Očkovanie a následná choroba?

nika898
12. jún 2019

Ahojte mamicky idem si k vam po radu. Mladsi syncek mal odlozene ockovanie kvoli castym a aj vaznym chorobam. Prvy krat bol ockovany ako 15 mesacny, druhy krat vcera ( teraz ma 18 mesiacov). Po ockovani poobede vystupila teplota na 37.9 vravim si vsak moze dala som mu paralen aby teplota nestupala. Zdalo ze je to ok. Vecer pred spanim preventine meriam teplotu opat a bola 38.3 dala som mu nurofem este stale som bola v tom ze to bude ok. V noci o pol 4 uz mal teplotu 39.4 uz mi to neprislo ok. Rano som volala lekarke ze to moze byt z tych horucav a ze mam kazde 4 hodiny striedat paralen a nurofen. Teplota na chvilku klesne ale nie pod 38 a cely den ma teplotu 39. Navyse sa mu objavila vyrazka na jazyku opat volam dr, tak ze mu mam vytriet pusinku a ked teploty neprejdu tak mam rano prist. O pol 2 som jej volala opat ze syncek ma uz aj huste zelene sopliky. Uz ma odbila ze robi len do 2 a keby nieco mame ist na pohotovost ale bola by radeej kebyze vydrzime do rana. Teplota nie a nie klesnut velmi sa zacinam bat o synceka aby sa mu nieco nestalo. Chcem sa vas mamicky opytat ci ste niektora so svojim dietatkom zazili nieco podobne ze vam po ockovani ochoreli a ci sa nieco udialo. Za vase odpovede a rady vopred dakujem.

maminuska
12. jún 2019

@nata18 prosím ťa prestaň , akú vešteckú guľu . Sople a horúčka sú bežné detské ochorenia . Prekonáva ich xy detí bez ujmy na zdraví. Toto ochorenie nasadlo na očkovanie, ktoré mohlo dočasne znížiť imunitu alebo to už mal chlapček v sebe. Jednoducho ochorel , ak to nebude mať komplikácie aké som napísala, normálne vyzdravie a pôjde sa ďalej .

@nika898 keby to bolo vážne na nemocnici by trvala. Vyzdravie neboj . Normálna doktorka ta nepošle domov so zápalom pľúc alebo epiglotídoupreto aby sa nestresoval.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika898
autor
13. jún 2019

@lindusss2016 dakujem ☺. V noci mal 40 a teraz rano zatial dobre. Pri dalsom ockovani budem trvat na CRP aj ked na vlastne naklady a silno uvazujem ze nedam MMR.

nika898
autor
13. jún 2019

@ptmt1011 toto iste sa stalo starsiemu. Chodime na terapie ale nastastie a dakujem Bohu za to ze ide pekne dopredu, chce a snazi sa pracovat. Pri mladsom silno uvazujem ze MMR nedam.

nika898
autor
13. jún 2019

@maminuska ano to mi je jasne ze by trvala pri vaznej chorobe na hospitalizacii ale ked som sa jej pytala ze co mu vlasne je tak ani sama poriadne nevedela. Ale uplne iny pristup lekarky bola som milo prekvapena. Bola to jedina lekarka ktora mu merala tep a hnet aj to CRP brala.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminuska
13. jún 2019

@nika898 ja mám deti všetky očkované , žiadne alergie len bežné detské choroby , alergie nula, ak opomeniem u syna jedno šupinaté ložisko ktoré sa objavilo v jeho dvoch mesiacoch ( teda ešte pred očkovaním ) a ako prišlo tak aj odišlo , tak moje deti sú zdravé .
Deti musia byť aj primerané choré , na to je ten detský vek .

pivonka17
13. jún 2019

Treba zradať teploty aj sprchou alebo zábalom a davat tekutiny. Môže byt,že mal v sebe infekt a očkovanie to urýchlilo,nakoľko začala pracovať imunita. Hlavne ho sledovať a malo by to prejst. Tiež sme to mali

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pivonka17
13. jún 2019

@nika898 môžeš dať spraviť CRP len,bohužiaľ nie vždy aj CRP dokáže odhaliť infekciu Alebo skôr baktérie, najmä ak je to ma začiatku. Pri pre dieťati mi očkovanie mmr vytiahlo infekciu,ktorá sa asi v telicku tvorila ale zvládli sme to. Pri druhom dieťati ani neviem,že mám mmr....absolútne nič sa nedialo. Prajem skoré uzdravenie a aby ste boli v poriadku čím skor😊

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminuska
13. jún 2019

@peter952 jasné . Áno , moje deti zostarnú , to viem už dnes. Dve z nich sú už dospelé a tešia sa dobrému zdraviu . Rovnako dobrému zdraviu sa tešia deti môjho brata, švagra a naopak dcéra mojej sestry neočkovaná od narodenia má pravdepodobne PAS.

pivonka17
13. jún 2019

@peter952 na toto ma odpoveď moja kamarátka,ktorá bola 10 rokov na projektoch ( nemocnice, skoly ) v rozvojových krajinách. Povedala mi,že nech sa ide každý pozriet tam,kde sa neockuje proti vážnym ochoreniam ako tu....tam je ta realita..smrť, postihnuté deti a pod.... Prosím,nekrm tu mamičky týmito laickymi bludmi a chod si to tam zažiť. Samozrejme je iné,ak dieťatko nemoze byt očkovane z o zdravotného hľadiska. Inak, by som na týchto antivaxerov poslala napr. do Indie a pod. bez očkovanie...som zvedavá,koľko by ich nastúpilo do.lietadla...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminuska
13. jún 2019

@peter952 nemáš dôvod mi držať palce.

rebeka11
13. jún 2019

@nika898 ahoj tvojmu starsiemu dietatku sa udialo po ockovani, ty pises, ze ma oneskoreny vyvin.. Neuvazovala si dalsie dietatko neockovat alebo posuvat ockovania na neskorsi vek?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
13. jún 2019

@ptmt1011 no asi nejaka dusa, ktora pochopila, ze peter ma neockovsne deti a cize chodiace casovane bomby ktore ohrozuju jej deti 🤷‍♀️ inak si to neviem vysvetlit

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
13. jún 2019

@pivonka17 len je asi tazko porovnatelna imunita v rozvojovych krajinach s nizkou hygienou a slabym stravovanim, ked deti casto dokonca hladuju, tak asi ze je organizmus oslabeny, ked postrada ziviny dolezite pre zivot a silnu imunitu....

sapetka
13. jún 2019

@ptmt1011 sa len opytam ze z kade vies ze to je sposobene ockovanim?

nika898
autor
13. jún 2019

@rebeka11 ano mladsi mal posunutu ockovanie. Jednak kvoli tomu ze sme do jeho prveho roka boli 3x v nemocnici a aj som to tak chcela. Prvu vakcinu dostal az v 14 mesiacoch a zvladol ju uplne perfektne. Ziadna teplota ani opuch nic. Pri tejto druhej musel mat zjavne daky infekt v sebe a ockovanie sposobilo takyto stav ktory sa uz chvala Bohu zlepsil a horucky a aj opuch ustupili. Vcera nevladal poriadne ani chodit len sedel alebo lezal. Ked presiel 10 krokov tak bol hotovy z toho. Hrozne ho bolela jedna nozicka.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica01
13. jún 2019

@nika898 a teba doktorka nikdy neupozornila, ze mozu mat deti horucku z ockovania, opuch na ritke a bolavu nohu?
V nemocnici mu teraz co podavaju?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika898
autor
13. jún 2019

@evica01 ano upozornila ma. Ale nie je to uplne v poriadku ked ma dieta po ockovani teplotu 39.4 a spravi sa mu afta na jazyku a ked zacal mat este aj tie sople tak som vedela ze je zle ze je chory. Nastastie sme doma nie v nemocnici a mame ATB.

lindusss2016
13. jún 2019

@peter952 no bud si ma zle oznacil, alebo nepochopil moj sarkasticky komentar 🤷‍♀️