Odstávajúce ušká. Dať ich malému operovať?

cukrikk
19. sep 2007

Ahojte
potrebujem trosku poradit. Mame 5 rocneho syna ktoremu odstavaju uska a ja cim dalej tym viac uvazujem o plastickej operacii usi. Ja viem teraz je to on maly rozkosny chlapcek ktoremu sa to hodi. Ja tie uska na nom ani nevidim no nechcem aby v skole trpel hlupime narazkami. Som za operaciu no stale rozmyslam. Chcela by som pocut vas nazor co by ste robili keby vasmu dietatku odstavaju uska.... podrobili by ste ho takemu zakroku, alebo by ste cakali nech sa sam rozhodne.... aj nad tym rozmyslam ale teraz je to v jeho veku takmer bezbolestne a rychlo na to zabudne..... neviem 😢

jejke
20. okt 2007

Ja len tolko,ze na uchu sa nachadzaju nejake body, ktore sa vyuzivaju pri lieceni akupunkturou,pisem o tom leboe tiez mam podobnu dilemu a tato jedina vec
ma pred tym chirirgickym zakrokom brzdi..
Najblizsie planujem s malym navstevu lekara co lieci akupunkturou...
tak potom dam vediet co na to"expert" 😉

ella1
22. okt 2007

Aj mojej dcerke odstávajú ušká.od malička ked spala,tak si ich krčila naopak-naschvál.stále som jej ich naprávala a ona stále otáčala hlavičkou a zas si ho pokrčila.inak tiež som jej ich zalepila leukoplastom 😅 ja blbá,ale nepomohlo to.
Chcela som s ňou ísť na plastiku,ale každý ma odhováral,že načo,moc jej to nevidno a aj tak je krásna....
tak som to nechala tak. a potom ked bola väčšia,tak som sa jej pýtala a ona nechce!Jej to nevadí.Je druháčka a doteraz sa jej nikto nikdy nevysmieval.
Tak som si povedala,že možno ked pôjde do puberty,tak jej to začne vadiť a sama bude chcieť.Tak ju nebudem nútiť teraz.

petusko
5. nov 2007

cukrikk, tak ako to dopadlo?
pevne verim, ze je vsetko o.k. 😉

bibinka
5. dec 2007

aj mňa by zaujímalo, ako to dopadlo, cukrikk 😉

cukrikk
autor
9. dec 2007

ajojte tak u nas to dopadlo tak ze maly mal zle krvne testy nedostatok vitaminu K 😢 ale dali nam dalsi termin 8.1 2008 a ked ani potom nebudu dobre krvne testy tak tonecham plavat nechcem to silit.... urcite vam potom dam vediet ako to dopadlo. Inak maly je na to pripraveny a berie to super 🙂

expertka8
16. dec 2007

Korekcie ušníc (Otoplastika)...Vhodným pacientom je už aj dieťa od veku 5 až 6 rokov 😉

http://www.medestic.sk/Usi.asp

cukrikk
autor
5. feb 2008

ahojte
tak uz mame po operacii . Maleho dnes operovali rano o 8:45hod a maly sa prebudil nieco pred 10:00hod. Pan dr ho nazval statocne srdce. Som na neho velmi pysna lebo ani trosku neplakal ani len slzycka v ocku sa mu neurobila a ked otvoril ocka povedal mamicka som velmi hladny a smadny a skoda ze sa nemozem hrat teraz hokej lebo ma boli trosku rucicka kde mi brali krvicku 🙂 domov nas poslali na obed a zatial sme nemuseli dat ziadne tabletky od bolesti. Takze mile mamicky ak budete potrebovat nieake info . mozno uz budem vediet poradit alebo vas aspon pripravit na to co vas caka..... hned ako budem mat nove foto dam na stranku... a dakujem mamickam ktore nam drzaly palceky 😉

petusko
5. feb 2008

ahoj cukrikk, som rada, že to dobre dopadlo!
držím palce, nech sa Yannicek rýchlo zotaví 😉 🙂

katulka11
5. feb 2008

Ahoj cukrikk, tak Yannickovi skore uzdravenie. 🙂 To je super ze ste sa na to dali, drzim palce, aby to dopadlo podla vasich predstav. Viem o co ide, taku operaciu mam za sebou, takze trosku bolesti bude urcite. No deticky znasaju bolest lepsie ako dospeli. 😉

zlaticanina
5. feb 2008

ahoj cukrikk,
kde ste mu dali operovat tie ušká,lebo ja to chcem dať spraviť dcérke a tiež ma doma odhovárajú, že na čo... 😒
Yannickovi prajem skoré uzdravenie!

cukrikk
autor
5. feb 2008

maleho sme dali perovat v CR v Pardubiciach (kedze tu zijeme) a operoval ho sukromny dr. Sorm . Zlaticania ja som sa velmi bala tej operacii maly sa naopak tesil a chcel to mat uz za sebou. Mna v tom okolie velmi podporovalo (a aj mamicky tu z forumu ) ale nasli sa aj znami ktori boli proti a ich nazor bol ze proste je to on maly zlaty rozkosny ako sme si ho urobili 😉 mali pravdu bol rozkosny aj s uskami ale potom som sa zahladela do buducnosti a povedala som si ze nemusi trpiet narazkami od spoluziakov a ze mozno mi raz podakuje.....
Dr. Sorm mi dodal odvanu a povedal ze deti do 7 rokov nemavaju ani bolesti a niektore nepotrebuju ani tabletky od bolesti ja som mu dala na noc brufen preventivne nech sa mu lepsie spinka...

zlaticanina
5. feb 2008

mňa doma od toho odhovárajú,ale lekárka mi povedala,že nech jej to dám určite spraviť....je to predsa len dievča,na chlapcovi by mi to až tak nevadilo,ale keď by som mala syna,tak tiež by som mu to dala spraviť,lebo deti by sa určite posmievali....nechcem,aby mi to raz v budúcnosti vyčítala,že prečo som jej to nedala spraviť...ďakujem za odpoveď a dobrú noc bez bolestí 😉

bibinka
6. feb 2008

cukrikk- tak už to má Janíčko za sebou,verím tomu,že bude ešte krajší chlapček-hoci aj pred tým bol sladký. Držkám mu palce,aby sa mu všetko pekne hojilo. 😉

mirka
6. feb 2008

cukrikk aj naša malá má odstávajú uši, má ešte len rok, ale rozmýšľala som, či jej ich neskôr dáme operovať alebo nie, ale asi to necháme na ňu, keď bude väčšia, či jej to bude vadiť alebo nie 🙂 je to ako s okuliarmi, taká bežná vec a deti sa aj tak rehocú jeden druhému, či už má odstávajúce uši alebo nie, nájdu si zas niečo iné 😒

cukrikk
autor
6. feb 2008

mirka : tiez bola varianta ze to nechame na buductnost teda na nom nech sa sam rozhodne ci si ich bude chciet dat zoperovat alebo nie.... mojej svagrinke tiez operovali usi ked mala 18nast... velmi ju to bolelo, kamaratke ked mala 24r tiez mala bolesti.... a potom som sa nakontaktovala na mamicky ktore dali svoje deticky operovat ked mali 5-6 rokov a vrele mi to odporucili...My mame ranu este velmi cerstvu maly prespal celu noc uplne v klude zobudil sa az o 10:45hod uska som mu este nevidela ale uz teraz sa tesim ze som sa tak rozhodla....

zlaticanina
8. feb 2008

Ahoj cukrikk...tak ako sa má synček? Už ste boli aj na kontrole, dávali dole obväzy?

cukrikk
autor
9. feb 2008

zlaticanina: ahojko tak maly to zvladol uplne skvele keby nema obviazanu hlavicku tak ani neviem ze mu nieco robili. Nemal ziadne bolesti ani horucky ani nezvracal. V utorok ho operovali a v ponedol ideme k dr daju mu dole obvazi a daju mu uz asi celenku.... uz sa neviem dockat ked ho uvidim bez obvazu 😀 uf ta zmena 🙂

zlaticanina
15. feb 2008

Ahoj cukrikk!
Ako dopadla kontrola? Všetko v poriadku a čo Yannik?

uhlikova09
16. feb 2008

Ja by som sa chcela spytat ,moj maly naštastie nema taky problem ale kolko to stoji?Preplaca nieco poistovna alebo si pacient hradi všetko sam? 😅

zlaticanina
16. feb 2008

Neviem čo sa na Slovensku za to platí,nás to ešte len čaká,ale dcérka je ešte na to malá. V pondelok som sa o tom rozprávala s plast.chirurgom a vravel,že keď bude mať asi 5 rokov,tak je to najvhodnejšie dať operovať.

cukrikk
autor
16. feb 2008

ajoje
v pondelok nam uz daju dole obvaz a budeme na noc nosit len celenku.... takze zajtra dam nove foto na stranku som velmi zvedava na ten rozdiel...
co sa tyka koruniek... tak nam to robil sukromny dr... a vyslo nas to 13tiKc..... a myslim ze do 6stich rokov to v stat. nemocnici preplaca poistovna....

penelope2066
17. feb 2008

ahoj cukrikk a v ktorej nemocnici to malemu robili?na slovensku alebo zahranici?mas pravdu do 6 to preplaca poistovna,ale co sa tyka takychto operacii tak sa radsej oplati sukromny.mna tiez caka operacia usi ale nie odstavajucich a neviem sa rozhodnut ci na nu pojdem alebo nie.a ked ano tak som si uz vybrala aj zariadenie kde sa dam operovat a je to tiez sukromne.

cukrikk
autor
17. feb 2008

penelope robili mu to v CR priamo v Pardubiciach jeden vynikajuci dr. Sorm.... vela som si o nom zistila aj cez net a preto som sa rozhodla prave pre neho.... takze by som ti ho skvele odporucila.... a mozes u nas byvat 😀

livia76
17. feb 2008

Cukrikk zajtra budem na vás myslieť 🙂 držím palce,nech ste s výsledkom spokojní 😀

penelope2066
17. feb 2008

mozem u vas byvat?no to nieje na zahodenie 🙂 🙂 🙂 ja sa tej operacie bojim a rozmyslam ci si to dam robit,lebo to nemam az take akutne ale doktor povedal ze najlepsie to bude operovat cim skor aby nevznikli v buducnosti komplikacie.ja som si vybrala sukromne ORL zariadenie u nas v bb.ma sidlo v roosveltovej nemocnici ale nieje jej sucastou.lebo v roosveltke by som si to robit nedala,ten pristup je tam otrasny.na toto zariadenie su same chvaly aj priatelovi tam operovali nos.ale na navstevu k vam prist mozem aj ked sa v CR operovat nedam 😀

penelope2066
17. feb 2008

a drzim vam zajtra palce,ked budem mat maly celenku tak to bude lepsie

cukrikk
autor
17. feb 2008

penelope jasne ze mozete prist na navstevu 😉 len o 2 tyzdne odlietam mimo CR a do CR prideme az v auguste ale vam sa oplati prist v sept. nech z navstevy aj nieco mate 😀

kiwuska
17. feb 2008

trosku som sem zabludila. a citam, ze zigo ma uz pekne uska. je to maly hrdina. asi si cukrikk spravn uvazovala, ked si myslela na buducnost. deti vedia byt dost krute a nie je to prijemne ked sa posmievaju. trosku to poznam. asi ako dvojrocna som si na postielke vybila zubok a hned jednotku. pritom sa mi poskodil zarodok dospelackeho zubu, ktory ked vyrastol, bol velmi cudny. v tych casoch sa vsetci zubari len na to pozerali, mudrovali ale nokto s tym nechcel nic robit. moji kamosi t bral celkom v pohode, ale pri novych ludoch som mala pocit, ze pozeraju prave na moj zub. uz par rokov mam krasny, novy a vobec to nie je poznat.
tak ste urobili fajn a bude zigo usetreny od zbytocnych stresov.

minonkys
18. feb 2008

penelope2066-ja sa ta chcem opitat,ked ti neodstavaju usnice tak potom sa ides dat naco operovat na tie usi?Mas ich velke,alebo ako si to mislela???Aj mna operovali pred par dnami v B.Bystrici na usi este neviem ci budem spokojni,ale dal som sa operovat,lebo mne jedno ucho ostavalo viacej ako druhe,stacilo len jedno operovat ale vravila tam,ze sa budu lepsie dopasovavat aby boli take stejne oko ked by mali iba jedno operovat...a este to dost boli aj teras po 4-dnoch,ale prva noc a celi den to sa nedalo vydrzat ani najest sa ti poriadne neda ani napit smiat nehrozi jaj len tak ma v hlave pichlo,ked som sa pousmial bral som aj tabletky na zmiernenie bolesti,ale uz je to lepsie uz to tak neboli as tak velmi...ak sa chces nieco opitat tak rad zodpovedam co budem vediet...

cukrikk
autor
18. feb 2008

ajojeeeeee tak zu mame dole aj obvaz jeeej taky je fesaaaaaaaaak 😀 terz mu vynikli oci a licka 😉 musim ho odfotit...
minokys vidis aj pre tu bolest som to dala malemu urobit teraz ... on to znasal uzastne nemal vobec ziadne bolesti aj velmi dobre spinkal... terz ma tie uska este trosku opuchnute ale je dr odviedol vynikajucu pracu 🙂