Odstávajúce ušká. Dať ich malému operovať?

cukrikk
19. sep 2007

Ahojte
potrebujem trosku poradit. Mame 5 rocneho syna ktoremu odstavaju uska a ja cim dalej tym viac uvazujem o plastickej operacii usi. Ja viem teraz je to on maly rozkosny chlapcek ktoremu sa to hodi. Ja tie uska na nom ani nevidim no nechcem aby v skole trpel hlupime narazkami. Som za operaciu no stale rozmyslam. Chcela by som pocut vas nazor co by ste robili keby vasmu dietatku odstavaju uska.... podrobili by ste ho takemu zakroku, alebo by ste cakali nech sa sam rozhodne.... aj nad tym rozmyslam ale teraz je to v jeho veku takmer bezbolestne a rychlo na to zabudne..... neviem 😢

livia76
18. feb 2008

🙂 🙂

penelope2066
18. feb 2008

cukrikk ton je super,rzchlo ho odfot som zvedava ako vyzera.

digysa
18. feb 2008

cukrikk: no tak tuto debatu som si vsimla az teraz....uz som neskoro, ale tiez by som Ti poradila, aby si isla s nim na operaciu....Takze, uz len dodam: zelam skore zahojenie" 😎

susy
18. feb 2008

tak toto asi aj nas bude raz cakat 😔

rybecka
19. feb 2008

ahojte,
ja sa pripajam ja som tiez bola na operacii s usami tiez mi odstavali.mala som v tedy 10 rokov .Robili mi to v Kosiciach a dodnes som im za to vdacna ze mi to dali urobit mala som komplexy a uz nie su som spokojna a vobec to nebolelo akurat ked mi vychadzali injekcie tak trocha ale vzala som si tabletku proti bolesti a bolo to 😉
odporucam vsetkym maminkam nech daju hlavne dceram urobit uska este ked su malickeraz budu v puberte a budu mat urcite komplexy.ved kazda zena chce byt krasna nie?

cukrikk
autor
19. feb 2008

no ahojte tak uz si mozete pozriet prvu fotku po operacii 🙂 teraz mi pripada take dievcatko... vlasy si nevsimajte nemal ich umyvane od 5teho februara 😀

cukrikk
autor
19. feb 2008

a hned ako budem mat chvilku casu popisem vam jeho reakcie pred zrkadlom 😀

zlaticanina
19. feb 2008

ahoj cukrikk! Taký je zlatýýýýý! Dobre,že si mu to dala spraviť. Nás to tiež čaká a včera malej vyberali na chrbte,ešte nevieme presne čo to je,rástlo jej to pod kožou a tmavlo. Dúfam,že to bude v poriadku a robil jej to jeden "naj" plastický chirurg v Blave. Mala som obavy ako prežije lokálku,také malé decko,ale všetko super vydržala,ani nenamietala...a má 4 stehy a vôbec sa nesťažuje,že ju to bolí,super aj spala v noci. Keď bude mať 5 rokov,tak ihneď jej dám spraviť,teda vylepšiť ušká,lebo jej odstávajú. Takže my si tiež nebudeme dlhšie potom umývať vlásky.

katulka11
19. feb 2008

Cukrikk, super výsledok!!!! Vizerá super. 🙂
Susy, ale aj tak je malý zlatučkýýýý..... 😉

digysa
19. feb 2008

Uplne iny chlapec!! Aky dobry napad, ze ste sa odhodlali ist na operaciu. Teraz sa z neho stane "ladies man" Pozor na vec 😎

penelope2066
19. feb 2008

cukrikk mas pravdu vyzera ako dievcatko,ale naozaj je vidno riadny rozdiel.je sytrasne zlatucky.

bubba
19. feb 2008

moja spoluziacka na strednej bola na tej operacii,vsetci o tom vedeli,bo musela potom nosit taku pevnu celenku samozrejme ze sa jej aj smiali a tak....teraz ma uska uplne krasne..
myslim,ze cim skor tym menej teroru si zazije od deti a spoluziakov 😉

cukrikk
autor
21. feb 2008

no ahojte tak subila som tu reakciu maleho 🙂 takze malemu dali dole obvaz a ked prisiel domov vobec ho nenapadlo ist sa pozriet do zrkadla az vecer ked si isiel umyt zubatka tak sa pozera do zrkadla a hovori... hmm ked uz nemam tera obviazanu hlavu aky som baculaty hmm a ake mam velke oci.... 🙂 a ja ze co si si este vsimol ?.... a on ze hmm ... jaaaj ja nemam usi nevidim si usiiiiii 😀 ale vobec to nevnima ako velku zmenu ako keby sa pred tym ani v zrkadle nevidel.. vobec sa nespytal preco to tak je ....
manzel si najskor nevedel zvyknut to bol len prvy dojem teraz je to uz super ja som si zvykla hned lebo som ho takeho chcela mat 😀 uz som mu umyla aj vlasy .. je fesak 😀 uz len ocinkovi treba dat na stare kolena zoperovat usi 😀
penelope no ci pridete nas niekedy pozriet???? 🙂

bibinka
21. feb 2008

cukrikk- no super!!!!! Krásny chlapček je teraz ešte krajší 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Dobre že si sa na to teraz odhodlala, Janík ti bude určite vďačný. I keď si myslím, že diavčatá by sa okolo neho točili určite 😀

aktak
21. feb 2008

cukrikk maly je krasny 😉
nas mozno bude cakat tiez operacia, ale len jedneho uska, aj to sa vraj mozno same napravi, lebo mu neodstava cele ale len vrchna cast, asi si ho v brusku pokrcil (ja mam tiez jedno ine, lebo som si lezala na pleci tak je take ze mi do neho nevojde sluchatko od walkmana 😀 )

riusik
15. apr 2008

cukrikk: maly je nadherny 🙂 nie, ze by pred tym nebol 😉
takze aj ja som viac-menej rozhodnuta pre operaciu maleho, ale este je moc maly. ale hned ako to pojde, tam mu to urobit.

penelope2066
15. apr 2008

ahoj cukrikk,ja by som aj prisla na navstevu ked sa bude dat 🙂 🙂 🙂

dievciatko
14. máj 2008

ahojte,viem,ze odstavajuce uska uz neriesite, ale mna by zaujimalo ako taka operacia naozaj prebieha - minonkys.
Ak sa ti chce este odpovedat, budem rada. Sama mam totiz problem s odstavajucimi uskami a rozhodujem sa ci ist na operaciu a ak ano tak kam. Ja mam uz 23 rokov, takze budem asi v tej kategorii, ktoru to velmi boli po zakroku. Kiezby boli vsetci rodicia takí chapavi ako cukrikk...
Ako to vyzera na takej operacii? ako dlho to trvalo?pristup lekarov? starostlivost? bolest? bezny zivot? mozes potom chodit von? asi nie, vsak? najlepsie je to teda absolvovat asi v zime,nie?

cokii
18. júl 2008

Zamkli ste mi tému, ale tu sa rozprávajú len o jednej operácií chlapčeka, ktorý má 5 rokov, ostatné príspevky sú od starších ☹ . Má ešte niekto odoperované malé dieťatko do 6 rokov (dcérka 5 rokov 3 mes.)??? Aké ste mali pooperačné stavy? Díky

monkula
18. júl 2008

cukrikk, ja Ti tú operáciu teda schvaľujem... Malinký je ešte krajší a raz sa Ti poďakuje..
Mám dve kamarátky, ktoré majú veľmi odstávajúce uši... CHudaneká čo si toho vypočulu, Mickey Mouse, slon, ušane.... Toľko sa naplakali... Jedna už je vydatá, druhá má dlhodobý vzťah, ale pred tromi mesiacmi si splnila sen.. Dala si zoperovať uši.... Videla som ju s obväzom, potom bez neho...iná baba... síce mi to bolo chvíľku čudné, pretože kvôli ušiam vždy nosila dlhé rozpustené vlasy, i keď.. veľmi to nepomohlo... 😅 😅 😅
Teraz vlasy sčesané, krásne náušnice, normálne z nej čišalo sebavedomie.... 😎 😎 😎
zdôverila sa mi, že od radosti plakala, keď sa uvidela v zrkadle... 😵 😵 😵

prvapomoc
19. aug 2008

Ahojte,chcela by som sa opýtať či mi neviete poradiť.chceme dať našmu malemu urobiť korekciu odstavajucich ušiek.neviete či a kolko prepláca poisťovňa?

bubinko83
19. júl 2013

@cukrikk prosim ako vyzera taky zakrok? ako dlho ste boli v nemocke a ako to synček zvladol?

adkala
19. júl 2013

@bubinko83 Moje dve sesterky z ČR si to dali robiť keď mali cca 10 rokov (je to už dávno) - na jednodnovej chirurgii. Potom sa chodi len na kontroly. Najprv napichaju do usi lokálne anestetiká a potom pri vedomi operujú. Pacient počuje nejake vrzganie alebo co. Nakoniec obviazu hlavu a tak su ASI 4 tyzdne. Bolesti pridu, ked anestetika odzneju. Najhorsie je to na treti-stvrty den. Jedna dokonca jednu noc odpadla od bolesti. Velmi dlho to bolelo. Užívali Ibuprofen. Nechceli pocuvat hlasne zvuky. Vela lezali v posteli. Výsledný efekt úžasný!!!, ale svojim deťom by to nedali robiť v detskom veku, radšej v dospelosti.

simca06022011
19. júl 2013

@adkala netreba to davat robit na jednodnovej chirurgii... a dalsia vec, do 15tky hradi cast poistovna, potom nie a aj chrupavka je v detstve makksia.. takze preto sa to robi v detskom veku ;) Mojej sestre to nedali robit, mama sa bala.. teraz sestra na to nema a nadava kazdu chvilu... jednoznacne, odstavajuce usi treba riesit.. lepsie sa lieci dietatu ako dospelemu cloveku.

adkala
19. júl 2013

@simca06022011 Tak to som nevedela.

usacek79
19. júl 2013

@bubinko83 mne to dali rodicia urobit pred nastupom na ZS, aby som to mala z krku, kym pridem do noveho kolektivu..
nebolo to nic strasne, napichali mi par injekcii okolo ucha, lekar bol strasne mily a vtipny, vobec som sa nebala a vobec to nebolelo 🙂 ani potom, ked odozneli anestetika ma to nebolelo nejako dramaticky, uplne v pohode..
nosit potom tu "helmu" sice nebolo ktovieco, ale tak zas dalo sa to vydrzat (hlavne netreba zakrok absolvovat v lete!! aby sa hlava pod tym nepotila zbytocne..) a bolo perfektne, ked mi ju potom dali dole - mala som zrazu pocit, ze pocujem aj mysie prdy 😀 sice to trvalo kratko, ale citila som sa ako superman tych par hodin 😉
je to zakrok, ktory podla mna treba dat urobit cim skor, je zbytocne dieta traumatizovat nejakym posmechom od inych deti, ze ma "lopuchy" 😠 a uz len kvoli tomu preplacaniu to treba riesit cim skor 🙂
a teda moje usi v pohode drzia pri hlave uz 30 rokov 😉