Opakujúca sa teplota. Čo to môže byť?

zuza.m
8. aug 2009

prepačte za novo otvorenu temu ale neviem do akej skupiny patrime ☹ .
maly mal pred dvoma tyždnami horučku ktora trvala od piatku do pondelka,v pondelok mal na tele kopu vyražok ktore po dni zmizli.tlačili sa mu stoličky a tak som si myslela že ta teplota je z toho a tak sme doktorku už nenavštivili preto že boli v sobotu na pohotovosti a nič nezistili.a vyražky som myslela že z noveho trička.
až teras čitam že sa jedna o nejaku šiestu chorobu.nemam ani tušenia čo to je.
problem je v tom že maly ma zase horučku ,a zase vidim že sa mu tlači dolna dvojka,čo robit??je to teplota zo zubkov alebo ta zahadna šiesta choroba???čo sa stane ak sa nejde k doktorom a preleži sa ta choroba???opakuje sa to alebo je to len jednorazovo??? ☹ .inak mu nič nieje nema soplik ani nekašle,je troška spavi koly teplote ale inak do obeda bol vesely.

aspinka
8. aug 2009

pri zubkoch je to tazke. My sme teplotovali len pri stolickach a vzdy do preslo s panadolom pre istotu mu pozri do hrdielka ci nema chytene. Mala mala horucky jeden den 39,6 na druhy den nic myslela som ze je to prehriaty organizmus je na to citliva bledulka moja. Po par dnoch zase zvysena teplota potom som jej pozrela do hrdla a zistila ze ma zapalene nie vela ale radsej som isla k lekarke so zapalom v tele nie je sranda dala nam 3dnove antibiotika a uz je ako rybycka takze pravdepodobne v tele nieco bolo.
Podla mna chod k lekarke nech ho popocuva pozre do hrdielka u lekarky v cakarni bolo niekolko deti co mali podobny priebeh ako my takze nieco je vo vzduchu 😠

manika77
8. aug 2009

ahoj radsej urcite chod k lekarke..aj my sme mali teplotku vyse tyzdna a kazdy vravel ze su to zuby..zrazu sa mu zapalili ocka tak to som sla k lekarke uz a nakoniec to bola viroza 😒 a udrela mu do ociek..tak nas boleli aj ocka este ☹ tak radsej chod vzdy je lepsie sa presvedcit a zato nic nedas 🙂

zuza.m
autor
8. aug 2009

no ved prave že pred dvoma tyždnami som tak bola dva krat. u našej cez tyžden a na vikend zase na pohotovosti.nič mu nebolo a pritom v tedy mal aj soplik.skončili sme to tak že ak bude pretrvavat skočim zase našej ale prešlo to.až na tie vyražky ale ako hovorim po dni bolo po nich .mal nove tričko a tak som myslela že je to z neho.že som ho zle vyprala.tlačili sa dve stoličky ešte stale niesu uplne vonku.uplne to nasvedčovalo že je to z toho.a teras vidim že zase dolna dvojka už kuka.a zase teplota.do obeda mu nič nebolo.aj papala aj sa smial.trocha umrnčany ale ako obvikle ked idu zuby.ale ža teras somsi čitala o tej chorobe až som ostala zarazena.nevieš čo to je zač???či sa to može opakovat??

manika77
8. aug 2009

ja som tiez o tom citala daco som nasla:
Aké sú prejavy?

Príznaky šiestej choroby sú najmä vysoké teploty, pričom ďalšie príznaky spravidla nie sú žiadne. Rodičia bývajú vystrašení, pretože ich inak celkom zdravé dieťa zrazu dostane z ničoho nič vysokú horúčku bez ďalších symptómov, a tak vôbec netušia, čo sa s ich drobčekom deje.

Tieto vysoké horúčky u detí trvajú väčšinou tri dni a potom ustanú. Následne sa objavia drobné červenkasté vyrážky na telíčku dieťatka. Tento výsyp je však neškodný a v podstate znamená koniec choroby, takže ho netreba žiadno ošetrovať v priebehu niekoľkých hodín až dvoch dní sa stratí.

Šiesta choroba sa často ohlási vtedy, ak sa dieťatku prerezávajú zúbky, pretože v tomto období býva detská imunita znížená a organizmus je tak náchylnejší na choroby. No to, samozrejme, nie je podmienkou a toto ochorenie môže vášho drobčeka postihnúť hocikedy.

Aká je liečba?

Liečba spočíva v zrážaní teploty, ak táto vystúpi na vysoké hodnoty. Zrážať teplotu možno pomocou vhodných antipyretík na báze paracetamolu či brufénu a ak je treba, pomôcť môžu aj zábaly či vlažná sprcha. Určite nezabúdajte, že pri horúčke je dôležitý dostatočný prísun tekutín. Tie by mali byť skôr vlažné, nie príliš teplé.

Horúčka má väčšinou za následok aj únavu, a preto by dieťa s horúčkou malo čo najviac oddychovať a polihovať.

Pri šiestej chorobe nie je potrebná antibiotická liečba a návšteva lekára závisí od toho, aká vážna je situácia. Zväčša stačí zrážať teplotu a podávať dostatok tekutín, no pokiaľ horúčka stále neklesá a drží sa vo vysokých hodnotách, je lepšie prísť s dieťatkom k lekárovi.

Nemusíte sa báť

Aj keď každé detské ochorenie je pre rodičov nepríjemnou skúsenosťou, ktorú sprevádzajú prirodzené rodičovské obavy a určitý stres, šiesta choroba nie je nebezpečná a v priebehu pár dní je dieťa opäť v poriadku.

🙂

manika77
8. aug 2009

teraz ma napadlo aj moj maly to asi mal ked mal tri tyzdne mal horucku a bol vysypany 😒 na nozickach..ale potom to same preslo 😉
tak moze to mat maly z toho ze mu teraz idu zubocky..

zuza.m
autor
8. aug 2009

no mal to určite maly presne priznaky.ide o to či to ma zase alebo nie*?či sa to može tak často ukazovat.

manika77
8. aug 2009

podla mna sa to moze opakovat..alebo len skus zavolat doktorke aby si tam zbytocne nechodila ci to moze byt zase ta siesta a hotovo 😉

jankapiknova
8. aug 2009

ked rastu zubky byvaju teploty ale iba zvyssene uz nad 38 ked je tak to nebudu zubky ale nieco ine

zuza.m
autor
8. aug 2009

no volalla som na pohotovost a povedala že mam ho sledovat a ked bude velka teplota a nepojde stiahnut mame prist.velka teplota bola 39,1,potom som ho okupala ale tak že sme skončili studenou a mal 39,5.skoro ma šlak trafil no po 10minutach mu pekne klesla na 38,7 a po 20minut na 37,9.teras ked som ho ukladala tak mal len 37,5.tak ja už neviem prečo mu tak velmi koliše.ale aspon to kleslo.horšie by bolo keby nie.ale už vidim že ako prestane zaberat sirup už ju ma nazad.určite pojdem cez tyžden k doktorke aj ke dmu už nič nebude aspon sa postažovat .ale aj tak si myslim že nebude vediet čo to,.vela ludi tu 6chorobu ani nepozna.zubček už trči večer som ho nahmatala.

junovka
8. aug 2009

zuzi, mne povedali dve nezavisle lekarky od seba, ze pokial je teplotka od zubkov, tak nema prekrocit 38, ak je vyssia, tak potom sa jedna o nejaky zapal v tele 😒 ...ta bud mudra 😒

zuza.m
autor
8. aug 2009

no mne už povedali že nemali by byt vysoke teploty ale niektore deti mavaju.a ak sa na to pozrem v praxi suseda ma 2ročneho maval 40 zo zubkov,kamoška čo rodila somnou ma dve deti obaja mali 40zo zubkov ktore neklesali.dalšia s rovnak starym babom mala tiež tri dni teplotu 39 a tiež zo zubkov.
nechcem byt mudra ...
aj pred dvoma tyždnami som bola u doktorky a dva krat u dvoch roznych pre istotu,a nič na nom nevideli.teras je to iste iba teploty,žiadne sople kašel malatnost nič..ja nehovorim že nema zapal možno skyty ano ale aj tak ma z pohotovosti pošlu domov ,ved osm tam voalla čo robit.radčej behnem cez tyžden k našej nech mu zobere nejake vzorky a vyšetri ho.ja už neviem .tiež ma to trapi .preto pišem apson sem či niekto nema podobnu skusenost.

junovka
8. aug 2009

ak pojdes k dokine, tak si ziadaj urobit CRP

zuza.m
autor
8. aug 2009

určite pojdem doktorke aj ked mu to do vtedy prejde,
a čo to je???ta skratka??napišem si to
dik

manika77
8. aug 2009

zuzi a krvicku mu brali uz? nech mu zoberu a celkovy krvny obraz nech spravia ☹ myslime na vas

zuza.m
autor
8. aug 2009

u doktorky sme boli v utorok pre recept na mliečko a dala som ho popočuvat lebo mal soplik v jednej dierke.popočuvala ho kukla mu do hrdielka a išli sme že nevidi nič.potom v piatok odrazu teplota ako svet tak som v sobotu zase išla že či mu neprepukol nejaky zapal.popočuvala ho ,kukla hrdielko a nič nevidela.že ak mu nebude lepšie mame prist v nedelu alebo pondelok už k svojej.malemu teplota zmizla taks me to už neriešili.hodilo sa to na zubky lebo mu vyšli dve stoličky na raz.no ale prešli dva tyždne a teplota je tu zas.ale aj zub.al euž určite pojdem na nejaky ster alebo krvny obraz nech mam aspon istotu.ved ho nemožem napchavat tym sirupom donekonečna.najhoršie je že mu nemožem dat ani homeopatika. 😔

manika77
8. aug 2009

preco nemozes homeopatika?

zuza.m
autor
8. aug 2009

je intolerantny na laktozu a všetky obsahuju laktozu,ked užil sirup hilak forte tak sa cely vyhadzal skončili sme v nemocke.budem sa musiet na to opytat na gastre.ale pochybujem že mi to schvali.normalny doktory su nejako proti tomu.

manika77
8. aug 2009

inak ja som tiez malemu este nedavala homeo...

bambusko
8. aug 2009

zuzi, aj nase 2 z 3 deti mavali pri prerezavani zubkov vysoke horucky nad 39 2-3 dni. pri prvom som bola tiez vystrasena, ale ked sa to vzdy opakovalo, tak uz nepanikarim. takze su aj taketo pripady, mas pravdu. zdedili to po manzelovi, on ako dieta pri zuboch teplotoval, vzdy vyfasoval atb a tie zuby aj tak vyzerali ☹

zuza.m
autor
9. aug 2009

bambusko a to ako že pri každom zube byvali take teploty???maly mal len raz teplotu ked mu išla dolna jednotka druhy zubček.potom mu vyšli 4hore uplne bez ničoho a postupne nie na raz a po teplote ani stoopa.a teras pred dvoma tyždnami mu išli stoličky a bac horučky teras mu ide dolna dvojka a zase horučky.inak ak mu klesne teplota je vesely hravy.ale mrzi ma že to neklesa až do normalmu len na tych 37,7 a z toho sa velmi rychlo vyšvihne na 39.velmi sa bojim aj tych krčov.no vnoci som išla spat o 3 čo som ho stale sledovala až ma žaludok boli od nervou.hrozne.

bambusko
9. aug 2009

zuzi, ano pri kazdom jednom zube ☹ neboj sa, to ze je teplota vyssia, znamena, ze prebiehaju v tele vsetky procesy rychlejsie, mozno su typy deti, u ktorych to tak funguje, ine zase mavaju hnacky ap. teplotu pod 38,5 nezrazaj, je to zbytocne, dolezity je dostatok tekutin. a mozes malemu pomoct aj aromaterapiou, da sa kupit zmes eterickych olejov jakoubek, ktorou sa potieraju licka az k usiam, posobi to proti horucke aj proti bolesti 😉

zuza.m
autor
9. aug 2009

si ma upokojila
vidiš dalšia z praxe ktora mala dieta s vysokou horučkou koly zubku.
a pritom doktori hovoria že take velke teploty nebyvaju.tak sa mam na čo tešit a to ešte nemame očne vonku a stoličky.to už bude len pohroma.

bambusko
9. aug 2009

zuzi, a nemal to niekto u vas v rodine? ja som tiez o tom netusila, ale ked mi to povedala svokra, ze manzel tiez takto prizubkoch teplotoval, informovala som svoju pediatricku a ta potom na to prihliadala. zbytocne sa stresujes, neovplyvnis to, len drobca sleduj, febrilne krce sme nikdy nemali 🙂

zuza.m
autor
10. aug 2009

no asi nemal nik take teploty,ja som hnačkovala ,a muž ani neviem.
boli sme dnes u doktorky a pozerala mu do hrdielka že tam ma nejaky povlak.tears čakame na vysedky tej krvičky a moču.podla toho bude vediet či dat antibiotika.dnes rano mal taku nizku že bez odratania 36,3,zdalo sa mi to až priliž nizke. 😕 .
no doktorka nepovedala nič.tak neviem .

manika77
10. aug 2009

zuzi tak snad to budu iba zubky 😉

zuza.m
autor
10. aug 2009

no moč v poriadku v krvičke minimalne zvyšene hodnoty,bielkovin leukocity,tak že volača nanho možno leze alebo liezlo alebo z tych zubkom nejake bakterie v krčiku neviem.pre istotu nam dala antibiotika.teplota ešte stale nenni -ale inak dakujem všetky. 😉

maja22
29. máj 2010

Máme podobný problém, náš ročný Tomi má opakované teploty, už od februára každý mesiac (bol medzitým aj nachladnutý, tak aj od toho), ale teraz mám strach. Po teplotách minulý mesiac mu vyšli 2 zúbky - dole, minulý týždeň mal teploty, prerezal sa jeden zúbok hore, ale keďže tie teploty už boli opakované, zobrala mu dr. krv z pršteka, či nemá v sebe zápal - nemal. V utorok začali horúčky zasa a trvajú dodnes, má stále okolo 38 °C, ráno pod 38, večer nad... Panadol mu tento týždeň nedávam, lebo nemal nad 38,5...Ďasienka má obelené, vyzerá to, ako by mu išli von naraz tri zúbky, ale ešte sa neprerezal ani jeden... Dr. vravela, že sa jej to už nepáči, asi nás pošle do nemocky (a tam som už bola so starším synom, keď mal pol roka, síce kvôli inému problému, ale spomienky nemám extra dobré, nachytali sme tam horúčky a zápal hrdla - obaja). Tomi je inak veselý, chutí mu papať, stále by behal... Dúfam, že sú tie horúčky od zúbkov, ale už mám strach, či nemá v telíčku niečo zlé, proti čomu sa jeho organizmus bráni, zdá sa mi to naozaj dlho... ☹ ☹ ☹

maja22
30. máj 2010

Má tu nejaká mamička podobnú skúsenosť - dlhotrvajúca a opakujúca sa teplota len kvôli zúbkom? Dnes ráno mal zasa 37,8 ☹ Inak je veselý, akoby mu nič nebolo. A ešte som zabudla, že síce nehnačkuje, ale kaká aj 5x za deň.

erikasadek
31. máj 2010

@maja22 neboj nie si sama.. 😉

maja22
2. jún 2010

@erikasadek aj som si myslela 🙂 Ale vyplašená som bola riadne... Tomi je však zdravý ako repa a dúfam, že to tak ešte veľmi dlho ostane (boli sme v nemocke a ak sme nechytili niečo tam, tam je všetko ok) 🙂