Očné vyšetrenie - ako motivovať dieťa k spolupráci?

kiselovaa
10. aug 2018

Dobrý deň maminky. S dcérou sme absolvovali očné vyšetrenie,pretože na ľavé oko začala skulit. Vôbec nechcela spolupracovať 😐 viete nejaké tipy alebot triky,ako ju na to pripraviť. O mesiac nás čaká ďalšia kontrola.

zuzik307
10. aug 2018

@kiselovaa kolko ma rokov? pri ktorom vysetreni nespolupracovala? s dcerkou chodime na ocne od jej 2. rokov, tiez kvoli skuleniu🙂

kiselovaa
autor
10. aug 2018

@zuzik307 v septembri bude mať tri. Doktorka jej odporúčala okuliare. No nechce pozerať do prístroja, neviem ako sa volá... Vraj tam uvidí balónik 😉

kiselovaa
autor
10. aug 2018

@zuzik307 a ako ste na tom? Či sa týka záverov...čo vám radia lekári? Okuliare alebo operácia?

zuzik307
10. aug 2018

@kiselovaa hej, uvidi tam balonik, ale my sme tam hladali Masu a medveda a pozerala ako diva 😀 vela zavisi aj od sestricky a dr....moja bude mat v oktobri 6 rokov, okuliare stale nosi, operacne riesenie nikdy nenavrhli...ocka lepime na par hodin denne, chodili sme na ortoopticke cvicenia, postupne sa to upravuje...

ivankaberrynka
10. aug 2018

My chodíme s dcérkou od 1. roka tiež pre škúlenie. Naša sa s tým narodila. Teraz bude mať 3 roky a tiež nás čaká kontrola. Už teraz mi hovorí, že nechce tete doktorke ukazovať svoje očká. Ani zubárke zúbky neukázala. Naša nosí okuliare, aj keď dioptrické nepotrebuje. Dala jej -0,5 na obe, no škúli cez ne, takže neviem či toto bolo dobré riešenie. A ešte preliepame, ale nemám pocit, že by to pomáhalo. Očko uteká stále rovnako. Ja sa malej snažím vysvetliť, že keď pekne ukáže tete doktorke očká, tak jej pomôže, aby potom už nemusela preliepať očko. A dostane tam aj cukrík. Naposledy (2,5 roka mala) ju takto uplatili, lebo nechcela povedať čo vidí na obrázku 🙂 Chodíme do BB k Melocíkovej.

zuzik307
10. aug 2018

@ivankaberrynka nasa ma silnejsie dioptrie /2-2,5/, tiez len kvoli udrzaniu ociek v spravnom postaveni, cez okuliarky skulenie nevidno...kazdopadne, je to beh na dlhu trat😉

chilli21
10. aug 2018

votriem sa sem s otazkou, ako motivujete deti aby si nechali prelepit ocko? A prelepujete alebo davate okluzory na okuliare? Moj maly /2r/ tiez skuli, mame prekryvat ocko, okuliare zatial nema ze az na dalsej kontrole mu zrejme predpise, zatial mu davame okluzor na ram zo slnecnych ouliarov z ktorych som vybrala "skla" ale zatial najdlhsie co to mal bolo asi 5 minut.
A vysetrenie u nas cista hroza, do toho pristroja pozeral, ale on si nechcel dat "odfotit" ocka tym pristrojom neviem ako sa to vola, no reval tam jak tur, spoteni sme boli vsetci kym sa to podarilo. uz sa "tesim" na kontrolu co to zas bude

ivankaberrynka
10. aug 2018

@chilli21 naša malá najprv neskutočne plakala. Naliepame priamo na očko. Úplne tú lepku premočila slzami. Dala som dole a na druhý deň som skúsila zase. Zobrala som ju hneď von, vydržala asi 10 minút a dala dole. Nikdy som ju nenútila, ale lepila som každý deň, aj 2x. Lepime pol roka a teraz je to už v pohode. Naučila sa s tým žiť. Aj keď máva aj teraz ešte dni keď nechce a ja ju samozrejme nenútim. Vždy jej poviem, že to potrebuje a že keď vydrží, tak raz bude mať krásne očká. Nie je to jednoduché, každé dieťa je iné..

elzena2
25. aug 2018

My sme aj ocne, aj zubne absolvovali tak, ze najprv lekar akoze vysetril nas a ked vidi, co robime, tak potom sa da ako tak namotivovat aj on. Len nie vzdy narazis na takych ochotnych lekarov, ktori budu hrat prvych 5 minut divadlo.