Od narodenia hmýri jazykom. Čo to znamená?

cvika
3. sep 2008

mam 2 mesacnu dcerku, ktora uz od narodenia vkuse hmyri jazykom, vyplazuje,vytahuje a vtahuje, jednoducho stale s nim hybe..neviem ci je to normalne, pretoze pri mojom synovcovi som nic take nevidela.....a este k tomu mi kamarat povedal, ze deticky ktore budu mat postihnutie toto robia....

mory
3. sep 2008

cvika nestresuj ja si myslim ze je to normalne a mam kamosku ktorej dcerka tiez tak vzdy robila (to som si ja vsimla) a uz ma skoro rok a je uplne normalna 🙂

gucz
3. sep 2008

cvika nestraš. Moja dcérka mala asi do šiestich mesiacov často vyplazený jazýček, akoby jej bol veľký do pusy, možno preto sa nikdy nenaučila sať z prsníka.... A vyrástla z toho. To isté mala aj neterka a tiež z toho vyrástla.
Niektoré detičky to robia. Ak máš obavy, zdôver sa s tým svojej detskej lekárke, nech sa na to pozrie.

kili
3. sep 2008

síce skúsenosti nemám, ale myslím, že je to normálne. Možno to nerobí veľa detí, len niektoré. Proste objavila svoj jazyk a zatiaľ je to jediné, čo vie poriadne ovládať. Myslím, že keď začne chytať hračky a hrať sa rukami, že ju to postupne prejde.

cvika
autor
3. sep 2008

gucz ja by som sa rada zdoverila mojej lekarke.lenze zijem v irsku a ked sa nieci spytam u nich je vsetko ok, ako napr.naposledy mala stale kychala a doktor len povedal ze to je z toho irskeho pocasia a ani ju nepozrel.proste iri vsetko odflakuju...

dakujem vsetkym dufam ze je to normalne..

shela
3. sep 2008

cvika...ten jazycek je uplne normalny..mala len co sa narodila uz mala vyplazeny jazyk 😅 a teraz co s nim stvara ach jaj...

vinka
3. sep 2008

Cvika deti sa nudia tak si nachádzajú niečo na zábavu. 😀 Moja malá híkala ale až tak ako keby mala astmu.Už som to povedala aj dr.ked som jej to ukazovala ako to robí tak mala to spravyla(to som aj chcela)a ked som jej povedala nech prestane tak prestala.Dr. mi povedala,že to si vymyslela vydáva jej to zvuk tak to robí.Potom mi povedala ako jedno dieta tak dokázalo triast z nohou jak ked zabiješ pavúka a ešte mu trasú nervy. 😕 Mamička tam prišla vyplašená a dr.sa opýtala dietata ako robí z nožkou ukázalo a ked povedala nech prestane prestalo. 😀 Ved sa musia nejako zabávat tie deti nie? 😀

frog
3. sep 2008

cvika v klidu,naše Anička to dělala asi tak do 6 měs vkuse.Chvílema jsem se až bála,jestli je to normální,ale jo..To byl hotová jazyková olympiáda 😀

coriven
3. sep 2008

prej to děti dělají proto, že si trénují jazyk na mluvení 😉

asitka
3. sep 2008

cvika...to prejde...aj naša Emuška to robila...furt vyplazovala jazyk...ale nijak čudné mi to neprišlo...akonáhle zistila,že má ručičky a že sa dajú pchať do úst...jazyk nemá šancu von... 😀

tinkaaa
21. jún 2009

túto tému už dávno nikto neobnovoval,no ja mám tiež otázku na detský jazýček
mám doma 3a pol mesačnú dcérku,už asi tri týždne vyplazuje stále jazýček,keď ju mám na rukách,ale aj keď sa smeje tak ho vytŕča von,akoby sa jej nezmestil do ústočiek 😅
dosť aj slintáme nehovoriac o tom,že najchutnejšia vec na celom svete sú jej ručičky
cumlík nechce za ten šíri svet len fľašku z ktorej papáme,keď teda je ten správny čas a moja otázka,je to normálne,že bábatko tak vyplazuje jazýček ???

meleri
21. jún 2009

ahoj, od kamarádky chlapeček pořád vyplazuje jazyk..přišlo mi to srandovní...nemyslím že je to nějaká vada.

mimi21
21. jún 2009

kočky aj moja malá vyplazuje často jazýček, hlavne v poslednom čase na svokru, neviem čím to bude 😀 😀 😀

mamutka
21. jún 2009

ja som ho mala vyplazeny ako babatko stale a som celkom OK, aj VS som zvladla 😀
ten prvy prislevok hore, ze postihnute babatka to robia a pod bludy, dovi dopo taki ludia...

danu
21. jún 2009
tinkaaa
22. jún 2009

danu ďakujem za link 😉

zuzube
22. jún 2009

nasa mala ma jazyk vonku skoro vzdy.... uz od malicka, vyplazi ho na lavu stranu ust a ide 😀

divoska
27. nov 2010

nas tiez stale vystrkuje spicku jazyka, vyzera jak take maciatko. tak ho tak poslednu dobu aj volam 😀 okrem toho zboznuje mliecko a tie okale.. 🙂 tiez verim ze ten jazyk je jednoducho nejaka vyvojova etapa

lensam
3. apr 2011

pozrite do mojho fotoalbumu na fotku. moj syn posledne dni cudne vytaca jazyk. doteraz to nerobil a teraz to robi velmi casto. robia to aj vase deti?

lensam
3. apr 2011

halooo....nikto sa nevyjadri???

lesna
3. apr 2011

@lensam podla mna je toto normalne, ked si trenuju jazycek do kazduckej strany 🙂 nas maly jazyk zasa vyplazuje, slinky vypusta, krici a vyska.... niekedy ma spicku jazyka vyplazenu a caka, akoby tam mala prist nejaka muska 😝 ...ale tvoj, ked ma uz 9 mesiacov, mal by uz nieco rozpravat, take zakladiky 🙂 a mozno sa aj trenuje ty jazykom na velke slova 🙂

feb13
3. apr 2011

Vraj caste vyplazenie jazyka suvisi so zubkami. (Tak u novorodencov asi este nie, ale trochu neskor.) Moj maly to robi od 3m, najma ked sa smeje, ale aj tak cely den pracuje s jazykom a perami a niekedy sa mi vyslovene zda ze tym si masiruje dasienka.

syslica
4. apr 2011

@lensam Súhlasím s lesnou, je to úplne v poriadku... čím viac trénuje a vytáča ho či vyplazuje, tým sa môžete mamičky viac tešiť 🙂 Je to naozaj skvelá logopedická príprava! Zle by bolo, keby mal jazyk prirastený alebo skrátenú uzdičku (frenulum) - ako moje oba sysle - vďaka čomu mám teraz denno-dennú logopedickú mučiareň 😅

A ešte k tvrdeniu, že jazyk vyplazujú postihnuté deti - takto to zovšeobecniť je hlúposť, základ tkvie ale v tom, že konkrétne deti s DS majú nepomer medzi veľkosťou čeľuste a jazyka, takže im akoby visel von, lebo je na malé ústa príliš veľký.

gigihadid
Odpoveď bola odstránená
Zobraz