Odsávanie z nošteka u novorodenca

annamivo
7. júl 2016

Zdravím maminy, mám otázku. Odsávačka s pripojením na vysávač sa pripája na aký vysávač? Možno je to hlúpa otázka ale naozaj neviem, či sa skôr bojím aby som malému neublížila.

pribinak
7. júl 2016

na normalny obycajny vysavac, nastavis si vysavac na najnizsi vykon ak mas taku moznost.

lubi40
7. júl 2016

@annamivo neboj, ja som sa tiez 1x bala, ale je tam redukcia, takze ako vravi pribinak, najnizsi vykon, normalny vysavac🙂

zabina27
7. júl 2016

na normalny vysavac, pokial mas regulovaie vykonu, tak skus dat najnizsi vykon a uvidis, ci to pojde. ublizit mu nemas ako, len to nedrz v nosteku dlho, par sekund a radsej na viackrat, nie dlho naraz... nas sa skor bal huciaceho vysavaca, mali sme taky starsi, kvoli tomuto sme kupovali tichsi vysavac, ale aj tak nie je odsavacka kamos 😀

limetka69
7. júl 2016

Neboj sa,moj vysavac na minime ani neodsaje a v navode k odsavacke je napisane,ze si to samo reguluje sanie a netreba sa bat🙂

lili007
7. júl 2016

Odsavacky na vysavac su univerzalne na vsetky vysavace pasuju. Netreba sa nicoho bat. Pokial sa skutocne jedna o malilinke babatko a mate obavy, da sa kupit aj ustny odsavac, ktory odsava sopliky Vasim tahom. Odporucam babatku aj nostek zvlhcovat sprejom s morskou vodou, ktora sopliky rozpusti a sliznicu zvlhci.

misel0806
7. júl 2016

Urcite mu neublizis daj vysavac na mensie,staci prilozit k nosteku a pekne to sopliky vytiahne..netreba sa toho bat... ☺

annamivo
autor
26. júl 2016

Ďakujem za rady, odsávam ako divá, malý je soplikový po mne. Stačí trošku vetra a už tečú ☹ ale čo už, ešteže vymyslely odsavačky a vysávače

jamika27
26. júl 2016

@annamivo neodsavaj veľa aby si nezvyklo, lebo sa musoplik bude tvoriť automaticky. Skús neodsavat iba v nutných prípadoch. A používaj pred odsávaním morskú soľ pre baby. Odsávanie je super pomoc, ale určite sa neodporúča odsávať každodenne a viackrát za den. Ak ma veľa soplikov treba to riešiť 😉

annamivo
autor
26. júl 2016

odsavala som viac krát keď mal nádchu a teraz iba keď treba, morskú soľ používam tiež,je to fajn pomôcka 😉

mima283
26. júl 2016

Ja ani neviem co to mame za vysavac, take nieco ze slabsi a silnejsi stupen vysavania tam nie je. Ked sme prisli z porodnice maly mal strasne sople, odsavala som tak casto ako bolo treba

mima283
26. júl 2016

A kludne aj viac krat do dna a kazdy den, nerobilo sa mu viac soplikov, vsak ho nenecham zadusit

alenka1986
26. júl 2016

ja by som odporucala klasicku manualnu odsavacku /take hadicky, jednu mas v puse, druha je v nosteku/, maju ju v lekarnach za cca 2 eurá. Lebo drzat babo a pritom manipulovat s vysavacom... A keby mal nahodou soplik aj v noci, tak nemusis vytahovat vysavac a budit cely dom/byt 🙂

jamika27
26. júl 2016

@mima283 však jasné, netreba nechať sople zbytočne. Ja som len písala, na čo ma viackrát upozorňovala pediatrička. Lebo môjmu sa tiež dosť tvorili soplíky. Ale samoškaa nedalo mi to tiež, keď som videla ako sa trápi tak som odsávala. Ale napríklad niekedy keď mal také hustejšie tak som len vytiahla vatovou tyčinkou a stačilo.

mima283
26. júl 2016

@jamika27 ked sa dalo vybrat tiez som vysprtla 😄 ja myslim take tie tecuce sople hnusne co tie deti dusia 😁

annamivo
autor
27. júl 2016

môj mal tečúce len pár dní a ostatné boli husté a v zadu v nošteku, tak som ich tou ústnou ani nepotiahla nieto vytiahla a keďže mám odsavačku ktorá je aj aj tak pdišiel na rad vysávač a teraz je to ok, malý drží hlavku ako by sa bál že ho vcucne celého 😀 😀 😀