Ortézy na nôžkach a ťažké zaspávanie bábätka. Čo s tým?

agalia
22. máj 2009

Ahojte maminky, prvykrat zakladam temu - tak snad to bude v poriadku 😲 😲
Chcela by som Vas poprosit o skusenosti - nasmu syncekovi tento tyzden dali na nozicky ortezy - lebo mu na ortopedii diagnostikovali varozne postavenie dolnych koncatin-predkolenia. Ma to nosit na celu noc, ma 7 mesiacov a chudatko je nauceny sa prehadzovat v postielke a teraz nie a nie zaspinkat s tym...je to pre neho trapenie a pre nas tazke pozerat sa a vediet, ze musi len vydrzat. Prosim nenasla som tu o tom takmer nic, tak budem vdacna ak napisete nejake skusenosti, rady, cokolvek...Pekne babatkovanie a hlavne zdrave babatka

ejusaaa
23. máj 2009

Ahoj a od zaciatku mal problemy s nozickami?Nam nadli ortopedicku perinku a bojim sa,ci to pomoze..

agalia
autor
23. máj 2009

Nie praveze vobec doteraz, este naposledy v 5.mesiaci doktorka povedala, ze vsetko ok, ale zrazu v 6.m. si to vsimla a hned nas poslala k ortopedovi, ale je to aj viditelne..A co je to ta perinka-uz som o tom niekde citala ale nie je mi to jasne co to je, ako to funguje?

ivana24
26. máj 2009

Ahoj maminy,
náš Filípek měl vrozenou vadu nožiček, s ortezami a s dlahami jsme bojovali od narození. Je to strašně psychicky náročné, hlavně pro nás rodiče. Noci byly strašný. Vždy když jsem mu je nandavala, tak jsem si v hlavě pořád říkala, že je to pro jeho dobro a že nebude muset na operaci, s tímto myšlením se to dalo zvládnout. Filípkovi budou za týden 3roky, běhá výborně, rychleji než jeho vrstevníci. S tatínkem chodí na fotbal a prý je moc šikovný. A to lékaři tvrdili, že budeme rádi, když bude normálně chodit a na aktivní sport, že máme zapomenout. Vše jsme poctivým cvičením a ortezou zvládli a bez operací!!! Tak všem vám přeji hlavně pevné nervy a vydržte. Já jsem třeba celou noc broučka houpala v náručí, jen aby v dlahách vydržel a byl zdravý,

jarus1
26. máj 2009

čo sú to vlastne tie ortezy?

7katka7
14. okt 2013

Ahoj, ja mám dvojročné dievčatko a máme ten istý problém.Na jednej nožičke viac a na druhej menej, tiež sme dostali ortezky na noc, dali nám ich v roku a pol, už to bude skoro pol roka čo to nosíme a je to viditelne vidiet. Tiež máme varozne postavenie dolných končatín predkolenia. Ja to malej dám hneď keď zaspinká tak tuho,vydrží tak dve hodinky a potom ked idem ja spať tak jej to dám opät ale už sa s nimi ráno nezobudí, je už šikovnica v noci si to zvlečie keď ja spím, a ani nemrnkene.Poobede jej todávam tietž keď spinká na tu hodinku, hodinku a pol. A vy ako ste na tom?

nikuskamc
7. jan 2014

@7katka7 Ahoj Katka, ja mám dvojičky chlapčeka a dievčatko (26 mesiacov, predčasne narodené v 29 tt) a obidvom diagnostikovali varozne postavenie dolných končatín predkolenia, taktiež nosíme ortézy a na doma ortopedické sandále. Pri obednom spánku asi hodinku nanajvýš 1 až 1,5 h. Večer ich dávame, keď zaspia. Niekedy ich vydržia mať celú noc, niekedy tak do 2 až 4 h. rána. Začali sme ich nosiť koncom augusta 2013 a na kontrolu ideme 5. februára 2014, ale zdá sa mi, teda nielen mne, ale aj ostatným, že je to lepšie 🙂 , ale uvidíme čo povie MUDr. Kusin. Keď mi povie, že sa to naozaj zlepšilo budem najšťastnejšia. Tak Vám držím palce. Musíme byť silné, hoci je to psychicky a fyzicky náročné, tak ako ivana24.

7katka7
2. feb 2014

Ahoj Ivanka, tak my sme boli v piatok na kontrole u ortopeda, máme 28 mesiacov, ortézky nosíme od 22mesiacov, čiže zhruba pol roka. Malá mála jednu nožičku viac a druhú menej. Tak v piatok nám povedali že sa jej to zlepšilo v ďaka Bohu, že na tú jednu nožičku už nemusíme a tá čo mála viac varoznu nožičku nám ešte nechali, ale som rada že je to na ústupe. Držím aj Vám palčeky idete v stredu, si písala však, tak mi potom daj vediet ako ste dopadli. Mne sa Dianka narodila presne v termíne, nikto z rodiny to u nás nemal, tak ja nechápem odkial sa niečo také berie, či je to vrodené. Ale musíme s tým bojovať aby boli deturenceé zdravé a robili nám radosť keď budú behať s peknými rovnými nožkami, je to ťažké žiadne dlhé prechádzky,nenamáhať nožičky, vela plávať a zvlášť Ty keď máš dve! Držím Vám palčeky nech to máte tiež dobré. papa

hermiona368
4. feb 2016

@7katka7 Ahoj katka,pisala som ip 🙂