Očné kanáliky aj po preplachu malému zarastajú

petramelka
2. jún 2008

baby poradte mi, chodime k ocnej na preplach ocnych kanalikov. maly ich ma zrastene a nie a nie povolit. uz sme boli 13 krat a ocna nas pozyva kazdy den, v sobotu sme vynechali a to jedno ocko mu stihlo zrast :( skusili sme aj repik ale mala som pocit ze mu to moc nepomaha, dokonca ani mliecko moc nezabera. stale len kvapeme antibiotika a trapime sa v nemocnici.. 🙄 aj tak sa obavam ze ked mu to spravia, tak mu to zasa zrastie. ma to vobec vyznam trapit 7 tyzdnove miminko? ☹ ☹

ilijanka
2. jún 2008

myslím, že takých tém tu už bolo viac, skús pohľadať, držím palce

tina78
4. jún 2008

Hej, takáto téma tu už raz bola, viem to preto, lebo aj my sme mali tento problém,ked mal Martinko 6 týždňov a znova sa mu to vrátilo o mesiac,ale chvalabohu, nám tie kanáliky spriechodnili už po 4 alebo 5 preplachoch a tiež sme kvapkali dvoje ATB....
A rozhodne by sa to nemalo nechať tak, lebo infekcia, respektive bacil v očku može spôsobiť vážnejšie poškodenie oka 😉

basado
5. jún 2008

petramelka ja som tiež chodila s malym na preplach do nemocnice 5-6krat, ale mu to prešlo. no aj ked mavame zapalene očka. musíš byt silna a hlavne trpezliva.radšej mu tie antibiotika davaj a chodievaj aj na tie preplachy ked to malyčky potrebuje aby nemal potom ked bude starší ešte večšie problemy, 🙂 držím palce aby sa maličky urdravil 🙂

ivet100
6. jún 2008

petramelka, ja som tiez chodila na preplachovanie kanalikov, ked mal maly 2 mesiace. Sprechodnili mu to uplne az na 3x, ale nastastie od vtedy mame pokoj a ocko nebolo ani raz zapalene. Predtym mal 2 mesiace ocko stale zalepene a hnisave. Brali sme kvapky- antibiotika a masticku. Treba to len vydrzat, ale urcite to bude v poriadku. Niektorym detom staci preplachnut raz a kanalik sa sprechodni ale ine deti potrebuju viac. Inak sme z toho isteho mesta, tak neviem ku komu chodis na ocne, ale ja som chodila k Dr. Dominovej a som maximalne spokojna aj s jej pristupom a vysetrenim.Drzim palce, aby to dobre dopadlo. 🙂

lila794
6. jún 2008

Chcem sa len opytat ake maju prejavy zrastene kanaliky? Zlte kaprinky v kutikoch?

denisocka
6. jún 2008

baby,mám video na masáž očiek - kvoli tým slzejucim kanalikom,ztak ak by niekto chcela tak pošlite IP s mailom