesi, ale aj tvojej malej sa polepsi. Tieto zimy su hrozne. Nasa mladsia mala zapal uska, ale nastastie uz sme ok. My sme jej davali take probiotika, prebiotika a vitaminy v jednom - Arko defense junior. Bolo to 5 flasticiek v jednej krabicke.Stoji to 10 euro a uziva sa to tych 5 flasticiek, potom zasa mesiac nic a zasa davka 5, takto sme opakovali tri krat a musim povedat, ze nemala tolko nadchu a ani jesenne sopliky, ochorela az teraz v zime, co je uspech lebo vlani zacala skolku a to bolo chora skoro celu zimu, na striedacku, kazde dva tyzdne, tak skus este pohladat v lekarni to Arko defence junior......

nibiru
autor
25. jan 2013

tak mam pneumokoka potvrdene užaj ja nasadeny mam pmykon do nosa+ sumamed dufam že to zaberie lareje už v celku lepšie hlavne sa tak strašne nedusi kolostum sa mi podarilo zohnat až v 6 lekarni davam jej vitamin c,b vytamin.snad to pomožea možme sa potom venovat už len naštartovaniu ten imunity.

bibistec
20. feb 2014

no to ockovanie predsa nie je proti vsetkym kmenom to predsa vies precitala si si snad pribalovy letak. preto sa mohlo stat ze sa nakazila, s tym rotavirusom, no tak ja by som ti poradila ist na imunologiu, lebo ma znizenui imunitu, urcite jej nedavaj volnopredajne veci na imunitu, to nefunguje ak by potrebovala imunologicka jej da liek a nie toto z lekarne, a presne na jej konkretny problem a az po dokladnom vysetreni. Zacni tam.

kiki68
20. feb 2014

prave v nemocnici sa clovek celkovo najcastejsie nakazi,lebo tam koluju take tie velmi rezistentne virusy a bakterie,cize len to nejako vydrzat a postupne zase upravovat imunitu. Ja ked som davno lezala na infekcnom,tak som sa tiez nakazila este nejakou pneumo infekciou, vtedy som tiez bola este decko. Na tie veci tam maju mozno imunitu len ti ludia,co tam robia a su tam stale,ze si telo zvykne.