Odsávanie soplíkov. Čo mám robiť?

bianca7
13. okt 2009

Baby,poradte,prosiiim!Uz zacinam byt zufala!Nas 2-mesacny syncek uz predtym maval obcas sopliky a kupili sme odsavacku na vysavac.Lenze ta odsala hned tie vacsie a potom sa tahali taky mensie akoby nitky,ale iba trochu.No teraz situacia sa skomplikovala.Manzel doniesol domov nejaku virozu a tu sme chytili vsetci... Maly ma no straaaasne vela soplikov,chrci vkuse,nic mu nevytieka,ale ma ich asi hlboko.Davam mu physiomer spray,a potom odsavam,ale nepomaha to.Hned ako vypnem vysavac tak pocujem opat strasne chrcanie.A nemozem vkuse odsavat,aj tak mam pocit,ze uz ma podrazdenu sliznicu.A ked odsavam,tak opat hned vytiahnem par velkych kusov a potom uz nic...a vsetko ostava vnutri!Inac,boli sme u dr,a ta povedala robit to iste co robim ja,no neviem...Poradte,prosim,co mam robit! Uz ani neje poriadne!!!

magdaalenka
8. dec 2012

@lucinka4 aa este nieco nevadi ak odsavam aj sest krat za den?aby som jej nahodou nieco neposkodila ked to robim stale..ale musim je toho dost.

moon1979
8. dec 2012

@magdaalenka
je dôležité odsávať čo najviac hlavne ak sa hlien tvorí veľmi často ... lepšie odsať ako by to malo dieťa prehltať a držať v sebe bacily ...

magdaalenka
8. dec 2012

@moon1979 vdaka len som chcela vediet ci naozaj mozem odsavat tolko vela kolko bude treba..a to je oozaj vela 🙂

moon1979
8. dec 2012

@magdaalenka tým neublížiš určite 🙂 kvapky nesmieš dávať častejšie ako je odporúčané, lebo nimi môžeš poškodiť sliznicu, ale odsávaním určite nie 🙂 ty tiež keď máš plný nos nečakáš "na doraz" ale snažíš sa toho zbaviť, nie? 🙂

simca06022011
8. dec 2012

@magdaalenka okrem cistenia nosa a odsavania, by som jej davala nejaky sirup na vykaslivanie cez den (rano a poobede, nie pred spanim - teda ak ide spat o 7mej tak maximalne o 5tej dat ten sirup.. ja davam skor poobede-okolo 2-3)... Po tyzdni so soplikmi a kaslom by som asi zbehla ku lekarke. Odsavat sa nema casto, aby si jej neposkodila sliznicu, potom to bude este horsie. Nas drzi tento kasel uz dlho, hlavne nocny.. ale sopliky uz skoro nemame, odsavam iba vecer pred spanim, ked sa okupe...
Majorankovy caj moze, ale neviem ci to je na kasel, zase v tom odbornik nie som, netreba ho urobit silny🙂 Vyvyseni matrac moze a pomoze to od zatekania hlienov. Mozes vyskusat jej urobit teply kupel vecer a potom jej vyfukat nos, ja som zohnala v DMke "bio" kupel nechtikovy a je taky "mentolovy"... v tom sa mala kupe ked je chora 🙂) Je to aj pre babatka.
Inak moja mala vobec nemala podrazdene zuby pri rasteni.. proste raz sa vystrcil hrbolcek biely a bolo 🙂)

simca06022011
8. dec 2012

@moon1979 no jasne, ale my si tam pri tom nepchame odsavacku... ;) mne lekarka odporucila ze mam malej nos utriet ked sa sopliky tahaju von, pripadne docistit palickou, odsavat ked nevie dychat nosom.. no ja odsavam 3x denne 🙂 Viac by som ani nestihla..

moon1979
8. dec 2012

@simca06022011 skús vyskúšať tú odsávačku na sebe, nič to nie je, len to tak hrôzostrašne vyzerá, keď je to napojené na vysávač 🙂 rob ako myslíš, každopádne stále platí jedno .... čím viac hlienu sa drží v dutinách, tým viac sa tam množia baktérie a vznikajú zápaly ... keby mne povedala pediatrička, že mám vytierať len vatovou tyčinkou tak ju niekam pošlem ... hlien jednoducho musí ísť von a čo najefektívnejšie ... krpec bude mať 3 roky, nevie čo sú ATB, nevie čo sú zelené sople, nevie čo sú zapálené dutiny a to len vďaka tomu, že ak sa objavil problém so soplíkom poriešila som to správnou hygienou nosa 🙂 pediatra sme zatial videli len na poradniach a dúfam, že dlho ho vidieť ani nebudeme ....

magdaalenka
8. dec 2012

@moon1979 vdaka baby.uz mame doma tu morsku vodu physiomer a pride mi to ovela lepsie..aspon teda ja si to tak myslim.lebo nasivin uz uzivala tyzden a nic.viac sa ani nesmie.a nebolo to vobec efektivne 🙂 matrac som vyvysila a dnes zjedla koonecne vyzivu aj to az o stvrtej poobede lebo tri hodinky spala a doobeda nechcela nic..na kaslik mame sirupcek.a na vecer nie sirupcek?to minenapadlo davam jej ho rano,obed,vecer..som zvedava ako sa nam bude dnes spinkat.no ak to ani trochu nepolavi tak frcim k dr.uz sa mi to zda dlho..a musime byt fit o par dni pride ocinko :D

janinah
8. dec 2012

@bianca7 hlavne nerob častú chybu mamičiek,pozri si obrazok anatomie nosovej dutiny a odsávaj tak,že hadičku dávaš do nošteka smerom k záhlaviu teda kolmo a nie smerom hore k čelu

jasmika
8. dec 2012

@bianca7 kukni do môjho albumu.. mám tam taký šaolinsky olej.. stojí to tuším cca 9 eur, ale je to fantastické.. účinkuje to aj na dospelých..mám to odskúšané. potriem si s tým ,po pod nos, po bokoch nosa, aj čelo a za cca 3 min. dýcham normálne.. Je to pôvodne určené na klby...odporúčila mi to jedna pani ktorá sa zaoberá čínskou medicínou.. dávam to aj malej.. len tá sa vždy zlostí, lebo je to také eukalyptové tak ked si to rozmaže tak ju štípu oči.. ale možno by vám pomohlo tak trošíčku jemnúčko natrieť...ja s tým mám len najlepšie skúsenosti... Ďalej tiež v albume mám.. dobrá rada... Napariť bobkovým listom.. tiež úľava.. Pozri si môj album, mám tam viac tipov ktoré by Vám mohli pomôcť... 😀 Hej a aby sme sa rozumeli.. ja nič nepredávam.. nerobím reklamu.. iba píšem svoje skúsenosti 😉 Veľa zdravíčka prajem

janinah
8. dec 2012

@jasmika viem,že to myslíš dobre,ale dieťa má iba 2 mesiace! musia mu odsávať soplíky,a nie niečim natierať,čo si môže aj do očka zaniesť....lebo inak hrozí zápal ušiek pri plnom nošteku

jasmika
8. dec 2012

@janinah jasnačka chápem.. napísala som čo pomáha nám.. a preto som napísala aj ten bobkový list.. ten napr dezinfikuje celý dýchací systém..a nemyslím si že by nejako uškodil bábätku. Len som chcela poradiť.možno si z toho vezme niečo niekto iný. Pekný večer. papa

jasmika
8. dec 2012

@janinah inak ten bobkový list uvoľňuje dutiny a púšťa soplíky.. takže toto by im mohlo pomôcť..

lucinocka
8. dec 2012

@julkae. presne aj u nas, ked odsavam akoby som ju rezala / do toho si musim vypocut debilne komentare muza a svokry ako si tyranizujem dieta 🙄 / a ked prestanem usmieva sa na mna...podla mna su deticky vdacne ze im pomozeme dychat, len sa boja tej odsavacky..ja si sama odsavam stale ked som prechladena, ta na vysavac je super vec