Odstávajúce ušká. Dať ich malému operovať?

cukrikk
19. sep 2007

Ahojte
potrebujem trosku poradit. Mame 5 rocneho syna ktoremu odstavaju uska a ja cim dalej tym viac uvazujem o plastickej operacii usi. Ja viem teraz je to on maly rozkosny chlapcek ktoremu sa to hodi. Ja tie uska na nom ani nevidim no nechcem aby v skole trpel hlupime narazkami. Som za operaciu no stale rozmyslam. Chcela by som pocut vas nazor co by ste robili keby vasmu dietatku odstavaju uska.... podrobili by ste ho takemu zakroku, alebo by ste cakali nech sa sam rozhodne.... aj nad tym rozmyslam ale teraz je to v jeho veku takmer bezbolestne a rychlo na to zabudne..... neviem 😢

bubatko
19. sep 2007

ja by som isla do toho, po porade s lekarmi, urcite

katarinkad
19. sep 2007

ja by som mu dala cim skor urobit plasticku operaciu.
V tomto detskom veku je to urcite najlepsie. Deti to znasaju bez problemov. 😅 Mam niekolko znamych ktore dali svojim detom urobit tuto plastiku a su velmi spokojne. Dnes si uz ani nespomenu, ze ich dietatu niekedy odstavali uska.
V dnesnej dobe su deti dost prostoreke, a preto si myslim ze urcite by v skole trpel narazkami od inych deti. A naco zbytocne traumatizovat dieta. 😵

certica
19. sep 2007

tiez by som isla, dnes sa to uz bezne robi. este si pamatam, ze aj moj dnes 41 rocny bratranec mal v detstve operovane usi a v pohode

jancia
19. sep 2007

Ahoj ja mam vlastnu skusenost, aj mne od malicka odstavali usi... no nasi tiez toto zvazovali ked som bola mensia ale asi im niekto povedal ze to nevadi a tak... presne ako ty pises... ked su deti male vyzera to milo 😵
No a potom neskor neviem kolko som mohla mat rokov, mozno 10 sme sli k lekarovi ktory povedal ze netreba... uz si to moc nepamatam ako to bolo ale zase sa od toho upustilo... ale potom som prisla do puberty a nemala som to lahke - s okuliarmi, odstavajucimi usami a vyrazkami na tvari ☹ - ktory chalan by sa za mnou otocil?
A tak som sa rozhodla pre operaciu - to som bola asi 16-rocna... no dost ma to bolelo, spavat som musela po sediacky a mesiac som nesla do skoly lebo som sa hanbila lebo to musis mat obvaz po celej hlave a umyvanie vlasov nehrozi... tak si to predstav...
No okuliare som potom nahradila sosovkami, akne sa zmiernilo nasadenim horm. antikoncepcie a rozhodne som sebavedomejsia a musim si povedat ze aj krajsia 😀
Takze moja rada znie: chodte do toho cim skor, urcite to vas syn neskor oceni. Vela stastia!
Jana

alex
19. sep 2007

Ahoj cukrikk, ja by som tak isto do toho išla. Mám kamaráta, ktorému odstávajú uši a vidím s akým pohľadom na neho ľudia pozerajú, sama sa čudujem, prečo mu to rodičia nedali urobiť, je to jednoduchý zákrok a myslím si, že veľmi pomôže.
Tak isto na tom bola kamarátka, keď mala dvadsať rokov.
Viem, že Janko je maličký a ešte to tak nevníma, no možno by ho to v školskom veku a v puberte dosť trápilo.
Tak smelo do toho 😉

cukrikk
autor
19. sep 2007

vy ste zlaticka musim to dat precita aj manzelovi ten jediny vaha... on sa vzdy brani tym ze on si plastiku nikdy nedal urobit... asi preto ze mu to rodicia nedali urobit 😠 ..... 🙂

mrenka
19. sep 2007

ahoj cukrikk,no ja som bola ked som mala az 19,a predtym som z toho mala riadne nervy,aj ked to nebolo az take strasne,ale skratka mala som ten komplex,tak som vzdy nosila len rozpustene vlasy a zavidela babam,co nosili copiky atd,takze ja si myslim,ze radsej to dajte malemu urobit teraz ako by sa mu mali potom vysmievat a mal by z toho neprijemny pocit 😉

mari.m
19. sep 2007

ahoj
kamoske,ked bola mala tiez odstavali usi..
jej mamina jej ich lepila!!!
uz neviem cim a ako..ale lepila jej ich na noc..dozadu..a uz neodstavaju..uz je velka a ani nevie,ze jej odstavali ..

cukrikk
autor
19. sep 2007

mari.m malemu by uz nedrzal ziadny len ani paska 😀

mrenka
19. sep 2007

cukrikk,mne to robil perfektny Dr,ak by ste mu to davali robit v ba,odporucam ho na 100%

emjee
19. sep 2007

ahoj cukrikk
ja by som do toho isla, mam vela kamosiek, ktorym to rodicia dali urobit este v detstve a bolo to bez problemov - myslim, ze je to urcite lepsie ako ked yannickovi prischne "usata" prezyvka
manzel nech nevymysla 😉

danona
19. sep 2007

ahoj cukrikk, kamaratkina dcerka mala taky istý problém... veelmi dlho sa nevedeli rozhodnúť, nakoniec sa "dokopali" k operácii cez letné prázdniny - pri prechode dcerky zo ZŠ na strednú školu.. zákrok sa dal vydržať, nikto z "nových spolužiakov" nevie, že niečo také podstúpila...
takže určite áno, len sa poradiť s odborníkom... 🙂
držím palce... 😉

tatiana
19. sep 2007

Baby tolke mame plastiky, hotovy Holywood 🙂
No cize ako som pisala v IP, len smelo do toho, ja som bola dlho z toho mimo.
Dakujem rodicom, ze sa na to dali 🙂
Je to na nezaplatenie 😉

cat
19. sep 2007

cukrikk, aj ja som za, lepsie v detskom veku ako neskor, deti vsetko znesu tak nejak lepsie ako dospeli 😉 Ale Janik je inak hrozne zlatyy chlapcek 😎

riusik
19. sep 2007

cukrikk, aj my sme sa uz s manzelikom bavili na tuto temu - maly ma presne take iste uska ako jeho ocko, jemu to sice nevadilo, je a vzdy bol taka osobnost, ze az, ale ja som rozhodnuta, ze malemu to dame urobit co najskor... takze podporujem ta v tom aj ja a drzim palceky 😵
a, ano, tie odstavajuce uska na tych milych detskych hlavkach su milene, len deti su krute a o puberte nehovoriac, tak naco riskovat 😕

petusko
19. sep 2007

aj ja som za, dnes vedia byt uz aj deti zakerne a krute, tak ked je moznost tomu predist, preco nie? 😉

cukrikk
autor
19. sep 2007

cat ved to teraz je zlaty 😉 ale neviem si ho predstavit ked bude mat 15 a bude vystrihany hehe no ako jeho ocino tak to nie to dame teda operovat 😀
ja som rozhodnuta oktober je idealny mesiac ani zima ani teplo uf to sa uz blizi. My sme teraz v CR takze to budeme riesit tu potom vam dam vediet ako sme dopadli. DAKUJEM za podporu uplne ste ma do toho nastartovali 😀

petusko
19. sep 2007

drzim palce, potom sa ozvi 😉

penelope2066
19. sep 2007

cukrikk,ja by som mu to urcite dala urobit.teraz to moze vyzerat rozkosne ale neskorsie je to strasne.ide o jednoduchy operacny zakrok a je to na beznom poriadku.a pokial je moznost to odstranit naco by sa mal trapit svojim vzhladom.

jancia
19. sep 2007

az teraz pozeram albumceky ze ci je fakt maly po ocinovi a hned prva foto... sa mi zdal nejaky znamy ten vas chlapcek 😀 nadherna rodinka, vela stastia a hlavne aby ste boli zdravi a mali sa stale radi 😵

nenka83
19. sep 2007

ahoj cukrikk, ja by som tiez do toho sla.deti su sice nevinne stvorenia ale niekedy slovami dokazu poriadne ublizit 😠
poznala som chlapceka co mu odstavali uska a vsetky deti ho volali satelit ☹
a urcite sa to rychlo zahoji-drzim paluchy!

penelope2066
19. sep 2007

jancia,ved aj ja pozeram ze odkial mi je ten chlapcek taky znamy....a uz viem.spoznala som ho hned podla prvej fotky

bihan
19. sep 2007

Cukrik, tak aj ja sa pridám do dlhého zástupu babeniek, čo by do toho išli 😉
Už sme sa o tom totiž s manželom bavili, pretože aj jemu odstávajú uši a má z toho celoživotné traumy (teda prežiť sa to dá, ale o operácii uvažuje už roky - bohužiaľ nikdy to nedotiahol do konca, lebo sa veľa sťahoval - taraz ho trošku motivujem aj ja napriek tomu, že som bola zo začiatku proti 😉)...
Takže u nás keby niektorému z našich potomkov odstávali ušká, dali by sme ich operovať čo najskôr 😉 Tá krátka bolesť s operáciou sa nedá porovnávať s psych. problémamy, ktorým sa takto vyhnete 😉

bibula
19. sep 2007

ahoj,mne ako malej tiez veeelmi ostavali usi,potom sa to stratilo,staci davat pozor aby lihal na "ulozene"uska,alebo mu davaj na noc taku hrubu celenku cez uska,to sa spravi,ja by som teda urcite na plastiku nesla,ani dieta nedala.

jancia
19. sep 2007

no neviem bibula, mozno u malych deticiek ale cukrikkin maly ma uz 5 rokov... no mne uz zrezavali z chrupavky ale neviem ako je to u deti... ci sa vekom zvacsuje, hrubne? 😒

ivana98
19. sep 2007

Mne dali rodicia operovat usi ked som mala 8 rokov a som im za to celkom vdacna 🙂 pooperacne stavy si pamatam, nebolo to s obvazom pohodlne ale teraz hovorim ze to stalo za to 😉
len to ma jednu malu nevyhodu: mam male usne otvory a nevmestia sa mi dovnutra sluchatka z mp3 playerov 😀 😀 😝 (resp. zmesia ale tlacia)
ale neviem ci by som to dala u mojho dietata, zavisi od toho ako by to vyzeralo, ak by boli velmi asymetricke tak urcite..

cukrikk
autor
17. okt 2007

ahojte tak 23.10 ideme na to drzte nam palce ... ked pisem tieto riadky trasie sa mi cele telo ale verim ze vsetko dobre dopadne 🙂

margaretka11
17. okt 2007

Cukrikk, tak odvahu, dopadne to dobre a synček bude mať krásne ušká. 🙂

bibinka
20. okt 2007

cukrikk- držkám palce malému Janíčkovi, verím, že na všetko rýchlo zabudne a v puberte vám bude neskonale vďačný 😉

angelos
20. okt 2007

cukrikk spravne rozhodnutie,drzime palceky,aby to Janicka co najmenej bolelo 😉

viem si predstavit,ake tazke muselo byt rozhodnut sa 😝