Odkedy majú deti nosiť slnečné okuliare?

lenaka
30. apr 2007

Ahojte, mate skúsenosť s nosením slnečných okuliarov malých detí? ja mám malú 2,5 ročnú dcéru a okuliare nosí už od 1,5 r. No nedávno mi známa povedala vraj by deti do 3 alebo až 5 rokov (nevedela presne, čitala to) nemali používať sl. okuliare. Vraj sa im očká ešte vyvýjajú a viac škodia ako chránia. Našla som len články ohľadne bezpečnosti do 3 r. - aby si nepichli do očí. Ale žeby im to škodilo o tom neviem. Ak niečo viete dajte vedieť. Dík.

x_shushu_x
25. máj 2014

No maminy a my mame slnecne okuliare nieco pred 2,5 rokom....Mame ich každý deň, aj ked ani nie tak kvoli slnku, ale kvoli vsetkemu Malej vecne slzia ci- ale tie slzy idu potokom a ostane jej ocko aj zapalene. Je jedno ci svieti slnko, zafuka, kosia travu...

Na alergo testy cakame dlho..vietor neovplyvnime...nosime ich nonstop- aj ked je pod mrakom (vtedy asi najviac fuka, ze? :P).....babky maju blbe pripomienky- ako inak..

No a odkedy ich nosime nemame s ockami problem.....uz jej ich dam aj na chvilku obcas dole- "nech sa posilnia"....

Od zaciatku ich chcela mat a nebol problem s nosenim... Nam podla mna skor pomohli ako uskodili (a to su aj dooooost tmave- svetlejsie sme na tak malu hlavicku nezohnali)....

To je nasa skusenost- neviem co by sme bez nich robili- do skolky by sme sa asi kvoli zapalenym ockam ani nedostali...

Ale ak dieta problem nema a dat mu ich aj tak....neviem...z mojej rady by to bolo asi- ano pre istotu - a postupne zvykat...aj ked kazdemu vadi nieco ine, vsak?

Ja som si v zivote slnecne okulky nedokazala dat ani keby mi malo oko vypalit 😀 ..

kikurka
10. jan 2016
Používateľ kikurka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kikurka.

Mna skor zaujma, ako to riesite s detmi ktore majú aj dioptrické okuliare? Tie nosíme už dlho, teraz na jeseň sme kupovali dokonca aj nové, a teraz zase kúpiť ďalšie (slnečné) či ako? no neviem neviem ....

luc22ka
16. jan 2016
Používateľ luc22ka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od luc22ka.

@kikurka popravde my sme to cez leto vyriesili siltovkou a dioptrickymi na ockach, stale su tie pre mna dolezitejsie samozrejme ako slencne okuliare pre dietatko. Kde kupujes prosimta okuliare pre deti? My tiez setrime na nove- zlomeny ramik 😒

kikurka
21. jan 2016
Používateľ kikurka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kikurka.

@luc22ka Viesco ako-kedy... Ked sme boli mali tak obycajne okulky, ze aj keby sa rozbili a tak, tak nevadi. Ale teraz sme uz starsi a ucime sa davat si pozor na svoje veci 😉 Tieto co som kupovala naposledy boli z queensoptik.sk , mas to normalne obchod v blave.

luc22ka
24. jan 2016
Používateľ luc22ka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od luc22ka.

@kikurka super, dakujem.Snad sanam uz codkoro podari kupit nejake nove 🙂

zuzana9599
22. jún 2016

deti do 5 rokov by nemali vobec nosit slnečne okuliare ich oko sa ešte len vyvyja takže nechat nech pobehaju na slnku pokial to nieje fakt extrem ako letna dovolenka vtedy kludne ale inak nie lebo ludske oko sa časom unaví ale to detské je mladunke a len sa potrebuje nakopnut... takže.... žiadne slnčne okuliare pre deti v optike ked chcu predat povedia anooo jasne zoberte si aj tie najdraksie 😎

andrejka_l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz