Operácia 8 mesačného dieťatka s refluxom do obličky

maja081290
14. sep 2012

Mile mamičky potrebujem pomoc čaka nas operacia 😢 synček ma osem mesiacou ma reflux do oblčky od jeho narodnia chodime po vseliakych visetreniach a teras sa rozhodly pre operaciu a ja mam strašny strach ☹ maju nas operovať v Košiciach velmi by mi pomohlo keby mi napisala mamička ktora to ma z babetkom us uspesne zasebou ako to prebiehalo ako to dlho trvalo ta operacia a nasledne hospitalizacia ... atd chcem vediet co najviac sa da budem vam velmi vdacna.

lucita2707
4. nov 2016

@luciat204 Nam uz po 2x robili epicystostomiu lebo mu vypadol kateter. Ma v moci bakteriu klepsiolu..zinat uz bezabera..berie biseptol. O tyzden scrining obliciek..to som zvedava..tiez nevieme co kedy operacia..atd..som z toho nanervy !

luciat204
28. nov 2016

@lucita2707
viem si predstavit tie nervy...nam chvalabohu zaberal ten biseptol, ked sme brali dlhodobejsie ale ked mava teraz zapal tak jej supnu zinat a ten jej rychlo zaberie...a v marci bude mat tri roky takze pojdeme zase na nejake funkcne vysetrenia obliciek, tak som sama zvedava ako dopadneme 😬

mama003
28. nov 2016

@snehovavlockapp chcela bi som sa spýtať keď vás operovali po operácii mali ste nejaké zápaly alebo baktérie v moči ďakujem za info

snehovavlockapp
28. nov 2016

@mama003 dobry vecer prajem,

nie , vobec nič. Nastastie .. ani horucky, nic. Krasne sa zotavil po tom zakroku.

mama003
29. nov 2016

@snehovavlockapp ale keď ste prišli domov z nemocnice či doma nemal nejaké baktérie v moči .....moja stále ma a už sme 3 mes po operácii

snehovavlockapp
29. nov 2016

@mama003 nie, vobec... mal raz od operacie asi 3 roky dozadu dostal nejaku bakteriu ale z nemocky, co sme boli na kontrole. To sme brali antibiotika a po tyzdni oki. Je tomu 4 roky co ho operovali. Chcu mu robit tie vysetrenia s kontrastnou latkou - za co ja moc nie som, lebo vsetkych zaujima len na kolko % fičí oblička. Však ked nema horucky, zapaly, sople mal 2x v zivote a aj to po 3dnoch po nich bolo ..takze sa to snazim "neriesit".
Skus tinkturu kapucinka - je uzasna na moc. mechury . Pocula si o nej ? Je to prirodne antibiotikum special na moč. mechur, zapal, prechladnutie, bakterie. Nevravim, netvrdim, ze vyriesi Vas problem - ale ja ju davam Matusovi raz za čas a klop, klop, klop...

mama003
29. nov 2016

@snehovavlockapp coto je nejaké kvapky alebo sirup to vám poradila lekárka

snehovavlockapp
29. nov 2016

@mama003 nie . lekarka by do nas len tabletky pchala =D =D =D Je to prirod. antibiotikum . Kapucinka je zazračna rastlinka. je nalozena v liehu a ten davas par kvapiek do horuceho cajiku, aby sa alkohol vyluhoval . Ja to davam aj sebe, aj ked ide na teba nadcha. Je to uzasna bylina.

mama003
29. nov 2016

@snehovavlockapp a môže vedieť kde to môžem kúpiť vi ste to kde kúpili lebo v našej lekárni majú tablety

snehovavlockapp
29. nov 2016

@mama003 tuknem spravu neskor, oki

mama003
29. nov 2016
kesis
2. nov 2017

Ahojte dievčatá prosím viete mi vysvetlit čo nam budú robiť ?
Veľmi sa bojím maly ma 7 mesiacov
Moc Dakujem za odpoved ❤️

chameleon87
26. feb 2018

@akova ahoj a ta cistoskopia sa robimi v naekoze ci nie?

akova
6. mar 2018

@chameleon87 ahoj áno v narkoze

chameleon87
6. mar 2018

@akova a kolko trvalo az vas objednali bo nas az 25.4 som zufala

akova
6. mar 2018

@chameleon87 to si už nepamätam, maleho operovali pred 5timi rokmi.

chameleon87
6. mar 2018

@akova a po operacii uz je vporiadku?co mu vlastne robili.bojim sa velmi

akova
6. mar 2018

@chameleon87 on mal reflux vracal sa mu moč do obličiek. Mal chlopňu, ktorá mu bránila v močení a musel tlačit ked cikal, vtedy mu moč vystreloval do obličiek. Museli mu najskor chlopnu odstrániť, to sa robilo vždy v narkoze a na viac krát, nakoľko na jeden krát sa to nedalo všetko odsrániť. Kedže mal stále zápaly obličiek tak mal dočasný vývod z mechura aby moč hned otekal a ked mal rok a dva mesiace ho operalovali, zuzovali močovod ktorý sa rozšíril tým tlačením . Od operacie máme pokoj, nemali sme ani raz zápal obličiek. Ked nas prvy krat prijali do nemocnice mal 6 mesiacov a skoro každy mesiac sme boli v nemocnici kôli teplotám a zápalu až do tej operácie. Užili sme si toho dosť, ale všetko sa da vydržať. Vedela som že operacia pomože len som sa jej nemohla už dočkať. A čo je malej?

chameleon87
6. mar 2018

@akova boze moj.aj my. Asi mame reflux ale to az na vysetreni potvrdia.a to vysetrenie nam dali az 25.4 nam sato teploty aa zapal vracia po, 2tyzdnoch.ja uz nevladzem.ved taketo pripady maju urgentne brat.malinka ma 4mesiaciky.a koljo krat ste mali zapal.a ked ste sa uz dostali na ten zakrok s chlopnou aj vtedu ste mali horucky a zapal ci uz nie.boze tak sa bojim

chameleon87
6. mar 2018

@akova cize do roja a, dvoch mesiacov ste mali vkuse zapaly?

akova
10. mar 2018

@chameleon87 asi po 4 raze ked mal zápal mohlo to by tiez tak po 3 týždňoch sa opakovali ,mu spravili ten vyvod aby chránili obličky . Tam sme zas mali problém ze sa mu to vytahovalo ta hadicka z mechúra lebo to mal prisite o kozu a často si to povytiahol kedže začínal lozit a stavať sa na nohy to mu potom museli vždy v narkoze dávať naspäť . Ked mu odstraňovali tu chlopňu vždy dostal horúčky . Možno on bol tak na všetko citlivý ze všetko hneď chytil brali sme stále atb imunitu nemal žiadnu . Tu chlopňu mávajú väčšinou chlapci takze mala moze mat nieco iné a vas môžu hneď operovať a nemusíte cakat . Keby to bolo vážne tak vas objednajú skôr neboj Všetk dobre dopadne. U nas je to uz 6 rokov odvtedy mohlo sa uz vela zmeniť uz môžu mat lepšie metódy ...

chameleon87
18. mar 2018

@akova ked sa tak bojim sme na antibiotikách az dovtedy ked mame termin na to vysetrenie cize este mesiac boze

chameleon87
18. mar 2018

a ako s ockovanim stihli vas ci nie?mam z toho nervy ze to asi nestihneme
@akova

akova
18. mar 2018

@chameleon87 máme všetky očkovania sa nam pousuvali podla toho ako sme na tom boli. Miško bral atb rok po operacii tušim ešte pol roka...

chameleon87
18. mar 2018

@akova a kedy ste mali prve v kolkych mesiaacikoch lebo moja doktorka vravi ze pol rocne deti este ockuju.ale my sa pol rocny dostaneme len na vysetrenie..tak asi uz nestihnu nas

gabikazajacova
8. aug 2018

Baby ahojte.Malu caka operacia ,ma vur 4stupna.Mohla by ste mi prosim niektora napisat,chcela by som o tom popisat.

chameleon87
8. aug 2018

@gabikazajacova ahoj a co je to vur

chameleon87
8. aug 2018

@gabikazajacova no a boli ste na cystografii?

gabikazajacova
8. aug 2018

Vezikouretalny reflux mame 4 az 5 stupna.

chameleon87
8. aug 2018

@gabikazajacova aha takže cystskopiu a cystografii už máte za sebou no my sme došli len potiaľ. A ako sa to dcérke prejavovalo horucky