Odber nalačno. Môžem ráno aspoň piť?

erika04
28. dec 2015

Ahojte,

keď mám ísť ráno na odber krvi nalačno, môžem sa aspoň napiť? Čistej vody alebo aj čaju bez cukru? Doktor je dosť ďaleko a bojím sa ako zvládnem tú cestu :/

stepanka274
28. dec 2015

Urcite vodu mozes, aspon sa ti lahsie bude brat krv a nebude husta, ja by som bez pitia bola asi v bezvedomi pred odberom

lubka1983
28. dec 2015

Ano piť mozes..Aj nesladeny čaj.ked mas hustejsiu krv pit by si mala pred odberom viac,ako napr ja..

pribinak
28. dec 2015

Musis pit, ale Len cistu vodu. Aj odber bude lahsi, krv bude "redsia" a lahsie to pojde

8291
28. dec 2015

Jasne že môžeš a praveze by si sa mala poriadne napiť aby sa ti krv troška nariedila a kludne aj rožok môžeš zjesť alebo chlebík,to sa len tak hovorí že nalačno pre istotu,aby sa ráno pred odberom ľudia nenatlacili sladkého,mastného a potom s plným bruchom by si išli dat skontrolovať glykemiu,tuky,enzýmy....rožok,chleba absolútne neovplyvní vysledky

erika04
autor
28. dec 2015

Diki baby, potesili ste ma 🙂

bonaqa2013
28. dec 2015

vody aj pol litra....

katka1981
28. dec 2015

@erika04, je vhodne napit sa cistej vody aby si nemala hustu krv, to ti aj dr. povie a zbal si do kabelky banan, alebo keksiky, nieco co si hned das po odbere aby ti nebolo zle, ja to tak vzdy robim. Aj zuvacku bez cukru mozes.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre