Operácia očiek u malých detí. Ako ste to zvládli?

bejula
14. dec 2007

ahojte mamky, chcem sa trošku poradit alebo viacmenej získať skúseností od tých z Vás, ktoré ste absolvovali u svojich deti operácie očiek po prvom roku. My máme 22 mesiacov, skušali sme prelepovanie, nosíme okuliarky, všetko čo nám Dr. povie, ale neviem či nas nebude čakať operácia a tu by som vrele si prečítala nejaké skúsenosti al. rady, ako ste to zvladli či už operáciu, al. či sa upravilo ubiehanie očiek a tak. vopred veeeeľmi pekne ďakujem 🙂 🙂 🙂

nenka83
14. dec 2007

bajulka kedy zacalo vam ubiehat ocko?

sara2
15. dec 2007

bejula ahoj,
osobnú skúsenosť nemáme.Ale sesterničkina dcérka absolvovala túto operáciu práve kvôli ubiehaniu očka.Ukázalo sa to u nej už ako u 6-mesačného bábatka.
Operovali ju tento rok v lete a to už mala 3 a pol roka.Tiež predtým cvičili,lepili očko ale nepomohlo a tak sa operácii nevyhli.Teraz je takmer pol roka po operácii a je to lepšie.Lekári jej povedali,že ono to na 100% už nikdy nebude,ale...je to obrovský pokrok.Ale dva mesiace po operácii nebolo vidieť žiaden výsledok.Len veľká snaha a drilovanie cvičením urobili svoje.Malá Emka cvičí dodnes s maminou aj 2 hodinky vkuse a je to už slečna ktorej sa dá vysvetliť,že cvičenie je nevyhnutné.Teraz v piatok boli na kontrole a lekár im povedal,že takýto obrovský pokrok ani nečakal.tak sme všetci radi,ale cvičia naďalej.
Držíme palce

bejula
autor
15. dec 2007

nenka83 🙂 očko nám začalo ubiehať, keď sme mali rok a mesiac čiže na cca 13-14 mesiacov a hned sme vyhľadali Dr. a začali robiť ako vravela, lenže najskôr jej nepatrne ubiehalo pravé tak sme lepili ľavé aby pravé sa upravilo čo sa aj stalo ale ked sme odlepili to ľavé -zdravé tak bolo uplne pri nošteku ☹ , tym ze bolo zalepene, Dr. povedala ze je to ok a ak je zdravé tak sa samo upravi naspat a odvtedy mame s tým problém, že nie je tv strede ako by malo, stav sa zlepšil najma ak nam predpísala okuliarky , ktoré opat nosime 24 hod. takze neviem, 😒

sara2 🙂 ďakujem veeeľmi pekne za radu, ved to že to nie je 100% po operácií, len ked ona napr. by sme jej mali prelepovat opat ale ona uz je na tolko rozumna za okuly ano ale prelepenie da si sama dole 😠 no a mne hovorila Dr. o operacii do dvoch rokov tak neviem, myslim si že dieta 3 ročné je rozumnejšie a pre ten pobyt v nemocnici, 😉
sara2 a ako dlho boli v nemocnici a nevies ako to prebiehalo ??? 😒
zatial ďakujem pekne, papa

sara2
15. dec 2007

ahoj.
V nemocnici boli od stredy,štvrtok bola operácia a v piatok šli domkov.A po operácii bola Emka v pohode.Znášala narkozu fajn.Nemala žiadne komplikácie,našťastie.Na operačnej sále bola cca 2 hodinky.
pa 🙂

lenka007
15. dec 2007

Ahoj ja sama som absolvovala operaciu oči v 3 rokoch.ja som tupozraka na jedno oko a nasi mi do dnes spomynaju ze som tam bola 3tyzdne a museli ma tam nechat samu ale dnes je to uz inak nastastie zak sa mi nezhorsuje a museli mi este aj potom prelepovat oči.pametam si na to dodnes 🙂

julia225
15. dec 2007

ahoj ja osobne ako 2rocna som mala predpisane 12stky dioptrie!!!ktore som nemohla nosit, boli moc tazke na moj nstek... bola som na 2 operaciach, v BB ako 4rocna a v RK ako druhacka na ZS... no a teeraz mam 1,5 a 2ky...oko furt ubieha minimalne, nerozmyslali ste o laserovej op.? myslim,ze po operacii je to menej bolestive,ale mala moze byt myslim doma a nie v nemocke a len prevazi treba robit asi, zisti si... asi sa aj plati ale nebudu jej musiet vyberat a strihat ocko a svaly, sory ze tak kruto,ale mne to tak robili... 😖

mracik
15. dec 2007

julia, laserová operácia sa u detí robí len vo veľmi špecifických prípadoch
bejula, tvoja dcérka je ešte veľmi maličká, je veľmi pravdepodobné, že sa to upraví. No záleží aj na tom, prečo očko ubieha, príčin môže byť veľa...
Náš Kubko tiež škúlil na jedno očko, ale do troch rokov sa to upravilo.

bejula
autor
16. dec 2007

ahojte babenky, 🙂
sara2 😉 ďakujem za odpoved, to by bolo super, ze take rýchle, 😉 cakala som ze je to dlhsie
lenka007, julia225 😉 ja som tiež bola operovana az dva krat este za tamtej ery v 6 rokoch a myslim hned po roku al. dvoch , vtedy bol aj pobyt dlhsí aj vsetko iné, co sa tyka laseru zevraj nie, to musi byt narkoza ☹ coho sa aj bojim, tolko prípadov z telky davaju o narkoze,....
mracik 😉 aj ja dufam ze sa to upravi, lebo aj s manzelom vidim niekedy , ze to ocko funguje ako ma, pričina , neviem do 13 mesiacov nemala vobec nic a zrazu zacalo ubiehat, ale urcite nejaky pad to podporil al. je to aj dedicne
momentalne ocko si vobec nechce dat prelepit to zdrave , aby to chore sa upravilo, okuly chce a ked jej prelepime šikovne si to da dole, už je to iné ako predtym, ked sme prelepovali, je vačšia a rozumnejšia. Tak by som si želala aby ta operácia nemusely byt aspon nie teraz, je este malicka, myslim tak na 3 roky 😒
mamičky čakam ešte na nejake rady, skusenosti nemusia byt priamo od Vas, ale aj z počutia, ďakujem 🙂 🙂 🙂

cigaretka5
18. dec 2007

bejula
s operaciou nevahav ani seknudu, nemam sice este deti ale 27 rokov a ubiehajuce oko. Od malicka nosim okuliare a nasa " intelignetna lekarka" mi od malicka o ziadnej operacii nikdy nic nevravela. Az som sa sama zacala o vec zaujimat ked som mala asi 16 v 18 som absolvovala operaciu v detskej fakultnej na Kramaroch a mojimi spolupacientami boli deti v primernom veku 1,5-3 roky. Moja vada sa vsak operaciou uplne neodstranila- hold 18 rocne navyky su 18 rocne.
Vyhldala som ineho lekara a ten mi doporucil betulotoxin - to sa inekcia picha priamo pod oko. Proces neboli a pre male deti nebezpecny- vies si predstavit svojho drobca ako sa nehybe🙂
Pre mna je to nekonecny proces a nadej ze to niekedy bude 100 % je miziva.
Nevahaj s operaciou svojho drobca ide o zakrok s minimom rizika a co je na celom pozitivne male dieta ma 100% sancu na krasny rovny pohlad o com ja snivam roky .
Viem ze ked budem mat sama babo nedovolim aby si dieta psychicky vytrpelo ako ja
AK chces viem ti dat kontakt na jedneho z najlepsich slovenskych ociarov , zajdi za nim na konzultaciu

kote100
18. dec 2007

ahoj bejula
moj brat ked bol maly tiez nosil zalepene oko co mu utekalo a tiez ho chcel poslat doktor na operaciu,ale az ked bude vetsi lebo bol este moc maly neviem kolko mal presne,ale zas druhy doktor povedal nasim nech mu to nedavaju operovat neviem uz preco a nasi mu to teda nedali a ocko sa mu rastom upravilo a dodnes nepotrebuje okuliare a to uz ma 38 rokov.Tak neviem ako to je.Mozno ako komu sa to upravi zalezi aj ake je to zle mozno niekto to mam moc a niekto menej,neviem,ale jemu sa to nastastie upravilo aj bez operacie.

mracik
18. dec 2007

Pri škúlení je najdôležitejšie prelepovanie a cvičenie, operácia je len doplnková, samotná škúlenie nevyrieši.
Očko sa prelepuje preto, lebo ak dieťatko škúli, nedokáže si z obrazov oboch očí "vyrobiť" jeden trojrozmerný. Preto mozog umelo potláča obraz jedného očka, aby dieťatko nevidelo dvojmo. To však spôsobuje, že sa očko nerozvíja a vzniká takzvaná tupozrakosť - očko je v podstate v poriadku, ale dieťa naň nevidí. Tupozrakosť sa dá zvrátiť asi do šiestich až ôsmich rokov, preto je dôležité škúlenie riešiť už v útlom veku.
Botulotoxín sa používa na vyblokovanie hypertrofického svalu, ktorý škúlenie spôsobuje, u dospelých je to len kozmetická operácia, videnie sa už nezlepší.

cigaretka5
18. dec 2007

mracik vidim ze si dobronik, je to presne ako vravis, kozmeticky su moje oci sice lepsie ale pozeram bud jednym alebo druhym spajat saska s loptickou 🙂 u lekara v tom uzasnom rpistroji sa mi nedari a to bezny clovek s tym nema problem, ja bud vidim loptu alebo saska

lenadka
18. dec 2007

mracik vuou! perfektne si to rozpisala 😵 moja nosi okluzorik a 1-tky dioptrie do dialky. Bude mat 3r. a to rozvijanie tupozrakosti-o tom som nevedela ze takto sa to deje-dik za vysvetlenie. Mam o motivaciu viac preco jej ho davat aj ked tvrdi ze s nim "nevidi" 😉

bejula
autor
18. dec 2007

kocky veeeelmi pekne ďakujem za Vase vety 🙂 , urcite sa budem radit ja zase nie som taky typ , ze nepocuvam, len chcem vediet viac a mracik patricne vysvetlila - diky 😉 o co ide, aj ja si myslim ze cvicenia pomahaju a nutnost operácie určite budem zvazovat, ked mi povedia zainteresovani ludia 🙂

lenadka
20. dec 2007

a ako sa cvici s ockami??? Nam lekar kazal len nosit okluzor 3 hodiny denne-nic ine. A dal nam papier s E-ckami ze ju mame naucit kam smeruju tj. dole, hore, napravo a nalavo. Tak uz to vie, obcas to skusame, a obcas popletie lavu a pravu stranu,ale to je podla mna ani nie u 3r. decka normalne, skor nam mali dat naucit sa predmety, kruh, stolicka, hribik a pod 😒

demetria
20. dec 2007

my sme absolvovali ocnu teraz v pondelok a tiez maly dostane okuliare a zrejme casom aj okluzor (odchylka je minimalna, za normalnych okolnosti mu ju nevidno, len pri vysetreni), ale ked mu ukazovala obrazky na citanie, skratka nespolupracoval. 😖 tak do spravy s kludom napisala - necita pre nizky vek 😉 a to boli obrazky, netusim ci by si poradil s Eckami, ale ocividne to ani neocakavala. nastastie 😀

lenadka
20. dec 2007

demetria ved to nechapem, ze preco tak zlozitu vec pre dieta co nieje ani predskolak, nasa obrazky citala stylom-stvorec nazvala okienko, hribik-dubak, kruh nazvala ó, sestricka sa smiala, srdiecko a ostatne veci vedela okrem tej stolicky, ale to sme jej povedali co je a uz "citala". Dieta sa skor nauci pomenovat predmet, cislo, ako strany doprava a dolava-to totiz nie je rukolapne ale abstraktne pre dieta, tak uvidime, je nadrilovana, ale aj tak sa bars kedy sekne, tak som jej povedala nech ukaze na tu stranu rucickou kam smeruje E ak nebude vediet pomenovat a to jej ide, ze napr. na E smerujuce doprava povie dolava-ale ukaze spravne aj ked pomenuje zle 😅 😉 hore a dolu jej problem nerobi 🙂
nam lekar pri vysetreni povedal-vazne uteka jej ocko???? Tiez je to minimalne vidiet, ani obvodacka si to nevsimla upozornili sme ju a preto napisala odporucenie k ocnemu

bejula
autor
4. feb 2008

ahojte vsetky mamky 🙂 vsetkym co tu boli a sa pripojili ale aj tie ktoré este tu pridu prajem hoc neskor vsetko dobre v Novom roku 🙂 🙂 🙂 no ozyvam sa, lebo nas caka opat kontrola, teraz sme na okuliarkoch, prelepovat uz si nedala ocko, lebo to uz " necem" 😒 je uz velka, takze nosit okuliarky chce a uvidime, potom sa ozvem papa
a dalsie su kde reakcie mamiciek rychlo sem rady 😉

bejula
autor
17. mar 2008

Už sme prešli ku Dr. , ktorá operuje, prešli sme opäť vyšetreniami a o mesiac je kontrola a potom sa uvidí 🙂

janulap
6. nov 2008

Bejula,lenadka,aj ostatne maminky....snad sa ukazete.
Nam vstredu povedala dr.,ze nas posle na jar do Bratislavy,a asi aj na operaciu. ☹ Emke ubieha jedno ocko.prelepujeme ho u zdva roky,a dr.zlepsenie nevidi.A nevie,ci Emka bude moct ist na operaciu,pretoze ma vrodeny ocny koloom ☹ Tak v bratislave snad budu mudrejsi ☹
Bejula,vy ako...vidim,ze citam prispevky stare rok....boli ste na operacii?

evickasmolejova1
30. jan 2020

Ahojte, najde sa tu nejaka mamička ktora rieši operaciu očká u svojho dieťaťa? Poprípade kto si tym presiel. Dnes nám očná zahlasila že musime na operáciu očka dcérky (4rôčky) uteká jej očko do vonkajšieho kutika. Ako to prebieha koľko to trva, plus hospitalizácia. Ďakujem

zlatka1986
26. aug 2020

Ahojte, máte skúsenosť s operáciou očiek, tento rok? Malá má 6 rokov a o týždeň sa chystáme na kramáre. Ďakujem za odpovede