Ortopedická helma

danka1608
4. dec 2013

Ahojte. Som krstná mama pol ročného krásneho dievčatka, ktorá bohužiaľ má problém s vyležanou hlavičkou, ktorá sa už vraj
nebude dať vyliečiť polohovaním dieťatka.
V nemocnici nám poradili, aby sme si zohnali ortopedickú helmu, ktorá by jej mohla pomôcť s daným problémom.
Na internete je však o tom veľmi málo informácií. Dočítala som sa len, že dané problémy riešia u Českých susedov a pobočku
majú aj v Bratislave, ale neviem sa k tej firme dopátrať. Ak by ste o tom čokoľvek vedeli budem Vám veľmi povďačná. V nemocnici
len vedia, že niečo také je, ale tiež nevedia viac...

lauricka
4. dec 2013

dobre si sa opytala 🙂 Firma sa vola Protea, na protea.sk najdes kontakty aj adresu. Email kontakt je sandner@protea.sk. Objednate sa u pana Sandnera, emailom alebo telefonicky. Ak si nie ste si isti, ci to ma vela zlezane a potrebuje ortezu, mozete tam zajst na konzultaciu. Odmeraju hlavu, zistia odchylku a mieru deformacie a vyjadria sa, ci treba, ci nie.
Potrebujete odporucenie od ortopeda a neurologa. Normalne iba papier, ze dieta je OK a nic mu nebrani nosit ortezu. Nasa neurologicka o tom nemala info, takze najprv sme ju museli oboznamit o co ide, ale nemala s tym problem. Ortoped tiez bez problemov, pozrel hlavu, napisal doporucenie. S papiermi zajdes do Protei. Oscanuju malej hlavu a podla toho nechaju vyrobit ortezu. Ortezky maju rozny design, mozete si vybrat zo vzorkovnika, aka sa Vam paci - ake obrazky a tak.
Ked pride orteza, pridete si ju nechat nasadit, upravit, odskusat, ci niekde netlaci. No a potom uz len budete chodit na pravidelne kontroly a merania zlepsovania stavu. Ortezka sa nosi niekolko mesiacov. Zacina sa postupne, az sa nakoniec nosi 23 hodin denne. Zo zaciatku sa hlava poti, ale ked si pokozka zvykne, prejde to. Pol hodky prestavka rano a pol hodky vecer. Ale to uz Vas budu oni o vsetkom instruovat aj ako sa o ortezku starat.

danka1608
autor
5. dec 2013

ďakujem Vám veľmi krásne. Som ani nedúfala, že sa tak rýchlo dostanem k odpovedi. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem 🙂