Očkovanie osýpky, mumps a rubeola. Aké ste mali reakcie?

majkam30
4. apr 2013

ahojte mamičky,chcem sa Vas opytať,ake mate skusenosti s tou očkovacou latkou.podla toho čo čítam sa bojím dať zaočkovať syna.je veľa neziaducich ucinkov..prosim,napiste mi ake ste mali reakcie..dakujem.

katy2
4. apr 2013

Obe deti boli ockovane - dcera bez reakcie a bez akychkolvek komplikacii, syn bol ockovany vcera - zatial bez reakcie... reakcia sa moze dostavit aj 10 dni po ockovani.....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
14petulka88
4. apr 2013

Ziadne nedali sme ockovat.

rose1988
4. apr 2013

Nedali sme, ked tak mozno v buducnosti proti rubeole jednozlozkovou

gergeja
4. apr 2013

nasa malicka nemala ziadnu reakciu 🙂

bubu100
4. apr 2013

Nedali sme, mali ma ekzem naliehala som na lekarku, ze najskor chcem ist na imunoalergologiu. Kde nam zistili silnu alergiu na vajecny bielok a v zavere imunoalergologicka uviedla neockovat. Nasej odbornej lekarke som dala lekarsku spravu a na ockovanie nas uz nepredvolala zatial 🙂 Neviem a ani nechcem pomysliet ako by to dopadlo keby maleho zaockovali.

xlucia
4. apr 2013

obaja teploty, obaja prestali hovorit, mladsi astmaticke zachvaty, starsi silne a rozsiahle ekzemy ☹

daniela242
4. apr 2013

Dcéra dostala po cca 7. dňoch vysoké horúčky, vysypala sa po celom telíčku takými červenými fľakmi, výsledok tohto očkovania je atopický ekzém s ktorým sa trápime doteraz ☹

strociatka
4. apr 2013

po MMR presne do mesiaca afektivne zachvaty, automutilacia, ADHD

anjelaa
4. apr 2013

ziadny, nedavame ockovat

michaelamilan
4. apr 2013

@majkm30 tejto vakcíny sa aj my bojíme!!!! Tiež premýšlam, že ju nebudeme dávať! Budem sledovať tému, aby som sa vedela správne rozhodnúť!!!! Toto očkovanie ma trápi odvtedy čo som bola tehu!!!! :-/

pakin
4. apr 2013

žiadne, nedali sme zaočkovať

pimpulienka
4. apr 2013

Touto vakcinou sme neočkovali..

adriku
4. apr 2013

Potom čo som prečítala a zisťovala, bezpečnejšie pre dieťa je odmietnuť túto vakcínu, čiže u nás neprichádza očkovanie MMR vakcínou do úvahy.

spilo1
4. apr 2013

žiadne, nedali sme už očkovať, a ďalšie bábo už nebude vôbec očkované

kubinca
4. apr 2013

Tiez sme mmr odmietli

gloria9
4. apr 2013

ach jáj aj nás to čaká a bojim sa

dorota23
4. apr 2013

v marcovom a aprilovom cisle casopisu Dieta sa pise vela o pre a proti. Nieco uz maju aj na stranke dieta.sk , vyjadruju sa tam lekari

daanuska
4. apr 2013

majus ja zvazujem ze mmr vobec nedam 😉

alexis13
4. apr 2013

žiadne reakcie ....mam kopu mamičiek kamošiek naokolo a ani jedna nemala ziadnu reakciu...je to cele na tebe musis si to zvážit či dat alebo nedat...... planujeme druhe babo ....a to dam tiez zaočkovat len povinne očkovania

nikimax
4. apr 2013

Takže po očkovaní MMr začal neobvyký (encefal) plač až krik hlavne v noci, lapanie dychu....Pridružili sa problémy s jedlom, narušené trávenie, hnačky, krrče v brušku, prešlo to do prudkej alergie na mlieko a lepok, odmietanie jedla , napínanie pri každom jedení......psych. problémy, strata reči a očného kontaktu, začal sa hrať len v kúte, potom sa úplne prestal hrať....nastúpili rôzne foobie, obrovský strach z vody a kúpania, strach z ľudí (cudzích)....jačanie, vreskot....v podstate stále, ako reakcia na všetko......genetika vylúčila akékoľvek dedičné ochorenie, neurolog potvrdil povakcinačné poškodenie mozgu.....dieťa máme vo veku 6 rokov plne plienkované, krmené,zastavené vo vývoji, s dg.autizmus.... sme držiteľmi preukazu ťažkého postihnutia so sprievodcom, odkázaným na celodennú starostlivosť ........poznáme dosť prípadov (hlavne zo špec. škôlky syna), kde opisy vývoja a následky po vakcínach sa takmer zhodujú s dalšími deťmi....samozrejme je umenie nájsť lekára, ktorý to prizná a potvrdí......spravili sme najväčšiu chybu v živote, že sme dovolili očkovať (čokoľvek)..... ☹ ☹ ☹ ☹ P.S: Nikdy viac!!!

bocjanka
4. apr 2013

Bol očkovaný, na 8 deň dostal horúčky, ktoré trvali 3 dni a celý sa osypal. Očkovanie spustilo rubeolu.

tessbb
4. apr 2013

vnučka bola očkovaná 7.3. mala 2 krát mierne zvýšenú teplotu ale inak nič, dúfam, že to aj tak ostane....tiež syn dlho zvažoval či ju daľ očkovať, ale nevestu lekárka presvedčila. stále je kojená a mala už 20 mesiacov keď ju očkovali. Dosť som sa bála a vlastne ešte satále sa bojim dnes do rána sa vraj často budila a aj teraz je nejaka mlkva a unavená, ale hádam to bude len tým že spala poobede len hodinku...uff

ketrinka17
4. apr 2013

prosim vas, ti co ste nedali ockovat ste nedali ani hexa vakciny alebo len MMR ?

sana15
4. apr 2013

podobne ako @bocjanka 8-10 den po ocko, tri dni a noci vysoke horucky,ktore nesli cipkami ani sirupmi zrazit a vysyp po tele,ramenach. Zacala uplna stagnacia reci, problemove jedenie sa este viac zhorsilo. Castemu budeniu v noci som nevenovala pozornost,ale pridruzili sa nocne mory,zachvaty nekontrolovatelneho revu,metajuce sa dieta,ktore z nicoho nic zacalo revat az tak ze zvracalo aj to co jedlo pred 8hodinami... Casovo vsetko suvisi s ockovanim.

pikha
4. apr 2013

aj my sme odmietli MMR
@ketrinka17 hexu mame, ale MMR ani za svet

bjajka
4. apr 2013

baby a čo na to lekarka ked ste nedali zaočkovat ,ja mam tiez strach s toho

ustrachana
4. apr 2013

hexa nas caka buduci tyzden posledna davka, MMR som odmietla ( prave vcera som zato volala lekarke)

albao
4. apr 2013

Starsia dcerka nemala ziadnu reakciu na MMR ale spatne lutujem, ze som jej to dala zaockovat. Druhu dcerku nebudem ockovat vobec. Holt casom sa nazory a situacia meni, uz by som nedala.

andrea129
4. apr 2013

pre Bjajka - kasli na to, co na to lekarka. Tvoje rozhodnutie je len Tvoje....ostatni ho mozu len a len akceptovat, nech sa uz rozhodnes akokolvek