Operácia očka dieťatka

vejka22
10. jún 2009

AHOJTE.už ste niekto z vas boli s malým na operacii očka na kramaroch?kolko ste tam asi ležali po operacii?nam to asi hrozi tam isť a strašne sa bojim.prosim vas napište ak sgte tam boli alebo niekoho poznate čo tam už bol.BOJIM SA ☹ !velmi pekne dakujem.budem čakať ak mi napišete.

babatko88
10. jún 2009

ahoj vejka, a prečo by mu mali operovať očko?

vejka22
autor
10. jún 2009

lebo uteka mu očko.a ma 10mesiacov a neviem či by mu to už mohli teraz robiť.nevieš?

babatko88
10. jún 2009

myslím, že hej, lebo čím skôr mu to spravia, tým skôr si zvykne a bude všetko v pohode, treba sa poradiť s lekárkou

andreah70
10. jún 2009

ahoj vejka môjmu synovi operovali obe oči, prvé v šiestich rokoch a druhé v ôsmich. Obidve operácie boli pre škúlenie. Škúlil od malička, ale najskôr to skúšali liečiť okuliarmi. Tvoj maličký nenosí okuliarky? Mne sa to zdá strašne skoro, operácia v 10 mesiacoch.
Zabudla som napísať operovali ho v TN dr. Vavrová.........vidím, že si z Bánoviec nebola si s ním náhodou aj u nej?

mata2
10. jún 2009

mojmu kubovi tiez utekalo ocko,a detsky dr. mi povedal ze sa to riesi az v 3r.skulit po case prestal,a je doteraz ok 😵 .

valka
10. jún 2009

vejka, tiez ma prekvapuje, ze tak zavcasu...nasej malej tiez uteka,no zatial to budu riesit iba zakryvanim...vacsine detom to tak robia...alebo to druhe vobec nevie ovladat? (ked sa zakryje zdrave?)

janinah
10. jún 2009

máš IP

vejka22
autor
11. jún 2009

ahoj andreah my chodime dr.cagalovej do trenčina.my mame isť teraz do ba len na kontrolu aby ho kukli a povedali či pôjde na operaciu alebo to ešte budu sledovať čo a ako a že ked bude strši.ale bojim sa aby hbned teraz ho neoperovali ked tam budeme a objednaju nas na tu operaciu ak to by som nechcela.
Ahoj janinah napišem ti dnes do ip ked budem mať trošku času lebo aj teraz ma tu akurat maly trmaca neobsedi

maca793
11. jún 2009

ahojte, nás čaká operácia u Simonky v polke júla a bojím sa, aby to zle nedopadlo. idú jej operovať utpozrakosť, nakoľko má znížený uhol pohľadu na jednom očku má ho paralizované na 35%, takže idú jej ho nejak trošku spojazdniť.

malá Kajka to má tiež podľa najnovšieho nálezu, ale zatiaľ to ideme riešiť okuliarmi. nemá niekto skúsenosti s operáciu tupozrakosti?

nám doktorka povedala, že na druhý deň by mala ísť domov, ale neviem, či je to vhodné, taký vážny zákrok ja by som ju tam nechala aj 5 dní, aby sa niečo nezanedbalo.

maca793
11. jún 2009

u nás v BB je špeciálna škôlka pre takto postihnuté deti, čo majú tupozrakosť alebo im uteká očko, sú na to špeciálne cvičenia. odporúčam takúto škôlku.
Simka začala nosiť okuliare už od 2-3 mesiacov, lebo už pri narodení sa mi nezdalo, že len pár hodinové dieťatko má zápal očka. bývalá svokra mi vravela, že sa škúľavosť napraví do 1 roka, ale ja som na ňu nedala a vyhľadala som očnú, kde mi potvrdila diagnózu tupozrakosti a miernej škúľavosti, namerala jej vtedy +8 dioprií, keď mala 2,5 roka začala chodiť do očnej škôlky, kde sa jej po 2 rokoch dioprie napravili na +2. takže úspech.

vejka22
autor
11. jún 2009

mna hlavne zaujma v akom veku sa môže robiť tento zakrok.ja keby tak tak by som mu to chcela dať robiť asi až ked bude mať dva roky.teraz sa bojim.

valka
11. jún 2009

vejka, prave som citala niekde na webe, ze idealne sa korekcia strabizmu robi v dospelosti...kvoli tomu, ze vekom sa vselico v oku poposuva..ale to asi zalezi od diagnozy...urcite su operacie, co robia uz malym detom, ale niektore nie...utekajuce ocko moze mat vela pricin...

andreah70
11. jún 2009

vejka niečo ti tu pripnem prečítaj si to, možno ti to pomôže 😉 http://www.lekari-online.cz/ocni-lekarstvi/zakr...

vejka22
autor
11. jún 2009

andreah70 dakujem za stranku.ale nikde som s anedozvedela v akom veku mu to môžu robiť.ja chcem hlavne to vedieť.

rohacka
11. jún 2009

V tom clanku pisu ze v dospievani a v dospelosti, ak som spravne pochopila. Nas Kubko ma tiez strabizmus, nosi okuliare od 1.5 roka a operacia nas vraj caka v predskolskom veku, t.j. okolo 6 rokov. Ak mu okuliare nepomozu.

andreah70
11. jún 2009

to je ťažko povedať, keby som to mala brať podľa syna najskôr skúšali okuliare........boli to také špeciálne s hrubými sklami /prizmami/, jemu sme však oči nikdy nelepili, neviem prečo /on škúlil obidvoma/.....operácia bola až potom keď mu okuliare nepomohli.
Na druhú stranu on bol prvý krát u očnej až ako dvojročný, keď bol bábätko tak som škúlenie nepozorovala, až tak po roku.
Držím malému palce nech to dobre dopadne 🙂

vejka22
autor
12. jún 2009

baby dakujem za rady.ja by som bola najradšej keby mu to tak spravia ked bude väčši.nas poslali do tn očnej ked mal šesť mesiacov.v stredu sme objednani do blavy tak som zvedava čo nam povedia potom vam napišem ako sme dopadli.

majulcek
12. jún 2009

baby mojej malej tiez uteka ocko a zatial to riesime zakryvanim a okuliarkami..ked ma zdrave ocko prelepene tak super pozera ale ako nahle jej ho odlepime opat ide ocko na spacir kedze uz moze opat pozerat oboma 😝 nosime to takto dva mesiace,doki vravi ze by sa to malo napravit..ake mate skusenosti? 😕
a este ste tu spominali specialnu skolku aj nam ju odporucili,zatial sa neviem rozhodnut kedze je to dalej od nasho bydliska,tak sa chcem opytat,ako to tam funguje,co robia s detickami atd... 😕

vejka22
autor
15. jún 2009

ahoj majulcek.našnu malemu sme prelepovali očka 4mesiace a vôbec nam to nepomohlo.a tiež to bolo tak isto ked mal zalepene očko tak tým čo mu uteka tak sa pekne pozeral ale už ked sme odlepili tak už mu utekalo.tak teraz ideme kôli tomu aj do blavy že či nam dajun okuliare.tak som zvedava čo nam povedia ideem tam v stredu.potom ked prideme domov tak vam napišem čo mi povedali.

valka
15. jún 2009

vidim, ze mame rovnake problemy...presne to iste ma mala...ak je ocko zakryte, tak pohoda...ak ho odlepime, tak skuli..
vejka, som zvedava, co ti povedia...my sme niekedy na polku jula objednani na neurologiu, ci to nema iny ako oftalmo povod...tak som zvedava aj na to...

vejka22
autor
15. jún 2009

a ten oftalmo to čo je?

valka
15. jún 2009

aha - to je ocny lekar 😉 oftalmolog...

vejka22
autor
16. jún 2009

a na neurologiu idete na čo?s tým očkom?a čože tam?

majulcek
16. jún 2009

no baby my sme vlastne zacinali s okuliarkami...dioptrie"od oka" kedze nameranie nehrozilo ale nepomohlo...teraz vieme ze mala ma dvojky ale kamaratka ma tiez tento problem,tiez im prelepovanie nepomohlo len postupne zvysovanie dioptrii...co ja by som bola nerada,ale ked motyka nevystreli,prezijeme...doki nam hrozil operaciou ak ich nebude poctivo nosit ale ja sa tej operacie vazne bojim... 😝

vejka22
autor
16. jún 2009

aj ja sa tej operacie strašne bojim.zajtra idem do blavy tak som zvedava čo nam povedia.potom dam vedieť

majulcek
16. jún 2009

vejka drzime palceky nech vam to dobre dopadne a nech je operacia to posledne co by vam mohol odporucit 😵

vejka22
autor
17. jún 2009

ahojte.tak by sme dnes boli v tej blave.bolo to tam hrozne.mali bol mrzuty zobrala nas ako poslednych ešte sa aj pobredbehovali a malý bol taky mrzutý že to sa už nedalo vydržať.n o a nakoniec nas zobrala.nakvapkala mu ale naš maly sa už toho strašne boji on ma strašnu fobiu s toho.doktorka nam hned povedala že prečo nas tam s trenčina poslali že či si myslia že sa im to podari v blave vyšetriť.on strašne plače ked ho vyšetruju a neda sa to tak preto odporučili blavu.v blave nam povedali že operovať ho nemožu že to sa neda pokym mu nezmeraju dioptrie.nakoniec mu ich odmerali a dali mu na obydve očka +3.tak nosime okuliarky.a ak sa mu to bude upravovať tak nemusi isť na tu operaciu.teraz mame isť na kontrolu až za pol roka.ale ešte aj prelepovať mame a na to nasadiť okuliarky.tak som zvedava čii to zvladneme a či ich bude chcieť nosiť.musime byť trpezlivi.

andreah70
17. jún 2009

vejka držím palce Jakubkovi, aby okuliarky a lepenie zabralo 🙂 😉

majulcek
17. jún 2009

vejka juuj tak ste vyfasovali aj vy okuliarky 😅 no to o tom vysetreni mi volaco hovor,ved len to kvapkanie je pre nas tiez hotova tragedia a potom chci od dietatka aby este aj s doktormi spolupracovalo 😝 chudence nase...co sa tyka toho prelepovania,krpec bude urcite nervozny,plakat bude ked bude vidiet tu supis"nalepku"ale neustup!!!a okuliarky to iste....jasne lutujeme nase deticky ale v tomto netreba ustupovat lebo naozaj sa moze stat ze jemu tie okuliarky pomozu...my to mame napr tak ze okuliarky mame na gulicke,aby hanke nepadali a aby si ich len tak jedna radost nedavala dolu...hlavne treba deticky zabavat pokial si zvyknu..ako si sama napisala treba byt len trpezlivi...ozaj,pocuj a tie nalepky si rbudetee robit ci dake ste vyfasovali?lebo ja napr si ich musim doma kazdu jednu robit kedze akosi pozabudli na toto ze to tiez treba detickam... 😝

vejka22
autor
17. jún 2009

ja to kupujem.my stym prelepovanim to už robime 4mesiace ale ako začalo takto byvať teplo a poti sa tak si to dava dole a niejak to musime zvladnuť.mna ta jedna krabička tam ich je tridsať tych lepiek tak ma to vinde 450sk.je to dosť ale čo už.len chcem aby sme mali dobre očka a nemuseli isť na tu operaciu.