Očkovanie a horúčka 39 stupňov. Čo mám robiť?

karmenh
15. jan 2009

Prosim poradte mi dakto,malicka ma cely den horucky rano mala skoro 39.Bola vcera ockovana ma 4mesiace je to normalne bojim sa poradte mi dakto co robit

amdeis
15. jan 2009

na ockovane miesto, predpokladam stehienko, daj mokru studenu handricku, jemne (nie tesno) obviaz aby neodpadla handricka. Neviem aku mas hmotnost dietatka ale paralen 100 cipky su od 7 kg. Takze ak mate napriklad 3,5 kg tak polovicku cipku do konecnika jemne vsunut. Skratka si musis vyratat o kolko skratis cipok vzhladom na vahu. Mozes dietatku podat niekolko lyziciek prevarenej vlaznej vody na doplnenie tekutin. Z babskych receptov pomaha osupat zemiak, nakrajat na hrubsie kolieska a na kazde chodidielko polozit jeden kruzok zemiaku (nie platok) a dat navrch ponozku aby to nespadlo. Zemiak ma vela vody a mal by stiahnut teplotu.

karmenh
autor
15. jan 2009

dakujem pekne,malicka ma 7,2kg davam jej nurofen polovicnu davku.ale o chvilu ma teplotu spat.a je to pravda ockovanie stehienko.A su tie horucky z ockovania alebo je tam aj ina moznost

amdeis
15. jan 2009

Najpravdepodobnejsie je to ockovanie, telicko bojuje a vytvara si protilatky. Pokial by si ale myslela nejaku chorobu tak potom sa zamysli kedy ste kde boli a prirataj inkubacnu dobu aspon dva tri dni. Mne ale vychadza len to ockovanie. Predpokladam, ze ste dostali infantrix hexa, teda ockovanie proti 6 chorobam. A to telicko sa ma co obracat. My sme teplotovi noc a den a potom uz byva obycajne dobre. Pokial ti nic nezabera kontaktuj svoju pediatricku a porad sa. Takto na dialku sa ti neda nic ine poradit.

lienka79
15. jan 2009

pri horucke nad 38.5 daj kludne brufen sirup podla veku.....mozes dasvat kazdych 6 hodin...neboj,zajtra pravdepod.horucka uz nebude

karmenh
autor
15. jan 2009

dakujem baby velmi ste mi pomohli s tou inkubacnou dobou nikde sme neboli tak to bude len ockovanim,budeme vidiet co zajtra ale hadam bude dobre dam vediet.aj vy ste to tak prezivali do kelu sa bojim.skusim ju na vecer este okupat o stupen chladnejsej vode teraz ma 37,5

amdeis
15. jan 2009

Ja osobne po ockovani nikdy nekupem ani s nimi necvicim. . Je pravda, ze obaja lezia jak vrece zemiakov takze ani s nechcu hybat. Akonahle zacnu vyskat, pistat a liezt po posteli tak viem, ze uz je dobre a ze uz mozem.

lienka79
15. jan 2009

po ockovani sme kupali,ako obycajne,ale cvicenie urcite nie..
Ja som to nejako zvlast neprezivala..jednoducho ho ockovali a bodka.Jedna noc bola vzdy tazka, bol viac ospaly..ale inak pohoda.
Bud pokojna....budu aj horsie veci 😵