Ortopedický problém. Nožičky do X. Poraďte!

exi123
12. okt 2008

Ahojte,
mam 3.5 rocne dievcatko a vsimla som si, ze od kolien dole sa jej nozky vytacaju do X ( ja a manzel mame rovne nohy...)- neviem ani, ci to moze suvisiet s dedicnostou...( krive ma svokra 😀 )..

Zijeme v zahranici a zatial tomu nik nevenoval pozornost. Rada by som sa opytala maminiek, ci nejaka mala podobny problem s dietatkom/ Pocula som o noseni specialnej obuvi ( neviem akej ) a nohy sa zrovnaju. Pretoze ked stoji a da ich k sebe, su rovno, ale vytaca ich a pri postaveni dava od seba. Neviem, ci som nieco zanedbala s obuvou alebo...

😒 viete mi poradit? Dakujem

sara2830
12. apr 2016

Baby je viac výrobcov tak možno preto....ale radsej napíšte konkrétnej firme, či je to správne, bola by to škoda ....

rojica
12. apr 2016

@sara2830 Tak to je jasné ale obidvaja sme sa pozerali ako mu to zakladali....tak neviem potom, že ako to vlastne má byť....

nufanek
12. apr 2016

@sara2830 to ano, ale obe mame ten isty typ ortez

rojica
12. apr 2016

@nufanek No dneska to vyskúšame tak ako ste nám vy ukázali, že či to bude sedieť....a ako dlho ste to mali?

nufanek
12. apr 2016

@rojica skuste zavolat, davali vam ich v ortotechu? ktory lekar? no kazdopadne ide o to, aby sa vyrovnala vnutorna strana kolienka, cize tlak musi byt v tomto mieste a dalsia vec, ta spodna cast, ktora drobcovi otrca po vonkajsich stranach nema vo vasom pripade zmysel, teda chcem povedat, preco by tam davali nieco co iba tak vytrca mimo nozky, ja som presvedcena, ze to robime spravne, kedze chodíme na kontroly kazde tri mesiace a vzdy ortezy zakladame, skusala som najst nejaky obrazok, ale neviem presne ako sa tieto ortezy volaju, takze mi nic nevyhladalo

nufanek
12. apr 2016

@rojica urcite Vam to lepsie sadne, to co ma na vnutornej strane stehienok mu pekne sadne z vonku a to co pretrca bude sediet na kostickach zvnutra

nufanek
12. apr 2016

@rojica ospravedlnujem sa, niekde som citala, ze to mate uz mesiac 😉

nufanek
12. apr 2016

@rojica este mi napadlo, povedali vam, ze najlepsie davat to na pancusky, lebo ked je volne pyzamko, tak sa pod tym robia vselijake zahyby a nemusi to dobre sediet, alebo to moze drobca otlacat

rojica
12. apr 2016

Hej dávali nám ich v Ortotechu a dával nám ich Paško...a skúsime to tak ako ste nám vy povedali lebo oko píšete musia sa mu vyrovnať kolienka.....tak mám pocit, že sme to naozaj dávali naopak čo nemalo žiadny zmysel.... ☹ ...ale priateľ sa väčšinou pozeral že ako sa to dáva ja som musela tíšiť krpca lebo reval.....to by ma mrzelo keby sme to zle dávali a nemalo by účinok....

rojica
12. apr 2016

@nufanek Hmmmmm máte pravdu teraz som mu to skúsila a naozaj mu to lepšie sadlo.... ☹ ....ďakujem veľmi pekne, že ste my napísali....a večer musím zglbať drahého, že ako sa na to pozeral....

rojica
12. apr 2016

@nufanek nie nie mesiac sme čakali na ortézy aj na sandálky...

rojica
12. apr 2016

@nufanek hej na pančušky ale pýtala som sa, že či môže byť aj pyžamko tak povedali že hej....

nufanek
12. apr 2016

@rojica presne to som myslela, samozrejme nechcela som kritizovat alebo mudrovat 😉 len mi to tak padlo do oka, ked som pozerala fotku a mi to nedalo 🙂 este sa chcem spytat, to je lekar? to meno mi nic nehovori, myslim, ze tam bol iba Hudec a zvysok su lekarky, alebo to je ten co vam robil tie sadrove formy?

rojica
12. apr 2016

@nufanek vôbec ste nekritizovali ani nemudrovali len ste urobili dobrý skutok lebo keby že my nenapíšete my by sme to stále dávali opačne.... ☹ .....a dával nám to ten čo nám robil sádrové formy....

sara2830
12. apr 2016

Inak som pozerala má tu fotku a vôbec som si nevsimla až teraz, určite to má byť naopak,aby rovnako kolienko a dole držalo nozku 🙂 no zase sme mudrejsie, nie?

rojica
12. apr 2016

@sara2830 však toto, že ani my sme si to neuvedomili a krpcovi len škodili.... ☹ .....ale od dneska to už budeme dávať tak ako to má byť.....učíme sa celý život a na vlastných chybách...

karkana
19. apr 2016

@rojica už sme obj. aj na ortopediu,,detská hovorila, že nie do ortotechu,,,tak sme sa v detskom pavilone,,,,,,,,,a posielajú detičky 2 apol má moja aj na rengen?,,,,,,,,,,,,,,ked behá, tak nohy akoby do bokov dáva, nie rovno,,,akoby sa jej zle,,,,,,,,,,,,,,,,asi nás neminú ortézy,,,,,,

rojica
19. apr 2016

@karkana Neviem moja v Ortotechu sme vôbec neboli na rengene neviem ako to je v detskom pavilóne....a pritom čo píšeš tak vám určite dajú ortézy ale ktovie možno, že ani nie každý dr je iný.....daj potom vedieť, že ako ste dopadli....a kedy idete na ortopédiu?

naturonline
26. apr 2016

ortopedicke vlozky ale len s minimalnou korekturou a nie stale - treba na to ist pomaly, aby sa nedeformovala chrbtivca. pracovala som pre ortopediu v zdravotechnike, je to velmi citliva tema a bola by som opatrna. casto sa riesia nohy a pokazi sa s tym nieco ine - zasada cislo 1: pomaly.

karkana
28. apr 2016

@rojica ideme 26 mája,,,,,,,to cvičenie zatial v pohode malá rada cvičí,,,len už mám viac cvikov,,,tak už vymýšla a chce sama cvičiť,,,,,,,,,,,,,,,, 😨

rojica
29. apr 2016

@karkana Tak to je super, že to tak dobre zvláda a už chce aj sama cvičiť, ale však deti na všetko postupne zvyknú a ešte hlavne keď to musí byť....a u koho ste objednaný?...

karkana
29. apr 2016

@rojica sestrička nepovedala v telefone , je to utorok tak asi Janek,,,len ked ju niekto chce vyšetriť, tak nedovolí,,,,tak som zvedavá,aj rehab.dr. len tak z dialky, ani dotknúť,,,,,,,,,,,,ona chce cvičiť-ale ked sama a zle samozrejme,,ale dá sa zatial ,,,,,,,,,, čítam fora,,,niekto hovorí, že cvičenie nepomôže, niekto že ani ortézy,,,,,,,,,,no,,,,,ak by aj nie, aspoň viem, že som to skúsila,,,,,,,,,,,,,,len nech je zdravá 😉 ,

rojica
29. apr 2016

@karkana Tiež tak hovorím ak by nám nepomohli ani tie ortézy tak vieme že sme to aspoň skúsili, ale verím, že to niečo pomôže síce to budeme mať ešte dosť dlho ale čo už nejako musíme vydržať... 🙂.....jááááááj ja som zabudla vy nejdete do Ortotechu?.....preto my bolo to meno také čudné.... 😀

karkana
15. máj 2016

@rojica no mne sa zdalo, že to cvičenie asi pomáha, dcerka ked beží tak nôžky už pekne do zadu dáva nie do boku,,,aj som si myslela,,,že asi len chcem aby to tak bolo,,,,ale dnes mi manžel hovorí,,,že pekne dáva nôžky-tak asi to fakt pomáha 😉 ,,i ked dakedy už nechce cvičiť,,,mám čo robiť ,aby som ju prehovorila

sara2830
16. máj 2016

Baby,aj moja mala ma už rovnejšie nohy,dufam,že sa to zase nezhorší, pretože ortoped povedal, že prirodzený vývin,že v priebehu do toho 4 roku to môže byť aj horšie,ale verím ,že už bude dobre 🙂

karkana
24. máj 2016

@rojica tak sme boli u ortopeda, zatial len to cvičenie, pomeral ju a o pol roka kontrola,,,,rastie a X že má ,ale malo by sa to samé vyrovnať, mala by nôžky zaťažovať ,čiže veľa behať trampolína a tak,,,,,,,,,,,,,,,,,ortézy že zatial nie 😉

rojica
25. máj 2016

@karkana No tak to je super, že ste tak dobre dopadli a nemusí nosiť ortézy. U každého je to iné niekedy sa to vyrovná samé a niekedy nie.... ☹

parenisko
23. jún 2016

@bertica.h dobry den ,prosim Vaas, ja som si vsimla ze moja dvo rocna dcerka dava kolena k sebe pri chodzi, neviem,ci to mam riesit, ak ano tak ako,ist k lekarovi

slnieckolu
23. jún 2016

@parenisko odporucam precitat si ... http://www.nohynaboso.cz/wp-content/uploads/201... XOve nozky su bezne u malych deticiek

sara2830
24. jún 2016

@parenisko ahoj,radcej choď(aby si si bola istá a neskôr si nevycitala)aj ja som bola ale bolo mi povedané že to je normálny vývoj do 4 roku sa to môže ešte zhoršiť a narovnať, dcerke nameral 5 cm a až od 10 cm sa dávajú ortezy ale záleží od doktorka....bola som tam ked ala dva a teraz má 2,5 r.a už sa jej to narovnava tak hadam to už zostane tak,a ešte ma vysmial doktor,že či som si nevsimla že 80% deti tak chodí 🙂