Operácia očka dieťatka

vejka22
10. jún 2009

AHOJTE.už ste niekto z vas boli s malým na operacii očka na kramaroch?kolko ste tam asi ležali po operacii?nam to asi hrozi tam isť a strašne sa bojim.prosim vas napište ak sgte tam boli alebo niekoho poznate čo tam už bol.BOJIM SA ☹ !velmi pekne dakujem.budem čakať ak mi napišete.

majulcek
17. jún 2009

jaj ja som to akosi prehliadla ze lepite..ale aspon ze vam tie dioptrie dokazali zmerat a nesli ste tam nadarmo...neboj urcite to dobre dopadne,ved to aj my s muzom si nahovarame a stale sledujeme malu..i ked po pravde neviem naisto ci je zlepsenie alebo nie 😝 vejka a ako sa vola ta krabicka?to su take tie vatove co prelepujes velkoplastom?

vejka22
autor
17. jún 2009

nie to su take okruhle naplaste.to ak chceš kupiť tak chod do očnej optiky a pytaj si na prelepovnie očiek lepky.a tvoja nosi aj okuliarky?

majulcek
17. jún 2009

tak to bude ai take nieco ako sa ja robim doma...omnfix vystrihnem a nan este nalepim leukoplast a inak lepi to jak svina to mi ona dole sama neda...tiez jej to musim najskor namocit a az potom odlepit bo inak jej to ide tazko...no my sme vlastne zacali okuliarkami ale kedze sme boli nepoctivi v noseni tak prislo aj na lepenie ocka,kazdy druhy den nas to caka,najblizsie zajtra 😝 ale uz mam na nu fintu,hned ako jej to nalepim dam jej kinder cokoladku a zabudne aj na plac... 😵 esteze ich ma tak rada 😅

majulcek
17. jún 2009

vidis teraz ma napadlo ze tie lepky ozaj su asi len v optike,jedna znama mi o nich vravela ze tusim aj s detskym motivom mavaju..ale 450 je ozaj trosku dost... 😝

miracle
17. jún 2009

Tá cena je hrozná...my sme predávali nálepky pre detičky, síce bez dizajnu, ale stáli asi 9 eur.

vejka22
autor
17. jún 2009

no s deckimi motivmi.je to veru dosť.no šak ja som strašne zvedava či na to pomože a či to bude chcieť nosiť.

vejka22
autor
17. jún 2009

andreah dakujem aj ja tomu veri že mu to pomôže budeme sa snažiť ho k tomu pritlačiť a aby to pravidelne nosil.

majulcek
17. jún 2009

miracle no mna to vide 5 eur dokopy ale tiez bez motivov s tym ze si to musim urobit sama..co mi az tak nevadi kedze som na doma...
ale zase mozno s detskymi motivmi by ju to bavilo "nosit" 😝 vejka chce nechce musi to mat...aj moja,aj tvoj..bodaj by im to pomohlo tak ako vravia doktori...

vejka22
autor
17. jún 2009

ja budem velmi rada ak mu to pomôže budem všetko preto robiť len aby na tu operaciu nemusel isť.

majulcek
17. jún 2009

vejka a nestava sa vam ze napr cudzi ludia sa pytaju co sa stalo ked ma ocko prelepene a podobne blaboly?

vejka22
autor
17. jún 2009

nie aj keby sa ma opytali tak im poviem že nech sa nestaraju my byvame na dedine a tu su taky ludia šibnutý niektorý.ale minule mal prelepene očko vonku a kukali sa nanho jak sprostý.

majulcek
17. jún 2009

no ja to beriem uz usmevom,hlavne deticky sa nevedia na malu vynadivat...moc by som nechcela aby nosila okuliarky,kedze ja som tiez nosila,aj mi lepili ale doteraz si pamatam ako sa mi v skole posmievali..co teraz uz beriem ako detinske a trapne ale vtedy ma to moc bolelo..prave preto nechcem aby ju decka ponizovali..a este k tomu moja svokra s tymi svojim hlaskami ako ona volakedy neznasala ludi co nosili okuliare ,ale ze preco som ju na pas dala odfotit s nimi a podobne kraviny kedy mi stupa tlak.. 😠 no na druhej strane okuliarky nosit nie je nic strane a oproti inym hendikepom je to malina...

vejka22
autor
18. jún 2009

to neni na tom nič že budu nosiť okuliarky.ked im to pomôže tak pečo nie.a ty čo sa im budu vysmievať tak potom im poviem svoje.my sme tu na dedine a týto ludia čo su tu tak ma vobec nezaujimaju a ked niečo tak nech sa niekam strčia.

majulcek
18. jún 2009

vies co vejka ako mala zacala nosit okuliarky tak som si viac vsimala decka a teda poviem ti ze dost ich nosi...neviem ci to je tv,pc ale asi tazko ked fakt su to take male deturence 😝

valka
18. jún 2009

ahojte, uz je tema o strabizme v batolatach, tak som davala linky tam...
teda my mame tiez prelepovat (zmerat dioptrie sa zatial nepodarilo)...lepky dostanete na predpis od ocneho lekara - za jednu sa doplaca 13 centov..su aj s detskymi motivmi..no nam nepomohli, lebo sa dali lahko strhnut..takze behom dna aj niekolko by som minula..tak som to vyriesila takto:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... a na leto takto:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
ludia sa pozastavuju, ze ma nakrivo ciapocku, ale hlavne, ze mala je spokojna a vydrzi tak cely cas, co sme vonku..teda aj 4-6 hodin denne..doktorka bola z toho nadsena (dokonca aj malu vysetrovala s ciapkou, lebo tak lepsie mala spolupracovala 🙂
co sa tyka operacie - hovorila som s kamoskou, ktora skulila cele detstvo a mladost na obe oci..operovali ju v 25 a je vsetko v pohode...hospitalizacia trvala 3 dni (1 den pred, pocas a jeden den po operacii)...dala si odstranit aj dioptrie laserom a teraz uplna pohoda...takze ziadne strachy, nase deturence maju stale cas..len ocko nesmie byt tupozrake..to sa uz asi dost tazko riesi...

vejka22
autor
19. jún 2009

ahoj.ako si to tak povyrabala s čoho?v zadu to je ako uchytene?

valka
19. jún 2009

klobucik je robeny z koseloviny...taky sa da kupit aj v obchode...dolezite bolo, aby mal aj cast cez uska...na ne som usila taku pasku s vystrihnutym otvorom na oko - je to uplet...mierne elasticke, v dvoch vrstvach,aby to nepresvitalo...je to teda iba po tie uska..vzadu uz uplet nie je...

vejka22
autor
19. jún 2009

aha hej.ja som mu bola kukať okuliarky ale ako som mu ich skušala tak hned si ich daval dole a plakal tak som zveava ako to bude.

mimi
19. jún 2009

vejka, aj moj maly (tiez Kubko)ma problemy s ockami, o operacii nam doktorka hovori uz od jeho 1 rocika, ale zatial sa to odklada. Bude mat uz tri rocky, nosime okuliariky, na zaciatku to bolo tazke, daval si ich dole, ale teraz si na ne zvykol, sam si ich pyta. Takze sa neboj, maly si zvykne! Mame tiez prelepovat ocko, ale vidim, ze ani tie okuliariky mu nepomahaju a stale skuli ☹
O mesiac ideme na kontrolu, tak som zvedava, co nam povie doktorka...

majulcek
19. jún 2009

no baby my ideme na kontrolu v polovici jula a tiez teda som zvedava ze co nam povedia...dufam ze nie dookola to iste ,pretoze potom mam pocit ci by nebolo lepsie este ineho lekara najst...ale to chce asi ozaj trpezlivost,nebude zalezitost par tyzdnov...
valka super si to vymyslela ale moja mala sa strasne poti takze ona by bola nervozna este viac...no a u nass je to tak ze to nosime obden a to cely den...no asi kaslem na tie lepky s detskymi motivmi ked pisete ze sa daju lahko dat dolu,to by som hanke ozaj nic ine nerobila len lepila a lepila...nastastie tento omnifix drzi kvalitne takze mne to nestrhava...
vejka my sme to mali tiez take,sme dosli do optiky a tam isla z koze vyskocit ked sme jej chceli nedajboze dake vyskusat...tak sme jej vybrali priblizne,viacmenej od oka a nutili sme ju,proste inak to neslo...a ako pise mimi sama si ich pyta hlavne ked ma ocko prelepene...a dala som jej ich na gumicku,aby mohla ozaj s nimi vsetko roobit,bezkat,zaklanat sa...

vejka22
autor
20. jún 2009

my ideme pondelok ich kupiť tie okuliarky teraz som ich bola,len skušať a teraz ich ideme zobrať.no tak to som zvedava čo to bude.ale ešte pokym nema okuliarky tak tie očka aspon prelepujem.myslite si že nepomôžu tie okuliarky?ja by som strašne chcela aby mu to pomohlo.

miri3
20. jún 2009

Ahoj vejka. ja som bola s malým minulý týžden na očnom na kramaroch koli hemangiomu a boli tam aj dvojičky ktorím tiež operovali očka koli škuleniu ale tie mali už tri roky a uplne krasne im to spravili a boli tam len tri dni. ja dufam že vam tie okuliarky budu stačit a sa vam to upravi, a keby nahodou nie tak to tam fakt vedia dobre urobit 🙂

vejka22
autor
20. jún 2009

ahoj.a teba poslala dr.s trenčina na kramare?ktora doktroka?nas tam poslala dr.Cagalova

miri3
20. jún 2009

Aj nas tam poslala Cagalova. Malemu sa ten hemangiom začal zväčšovat takže preto sme tam museli ist.

vejka22
autor
20. jún 2009

aha hej.dal sa ja vyšetriť lebo ten naš plače len ked zbada doktorku.a u cagalovej ste kedy boli naposledy?

miri3
20. jún 2009

No my ked sme boli u cagalovej prvý krat tak mal malý len dva mesiace takže sa to dalo no a potom sme tam boli už len pre papiere pred asi mesiacom a pol a išli sme do Bratislavi.

vejka22
autor
20. jún 2009

´my sme boli prvý krat u cagalovej ked mal maly 6mesiacov.možno keby skôr sme tam išli tak už davno nosi okuliarky a môžno by tom mal už aj lepšie.

vejka22
autor
29. jún 2009

ahojte.nosime okuliarky,vôbec si to nesťahuje tak som šťastna.prvý den si to sťahovala ale už na druhy den bolo všetko super hra sa všetko robi s nimi.som moc rada a ešte by som bola vyše keby sa mu to zlepši tými okuliarkami.ale šak uvidime.a braček vôbec mu to nesťahuje.napriklad ked mu padaju trošku tak mu ich ešte aj popravi.tak som MOC RADA

silvikak
1. júl 2009

Ahoj vejka,mam dcerku Leusku(9.7.bude mať 3ročky),keď mala 22 mesiacov bola operovana na Kramaroch,operovala ju dr.Elizova,pretože jej utekalo lave ocko,prelepovali sme očko,cvičili.22.4.2009 sme boli na kontrolu a dali nam dioptrie na obidve očka,mame cvičiť s očkami a v oktobri ideme znova na Kramare,ak sa jej to nezlepši,tak nas čaka operacia ☹.držim ti palce a dufam,že sa to Jakubkovi zlepši a nebude musieť isť na operaciu.držte sa.

elinka27
2. júl 2009

tak moj syn je tiez pravidelne kontrolovany,pretoze ma ptozu laveho ocneho viecka, a hrozi nam operacia.Boli sme aj na konzultacii v Bratislave,ale zatial vraj to nechaju tak, no na poslednej kontrole ktora bola v maji,zasa nasa doktorka povedala,ze by bolo dobre urbit to cim skor, pretoze uz tam videla dipotrie s cylindrom a vraj ma aj astigmatizmus, tak som teraz z toho jelen.V decembri mame ist na kontrolu, uz teraz mu chcela doktorka predpisat okuliare ale bohuzial maly sa strasne brani vysetreniu a tak nevedela poriadne vysetrit ake bude potrebovat,no a pochybujem ze v tom decembri ked tam opat pojdeme sa vysetrit da 😖