Oranžový fliačik na plienke. Je to zápal?

paola.o1
25. jan 2009

Ahojte, mate niekto skusenosti so zapalom mocovych ciest u vasich deticiek? Maly ma uz tyzden mierne zvysenu teplotu, ale len vecer, cez den nie. Dr. mi iba do telefonu povedal ze to je ok, ze zubky.... ale teraz som si vsimla na plienke taky akoby oranzovocerveny fliacik, moze to byt zapal? Zajtra pojdem lekarovi, len neviem ci nemam ist radsej hned na pohotovost... inak sa maly zda v pohode, smeje sa, pije mliecko.... dakujem za rady

mywiel
25. jan 2009

Homeopatia je vhodna aj pre kojencov takze Cantharis 9CH zabera velmi rychlo, ja som tiez nachylna na zapaly mocovych ciest, velmi dobre to poznam, nic prijemné ☹ Bohuzial to ti nepoviem ci u tvojho babatka ide o zapal mocovych ciest, to ti povie len doki ked mu urobi rozbor mocu... 😕
Na teplotu je dobra Belladona 9CH a na teplotu co zrazu rychlo stupa je dobry Aconit 9CH.
Mozno toto vam pomoze ak nie tak asi bude musiet brat anibiotika ak ide uz o velmi silny zapal. 😒 Drzim palce.

paola.o1
autor
25. jan 2009

Dakujem

katun
25. jan 2009

Paola, chod k lekarke. Nas maly mal tiez iba zvysene teploty trochu a zdalo sa mi, ze viac cika. Dr.povedala, ze to budu asi zubky, ale pre istotu sme dali moc na vysetrenie a mal tam nakoniec zmnozene nejake bakterie. a tiez bol vysmiaty 🙂 tak uvidis co ti povie. na zachytavanie mocu sa daju v lekarni kupit sacky (take male s lepacikom) a aj skumavka do ktorej to potom prelejes. Mozes si to kupit dnes a ranny moc jej uz priniest. DOmov ta s nim uz neposle 🙂

paola.o1
autor
25. jan 2009

Dobry napad, tak hnet poslem tatka nech to nakupi. Dikes

adulik16
25. jan 2009

Ahoj paola,moj maly mal zapal mocovych ciest, ked mal iba sest tyzdnov. Mal zvysenu teplotu, niekedy mu vysla az na 38,6, ale ked som mu dala polku cipku, tak teplota klesla na niekolko dni a potom opat mal zvysenu teplotu a zase vyskocila na 38,6. Tiez mu ta teplota vyskocila vzdy na noc alebo v noci. Zacal menej papat a tiez som mu nasla na plienke taky hlien, v ktorom bola krv. Nebola to cista krv, ale take svetle to bolo.
Doktorka nas poslala do nemocnice lebo bol moc malicky na take teploty. Tam mu zistili zapal mocovych ciest. Dostal antibiotika Zinnat, ktore musel papat 10 dni. Bolo to hrozne, musel ich jest kazdych 12 hodin a dost mi po nich vrackal. Ale pomohli mu a zapalu sa zbavil. Teraz musi chodit k nefrologicke a je sledovany. Nefrologicka mi hovorila, ze pri chlapcoch to beru podstatne prisnejsie ako pri dievcatach. Kazdy mesiac nosime moc na rozbor.Tie sacky su sice dobra vec, ale nie su moc sterilne. Najlepsie je chytat moc do skumavky. Predtym treba babatko umyt mydlom a jemne ususit. Skumavka sa nesmie dotykat pipika a ani sa pipik nesmie strkat do skumavky.Teraz uz pri kazdej teplote musi byt vysetreny aj moc.

paola.o1
autor
25. jan 2009

No tak to som zvedava co mi zajtra doktor povie. Na rovinu, najradsej by som isla k doktorovi na slovensko, zijeme v rakusku a tu je zdravotnictvo take, ze pokial clovek neumiera ta ho moc neriesia, ale ten rozbor mocu si vydupem. dik za info

helka101
25. jan 2009

Ahoj Paola.. no ja by som na tvojom mieste nečakala a hned odobrala vzorku moču a šla na pohotovosť.. možno to nieje nič važne, a možno je..

ja len zato, že môj maly mal v 9mesaicoch zapal močoveho ustrojenstva, tiež len teploval a kusok nam zapachal moč, dr. tiež že to nič nieje, vyroza, alebo zubky. a nakoniec nam beho jednej noci vyšli horučky na 40st. a mal už 300leukocity..a prijímali nam ho v kritickom stave do nemocnici, kde dostaval vo forme injekcií antibiotika a potom sme aj doma brali další mesiac udržiavaciu davku, ale našťastie to prešlo, ale sledujú nas na nefrologií a pravidelne si doma vyšetrujem sama moč malemu..

a ver že ani nemal kde prechladnúť, ved bol batola, čo nelozilo ešte, a mal stale vymenenú plienku, doteraz mam zato vyčitky, že som to nepostrehla skorej 😔

zuziq
11. sep 2010

Ahojte, maly ma 6 mesiacov a zistili nam zacinajuci zapal mocovych ciest... ziadne priznaky nemal, len sme mali zvysene bakterie v moci a aj nejake bielkoviny. Vraj to nie je silne, ale nasadili nam na preliecenie biseptol. Brali sme ho 4 dni ale ked som si precitala pribalovy letak, skoro ma natihlo ☹ je to strasny sajrajt a malemu to davat nechcem... Neviete mi poradit ci existuju aj nejake ine " setrnejsie" lieky pre take male babo, pripadne nemate skusenosti s homeoptaikami? a tiez neviete ci moze 6mesacne babo pit brusnicovi dzus? 😕

samantha543
23. mar 2011

prosim vas poradte mi dnes sme boli vonku a maly sa precikal cez plienku az tak ze mal mokre aj nohavice mala som ho na rukach lebo plakal zabalila som ho este do deky a potom sme uz boli v aute...sice bolo vonku 15 stupnov ale aj tak sa bojim aby nedostal zapal mocovych ciest lebo ma dylataciu obliciek 1stupna..stalo sa vam to niekedy?ako to zvladli drobci?

koniarova
24. mar 2011

@helka101 Prepáč, že otravujem. Moji chlapci mali tiež obaja zápal obličiek, takže viem, čím ste prešli. Ja som teraz stále v strese, či sa niečo nedeje. Ako si prosím vyšetruješ ten moč? Tými pásikmi?

helka101
24. mar 2011

@koniarova ahoj..no mam tie pasiky... 😉 nastastie sa u nas ten zapal neopakoval ale stale som v strehu a hlavne mu sledujem teda zapach moču... 😅 ak zapacha nejako viacej, tak si to urobím alebo rono odniesiem k mojej dr....
držte sa a nech sa skoro uzdravite 😉
PS: davala som mu piť aj vela brusnikoveho čaju, a aj od Barnis sme mali brusnicový sirup 😵

koniarova
24. mar 2011

Napíš mi ešte prosím, ako sa volajú.Dá sa to z nich ľahko určiť?

zdenka821
12. apr 2011

ahojte, aj moja malicka mala zapal moc. ciest a liecili sme ho v nemocnici ☹
po 6tyzdnovej domacej liecbe tabletkami biseptol mi nefrologicka odporucila uroval ale je tam davkovanie len pre deti od 3rokov, takze neviem...nevedeli by ste mi niekto poradit ako ho davkovat pre rocne dieta, dakujem...

sirinka
5. júl 2011

@zdenka821 uroval su dva druhy, jeden od troch rokov a ten druhy od 6 mesiacov...
http://www.docsimon.sk/tovar/uroval-mega-brusin...

sirinka
5. júl 2011

mamicky....moja prostredna dcerka ma zapal a najde sa tu niekto so skusenostou, zeby to slo vyliecit aj bez antibiotik? ak ano, ako a ako dlho to trvalo?
malinka je bez teplot, ale boli ju pri piskani a nestiha na zachod... nasadene ma uroval, cantharis 9CH, vit C v davke cca 3x600mg...ale zatial nemam pocit, ze by sa jej to zlepsovalo... problemy zacali v nedelu vecer.... ☹

koniarova
5. júl 2011

@sirinka Podľa mňa to bez atb. nepôjde. Myslím, že ju budeš len zbytočne trápiť bolesťou pri močení.

sirinka
5. júl 2011

@koniarova uz ma ATB nasadene...

jasmika
6. júl 2011

Juj ked čítam túto tému tak sa mi vynárajú škaredé spomienky na obdobie ked som dni noci preplakala nad dcérkou. Mala len 5 mesiacov ked sme začali behať po nemocniciach- najprv toto zábal obličiek-nemocnica,infúzie,atb..,o niekoľko týždňov zápal pľúc - nemocnica,infúzie,atb,neprešiel týždeň ako sme sa vrátili z nemky a zase to isté-chlamídie v pľúcach - zápal pľúc -V priebehu 3 mesiacov sme vystriedali 3 druhy antibiotík ☹ Niečo strašné,a moja malinká láska len plakala,vrackala a hnačkovala z toho. Našťastie sa nám podarilo zbaviť sa toho,a dnes nepoviem že mi pomohli antibiotiká. Najviac mi pomohli liečiky ktoré mojej malej neškodia, ale pomáhajú jej aj teraz. KeĎ vidím že niečo na ňu lezie tak jej s kľudným svedomím dám liečik a viem že robím to najlepšie čo môžem pre jej zdravie,a nemusím mať žiadne obavy s vedľajších účinkov - že by jej to nejako robilo šarapatu v brušku ako atb 😠 ktoré neznášam 😠 😠 😠 . Len škoda že za takéto lieky treba riadne cvakať...ale človek urobí všetko pre svoje dieťa. Držím Vám všetkým palce...a veľa veľa zdravíčka prajem :o)

slavuska1506
19. jún 2022

@jasmika ake lieky, prosim Vas ?

jasmika
14. júl 2022

@slavuska1506 pouzivala som vtedy pripravky z mrtveho mora od značky Dr. NONA