Opúchanie a sčervenanie očí. Čo to môže byť?

denisocka
28. aug 2008

chcem sa opýtať,či sa niekto s tým stretol.ked maleho kojím -tak si začne hned šuchať oči -nie vždy ked je unavený,aj ked nie je,tak šucha a oči mu sčervenaju a opuchnu,po niekolkých desiatkach minut to myzne ale nie je to len vtedy,aj ked mu davam čokolvek jesť - a nešucha ich,tak opuchnu a sčervenaju.ked som ešte kojila,tak som myslela že šucha z unavy,detzska ma odvrkla-že je to jeho blby zvyk ale taraz vidím,že ej z ineho

priložím aj foto,včera jedol melon a počas cmulania toto (už ma napadlo či nema upchaty očny kanalik?) -opuchli očka,sčervenali a urobili sa mu červene fleky od viečkom ,zmyzli o hodine

neviete čo to môže byť,nejak ma nasmerovať

denisocka
autor
28. aug 2008
marianeta
28. aug 2008

mojmu sa po ovoci robia flaky na spankoch a pod pravym okom.Asi to bude (podla mna)reakcia na ovocie tak mu ho nedavam,kym sa neporadim s dr.Pri zelenine to nema.A oci si tiez zvykne suchat ale vacsinou ked chce spat a ma ich potom ako angorak 😅 .

denisocka
autor
28. aug 2008

no to môže byť,bo mu to červenie hlavne pri prikrmoch,ešte odsledujem či aj zelenina,lebo na ovocie to sedí

jemu sa urobia,teda sčervbenaju aj take fliačiky čo ma od narodenia na čele asi 5ks 😀 - ako obarene horucou masťou,take flaky

addaa
28. aug 2008

Deni náš malý pri papaní z flase robí presne to isté, ťahá na oči podbradník, alebo plienku a šuchá si oči jedna radosť...potom ich má tiež také červenšie, ja si myslím, že to prejde, ked budú papať tuhú stravu stále, ich to asi upokojuje a uspáva..

junovka
28. aug 2008

denisocka, najprv sa ta opytam....ma aj cervene bielka v ociach??

denisocka
autor
28. aug 2008

má take žilkyasi ako ja,nie cele červene ale ani kryštalovo biele 😅 -ttiež tie bielka sledujem lebo po prebudeni ma bielka červene ale oči nie,ale ked ma červene oči úri jedle tak bielka len kus,tak normalne 😅 😅 😅

denisocka
autor
28. aug 2008

nemám s kým porovnať a seba beriem za nespoahlivu vzorku 🤐

junovka
28. aug 2008

ja som vlastne chcela tym povedat, ze ja mam slabu alergiu, ktora sa prejavuje svrbenim oci, a ked ma svrbia, tak mam aj bielka cervene, ale aj tak ako ma tvoj Simi 😒 Taze, asi tak 😒 😉

denisocka
autor
28. aug 2008

a načo máš slabu alergiu?lebo ja som už davno o tom hovoria aj deckej,či nema alergiu-tak ma odbila že ma blby zvyk si šuchať oči -ved aj menime podlahy hlavne kvoli nemu,zrušila som zaclony,máme antialperiny (iba manžel ma pérovy vankuš) .......

junovka
28. aug 2008

roztoce, pele, buriny, dreviny.....

roasha
28. aug 2008

denisocka,urcite sa pytaj na alergologiu/moja mala ma z potravinovych alergii reakciu na jahody,a tento rok pribudli slivky-tam je este silnejsia reakcia-tiez agres.opuch pier,dokonca ruk,a uzlin pod pazuchami/,a to je nastavena na antihistaminika uz viac ako 3roky.

junovka
28. aug 2008

inak , Deni, a co ti vyrazky, ktore ti mal?Uz zmizli nadobro?

denisocka
autor
28. aug 2008

jáj roasha-nestraš 😔

junovka - zmyzli , odkedy som dala 3týž auzu tak zatial je všetko -teda aj banan,aj jablko surove jedol a nič,ale už nekombinujem 2 veci dokopy,ovocie iba s vločkami aebo piškotou,alebo pohankou ..... akurat slivky ho rehnali hned,hruška nafukla a banan mi zača ignorovať dal sa teraz na zemiaky- to čo ako prve z prikrmov striktne odmietal

roasha
28. aug 2008

denisocka,tak na tie slivky pozor/o to viac,ked ho prehnali/ 😒
moja ich doteraz jedla uplne v pohode,a len tento rok takato reakcia.ked som volala alergologicke,ze nam opuchla pusa,prve bolo,ze sa opytala na slivky. 😕 ....ale ako deti,aj ked ich mala zakazane,napchala sa nimi este u nasich/potajomky/,a vecer ked jej zacali opuchat ruky a uzliny/aj tak sa nepriznala/ 😠 .......este ze mame doma PP.aj tak trvalo aspon hodinu,pokial to zacalo ustupovat.takymto cinom mam strasne obavy,aby sme neskoncili na adrenalinovych injekciach. 😔

denisocka
autor
28. aug 2008

roasha,hádam nie,držím -palce.mojho muža pred 3rokmi štila osa a do 15 min bol spuchnuty ako balon,odvtedy mám fobiú na bodavy hmyz a inul sobotu ma štipla osa do nohy,hadam po 15 rokoch........... ja som sa už videla na ARE,tahykardia,slabosť ----- ešte že som si to len namýšlala,lebo neviem

roasha
28. aug 2008

no ved to,z komara ma opuchy,ako by ju stiplo neviem co.....ale min.rok ju ustipli 2osy,a nic/okrem revu 😖 /.
...ale zatial ju "netrafila"vcela,ani srsen.....klop,klop ☹
zato aby nebolo malo,vypadli nam 3skupiny antibiotik/mala reakciu/,tak po testoch moze skusit,ale len pod lekar.dozorom,co si v praxi velmi neviem predstavit. 😖 / zbalia ju do nemocnice pri kazdej chorobe?/ 😅
alergie su strasne svinstva. ☹

denisocka
autor
28. aug 2008

najhoršie je,že dostanbeš zrazu na niečo načo si nemala ,popr.potom stratíš na to,načo si mala