Očné vady. Nemá ich teraz viac detí?

molinna
7. nov 2007

nemate pocit ze je stale viac ddeti s okuliarmi?

sue
7. nov 2007

Molinna, myslím že áno... ale podľa mňa to nie je len vplyvom TV a počítačov, ale aj tým, že rodičia a lekári sa viac starajú o to, aby decká tie okuliare nosili 😔

molinna
autor
7. nov 2007

nemyslim ze za to moze tv a pc,asi je to civilizacne postihnutie,ale pracujem v tejto oblasti a fakt to dost stupa ☹

molinna
autor
7. nov 2007

velmi dolezite je prenetalne obdobie,cim viac zapalov a podobnych zenskychtazkosti mamina prekona tym je vacsia pravdepodobnost ocnej vady ☹

lenadka
8. nov 2007

vela rodicov aj tak stale nevie ci ich dieta okuliare potrebuje, s nasou sme isli preventivne, lebo sa nam zdalo ze jej jedno ocko mierne uteka-ze co dr. povie a on utekanie nevidel-ale ze ked mi ano tak predpisal okluzor a ze ma slabucke dioptrie 1-ky do dialky, ked ich vraj bude podstivo nosit do jej 3 rokov by sa ich teoreticky mohla aj zbavit-dufam 😒

molinna
autor
8. nov 2007

u deti je to tak do 10rokov,ale toto nieje az take hrozne,v podstate chcete dostat ocko do polohy aby pozerala pekne rovno 🙂 ma slabunke dpt takze naozaj bude stacit do 3-och rockov.treba vsak dat pozor ako zacne chodit do skoly. 😉

lenadka
23. dec 2007

chodime na kontrolu kazde 3 mesiace, naposledy povedal,ze je tam zlepsenie a okluzor odvtedy nosi podstivejsie, lebo nas sfukol ze hodina denne je malo tak nosi 3 hodky a bolo to placu ☹

mracik
23. dec 2007

Molinna,myslím, že je hlavne veľa očných vád u predčasne narodených detí, a tých je fakt čoraz viac, ale inak nemám pocit, že by počet detí s okuliarmi stúpal... Čo presne robíš v tejto oblasti?

maca793
23. dec 2007

ahojte, mne sa malá narodila s vážnou očnou chybou, ktorá je dedičná. má tupozrakosť, ktorá sa nedá nijako operovať. a k tomu jej druhé očko zabehúva. keby jej ho operovali, tak by videla dvojmo. hneď v nemocnici dostala zápal spojiviek a v 2 mesiacoch už nosila okuliariky. mala číslo +8, teraz má +2.

maca793
23. dec 2007

predčasne bola narodená ale len 2 týždne pred termínov, ale vážila len 2100g. a v papieroch má že vývojovo bola 35 tt.
ja som okuliare začala nosiť až v 15 rokoch.

lenadka
31. dec 2007

maci, ale teda aj tak je to uspech z 8 na 2! 😉

maca793
1. jan 2008

tak to hej a som tomu rada len keby chcela Simonka viac nosiť okuliare,, síce si ich dá do školy, ale keď príde, tak ich hneď zloží a to ma vie dosť vytočiť 😵

lenadka
1. jan 2008

nosi aj okluzor? moja moc nechce, prave ocko jej mierne uteka, ociar ma zglbal ze ho nosi kratko /hodinu cez den/ tak nosime podstivo 3hodky denne a to bolo revu, normalne inak sa nedalo, prve dva tyzdne len s bitkou 😢 podobrom ani za svet, naslubovali sme jej hory doly-nic, vyhrazali sa nic), normalne amoky ked sme jej ho chceli nasadit, mala som pocit ze tie okuliare to nemozu prezit.... potom to vzdala, ale este obcas protestuje 😅
a okuliare boli zatial len raz v oprave 🙂

elinka27
19. feb 2008

mne sa maly narodil o 6 tyzdnov skor a ma ptozu laveho ocneho viecka, neviem ako sa to vobec da riesit,ale dufam,ze sa mu to da doporiadku.A aj to ocko mu trosku uteka no nie vzdy,tazko povedat co to sposobilo,ale asi to ze mal cez tvaricku pupocnu snuru a preto ho dobre neotvaral uz v brusku,ale neurolog vylucil nerovy charakter.

dominica
24. feb 2008

aj náš drobec sa narodil o 6 týždňov skôr a bude nosiť okuliare. Myslím, že to nie je predčasným narodeným, lebo od narodenia je úplne zdravý a samostatný, ako keby bol v termíne, všetky výsledky má ok. Zdedil to asi po mužovi, ak sa to dedí, lebo ževraj aj muž to zdedil po niekom z rodiny, tak myslím, že aj malý to bude mať zdedené. Očná ho sleduje, naposledy bol vyšetrený ako polročný a namerala mu dioptrie +3 -4 s cylindrom, ale povedala, že u tak malých detí sa to mení, takže ktovie, čo namerá keď pôjdeme na kontrolu v marci.

elinka27
24. feb 2008

dominica a chodis Piovarciovej?Aky z nej mas pocit? 🙂

lenadka
13. mar 2008

my tez ideme teraz v marci na kontrolu 😝

ukana
17. mar 2008

aj nas maly nechcel nosit okluzor, tak sme mu kupili kadejake nalepky a kazdy den si moze nejaku vybrat, ktoru si nalepi na okuliarky. Uz si zvykol, zo zaciatku to bol tiez boj, ale nedivte sa, lepsie ocko im zalepite, komu by sa to pacilo 😅 My mame okuliare od roka a pol, u nas to maly zdedil po ockovi ☹ po dvoch rokoch nosenia ale zlepsenie totalne, ale asi bude mat okuliare cely zivot ☹

lenadka
23. mar 2008

ja som tie nalepky tiez kupila a isla sa zblaznit ani priblizit som sa s tym nemohla, tak nosi okluzor, ale jej aj celkom sedi takze nevadi, nalepky som dala inej mamine co potrebovali

maca793
23. mar 2008

ahojte, našťastie máme výsledky v poriadku len tie okuliare!!!
raz ich má inokedy nie. už neviem čo mám robiť. ☹
a teraz mám ísť na vyšetrenie s najmenšou, ale tá sa vôbec nechce dať vyšetriť u očnej, tak mám radosť. tá jej predbežne tiež zistila tupozrakosť na obidvoch očkách, ale nie v takom rozsahu ako u Simonky.
a okluzor nenosíme v očnej škôlke sme kupovali nálepky na očká. tie boli fajn.

mimi
27. mar 2008

nemate niekto skusenosti so strabizmom? maly sa narodil predcasne a obidve ocka mu zabiehaju. doktorka nam kazala prekryvat raz jedno ocko, raz druhe, ale nefungovalo to, tak nam predpisala ocne kvapky, ktore by mu mali trosku pomoct. Kedze sa mu to nezlepsuje, tak nas uz o par mesiacov caka operacia ☹ Velmi sa toho bojim ako to bude take male dieta zvladat.

elinka27
28. mar 2008

mimi, cim skor tym lepsie,my mame ptozu laveho ocneho viecka a preto ma maly ocko oslabene a zabieha mu,u nas to zaial neriesia, lebo ocko sa vraj vyvija do 3 rokov,tak sa potom uvidi,ale pokial sa to neurpavi tiez ho caka pravdepodobne operacia.Pocula som,ze babatka to znasaju velmi dobre.

uhlikova09
1. apr 2008

My sme boli baby na ocnom lebo moji mudry svokrovci ma presvedcili teda nie presvedcili ale tvrdili ze malemu uteka ocko a na ocnom nam povedali ze je uplne v pohode,ze neskuli a je zdravy ako ryba 😕

elinka27
2. apr 2008

uhlikova,moji svokrovci su tiez "mudry"ale v opacnom vyzname,vraj na co ho doktori trapiaon si vsetko sam dozenie

dominica
2. apr 2008

eli, ja som tu už dávno nebola, ale veď odpísala som ti v IP o Piovarčiovej. Včera sme boli s mužom u súkromného očného na premeraní zraku, lebo potrebujem nové okuliare, tak som chcela vedieť, či sa niečo nezmenilo a pozrel na malého a povedal, že mu uteká ľavé oko. Piovarčiová to nepovedala, ja som si to tiež nevšimla, ale pozeral na ňho vlastne pre to, že ja mám okuliare, aj muž a je zvedavý, čo sme dali do vienka malému 😀 😀 😀 , keďže každý máme úplne iné dioptrie, uhly a pod. Povedal, že to bude zaujímavé, ale ja dúfam, že nebude a okuliare nebude nosiť. No veď uvidíme, Piovarčiová je odborník, nechám to na ňu... a aj keby nosil, tak čo už, hlavne že je zdravý a nemá vážnejšie problémy.

lenadka
21. apr 2008

u nasej malej ziadna zmena ale aby so mneklamala iba velmi male zlepsenie, ale dalsia kontrola zase predosly stav/, lekar nariadil okluzor z 3 na 4 hodky 😖 cez vikend sa to da ale cez tyzden neni sanca, dopoludnia ma okulky v skolke bez okluzora, neodvazim sa jaj ho tam dat, lebo jej vadi a okuliare si s casu na cas sklada, ale doma na nu striehneme a vie ze nema sancu, no tam by skoncili na zemi a podla mna hned aj uslapane deckami, potom ide domkov papat a spinkat a spi aj do piatej, ked vstane kym zacvicime pol hodku a oblecieme okluzor ma max. 2-3 hodiny, lebo o osmej-deviatej ide spat a na kupanie tiez okuliare nema 😅
cez vikend mala od rana 6,30 okluzor do 12,30 a poobede uz nie, mam pocit ze jej to nepomoze, alebo je to este priskoro hodnotit, nenosi okuliare este ani rok?

janulap
6. nov 2008

Babenky,tak aj my preleiepame ocko u zcez 2roky.Popritom mame vrodenu ocnu chybu,tak dr.nas posle na jar do BA,aby doktori poveali,ci sa moze ocko operaovat alebo nie ☹ Ja sa velmi bojim ☹ ☹ Aj,ked na druhej strane uz by bolo dobre,keby sme sa toho preliepania zbavili.Boli vase deticky uz na operacii??Ako dlho trva,co po nej??
A apropo:Niekto tu pisal,ze zaliepali sklicko na okuliarikoch.To bohuzial nepomaha!!!!Ocko potom uteka za svetlom.Treba zaliepat ocko.My sme zacali okluzorom,ktory nam zial nepasoval,a potom sme presli na naplaste,ktore MUSELA nosit.Inak nasal som tale mensie napalste,su fakt super 😀
tak som zvedava,co vy ostatni 😉 😉 😉

majulcek
7. nov 2008

ahojte baby nahodou som objavila tuto temu tak prispejem aj ja..
nasej malej asi dva mesiace dozadu zacalo utekat lave ocko tak sme boli u ocnej..dala jej okuliarky s +1 s tym ze ich ma nosit mesiac a mame prist na KO.lenze mala nehrozi aby ich mala co len chvilu na nose,stale si ich dava dolu ,potom nervaci ked jej ich nutim proste slabota.nabuduci tyzden ideme na KO s tym ze ak sa to nezlepsi budu jej ocko prelepovat 😝 co jej urcite budu pretoze ja som ziadne zlepsenie nezbadala a zacinam mat pocit ze jej uteka uz aj druhe ocko ☹ mala je narodena v riadnom termine,ziadne pc a tv jej nehrozi tak jedine ze by to mala po mne,mam tiez odmalicka problemy..som smutna z toho kedze viem ako sa deticky posmievaju ale na druhej strane som "rada" ze ma len takyto hendikep 😉

janulap
8. nov 2008

majulcek ahoj
...kolko ma mala rokov?nasa Emka ma 4,5r a v januari budu dva roky,co preliepame.Nosi ocko prelepene aj v skolke,a deti sa jej nevysmievali....tak sa neboj.Mne sa zda,ze to ma preliepanim lepsie,pretoze,ked pozeram fotky,tak tam jej ubiehalo riadne.A inak aj ona raz skuli jednym,raz druhym.Doktorka povedala,ze to je dobre,pretoze vie,ze pouziva aj to chore ocko.Ale ako som pisala pojdeme na operaciu,uvidime-este koli tym duhovkam,co povedia odbonici.Chceme ist teraz do BB.je tam vraj dobry odbornik z Ruska.Dr.Izak....tak uvidime,ci to vyjde.
A ozaj,mne mala nechcela nosit okluzor,a v lete mala miesto pod nim aj spotene 😠 ,tak som nasla take pekne ,hlavne male naplaste 😉 A ona mi uz sama pripomenie,ze jej mam zalepit ocko.
Majulcek,my nosime okuliariky od 1,5roka.Tiez ich zo zaciatku nechcela 😠 tak som jej ich davala najskor,len,ked sme kreslili....potom bjavila noznice,cchela velmi strihat...dobre,ale ked si das okuliariky.....a samozrejme,kazdy ju vychvalil,aka je v okuliarikoch kočka...tak smaozrejme bola happy 😀 😀 Drzim palce....chce to zo zaciatku véééééla trpezlivosti 🙂

cherries
9. nov 2008

Ahojte chcem sa k vam pridat na buduci tyzden idem s malim ku specialnej detskej ocnej lebo od narodenia mu v kuse tecie z praveho ocka ina doktorka to riesila kvapkami a mastami a nic tak uvidime a tiez som si vsimla ze poskuluje ach jaj neviem po kom to ma ked u nas maju vsetci oci v poriadu ....................bojim sa co ma s tym pravym ockom.................

janulap
11. nov 2008

Cherries ahoj,atk ako??Boli ste uz u ocnej??
my sme zacaali vybavovat najskor BB.Rodina v BB sa pozna s prednostom ocnej kliniky dr.Izakom....tak uvidime,ci to vyjde...ak nas aj oni poslu do BA,tak pojdeme...ale snad nam pomozu aj v BB...aspon v tom,ci mze ist Emka na operaciu alebo nie 😒 tak sa zatial drzkajte,a ozvi sa 🙂 🙂 🙂