Ohrievate jedlo vo vodnom kúpeli alebo v mikrovlnke?

gabuska36
17. máj 2012

čaute baby...chcem sa Vás opýtať ako zohrievate Vašim deťom..ja mám 6 mesačnú dcérku....jedlo....ja zatiaľ vo vodnom kupeli,ale kamošky ma vysmiali, že načo mám mikrovlnku...tak napíšte mi prosím Vaše názory.....dik

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vivusika
17. máj 2012

ja deťom v mikrovlnke zohrievam čo najmenej a pokiaľ sa pamätám, tak takým malým určite nie 😉

helsinka
17. máj 2012

ja zohrievam všetko v mikrovlnke (aj vodu na kašu) . . .

luciferkax
17. máj 2012

AHoj, ja obvykle ohrievam vo vodnom kúpeli - tedá mám takú super misku, dole nalejem viracu vodu, zaskrutkujem otvor a hore dám jedlo. No ked sa ponáhlam, alebo miska nie je umytá, raz za čas šupsnem aj do mirkovlnky 🙂

pimpulienka
17. máj 2012

Ja mam skoro 2 ročnu dcerku a ešte som jej nikdy v mikrovlnke jedlo nezohrievala. Kamošky vedia asi malo o jej škodlivosti hlavne teda, keď sa použiva na ohrev jedla pre deti..

annalena
17. máj 2012

jednoznacne vodny kupel pre tak male dieta. ja som sa tiez napocuvala takychto "mudrych" rad, aj o tom, ze naco varim prikrmy klasicky v hrnci, ze ved staci zeleninu "povarit" v mikrovlnke kym zmakne 🙄 proste jednym uchom dnu, druhym von... 😉

cherryl
17. máj 2012

ohrievam v mikrovlnke ,nevidim na tom nic tak skodlive a zatial nemaju ziadne viditelne nasledky 😵 co je dnes 100% bezpecne neskodlive ????

ginger_fox
17. máj 2012

ja ohrievam vo vodnom kupeli. Celkovo nie som fanusik mikrovlniek a aj doma som tu nasu uplne zrusila

zuzicka1982
17. máj 2012

Ja zohrievam v mikrovlnke pre maleho vynimocne.Mozno som divna,ale aj pre seba si radsej ohrejem na sporaku,alebo v trube.To jedlo mi trochu viac chuti 🙂

anda1980
17. máj 2012

ja som tiez mikrovlnku zrusila, pre maleho som v nej nikdy nezohrievala a to uz bude mat 2 roky a pre seba uz dlho tiez nie. Ale je to na kazdom, ako sa rozhodne. 😉

solinkarka
17. máj 2012

aj ja ohrievam sem tam v mikrovlnke a co? suhlasim s cherryl

aduskatt
17. máj 2012

vodu, caj a podobne.teda to, co neobsahuje tuky v pohode v mikrovlnke. To co obsahuje tuky by sa nemalo, ale to uz nech si kazdy riesi ako chce.......ja osobne v mikroske nevarim, ale napr urcite mi je lepsie ryzu prehriat tam ako v rure alebo nejak inak.......takze obcas tam prihrejem tazko zohrievatelne na sporaku.zatial nas to nijak nepostihlo🙂

kvetinka211
17. máj 2012

@gabuska36 do roka som prevazne vo vodnom kupeli, par krat mikrovlnka, od roka vacsinou mikrovlnka ked mame jedlo z flasticky, vacsinou ale mame domace. Ked dietatko vresti, tak 30 sekund v mikrovlnke a 5-10 minut saskovania s vodnym kupelom je dost rozdiel 😉

barustek
17. máj 2012

@gabuska36 ked som doma vodny kupel kde som niekde na navsteve alebo preč tak to šupnem aj do mirkrvolnky.

xenicka13
17. máj 2012

v mikrovlnke ale zakryte

anjelicek26
17. máj 2012

Prihrievam malokedy, väcsinou to ide "z hrnca rovno na tanier"... inak v mikrovlnke, fakt nechapem, ake sialene ziarenie by tomu jedlu a dietatu malo skodit.. To vypnete aj slnko, lebo pusta ziarenie na zem ci 😅 😅 Je to rychle a setri to energiu.

stanislavao
17. máj 2012

ja ohrievam v mikrovlne odjakziva. aj vodu na nutrilon a aj jedlo. ak nie klasicky na sporaku, tak v mikrovlnke. Mikrovlnka sa pre deti neodporuca aj preto, ze jedlo sa zohreje nerovnomerne a nieco je len vlazne a ine moze palit, ale ked to premiesate a skusite to vy, ci to nepali, tak preco nie. mikrovlnka je beznou sucastou zivota tak, ako mobil, pocitac, varna konvica. a ked niekto zastava nazor, ze mikrovlnka skodi - samozrejme akceptujem, ale viete o tom, ze skodi pocas tehotenstva pouzivanie mobilu? to tu neriesi nikto. to su nazory, vyskumi, ale pre zivot tieto pristroje potebujeme, lebo nam ho ulahcuju.

zuzka1008
17. máj 2012

ja použivam vod kupel

kiwi82
17. máj 2012

na sporáku alebo vo vodnom kúpely. mikrovlnku minimálne 😉

hori
17. máj 2012

mikrovlnka - je to zohriate za 20 sekund... pri vodnom kupeli by som vystala aj dieru...

mandragora22
17. máj 2012

ahoj, ja som pre istotu ohrievala do roka vo vode jedla, ale faktom je, ze najviac nam z mikrovlnky skodi okolite ziarenie, ked je zapnuta, teda ked ohrieva cokolvek. na samotne jedlo vnutri by som nepovedala, ze skodi. ale tisic ludi, tisic nazorov 😉
a este dopisem, ze keby som mala mat nahodou druhe dieta, tak mu od babatka ohrievam v mikrovlnke. co ja som stratila drahocenneho casu, kym som ten rok jedla ohrievala!!!! 🙂

zuzana76
17. máj 2012

takemu malemu som vzdy varila cerstve jedlo, teda kazdy den, ved to je polhodinove varenie aj s pripravou surovin, do 2-3 rokov som enzohrievala v mikrovlnke vobec a teraz, uz ma takmer 5 rokov, tak obcas hej, ale mladsiemu -2 roky nezohrievam v mikrovlnke vobec

sampo
17. máj 2012

Vodny kupel 🙂 hlavne preto, ze mikrovlnku sme nemali ani nemame

sissy27
17. máj 2012

ja som ohrievala v mikrovlnke, dcéra má 9 rokov a teda žije, zdravá, šikovná, úspešná v škole aj športe, takže žiadne negatívne účinky som nezaznamenala, dokonca ani na sebe a to ju používam o niečo dlhšie... tie, ktoré sa bojíte toho žiarenia, tak odporúčam zbaviť sa aj mobilov, televízorov a všetkého ostatného, nevychádzať na ulicu a keď už, tak jedine v špeciálnom ochrannom skafandri, lebo to žiarenie je všade komplet okolo nás....

anjelik2509
17. máj 2012

Ahoj, my keď bola malá malinké bábo, tak sme vo vodnom kúpeli ohrievali fľašku...Ale potom nás to už nejak prestalo baviť a začali sme v mikrovlnke ohrievať...Je to rýchlejšie, hlavne vtedy je to výhoda, keď je dieťa strašne hladné 😀 Treba poriadne pretrepať obsah fľašky, alebo aj jedlo v tanieriku, premiešať, nastriekať si na ruku, okoštovať, či je akurát....Podľa mňa tvrdenie, že mikrovlnka nezohrieva rovnomerne, neobstojí, však si to premiešam a skúsim, nie?

kerynka87
18. máj 2012

mliečko zohrievam malému vo vodnom kúpeli a ostatné v mikrovlnke. nevidím v tom problém. škodlivé látky sú vo všetkom. to by musel jesť len bio potraviny ( aj o tých veľmi pochybuje), piť len vodu priamo z prameňa, jesť sklenenou lyžičkou zo sklenenej misky,lebo plasty obsahujú predsa tiež škodliviny.
a kedže nič z toho doma nepreferujem a ani nechcem, tak tá mikrovlnka sa v dnešnej dobe, keď je škodlivé všetko, úplne stratí... 🙂 🙂 🙂

lussy666
18. máj 2012

v mikrovlnke...btw...ked som to slovo napisala, prislo mi strasne smiesne 😅

pralinka25
18. máj 2012

vo vodnom kupeli alebo v hrnci. a maly uz ma dva roky.

ono mne nejde ani o to ziarenie aj ked mozno trochu aj hej. ale skor o to ze v mikrovlnke sa viac likviduju vitaminy a aj tuky tam reaguju uplne inak.

kazdy nech si robi ako chce. mne sa tusim ani este nestalo ze maly by bol tak smrtelne hladny ze by sa nevedel dockat kym 10 minut (ale ani tolko to netrva) pozohrievam. ved je pravidelne 6x denne takze vlastne ani nestihne byt tak straaaaaaasne hladny. a stat pri tom tiez nemusim takze to nejak nekradne ani moj cas. kym sa zohrieva porobim milion inych veci sem tam premiesam. nic katastrofalne narocne na cas ani energiu.

mircalla
18. máj 2012

Asi do roka a pol vo vodnom kupeli, potom som priznavam uz regiznovala a zacala v mikrovnlnke.

bamb27
18. máj 2012

aj aj ,,,osobne si myslim ze lepsie chuti inak ohriate, ale ked treba preco nie,,, mikrovlnka ohrieva pokial viem nie ziadnym ziarenim ale mikrovlnnym kmitanim..ked sa vypne "dovlni" z jedla nejde ziadne ziarenie, otazne je ci neznici cast zivin, to je dost mozne, nakolko sa teda jedlo zohrieva nerovnomerne, ale tak to je to negativum, inu skodlivost nevidim