Opakujúce sa horúčky pri prerezávaní zúbkov

baronka222
19. feb 2012

Ahojte. Chcem sa poradit, ak mat niekto skusenost.... minuly vikedn mal maly od stvrtku do nedele horucky okolo 38,5 najviac 39,3. Vybehla hore, dala som sirup klesla a zas dookola.Boli sme j na pohotovosti ale nic nezistili vraj zo zubov. Ale ziadn zub nevysiel. Tento vikend sa to opakuje od stvrtka zas 39,5 a klesa stupa stale. Mate niekto pri prerezavani iez taku skusenost??? neviem dokedy to potrva, zuby nie a nie vybehnut.Maly je podrzdeny poriadne nespi, nepapa.............
Dakujem

anjelicek26
19. feb 2012

@baronka222 - deti nameju mat zo zubov co horucku. Je to uplny mytus. Brali malemu krv, robili mu CRP? Bud ma virozu alebo zapal v telicku, ale NIE JE TO ZO ZUBOV. Viem, ze su deti zo zubkov podrazdene, mrzute, horsie papaju a su NACHYLNEJSIE v tej dobe chytit nejaku virozu - ale stale je to viroza, nie su to zubky ako take! Urcite opät k lekarovi a zistit pricinu horuciek. Niecim ako zubkami sa vobeec nenechaj odbit, 39.5 je strasne vysoka horucka.

baronka222
autor
19. feb 2012

@anjelicek26 vdaka za reakciu. zajtra sa chystam ...uvidim. chcem mu odobrat aj moc len to bude asi boj ☹

p.j.jacky
19. feb 2012

@baronka222 ahoj,ma aj ine priznaky alebo "len" teplotuje? Poziadaj o crp vysetrenie a na odobranie mocu sa daju kupit v lekarni sacky.A aj ked su priznaky, zubky sa mozu prerezat aj po mesiaci.Najviac bolestive je ked sa razia dole na diasne,prerezanie uz neboli.

baronka222
autor
19. feb 2012

ine priznaky nema.....sacky mam len 1. vytiekol do plienky 🙂

p.j.jacky
19. feb 2012

@baronka222 tak doporucujem crp vysetrenie

cristi
19. feb 2012

@baronka222 presne takym istym obdobim prerezavani zubkou prechadzame aj my.Maly mal od stredy zvysenu TT od 37,5 az 38,5.Okrem tohto symptomu sa este pridruzila zmena nalady , nadcha ,plac hlavne v noci..u lekara som nebola,lebo zatial to nepovazujem az tak za potrebne..zvysena teplota sa mu strieda s normalnou teplotou..podavam mu Nurofen cipok alebo sirup,ktory nam skvele zabera..V minulosti mal rovnake problemy ako zvysena teplota, nepokoj ,nadcha s vodnatym sekretom.. Pediatricka mu zobrala krv na CRP a vysetrila moc bez pozitivneho nalezu..sama to zhodnotila ako zvysena teplota virusoveho povodu plus rast zubkou,kedy dochadza znizeniu imunity a tym je zvysena nachylnost na virusove a bakterialne infekcie..pre istotu by som zasla k pediatricke s takym malym dietatom a dala Matejkovi vysetrit hladinu CRP a samozrejme priniest moc na vysetrenie. A vsimat si,ci sa nahodou k tomu nepridali ine tazkosti,ako stazene dychanie,ci dostatocne moci,dolezity je zvyseny prijem tekutin..inak sa takto prejavuje aj Siesta choroba..kolisava TT az do 40stupnou... 3 az 4dni,potom horucka ustupi a za 1 az 2dni sa objavia po tele, hlavne na trupe a chrbatiku drobne vyrazky,ktore nesvrbia a nijak neobtazujú dieta..same odozneju bez liecby...

zelam syncekovi skore uzdravenie 🙂

baronka222
autor
19. feb 2012

@cristi dakujem pekne. len jemu uz horucka ustupila na 4 dni a teraz zas to iste. vyrazky nema ziadne..... kazdopadne k dr. pojdeme.

baronka222
autor
5. jún 2012

nechali nas trapit sa mesiac, az ked som na vlastnu past sla k nefrologicke so sona zistili hydronefrozu. hned nas nechali v nemocnici a tyzden atb do zily :( topolcianska nemocnica..... nevideli o 1cm vacsu oblicku tam bolo vsetko ok

bambola82
22. nov 2014

Viete mo prosim niekto poradit,co mam robit?...Moja 6 mesacna dcerka ma cca 2tt zvysenu teplotu,striedavo 37.5 az 38.5 bola som s nou uz dvakrat pri dr.dali sme moc na rozbor a bol negativny,Crp-cko mala tiez v poriadku,dychanie ma ciste,sem tam kychne,ale nic viac...vraj to je na zubky,ale ani dasienka nema opuchnute a ani naznak,zeby sa jej nieco prerezavalo.Ani neviem,ci pri takych teplotach s nou mozem ist von. ☹

marika_btt
28. nov 2014

@bambola82 ahoj, ako ste dopadli? My sme dnes boli u lekarky - maly mal vcera zvysenu teplotu, v noci horucku 38,5 , tiez len obcas zakasle - ze vraj ma zapalene ucho, ale nedala mu zatial ATB len keby mal zajtra stale horucku, mame ist na pohotovost..a ze vraj tiez to moze suvisiet so zubkami. Maly ma 5,5 mesiaca.

zuj
28. nov 2014

ja som si vzdy myslela, ze teplota so zubkami nesuvisi, az kym sa mi nenarodila druha dcera. Starsej isli zubky tak, ze sme o tom ani nevedeli, v dvoch rokoch mala uz krasne prerezane vsetky, zatial co mladsia mala pri kazdom zubku teploty a to dost vysoke aj 39,5. Doktorka mi tiez povedala, ze taka vysoka teplota by nemala byt, jej vysvetlenie bolo take, ze to bolo spojenie nejakej virozy a zubkov, okrem toho sme mali vzdy aj sopliky, naposledy minuly tyzden rovnaky scenar a prerezala sa nam posledna stolicka🙂 Takze moja rada je - len vydrzat az do posledneho zubka🙂

bambola82
29. nov 2014

@marika_btt ahoj...tak nakoniec dostala dcerka nadchu,dostala ATB,lebo uz mala aj hrdielko cervene a uz nechcela dokt.dlhsie cakat,kedze aj teploty mala zvysene...teraz sa liecime,tak dufam,ze sa cim skor z toho dostane,lebo nas caka dalsie ockovanie o 2 tyzdne...tak si myslim,ze tie teploty suvisia aj so zubkami a kedze je organizmus oslabeny,tak preto schytala virozu...

marika_btt
29. nov 2014

Takze aj my uz mame ATB, v noci aj rano mal 39 st.horucky, dnes sme skoncili na pohotovosti. Doktor potvrdil ze su to zubky, ma zapalene dasienka, z toho sopliky, ktore mu stekaju do hrdla a ucha. Joj, dufam ze to cimskor prejde, ale nevyzera ze by mu tie zuby vyrazili kazdu chvilu.. @zuj, vam kolko trvali tie teploty?

klara68
18. feb 2017

no moj maly dnes zasa taky priebeh ako opisuje zuj....maly v pohode vsetko papa ok troku mrzuty ...odrazu 39 ani neviem ako ..nurofen a maly je 3 hodky ok, potom zrazu zas 39 ,,paralen cipok,,, a o tri hodky zasa nurofen,,,striedacka . ....vzdy crp v poriadku max. trochu sopel... a aaaa vzdy vyslo niekolko zubov..naposledy stolicky no teraz to vyzera na ocne ...

pimpipimpi
29. mar 2018

@anjelicek26 horucka a nie je viroza.a tym ze zubky vychadzaju vznika na dasnach tlak bolest.v tele sa nieco deje a preto vybehuje teplota.horucka je nad 38.5 je ma ju skoro kazde 2 dieta pri prerezavani z.

anjelicek26
29. mar 2018

@pimpipimpi a tu štatistiku máš odkiaľ? Skoro každé😂

scorpionflower1
17. jan 2021

@anjelicek26 viem, ze to je stary prispevok, ale neda mi nenapisat ti. Moja dcera mala teplotu a pri prerezavani stvoriek aj pätiek, ked jej rastli trojky zas mala miernu hnacku bez teploty. Mozno to funguje tym mechanizmom, ze dieta ma pri prerezavani slabsiu imunitu preto chyti virozu. Ale moze mat teplotu pri prerezavani zubov. Sami pediatri vravia, ze teplota do 38.0 moze byt z prerezavania zubov. Napr. aj ta pediatricka co tu na MK odpoveda v poradni. Tak isto som nasla tieto informacie na webovej stranke, co sa venuje stomatologii.
https://www.oradent.sk/sk/blog/prerezavanie-zub...

3petka
17. jan 2021

@baronka222 Moje dieťa malo z každého jedného zubu horucky a aj sople. Nie je to žiaden mýtus. Najhoršie boli stoličky.... to si chúďatko pretrpel jeden týždeň ok druhý v horuckach kým zub nevyšiel a takto to šlo 4 krát po sebe... takze áno môže zo mat aj zo živou ale samozrejme treba vylúčiť aj iné.... netreba to brat na ľahkú vahu

merared
15. apr 2021

Mojej dcerke sa teraz tlaci horny zub (7,5 mesacna), v noci jej stupla teplota na 38,2, cez den ma tych 37. Okrem toho jej nechuti papat. To su vsetky priznaky co ma. Takze nepochybujem, ze to suvisi s prerezavanim.

sisamichaela
30. sep 2022

@bambola82 dobrý deň m sa vás chcela opýtať moja mala ma teploty 39 38.5 uz 4 dni dávam nurofen sirup boli sme u doktorky robili crp negatívny ze vraj dýchanie v poriadku chorá neni hrdlo ciste idu jej 7 zúbky naraz aj zadné stolicky môže to byť od toho keď keď vaša mala také teploty vysoké ja uz neviem co robit ci ísť este na potobost u doktorky sme boli dvakrát to isté povedala ze môže vyt to nejaké výroba ale zápal v tele sa nezistil keďže crp bolo pod 5 čiže v poriadku tak januz neviem od čoho