Odskúšaný sirup, po ktorom majú deti chuť do jedla

olivka26
20. feb 2015

Mam 17mes.dcerku,papa skoro vsetko(to znamena co varime my doma to ona tiez)aj ked je pravda ze nie vsetko jej chuti..
Rano a vecer je kojena+ranajky este papka aj kravske mlieko s vlockmi,ovs,kasu..
jogurty,syry,dokonca parky-co jej velmi chuti papame kazdodenne
avsak mame 9,100g,za 4mes nepribrala ale ani nic neschudla
chora nijeje,testovali sme uz cokolvek
stale beha a neposedi ani minutku

Chcela by som skusit nejaky sirup aby sme sa troska viac rozpapkali a dostali sa aspon na 10kg...
mate nejaky po ktorom sa deticky troska rozpapkali?
dakujem za kazdu radu a blbe komenty ani nebudem komentovat tak tie nepiste 🙂

piposamoadelka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvura
23. apr 2018

@matttulka3 a preco by mal pit mlieko? Predpokladam ze mas namysli klasicke ci umele. Moje deti pili mlieko prvy krat asi v troch rokoch a to u starych rodicov. Ani teraz mlieko nepiju. Ak nema mala nejaku vyrazne nizku vahu ju nechaj, mozno tak to teraz citi ze neje...mam dve z troch deti utle, nenutim ich.. su zdrave.

lubiss
23. apr 2018

my sme brali nejaky od pediatra ked mal asi 3 roky sme dostali ale nespomeniem si na meno :/ kazdopadne by sa stale cosi hodilo syn len papre a papre nic nedoje ma 10 rokov a tusim 24 kilo a jak taka kostricka nieco na podporu chuti by som aj ja rada vedela

ikissedagirl
23. apr 2018

@olivka26 Ak sa nemylim, tak po roku deti nepriberaju, len rastu do vysky. Ak papa vsetko, tak jej snad nic nechyba. Ja mam dve deti: 1,5 roka a 3,5 a obe maju 13kga nosia rovnaku velkost. Kazde dieta je ine, tak ako aj my dospeli sme kazdy iny ;)

andrea1919
1. okt 2018

@fazulka7 a to sa daju kupit v lekarni tak sa volaju?

fia232
10. apr 2019

Pripajam a otvaram o5 diskusiu...Mna zaujal liek Nutrolin B...ale.rozpustne lieky su az od 3 rokov a zase.sirup pise ze je na imunitu atd.Mam 18 m dcerku,ktora od zaciatku prvych prikrmov odmieta jest...mame casy kedy aj 2 mesiace nezje ani lyžičku potom pride obdobie ze zjeme 5 lyzic denne a tal zase obdobie ani lyzicky,potom zase na 2 az 3 tyzdn3 mi zje aj 150g polievky ci desiaty ci kase na vecer alebo olovrantu...takze viete mi tie ktore brali deticky ten nutrolin ze fakt zabral?kedze tablety su od 3 rokov tak zvolit radsej sirup?ci je nieco ine a fakt ucinne...dcera je uplne zdrava mame xy vysetreni a vsetko ok...len podla lekarov je vymyselnica..😞 inac je stale kojena,vahu nema najhorsiu

kittykat22
10. apr 2019

@fia232 mali sme Multi-sanostol - je to sladke a pre deti od 1-5 rokov. Syn odmietal cokolvek zjest - bolo to frustrujuce. Po sirupe sa rozbehol a uz sme nikdy ten problem nemali. Mozem ti ho len odporucit.

fia232
10. apr 2019

@kittykat22 skusim nato pozriet,snad sa nam uz podari rozjest.My sme na tom tak uz 13 mesiacov ,miestami sa citim uz na krabicku Lexaurinu s 5 psychologmi...Kto nezažil nepochopi...dakujem za radu...

kittykat22
10. apr 2019

@fia232 su deti ktore jedia malo. Mne pediatricka povedala ze pokial dieta prospieva - udrzuje vahu a stabilne stupa - neklesa, tak je vsetko v poriadku. Ale spominam si, ked odsunul 285 jedlo ktore som mu s nadsenim a vnutornou istotou ze mu to bude chutit, odsunul na okraj stola a povedal E E! tak som sa mala chut vystrelit na mesiac. U nas to bolo obdobie. Teraz papa krasne, ale vypada ako dieta z 3 krajin 🙈 15 percentil vahy a 90 percentil vysky

alessia443
10. apr 2019

Tak my sme sa s ne-jedenim natrapili tiez statocne - zacalo to cca po 1.roku, syn chytal hystericke zachvaty, akonahle zbadal akekolvek jedlo .. Ja som vyvarala, vymyslala cele dni a on akonahle to zbadal, cely bol bez seba, schovaval sa, utekal, krical, odvracal hlavu... Uz pri pomysleni, ze mu mam ist varit resp.krmit ho, sa mi chcelo vracat, chvilami som myslela ze sa zblaznim, cista hroza to bola... Dokazal nejest vecnost... Casom, ako rastol, sa to samo od seba zacalo zlepsovat..kratko pred jeho 3.narodeninami... Nie je velky jedak, ale uz sa dokazeme dohodnut, porozpravat, a vzdy aspon nieco malo zje, bez protestu... Ak naozaj nechce, tak nenutim, ponuknem neskor, lebo viem, ze sam by si nevypytal nikdy... Ale ma len cca 5 jedal, ktore tocime dokola, no aj za to som vdacna... Takze asi velmi neporadim, len chcem dat nadej... Ze je to v psychike... A aj ta sa vyvyja... Bude lepsie .. a snad aj u nas natrvalo... Zelam nam vsetkym vela trpezlivosti a pevne nervy.

marko2018
10. máj 2019

@fia232 Dobrý deň, môžem sa spýtať, ako ste na tom s papanim? Moj malý má 19 mesiacov a od 11tich prestal papať, bolo to po očkovaní. Nezje nic mliečne, ani pečivo nemá rád, ani sladké, už som z toho zúfalá.

fia232
10. máj 2019

@marko2018 niak,mala prednedávnom obdobie asi 2-3tyzdne ze jedla zo skoro kazdeho jedla po 50-100g co pre nas je nieco super...a potom prislo obdobie ani lyzicka denne,hned za tym pochorela(silne zahlienena,kasel) a uz nezje a nevypije ani tu kvapku...takze furt len na materskom mlieku sme...dneska dostala lieky ,aj prednisom cipky po ktorych viem ze sa na cas po troske rozje...sirup som uz jeden odskusala ale nezabral...ked prejde choroba skusim potom zase nieco ine...

fia232
10. máj 2019

@marko2018 a čo vase dieta celkoco zje,aspon co to??

marko2018
11. máj 2019

@fia232 Ráno pomixovane ovocie s trochou ovsenej kaše, obed polievka rôzne, také husté. Poobede boj o kusok rožka alebo nejaké pecivo, postrúhané jablko, večera zase polievka. Všetko pri tablete, zabavam, casopisy, inak nebude sedieť. Nad ranom 1 deci UM, potom ešte kolo 7 zase 1 deci UM, ale nesmie byť prebudený, inak to nevypije. Hrozne sa trápim kvôli tomu. Už ponukam aj kindercokoladu, všetko možné, minipiskotky si dá do úst, tyčinky,chrumky, to zopar kuskov. Nic také co deti maju radi si neda, Brumík, palacinky, koláčiky,...Raz si dá niečo, inokedy to vypluva.... Mal rád maliny, jahody a teraz nechce.Idú mu zuby, tak možno aj to ma vplyv.

iwka1768
30. dec 2020

Je pediakid na podporu chuti ddo jedla návykový?

matttulka3
30. dec 2020

@iwka1768 nemyslím si.. No nie som odborník 🤷‍♀️

marchela
31. dec 2020

@lubiss skúste KIDSky alebo Pomesteen zn. Forever vie byt nápomocný (tiez je to aj na imunitu a tak) Kids vitamínu a aj pomesten sirup je sladsi tak to v pohode zjedia. Všetko je prírodné žiadne E a dochucovadla ako v tých z lekarne. A aj Aloe na pitie ja dávam staršiemu 😏

marchela
31. dec 2020

@alessia443 skúste KIDSky alebo Pomesteen zn. Forever vie byt nápomocný (tiez je to aj na imunitu a tak) Kids vitamínu a aj pomesten sirup je sladsi tak to v pohode zjedia. Všetko je prírodné žiadne E a dochucovadla ako v tých z lekarne. A aj Aloe na pitie ja dávam staršiemu

marchela
31. dec 2020

@alessia443 skúste KIDSky alebo Pomesteen zn. Forever vie byt nápomocný (tiez je to aj na imunitu a tak) Kids vitamínu a aj pomesten sirup je sladsi tak to v pohode zjedia. Všetko je prírodné žiadne E a dochucovadla ako v tých z lekarne. A aj Aloe na pitie ja dávam staršiemu

marchela
31. dec 2020

@andrea1919 nič v zlom ja by som už z lekarne nedala.. Skôr choďte prírodnou cestou skúste KIDSky alebo Pomesteen zn. Forever vie byt nápomocný (tiez je to aj na imunitu a tak) Kids vitamínu a aj pomesten sirup je sladsi tak to v pohode zjedia. Všetko je prírodné žiadne E a dochucovadla ako v tých z lekarne. A aj Aloe na pitie ja dávam staršiemu

marchela
31. dec 2020

@lubiss skúste KIDSky alebo Pomesteen zn. Forever vie byt nápomocný (tiez je to aj na imunitu a tak) Kids vitamínu a aj pomesten sirup je sladsi tak to v pohode zjedia. Všetko je prírodné žiadne E a dochucovadla ako v tých z lekarne. A aj Aloe na pitie ja dávam staršiemu

marchela
31. dec 2020

@kismarika
@ciaobella zdravím a akk s tým režimom spania ste to zmenili?

lukasko12
14. okt 2022

Ja mám 2 rocneho drobča a nič iné my nechce dať do seba len mliečko ako ho prinútim niečo dať nejakú stravu prosím poradte mi ďakujem

lejluska
15. mar 2023

@lukasko12 Zdravím, je to síce už starší príspevok ale skúsim 🙂 Zaujíma ma...rozpapal sa Váš drobec? Ja mám 2,5 ročného špekulanta a s jedením je to bieda...v mlieku by spal, zbožňuje ho, tiež všetky pudingy, kaše ovocie, zeleninu má rád ale je naozaj veľmi málo s varenou stravou ho naháňať treba...my ideme tento mesiac na gastro tak uvidíme čo nám povie... ináč nevyzerá, že by mu niečo chýbalo, je živý, veselý, ukecaný 😁 len keby viac papal 🙏

marko2018
15. mar 2023

@lejluska nás sa vôbec nerozpapal a to má už 5,5 roka. stále ho krmime. žiadne syry, maslo, vajíčka, omáčky, všetko suché.

lukasko12
15. mar 2023

@lejluska no my sme boli všetko ma v poriadku ale nechápem.prečo nepapá

lukasko12
15. mar 2023

@marko2018 hm a my len mliečko slané chipsy a kebyže má čokoladky tak to áno

lejluska
17. mar 2023

@lukasko12
@marko2018 ochh tak ste na veľmi nepotešili... ja si stále také nádeje robím, že sa rozpapá 🙄 skúšali aj niečo na chuť do jedla ? Ja som už mala jedného nejedaka a rozjedol sa až v škôlke dovtedy žil pomaly len na mlieku, chrumkach, Brumíkoch a ovocných kapsičkach 🤦 a to naozaj....a teraz má 8 rokov a zje všetko naozaj 🙏 ale tento drobec netuším prečo nepapa...

lukasko12
17. mar 2023

@lejluska to neviem ani ja ale dúfam že sa tiež rozpapá

marko2018
17. mar 2023

@lejluska skúšali sme sirupy všeličo, predčasne sa narodil a už vtedy málo pil aj mlieka max 120ml vypil. po roku po očkovaní sa sekol, ani mlieko ani jesť. len v spanku vypil po 50ml mlieka, ale keď zistil ze pije, tak nechcel. do škôlky moc nechodí, lebo býva často chorý, teraz sme už 3 mesiace doma. Ale je pravda, že v škôlke sa rozpapá.